Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 10:07   #2001
Quote:
El-Fatih kaže: Pogledaj post
Pozdrav ...

Vrijeme dolaska svjetlosti:
(najkraće, najdulje):
Od (do) Zemlje: 3 min 2 s, 22 min 19 s
Od (do) Sunca: 11 min 29 s, 13 min 51 s [8 min 11 s, 8 min 27 s]
glupost!
srednje vrijeme svijetlosti od Sunca od Zemlje iznosi 8min 19s...

izvor:
http://www.grc.nasa.gov/WWW/k-12/Num...earth_moon.htm

Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
I ne baš. Da se eksplozija Supernove dogodi na toj udaljenosti ( 1 svjetlosna godina ), zahvatila bi i nas. Sunčev sustav bi bio također uništen, udarni val bi zahvatio i nas. Zapravo tek na udaljenosti od 100 svjetlosnih godina od supernove naš sunčev sustav je siguran.

Ne kažem da vjerujem u tu teoriju o eksploziji super-nove i 2012 godine. Ali ako bi teorija ta bila točna da će te godine zemlja bit uništena od supernove, to bi onda samo trebalo značit da se super-nova već dogodila ( davno prije 650 godina ), te da će udarni val te godine doći do nas ( a udarni val nećemo vidjeti dok ne dođe do nas ).
mali samo ispravak: ne bi vidjeli 640godina, ali bi možda osjetili povečanu količinu neutrina na Zemlji i to samo u posebno dizajniranim laboratorijima...naime neutrino nema nikakvog poznatog utjecaja na klimu, čovjeka, atmosferu i Zemlju...
i to samo ako smo u pravu, pa se neutrino kreće brzinom većom od svjetlosti...što još potvrđeno znanstvenim pokusima!

čak i kada vidimo supernovu, nabijene čestice će putovati prema Zemlji i imamo vremena se pripremiti...isto kako se imamo vremena par sati pripremiti na Solar flare po par sati do preko jednog dana, dok svjetlost stigne na Zemlju za 8minuta...

dakle opusite se...ni ova teorija o 2012. godini pada u vodu!

Zadnje uređivanje KLiK : 24.01.2011. at 10:15.
KLiK is offline  
Old 24.01.2011., 11:14   #2002
Ne razumijem zašto bi trebali čekati 640 godina da vidimo svijetlost supernove ako sad vidimo stanje zvijezde kakvo je bilo prije 640 godina i ako je ovaj datum točan(iako ne vjerujem da je to moguće tako točno izračunati) ta zvijezda je onda već davno postala supernova.
Elfa is offline  
Old 24.01.2011., 15:58   #2003
ne očekujem ništa spektakularno od te 2012..., istina je da sve polako ide kvragu (ogromne poplave, veliko zahlađenje, mrtve ptice,ribe i rakovi)...no skeptičan sam na ta predviđanja (možda zato jer se nikad ne ostvare), isto ko i za rat krajem 2010., bilo je napeto al rat se na svu sreću nije desio...
Holo is offline  
Old 24.01.2011., 17:17   #2004
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
ne očekujem ništa spektakularno od te 2012..., istina je da sve polako ide kvragu (ogromne poplave, veliko zahlađenje, mrtve ptice,ribe i rakovi)...no skeptičan sam na ta predviđanja (možda zato jer se nikad ne ostvare), isto ko i za rat krajem 2010., bilo je napeto al rat se na svu sreću nije desio...
+ prosle i ove godine svi ti potresi širom svijeta , pa aktivnost vulkana (nekih manjih )
El-Fatih is offline  
Old 24.01.2011., 18:09   #2005
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post
glupost!
srednje vrijeme svijetlosti od Sunca od Zemlje iznosi 8min 19s...

izvor:
http://www.grc.nasa.gov/WWW/k-12/Num...earth_moon.htm



mali samo ispravak: ne bi vidjeli 640godina, ali bi možda osjetili povečanu količinu neutrina na Zemlji i to samo u posebno dizajniranim laboratorijima...naime neutrino nema nikakvog poznatog utjecaja na klimu, čovjeka, atmosferu i Zemlju...
i to samo ako smo u pravu, pa se neutrino kreće brzinom većom od svjetlosti...što još potvrđeno znanstvenim pokusima!

čak i kada vidimo supernovu, nabijene čestice će putovati prema Zemlji i imamo vremena se pripremiti...isto kako se imamo vremena par sati pripremiti na Solar flare po par sati do preko jednog dana, dok svjetlost stigne na Zemlju za 8minuta...

dakle opusite se...ni ova teorija o 2012. godini pada u vodu!
Ne bi se stigli pripremiti. Zašto.
Jednostavno ako je zvijezda udaljena 640 svjetlosnih godina od nas, ako je ona eksplodirala prije 640 godina mi to nikako ne možemo znati dok ne prođe tih 640 godina.

Mi bi na nebu jednostavno vidjeli 640 godina staru supernovu koja bi nama izgledala kao da se dogodila sad.
Vidjeli bi smo samo odjednom bljesak na nebu, i zavisno o blizini i jačini iste bio bi utjecaj na našu atmosferu.

