Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 01:56   #341
Quote:
LLme kaže: Pogledaj post
Kupila sam ove cizme, pa me interesuje postoji li nacin da se necim prefarba ovaj bijeli konac, koji je na lakiranom dijelu?
Vodootporan flomaster (permanent).
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:07   #342
htjela bi gumene cizme sa motivima ali sve koje sam gledala ne svidjaju mi se pa sam mislila uzeti jednobojne i sama iscrtati. s kojim se to bojama moze a da se ne rastope na prvoj kisi?
wanna be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:08   #343
nije popravak ali neznam gdje pitat

kako i s cime prati kozne rukavice? prolila sam kuhano vino po njima crne su. hvala.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 11:27   #344
Nije ni ovo popravak, ali ni ja ne znam gdje pitati...da li netko zna hoće li se uništiti kožne tenisice ako ih operem u veš mašini? Da li ih vi tako perete? Na koliko stupnjeva? Da li da ih stavim u neku zaštitu?
Hvala
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:51   #345
Quote:
ceeky_m@nkey kaže: Pogledaj post
Ja uvijek imam problem sa trapericama, svake koje su mi dobro stoje na bokovima odmah su mi preširoke na gornjem dijelu nogu, dakle na gornjem dijelu nogavica. sad me zanima dal bi neka krojačica mogla suziti traperice u gornjem dijelu nogavica a da se traperice na deformiraju?
Naravno. Ja imam taj problem, ono što mi je dobro u bokovima, široko mi je u struku i redovito svake hlače nosim na sužavanje.

Quote:
Mani83 kaže: Pogledaj post
a sta je to? ja imam jednu haljinu sa jako malom rupicom (netko mi je progorio cigarom) di se to inace radi,u kojim radnjama? da pitam po splitu....
A to ti je nekaj tipa da se izvlače niti iz materijala i onda se pomoću njih kamuflira rupica, navodno da se najmanje vidi prepravak ako se radi tom tehnikom... Ja sam jednom radila umjetno štopanje na nečemu, više se ne sjećam na čemu, al nije baš da se nije vidjelo da je šivano...
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 19:56   #346
Dali je moguce zakrpati rupe na martama? mislim da ljudi koji nose znaju o cem pricam
Zip3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:53   #347
Quote:
Zip3 kaže: Pogledaj post
Dali je moguce zakrpati rupe na martama? mislim da ljudi koji nose znaju o cem pricam
Meni je postolar to zašio bez problema (i to za neku sitnu lovu). Ali neće ti svi to napravit, moraš neći nekoga od volje da se time pozabavi.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:30   #348
Imam jednu haljinu iz New yorkera za koju pretpostavljam da je veći dio poliester a manji pamuk (odrezala sam etikete) pa me zanima kako je prefarbati?Boja je tamno zelena a ja bih u crnu!anyone?
alette01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 19:58   #349
Cure, jel moguće suzit trapke u struku? Da krojačica napravi neki ušitak odozada? Ja to nisam nikad radila pa ne znam..
Lara 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 22:09   #350
Quote:
Lara 21 kaže: Pogledaj post
Cure, jel moguće suzit trapke u struku? Da krojačica napravi neki ušitak odozada? Ja to nisam nikad radila pa ne znam..
Moguće je. meni je moja krojacica vec par puta suzavala trapke u struku
mateja122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 21:31   #351
oslikavanje majica

