Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2003., 23:41   #21
Gospon Pes


jesi ziva ba
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 09:55   #22
Pazite se Haruna i kad zapis (iz Kurana) nosi
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 10:13   #23
Najžešći egzorcizam koji sam čuo je bio od jedne malo luđe vjernice..
ide ovako
"Je*em ti mater sotono, nemožeš ti meni potrgat toliko krunica koliko ih ja mogu kupit"
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 10:24   #24
LeeBurn ... ovo ti je osjetljiva tema. Svi će ti svašta napisati tako da ti je to rusvaj poslije.

Nevjerojatno kako to neki smatraju normalnim... kao da idu na plac i tam budu nekaj obavili. Npr. jedna moja kolegica priča kak joj je dijete stalno zločesto i tako i kaže da bi joj najradije molila krunicu ili ju polila svetom vodom, jer za nju zločesto dijete predstavlja znaš već što. Koji kretenizam!!

Jesi li pogledao/la film Egzorcist? Da jesi, ne vjerujem da bi postavio/la ovaj topic.

Pogledaj film i sve će ti biti jasno, a i usrat ćeš se pa više nećeš postavljati ovakva pitanja.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 10:39   #25
Da, Exorcist je doista dobar film. Opsjednuca smatram da postoje.

Ima veoma malo svecenika koji se bave exorcizmom jer to trazi veliku sposobnost i snagu u vjeri. Jedan od poznatijih je mislim pater Rufus iz Indije, a naime (nisam sigurna) i fra Zvjezdan Linic, pa sad i velecasni Sudac??
I interesantno, kako se Sotona upravo najvise boji svecenika i Kriza!!

Bavljenje bioenergijom, zapisima, vracama i sl. ima nekad doista posljedicu, da covjek postane opsjednut.

Ja ne vjerujem da mi itko moze zapisom naskoditi i odbacivam takvu predpostavku, ali prijateljica, koja je cesto isla na iscjeliteljske seminare (a mozda i malo pretjerala sa time), veli, da zapisima i sl. otvaramo mnoga vrata sotoni da udje u nas, a posljedice su nepregledive za nas.

Trgovina zapisima i vracarima (pa i Voodoo) je dostigla jedan vrhunac ljudske zloce i potraznje za tim i nevjerovatno je, kako se tzv. vjernici sa time bave pa cak i putuju daleko, da bi mecali ili uklonili zapis. A najinteresantnije je, kako je moguce, da jedna te ista osoba moze i metnuti i otkloniti zapis!! Dakle, najprije ti za novac unesreci jednu osobu, onda ti pametuje i kaze, tu i tamo ces naci klupko od dlaka, crvenog konca itd. i to odstrani!

Ljudi koji se time bave smatram drogiraju svoju dushu zlom kao i oni koji sa heroinom truju svoje tjelo.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 11:04   #26
Quote:
Apophis kaže:
"Je*em ti mater sotono, nemožeš ti meni potrgat toliko krunica koliko ih ja mogu kupit"

Genijalno!

Harune, tu sam. Odslusala sam pola minute, nije se nista dogodilo, ali sigurna sam da ako odslusam sve, nema sanse da se NE pojave simptomi opsjednutosti, ali ne bih rekla da bi imali veze s dzinima.
Uvijek osjetim trnce, pritisak u glavi, pa i zelju da razbijam kad me nesto jako zivcira, a ono pjevuckavo nabrajanje na arapskom (ili kojem vec, uglavnom ne kuzim ni rijeci) mi i te kako ide na zivce.
Dobar ti je biser da se skoncentriram i posvetim "ucenju". Ne znam kako ti, ali ja da bih nesto naucila, moram najprije razumjeti jezik kojim me uce.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 11:21   #27
Thumbs down LISTA NADREALISTA...

Quote:
novamama kaže:
Da, Exorcist je doista dobar film. Opsjednuca smatram da postoje.

