Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 02:24   #81
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Sreca da nisam isao detaljno. ...
I ja kazem, sreca. Meni bilo mucenje samo procitati sto ti sve traze...
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 06:16   #82
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
moze se zaliti, ili mozda tuziti. kladim da bi dobio parnicu. evo jedan drugi primjer, ispricao mi je mm. njegov kolega na poslu (svicer) se ozenio s kolumbijankom. i sada, nakon 5 godina zatrazi on drzavljanstvo za nju. rece njemu neki sluzbenik da ne moze. "a pa zakaj ne, ima sve uvjete", pita on. "pa zato kaj ste kupili zenu". i tak' se oni natezali nekoliko godina dok ovaj nije zaprijetio da ce unajmiti advokata. mozda je cak i unajmio, ne sjecam se vise. i odjenom je sve bilo rijeseno. preokleti rasist. i takve budale koje su se uguzile na takvim birokratskim mjestima i parazitiraju na racun drugih-odlucuju...
To sve ulazi u moju konstataciju o skrivenim i otvorenim europskim rasistima.

Fala Bogu na USA.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 06:52   #83
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Fala Bogu na USA.
Gdje rasizma naravno nema.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 07:17   #84
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
To sve ulazi u moju konstataciju o skrivenim i otvorenim europskim rasistima.

Fala Bogu na USA.
Jel su to tamo, u USA, svi otvoreni rasisti? Nema skrivenih, pa covijek odmah zna na cemu je ili .....
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 09:39   #85
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Jel su to tamo, u USA, svi otvoreni rasisti? Nema skrivenih, pa covijek odmah zna na cemu je ili .....
zato i danasnji KKK nose kapice jer je sve otvoreno..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:07   #86
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
zato i danasnji KKK nose kapice jer je sve otvoreno..
Ajde, ajde.. ne budi tako ostra
Pa vide im se valjda oci iz blizine. I to je neka vrsta otvorenosti.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:15   #87
Ne,nije 12 godina u jednoj opcini,nego u CH,a najmanje 3god.u jednoj opcini,ali u zadjih 5 god,barem u kantonu LU.Sve je to farsa,mogu da otezu koliko zele,prije je to bilo sve gotovo za neko razumno vrijeme,sada kada sve zavrsis,prodjes komisiju,polozis sve ispite,cekas da Bern odobri,a to traje malo duze zbog zaguzenja ureda.
Ali ako jednom dodje onda si ok,moze ici doma,pokupit svoju penzion kasu i za 10 godina doci i kazat,cujte,ja vas volim,tosam vam pokazao prije 10 godina i sad sam bez love i trebam skrb.
Svemu ovom krivi su juznjaci,zatvori se svake godine prosirivaju da bi oni imali mjesta,oni se trude da droga ima nisku cijenu,a pos smo svi zivjeli u jednoj drzavi,tako nas i gledaju,a ima ih za jedan poveci kanton,pogodite na koga mislim?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 18:25   #88
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Svemu ovom krivi su juznjaci,zatvori se svake godine prosirivaju da bi oni imali mjesta,oni se trude da droga ima nisku cijenu,a pos smo svi zivjeli u jednoj drzavi,tako nas i gledaju,a ima ih za jedan poveci kanton,pogodite na koga mislim?
o cemu pricas?

obrazlozi malo... nismo svi iz CH

Shipuga_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 18:39   #89
Valjda misli na Siptare.
Super Suljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 18:40   #90
Inace, lijepa moja Kanada
Super Suljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:14   #91
Quote:
Shipuga_ kaže: Pogledaj post
o cemu pricas?

obrazlozi malo... nismo svi iz CH

misli na balkance.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:16   #92
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
To sve ulazi u moju konstataciju o skrivenim i otvorenim europskim rasistima.

Fala Bogu na USA.
ti se salis? u USA nema rasizma? nema mozda prema tebi, bijelcu.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 02:35   #93
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
ti se salis? u USA nema rasizma? nema mozda prema tebi, bijelcu.

Trtko gleda svijet kroz carobnu kuglu iz "99 cents store".
A sta drugo ocekivati od lika kojega boli briga sto negdje ljudi umiru i sto su siromasni u Hr "marva"...dok god su njemu djepovi puni... zasto bi brinuo sto prema nekima postoji rasizam, cak i u njegovoj voljenoj novod drzavi...ali najsmijesnije je sto i njemu iza ledja se smiju i nazivaju ga svakojakim imenima kao i bilo kojeg drugog imigranta.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 14:25   #94
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
... Švicarci kao ljudi nisu loši i posjeduju neke vrline koje su za pohvalit. Recimo vole životinje,...
Cini se da je u Svicarskoj najbolje biti zivotinja.

Oni koji zele boraviti u Svicarskoj, a za to nemaju nikakve mogucnosti, za njih je najbolje da u Svicarsku udju na cetiti noge. I kad ih policajac/carinik upita za putovnicu, oni samo kazu: "Av, av", lijepo se nasmjese i polizu doticnog gospodina po licu. On ce u skladu sa najljepsom svicarskom tradicijom reci: "Gle, kakav krasan psic", i naci nekakvu bogatu svicarsku familiju koja ce ih udomiti.

Ostatak je uzivanje, jer je u Svicarskoj bolje biti pas nego covjek.

Ipak, suosjecam se s tobom. Nije uredu da se ljudi tretiraju na takav nacin. Pretpostavljam da je uzrok tome strah od gubitka materijalnog blagostanja ukoliko se etnicka slika promijeni. Da si u Svicarsku donio par milijuna franaka sigurno bi ti dali drzavljanstvo. Ovako, oni jednostavno ne mogu vidjeti kakva je korist za njih da si i ti drzavljanin njihove zemlje.