bok svima!
zanima me sljedeće - počela bih sama izrađivati majice po svom guštu - uz šivanje, pisala bih i neke natpise po njima. e sad me zanima kojim bojama to mogu, dakle da se ne operu na recimo 40C. znate di takve boje mogu nabaviti? mogu li to biti neke boje u olovci namijenjena baš u tu svrhu?
puno hvala na pomoći
ChoksaRules is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:14   #352
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
kako i s cime prati kozne rukavice? prolila sam kuhano vino po njima crne su. hvala.
Ne preporučava se prati ih u perilici nego je najbolje kupiti specijalan prašak za kožu i malo ga razrijedit u mlakoj vodi i onda navući rukavice na ruke i blago trljat. Poslije ih dobro isprat i blago iscijedit (ali bez uvrtanja) i stavit na ručnik da se osuše (ne na radijator ili sl. jer postoji opasnost da se koža osuši i da počne pucat) i povremeno ih navući na ruke jer tako koža omekša.
DoT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:21   #353
Quote:
alette01 kaže: Pogledaj post
Imam jednu haljinu iz New yorkera za koju pretpostavljam da je veći dio poliester a manji pamuk (odrezala sam etikete) pa me zanima kako je prefarbati?Boja je tamno zelena a ja bih u crnu!anyone?
Za poliester ti treba neko disperzno bojilo. Imaš ih tu.
DoT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:46   #354
Quote:
wanna be kaže: Pogledaj post
htjela bi gumene cizme sa motivima ali sve koje sam gledala ne svidjaju mi se pa sam mislila uzeti jednobojne i sama iscrtati. s kojim se to bojama moze a da se ne rastope na prvoj kisi?
Treba ti neka boja u spreju koja se može nanosit na gumu. Jedna od boljih je Krylon. Ako ne možeš naći Krylon onda neka druga al samo pripazi da na limenci bude navedeno da može bojat gumu. S obzirom da je boja u spreju trebat ćeš zalijepit trake za izradu uzoraka po čizmama. Nanesi nekoliko tankih slojeva boje ali nakon svakog sloja pusti da se boja skroz osuši prije nego naneseš novi ili će se cijedit. Ovisi o boji koliko ti slojeva treba. Za svijetlije boje 4-5 slojeva a za tamnije 2-3. Nakon zadnjeg sloja ostavi čizme najmanje 12 sati da se osuše prije nego skineš trake. Bude li boja ljepljiva - treba se još sušit.
DoT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:54   #355
Quote:
ChoksaRules kaže: Pogledaj post
bok svima!
zanima me sljedeće - počela bih sama izrađivati majice po svom guštu - uz šivanje, pisala bih i neke natpise po njima. e sad me zanima kojim bojama to mogu, dakle da se ne operu na recimo 40C. znate di takve boje mogu nabaviti? mogu li to biti neke boje u olovci namijenjena baš u tu svrhu?
puno hvala na pomoći
Akrilne boje sa medijem za oslikavanje tekstila.
Evo npr. ove boje i ovaj medij.
DoT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 23:02   #356
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Nije ni ovo popravak, ali ni ja ne znam gdje pitati...da li netko zna hoće li se uništiti kožne tenisice ako ih operem u veš mašini? Da li ih vi tako perete? Na koliko stupnjeva? Da li da ih stavim u neku zaštitu?
Hvala
Ništa im neće biti, možeš ih oprati na 40 sa malo deterdženta i bez omekšivača. Izvadi tabanice ako se mogu izvaditi.
Al najbolje je ručno sa deterdžentom, četkicom i vodom.
DoT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:07   #357
Tražila sam ovu temu pre neki dan, pa je nisam našla, te sam na nekoj drugoj postavila pitanje na koje mi niko nije dao odgovor, pa se sad nadam da će me neko ovde čuti

Dakle, šta mislite, da li postoji način da se peap toe-ice pretvore u cipele sa zatvorenim prstima?(kod dobrog, cipelara, naravno)

Naime, našla sam kod bake neke jako udobne cipele, dosta classy i specifične. Zapravo se graniče sa gadnim, ali na dobar način.

I jedini razlog zbog kojih ih ne bih nosila je taj bezvezan prorez kod prstiju. Ja zapravo imam male prste, pa se u cipelama oni ni ne vide, što znači da to nema ni funkciju, sem da bude ružno.

Evo ovako to izgleda:
__________________
What would Wilfred do?
Rozmeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:16   #358
Pozdrav!
Zna li netko gdje mogu kupiti crnu boju za farbanje torbe? Materijal torbe: 50% pamuk, 40% poliester, 10% polyurethane

fala
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 10:07   #359
Quote:
DoT kaže: Pogledaj post
Ništa im neće biti, možeš ih oprati na 40 sa malo deterdženta i bez omekšivača. Izvadi tabanice ako se mogu izvaditi.
Al najbolje je ručno sa deterdžentom, četkicom i vodom.
ja ih uvijek perem na 40, stavim ih u neku vrećicu (tipa one za grudnjake). i izvučem vezice van obavezno.
RabidXPanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:46   #360
Quote:
DoT kaže: Pogledaj post
Za poliester ti treba neko disperzno bojilo. Imaš ih tu.
A gdje ovog ima za kupiti? Samo na žitnjaku ili ima i još negdje tih boja za poliester?
__________________
Život je vječni kompromis između idealnog i ostvarivog.

Bertrand Rasel
Amimanera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.