Ima veoma malo svecenika koji se bave exorcizmom jer to trazi veliku sposobnost i snagu u vjeri. Jedan od poznatijih je mislim pater Rufus iz Indije, a naime (nisam sigurna) i fra Zvjezdan Linic, pa sad i velecasni Sudac??
I interesantno, kako se Sotona upravo najvise boji svecenika i Kriza!!


Refus!? ha ha ha, buahhhhhhh!

Onaj što je samo hipnozu joge i indijske crne magije prilagodio palom rimokatolicizmu... ha ha ha...


fra Zvjezdan Linić... onaj pokvarenjak, što ženice "stalno uči"? I koji ima glas... opsjednutoga...

Ma da, kako ne... još samo nisi naveo - Zovku... i da lista - nadrealista - bude kompletirana...

Pazi da ne staneš na bananu...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 11:25   #28
Unhappy

Quote:
nataniel kaže:
Poznajem čovjeka koji je bivši svećenik, od Vatikana - treći u Europi priznati egzorcist.

Na svaki moj pokušaj barem trivijalnog pokušaja izokola da dobijem neku informaciju o tome, on odbija govoriti o tomu,tako da još nisam uspjela prodrijeti do njega, ali poznavajuć svoju znatiželju i ljepljivost za nešto - hoću

Čovjek je radio i kao znanstveni suradnik na Gregoriani u Rimu.

Tip je poseban.Doslovce poseban,aura mu zrači na najčudnije, ali dobre načine.Načine mira i razuma.

Upravo takvi... puni "razuma" su bili glavni inkvizitori... rado su mučili ... ups! 'istjerivali zloduhove' iz opsjednutih djevica...

Još ti ne poznaješ vukove... pa ti se mogu prodavati kao - pitome ovce...


ZMIJA IZGLED MIJENJA... OTROV NIKADA!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 12:30   #29
Jesi li pogledao/la film Egzorcist? Da jesi, ne vjerujem da bi postavio/la ovaj topic.

Pogledaj film i sve će ti biti jasno, a i usrat ćeš se pa više nećeš postavljati ovakva pitanja.


/ ja sam gledo ono, ono ti je pretjeranop do maksimale




"Harune, tu sam. Odslusala sam pola minute, nije se nista dogodilo, "

/ auu moja ti , nista od toga ba gdje ces pola minute, normalna stvar da neces nista osjetiti, hade recimo 15 do 20 min da slusas ok ali pola minute, garantujem ti da neces nista ni osjetiti, mozda, ali tesko.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 12:36   #30
Quote:
Harun kaže:


stoj, zazmiri, opusti se , koncentrisi se na ucenje najmanje 20 do 30 min , mozes da osjetis brzo udaranje srca, trnjenje u dijelovima tijela, da ti ruke lebde u zraku, grcevi, pristici u glavi itd
Treba stajat na mjestu 30 minuta?
Trnci su zagarantirani.

Dobro, sve OK, ali pristici u glavi???


Kakvi pristici?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 12:40   #31
Ako Pesek odlusa 10-15 minuta bojim se da ce uskoro bit moderator na Ib forumu,pa smo ga nadrljali onda momacki.

Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 12:45   #32
Treba stajat na mjestu 30 minuta?

/ netreba , mozes sjediti i slusati od 15 do 20 min, opustis se fino
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 12:49   #33
Harunu...


Zašto bi film Egzorcist bio pretjeran? Pa kako bi trebalo izgledati kada vrag uđe u nekog? To nije ništa zemaljskog i trebalo bi izgledati kao da si pao s drugog svijeta, kaj ne?

Možemo zanemariti filmske efekte.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 12:59   #34
Zašto bi film Egzorcist bio pretjeran? Pa kako bi trebalo izgledati kada vrag uđe u nekog? To nije ništa zemaljskog i trebalo bi izgledati kao da si pao s drugog svijeta, kaj ne?

