Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2021., 12:07   #1
naši bilderi i scena...

poooz. ovako.
smatram da je naša scena relativno slaba,
što i nije nešto neobično...kada Vas neko pita za nekog našeg vrhunskog
bildera(pod vrhunskim mislim top 5 europa) ili neki jači rezultat,
profi karta itd...,malo zastanem i nemam baš puno nabrojati...
hm..tko...
??
stvarno ne mogu reći...od aktivnih...
Sven Agić?
Stjepan Ursa?
Filip Dropulić?
gledam neki dan intervju od Urse(inače mi duhovit lik),
kako priča kako ga je proteka "odbacila" i kako oni još uvijek
na račun njega dobijaju neke prihode...itd...hm..kako?
a dizao je proteku unebesa,,,to mi je zasmetalo.
mislim ono,ne radim reklamu proteci,ali oni su dosta kvalitetni po svemu.
Inače,suplemente koristim od "my protein",toliko o tome.
Želim da Ursa uspije kao sportaš,ali nekako sumnjam da će doseći nivo
kvalitetnog bildera sa eminentnim rezultatima,držim mu fige,
ima volju,želju i spartanski živi,mnogi ga ne vole,ali jbg.
malo kvalitetnih bildera ima kod nas,na kraju krajeva,rezultati govore
i žao mi je zbog toga.
Petar Klancir iskače,ali ostali(govorim o vrhunskom nivou)...baš i ne.
šteta,u čemu je kvaka...
prošla su zlatna vremena naših bildera (N.Čorak,Stojić Ž.,Šućur Ž.,Pervan)
itd,,,
Demantirajte me.
poooz
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2021., 14:40   #2
Ne bih rekao da to ikoga na rekreaciji previše zanima. Rekreacija je širok pojam, a BB je prilično sužen.
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 12:52   #3
Pa evo mene zanima to što sam rekreativac ne vidim razloga zašto ne bi, sport kao i svaki drugi, kao da haklamo košarku ali nećemo o NBA jer su oni profići...
No uglavnom kao i sav sport kod nas BB je podložan egotripovima, manjku novca, tradicije(donekle), medijske eksponiranosti i sl.
Krovna organizacija je prošla kroz svađe i svađice odvajanja i ostala balkanska sranja tako da koliko sam ja shvatio sada imaš dvije organizacije i stvarno ne znam više tko pije a tko plaća.
Inače imamo vrlo kvalitetne i muške ali i ženske natjecatelje no o tome se jako malo priča a kada se i priča tu je gomila jebenih predrasuda.

Općenito su sportovi snage na margini te nemamo niti razvijenu kulturu sportova snage kao recimo amerikanci, strongmana gotovo da i nemamo, povremeno baš kod mene u teretanu navrati slovenac Belsak ali mislim da veći dio ljudi u teretani niti ne zna tko je on kada dođe, powerlifting je također apsolutna niša, imamo HPF koji dio IPF-a i EPF-a ali iskreno čak ni ja kojeg to zanima niti ne znam da li se itko od naših natjecao na europskim prvenstvima i sa kakvim rezultatima.
Čak i olimpijsko dizanje utega je u banani, nakon Pešalova kojeg smo naturalizirali nismo uspjeli polučiti značajniji interes da bi netko iskočio.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 16:59   #4
Za ovo ces morat prozujat po forum teretana.net ako isti jos postoji.
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2021., 14:29   #5
Osim Klancira zasad nitko ozbiljan. Razloga je vise... Osim male popularnosti, troskovi i ulaganja su visoki, zarada nikakva, dosta velika pristranost sudaca. Konacno kad i postanes Mr. Olympia, glavna nagrada prije poreza je oko $200.000 sto je pizdin dim u odnosu na troskove koje u sebe moras spucati da bi uopce dosao do tamo. Da ne govorim o cinjenici da je profesionalni BB uglavnom negativno percipiran od vecine javnosti i udarac na vlastito zdravlje je ogroman.
Klancir i BB na njegovoj razini ostatak zivota moraju uzimati nadomjesnu hormonsku terapiju da koliko toliko normalno zive, a lik ima 31 godinu i to je ono vrh ledenog brijega. Pa eto tko voli...
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2021., 14:31   #6
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Klancir i BB na njegovoj razini ostatak zivota moraju uzimati nadomjesnu hormonsku terapiju da koliko toliko normalno zive, ...
Zasto? Ako ti se da pojasniti, bas bi me zanimalo.


Sent from my SM-N980F using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2021., 15:09   #7
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Zasto? Ako ti se da pojasniti, bas bi me zanimalo.


Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Pa jasno ti je da se tako velik i izdefiniran ne postaje prirodnim putem. Kad uzimas steroide oni mimiziraju "oponasaju" prirodne hormone pa tijelo gasi vlastite procese proizvodnje hormona jer se u tijelu javlja golemi visak. HPTA osovina se narusava i tijelo prestaje davati signale testisima da proizvode testosteron. Ako je netko kratko na steroidima, odredjenim postupcima moze se tijelo vratiti u homeostazu(prirodnu hormonalnu ravnotezu), recimo iniciranjem HCG hormona ili nekim drugim postupcima. Ako se radi o manjim dozama i krace vrijeme, nekada se tijelo i samo oporavi.

Kod ovako velikih ljudi slucaj je pak da se oni nikada ne skidaju sa ciklusa steroida. Pred natjecanje samo povecavaju doze. I ne uzima se samo jedna vrsta steroida vec ih se uzima vise u isto vrijeme, tzv. stackovi. I svaki ima neke svoje nuspojave, a svima je zajednicko da gase prirodnu tjelesnu proizvodnju hormona. Pa kad si tako dugo na steroidima mos se vise pozdraviti sa prirodnom proizvodnjom vlastitih hormona. Sad se moras bosti do kraja zivota plus piti svakakve druge tablete jer ne narusi se trajno uvijek samo jedna grupa hormona.

Da bi covjek bio toliko velik nisu dovoljni niti samo steroidi. U igri su tu jos i hormon rasta, raznorazni peptidni hormoni, hormoni stitnjace pa cak i inzulin(koji je opasan ako ne znas sto radis i ako se zajebes ides direkt u groblje. https://vijesti-teretana.com/aleksandar-srdoc-preminuo/) i raznorazne druge igracke o kojima se niti ne govori.

Svakom BB je to tolika tabu tema da vecina nema uopce namjeru o tome razgovarati.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 06:56   #8
Hvala na trudu. Da, ima smisla da dodje do poremecaja u homeostazi. Sad me zanima sto se dogodi na molekularnom nivou. Jesu li epigeneticki utisani geni za proizvodnju steroidnih hormona. Ne ocekujem da odgovoris, kopat cu sama po Pubmedu. Nisam nikad bila na BB sceni pa nit ne znam sto sve uzimaju.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 09:15   #9
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Hvala na trudu. Da, ima smisla da dodje do poremecaja u homeostazi. Sad me zanima sto se dogodi na molekularnom nivou. Jesu li epigeneticki utisani geni za proizvodnju steroidnih hormona. Ne ocekujem da odgovoris, kopat cu sama po Pubmedu. Nisam nikad bila na BB sceni pa nit ne znam sto sve uzimaju.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk
To je vec visa znanost. Ali ovdje ti je kratak opis sto se dogadja kada uzimas steroide. Ukratko, uzeti steroide je najlakse. Ono sto je trik zanata jest kako se opet izbalansirati poslije ciklusa.

Quote:
In the world of performance-enhancing drugs, HCG is increasingly used in combination with various anabolic-androgenic steroid (AAS) cycles.[37] As a result, HCG is included in some sports' illegal drug lists.

When exogenous AAS are put into the male body, natural negative-feedback loops cause the body to shut down its own production of testosterone via shutdown of the hypothalamic-pituitary-gonadal axis (HPGA). This causes testicular atrophy, among other things. HCG is commonly used during and after steroid cycles to maintain and restore testicular size as well as normal testosterone production.[38]

High levels of AASs, that mimic the body's natural testosterone, trigger the hypothalamus to shut down its production of gonadotropin-releasing hormone (GnRH) from the hypothalamus. Without GnRH, the pituitary gland stops releasing luteinizing hormone (LH). LH normally travels from the pituitary via the blood stream to the testes, where it triggers the production and release of testosterone. Without LH, the testes shut down their production of testosterone.[39] In males, HCG helps restore and maintain testosterone production in the testes by mimicking LH and triggering the production and release of testosterone.

If HCG is used for too long and in too high a dose, the resulting rise in natural testosterone and estrogen would eventually inhibit endogenous production of luteinizing hormone via negative feedback on the hypothalamus and pituitary gland.[citation needed]

Professional athletes who have tested positive for HCG have been temporarily banned from their sport, including a 50-game ban from MLB for Manny Ramirez in 2009[40] and a 4-game ban from the NFL for Brian Cushing for a positive urine test for HCG.[41] Mixed Martial Arts fighter Dennis Siver was fined $19,800 and suspended 9 months for being tested positive after his bout at UFC 168.[42]

https://en.wikipedia.org/wiki/Human_...c_gonadotropin
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2021., 17:49   #10
Hvala!

Sent from my SM-N980F using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2021., 16:27   #11
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Hvala!

Sent from my SM-N980F using Tapatalk
https://www.youtube.com/watch?v=dGkiGkN5AWM
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.