To se već jednom dogodilo.
Svima je poznata račija maglica.
To je jedna od prvih supernova koju su ljudi promatrali.
Arapi i Kinezi su jedne noći iznenada vidili bljesak svjetlosti koji je po njihovom tadašnjem mišljenju stvorio novu najsjajniju zvijezdu na nebu. Ta zvijezda trajala je danima, mjesecima dok se nije ugasila. Nije bilo nikakvog upozorenja, samo se stvorila na nebu. Obasjavala je nebo gotovo jednakom jačinom kao i mjesec, a potpuno je prestala bit vidljiva golim okom na noćnom nebu nakon 2 godine.

Prema tome mi ako se super nova već dogodila, nećemo to znati sve dok se jedanput na nebu ne vidi veliki bljesak svijetlosti ( makar je ona eksplodirala stoljećima prije ).
__________________
Samo se budale i slabići tješe onom ''pametniji popušta'' :)
Nakirija is offline  
Old 24.01.2011., 22:28   #2006
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post



mali samo ispravak: ne bi vidjeli 640godina, ali bi možda osjetili povečanu količinu neutrina na Zemlji i to samo u posebno dizajniranim laboratorijima...naime neutrino nema nikakvog poznatog utjecaja na klimu, čovjeka, atmosferu i Zemlju...
i to samo ako smo u pravu, pa se neutrino kreće brzinom većom od svjetlosti...što još potvrđeno znanstvenim pokusima!
čak i kada vidimo supernovu, nabijene čestice će putovati prema Zemlji i imamo vremena se pripremiti...isto kako se imamo vremena par sati pripremiti na Solar flare po par sati do preko jednog dana, dok svjetlost stigne na Zemlju za 8minuta...

dakle opusite se...ni ova teorija o 2012. godini pada u vodu!
Neutrino ima masu veću od nule tako da se i kreće nešto sporije od brzine svjetlosti.
badday is offline  
Old 24.01.2011., 23:30   #2007
ali ljudi. nesto se mora uskoro dogoditi. negdje ce jednostavno puci, kako god mi razmisljali i kakav god mi imali stav o tome. pa pogledajte oko sebe. jednostavno, ovakvo stanje mora negdje i nekad imati svoj kraj. drugacije ne moze ni biti nego tako.

mislim da ima nesto jace i od nas ljudi... ne mozemo dokuciti sta je to, ali nesto jace ima. priroda, Bog, neke nevidljive sile koje ne mozemo dokuciti... nesto ima.

a mislim da ce se nekakav prevrat dogoditi uskoro. da li ce to biti 2012. ili 2014. 2016... nije bitno.
lithium_23 is offline  
Old 24.01.2011., 23:53   #2008
da al ovdje pričamo o 2012-toj...svi znamo da će se nekad nešto dogoditi, no dal je to baš taj famozni kraj 2012...,to je praktično za manje od 2 godine
Holo is offline  
Old 24.01.2011., 23:59   #2009
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
da al ovdje pričamo o 2012-toj...svi znamo da će se nekad nešto dogoditi, no dal je to baš taj famozni kraj 2012...,to je praktično za manje od 2 godine
ma ljudi dajte sta vam je... kakav kraj 2012. ???

nema tu nikakvog kraja. samo zivite, i volite zivot kakav god da vam je i nema nikakvog kraja onda...
lithium_23 is offline  
Old 25.01.2011., 00:04   #2010
Možda bi se i moglo nešto dogoditi, možda i ne. Ono što smatram bitnim za mene jest spoznaja da budućnost nije predodređena. uvijek se može mijenjati. Prijašnje najave možda su bile potencijalne budućnosti, koje su navedeni ljudi "vidjeli" u skladu sa jednim tokom ljudske svijesti koji je tada prevladavao. No, kako se valjda i svijest mijenjala, tako se i ta potencijalna budućnost nije obistinila. Mislim da uvijek imamo izbor. I taj izbor daje nam mogućnost i da promijenimo budućnost. :-)
Tranquillo is offline  
Old 25.01.2011., 09:51   #2011
slažem se...ali samo što se tiče predviđanja budućnosti, mislim da je ova famozna 2012. druga priča...osim vidovnjaka tu je još umješan majanski kalendar koji se smatra najvjerodostojnijim, no taj datum ne znači nužno kraj, pošto je majanski kalendar kružni, označava kraj jednog ciklusa...
Holo is offline  
Old 25.01.2011., 12:12   #2012
@holograf

:-) I neki kanali govore nešto o toj godini. Da bi se tada mogao lagano početi događati prijelaz u četvrti denzitet. Ma, vidjet ćemo. Moram priznati da me zanima što će se dogoditi. Čak ne mora to biti niti nekakva promjena drastičnih proporcija, u vidu kataklizmičkih reakcija planeta. Možda se jednostavno budemo osjećali malo bolje tog famoznog jutra 2012. I, za mene, to je već dovoljno. :-)
Tranquillo is offline  
Old 25.01.2011., 12:14   #2013
Quote:
Tranquillo kaže: Pogledaj post
@holograf