Možemo zanemariti filmske efekte.

/ ima dosta istine ali bogami i pretjerano je , znam sta je exorcizam ba, vise puta sam gledo uzivo, ili snimke sa kaseta, cak sam gledao i kako krscanski svestenici to rade, ma nidje veze sa filmom ba, ljudi nemoj te biti smijesni.


Da vam kazem prvi put kad sam gledo exorcizam na video kaseti u jednoj dzamiji, jedva sam kuci smio otici, jos sam kuci iso navcer oko 12 pola jedan tako nesto, ptica proleti pored mene srce da mi stane . prvi put sam nesto gledo strasno, ali stvarnost, gledo sam raznih horor filmova nista me nije prepalo,ali kad sam gledo prvi put exorcizam auuu.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 13:01   #35
ta vamn kaze sta je isitina iz filma

da iz curice prica dzinn/zli duh, da curica nema kontrole nad sobom izgubi se, da povraca


ali ovo su tezi slucajevi
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 13:03   #36
oni sto su film radili htjeli su sto vise da naprave strasnije pa su dodali stvari
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 13:08   #37
Pa o tome se i radi u filmu:

Da mala povraća, iz nje priča vrag i nema kontrole nad sobom.
Na što ti misliš da je pretjerano... to što hoda naopačke?

Sve scene u filmu su pretjerane, zato i je filma takav kakav je (a bome je odličan). Ipak je to film.

Bolje ne razmišljati o tome. Ne bih htjela imati posla s takvima.

Ali stvarno ne znam što bih rekla na one priče sa TV-a npr u emisiji Globalno sijelo. Tamo neki klipan i hrpa ljudi u sobi koji urlaju jer ovaj urla na njih i slično (naravno to je bilo u Bosni). Koji kupleraj! Bolje im je da idu kopat na njivu nego se bavit takvim stvarima.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 13:38   #38
Ma ova crna magija što se može naći na tržištu nije baš nešto..
Ne kažem da ne funkcionira, ali nije ju problem skinuti. Dok npr djelo profesionalca neće moći ni Isus osujetiti.. Samo, profijima je malo teže stati na put.
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 14:05   #39
Quote:
Tamo neki klipan i hrpa ljudi u sobi koji urlaju jer ovaj urla na njih i slično (naravno to je bilo u Bosni). Koji kupleraj! Bolje im je da idu kopat na njivu nego se bavit takvim stvarima.
Bice da je to film 'Urlikanje', gledao sam i drugi dio(tacnije bio na mjestu desavanja-kao posmatrac naravno) - hmmm kupleraja i okopavanja nigdje u tom serijalu.
Mjesto radnje: skoloska sala u Kaknju.
Vrijeme: Oblacno, sa mjestimicnim padavinama
Radnja:apliciranje hepeka na sire narodne mase.

Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 15:04   #40
Evo se i javio prvi opsjednuti; I.L.
Stalno ga prati (ne samo u snu) Papa, biskupi, zene (inace njegov naziv za zenski spol je feministinkinje, jel te mozda musko rodilo?), homici, lezbijke, zidovi itd. a Ellen G. White mu je napravila pravi prvoklasni zapis i zato isparava svoje teorije na ovom forumu.



Quote:
fra Zvjezdan Linic... onaj pokvarenjak, što ženice "stalno uci"? I koji ima glas... opsjednutoga...
Uh, a da mi je cuti tvoj glas kad vec tako nakaradno pises Sigurno nesto slicno onoj djevojcici iz Exorcista kada je urlala sveceniku

Jel i ti I.L. lebdis dok iznosis svoje "doktrine"??

Pa Rufus, yogi itd, ma da. Sve ti znas a nista neznas.

A sto ti je Zovko skrivio Ellenac G. Whiterovac?
Nije dobio dovoljno batina i godina u zatvoru u Foci od komunjara kojima je smetao jer su se bojali za opstanak komunizma?
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.