:-) I neki kanali govore nešto o toj godini. Da bi se tada mogao lagano početi događati prijelaz u četvrti denzitet. Ma, vidjet ćemo. Moram priznati da me zanima što će se dogoditi. Čak ne mora to biti niti nekakva promjena drastičnih proporcija, u vidu kataklizmičkih reakcija planeta. Možda se jednostavno budemo osjećali malo bolje tog famoznog jutra 2012. I, za mene, to je već dovoljno. :-)
nista se na osobnom planu ne moze promijeniti na bolje samo od sebe!
lithium_23 is offline  
Old 25.01.2011., 12:59   #2014
@lithium-23

:-)

Da li se trava trudi da raste? Da li se vjetar trudi puhati? Da li se sunce trudi sjati? Da li se cvijet trudi mirisati? :-)

Da, sve se mijenja. I, kako god da se mijenja, na "bolje" ili "lošije", neka se mijenja. :-)

Mi, kao bića koja smo trenutno u trećem denzitetu, te samim time imamo i svijest o sebi, i eventualne težnje ka nečemu, možemo svjesno uložiti napor da krenemo ka nekakvom "boljitku". :-)
No, previđamo prirodu oko sebe, koja se bez napora mijenja. :-) Sama od sebe. :-)
Tranquillo is offline  
Old 25.01.2011., 13:07   #2015
Quote:
Tranquillo kaže: Pogledaj post
@lithium-23

:-)

Da li se trava trudi da raste? Da li se vjetar trudi puhati? Da li se sunce trudi sjati? Da li se cvijet trudi mirisati? :-)

Da, sve se mijenja. I, kako god da se mijenja, na "bolje" ili "lošije", neka se mijenja. :-)

Mi, kao bića koja smo trenutno u trećem denzitetu, te samim time imamo i svijest o sebi, i eventualne težnje ka nečemu, možemo svjesno uložiti napor da krenemo ka nekakvom "boljitku". :-)
No, previđamo prirodu oko sebe, koja se bez napora mijenja. :-) Sama od sebe. :-)
ako se covjek ne trudi biti dobar. ako se covjek ne trudi voljeti. ako se covjek ne trudi pomagati drugima i ne trudi mijenjati svijet oko sebe mijenjajuci sebe na bolje, ako ne nalazi smisao zivota u pomaganju drugima, takav se covjek ne moze samo probuditi jedno jutro odjednom sretan.

bila to 2012. bila to 2018... ili ne znam koja

a ono sto sam pisao da ce se uskoro nesto prelomiti u svijetu "samo od sebe" mislio sam na zlo i zle ljude koji danas ocito vladaju, da ce sami sebe survati u ponor, ali naravno uz djelovanje dobrih ljudi.
lithium_23 is offline  
Old 25.01.2011., 17:41   #2016
Quote:
Tranquillo kaže: Pogledaj post
@lithium-23

:-)

Da li se trava trudi da raste? Da li se vjetar trudi puhati? Da li se sunce trudi sjati? Da li se cvijet trudi mirisati? :-)

Da, sve se mijenja. I, kako god da se mijenja, na "bolje" ili "lošije", neka se mijenja. :-)

Mi, kao bića koja smo trenutno u trećem denzitetu, te samim time imamo i svijest o sebi, i eventualne težnje ka nečemu, možemo svjesno uložiti napor da krenemo ka nekakvom "boljitku". :-)
No, previđamo prirodu oko sebe, koja se bez napora mijenja. :-) Sama od sebe. :-)
slažem se, i mene užasno zanima taj 21.12.2012., pročitao mnoge "scenarije" od kojih neki graniče sa SF-om...
Holo is offline  
Old 25.01.2011., 17:44   #2017
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
slažem se, i mene užasno zanima taj 21.12.2012., pročitao mnoge "scenarije" od kojih neki graniče sa SF-om...
Cijeli mit o tom danu je SF!

Istina je jedino da se poravnavaju Zemlja, Sunce i centar galaksije... Kao što se to događa svake godine.
Slade is offline  
Old 25.01.2011., 20:54   #2018
^^^
Ovo apsolutno nije istina..da se događa svake godine .
Volim kada ljudi pišu o nečemu o čemu pojma nemaju......
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Old 25.01.2011., 21:27   #2019
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
^^^
Ovo apsolutno nije istina..da se događa svake godine .
Volim kada ljudi pišu o nečemu o čemu pojma nemaju......
A kako tek ja volim kad ljudi pričaju o nečemu o čemu pojma nemaju... 1:30 obrati pažnju i skrij se

Toliko je internet zatrovan tim pseudoznanstvenim glupostima o 2012. da ne mogu naći ništa više od ovog videa, a da je pošteno napisano.

A kaj bi se prema vama trebalo dogoditi na taj famozni dan?

Zadnje uređivanje Slade : 25.01.2011. at 21:53.
Slade is offline  
Old 25.01.2011., 22:04   #2020
Ako i samo ako je moguće da će se nešto desiti te 2012...i to poravnanje se ne desava se svake godine...nema logike ta izjava (neki post prije)
El-Fatih is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.