Lijepi pozdravi
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 14:46   #95
Quote:
TomK kaže: Pogledaj post
Cini se da je u Svicarskoj najbolje biti zivotinja.

Oni koji zele boraviti u Svicarskoj, a za to nemaju nikakve mogucnosti, za njih je najbolje da u Svicarsku udju na cetiti noge. I kad ih policajac/carinik upita za putovnicu, oni samo kazu: "Av, av", lijepo se nasmjese i polizu doticnog gospodina po licu. On ce u skladu sa najljepsom svicarskom tradicijom reci: "Gle, kakav krasan psic", i naci nekakvu bogatu svicarsku familiju koja ce ih udomiti.

Ostatak je uzivanje, jer je u Svicarskoj bolje biti pas nego covjek.

Ipak, suosjecam se s tobom. Nije uredu da se ljudi tretiraju na takav nacin. Pretpostavljam da je uzrok tome strah od gubitka materijalnog blagostanja ukoliko se etnicka slika promijeni. Da si u Svicarsku donio par milijuna franaka sigurno bi ti dali drzavljanstvo. Ovako, oni jednostavno ne mogu vidjeti kakva je korist za njih da si i ti drzavljanin njihove zemlje.

Lijepi pozdravi
Ne kuzim ovu tvoju usporedbu da psom
Taj pas, ako cemo vec bukvalno, nije trazio da predje preko granice, a ako ga je vec netko prebacio onda i zasluzuje da nadje neku "bogatu svicarsku familiju"

Meni je isto zao sta se Faciyu desava, ali jebiga, ajmo sad drvlje i kamenje po svicarcima i prozvat ih ludim jer vole i cijene zivotinje.

Inace, pitam se koliko je drzavljanstava HR dala stranim gradjanima? Da vidim ako dodje neki Afrikanac, visoko obrazovan, cak i sa punom kesom para kada ce dobit HR drzavljanstvo? Odgovor je - Nikad.
A o nama, kao naciji, i nasoj brigi i paznji o zivotinjama necu da ulazim. Koliko macki i pasa lutalica imamo po ulicama, toliko nemaju cijela zapadna Europa kad se zbroje svi skupa.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 15:06   #96
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ne kuzim ovu tvoju usporedbu da psom
Taj pas, ako cemo vec bukvalno, nije trazio da predje preko granice, a ako ga je vec netko prebacio onda i zasluzuje da nadje neku "bogatu svicarsku familiju"

Meni je isto zao sta se Faciyu desava, ali jebiga, ajmo sad drvlje i kamenje po svicarcima i prozvat ih ludim jer vole i cijene zivotinje.

Inace, pitam se koliko je drzavljanstava HR dala stranim gradjanima? Da vidim ako dodje neki Afrikanac, visoko obrazovan, cak i sa punom kesom para kada ce dobit HR drzavljanstvo? Odgovor je - Nikad.
A o nama, kao naciji, i nasoj brigi i paznji o zivotinjama necu da ulazim. Koliko macki i pasa lutalica imamo po ulicama, toliko nemaju cijela zapadna Europa kad se zbroje svi skupa.
Kako ne razumijes? To nije pravi pas, to je covjek koji se pretvara da je pas, i to vrlo inteligentan pas koji razumije sve sto mu se kaze, a i sam bi dosta toga mogao reci (cak bi i test za drzavljanstvo mogao poloziti), ali ne smije, jer ce se otkriti da nije pravi pas, pa zato jedino sto s vremena na vrijeme "kaze" je jednostavno "av av av".

A tko moze dobiti hrvtasko drzavljanstvo, odgovor je - Semjon Mogiljevic, Milorad Lukovic Legija, Stanko Subotic Cane, Marko Milosevic, i jos 253 osobe sa kriminalnim dosijeima.

Lijepi pozdravi
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 20:35   #97
Quote:
TomK kaže: Pogledaj post

Ipak, suosjecam se s tobom. Nije uredu da se ljudi tretiraju na takav nacin. Pretpostavljam da je uzrok tome strah od gubitka materijalnog blagostanja ukoliko se etnicka slika promijeni. Da si u Svicarsku donio par milijuna franaka sigurno bi ti dali drzavljanstvo. Ovako, oni jednostavno ne mogu vidjeti kakva je korist za njih da si i ti drzavljanin njihove zemlje.

Lijepi pozdravi
u ovome je sustina problema! da nas fancy ima kojim slucajem nekoliko mil. franaka, ne bi se morao zajebavati s nikakvim razgovorima, papirima itd.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 20:41   #98
Quote:
CroatiaTomo kaže: Pogledaj post
Trtko gleda svijet kroz carobnu kuglu iz "99 cents store".
A sta drugo ocekivati od lika kojega boli briga sto negdje ljudi umiru i sto su siromasni u Hr "marva"...dok god su njemu djepovi puni... zasto bi brinuo sto prema nekima postoji rasizam, cak i u njegovoj voljenoj novod drzavi...ali najsmijesnije je sto i njemu iza ledja se smiju i nazivaju ga svakojakim imenima kao i bilo kojeg drugog imigranta.
pa dobro, ne bumo bas tak' ostro. ja kuzim tvtka, prema onome sto je pisao, stekla sam dojam. i razumijem ljude koji su puno dali, a zauzvrat nista dobili. vjerujem da je sada sretan je dobije onoliko koliko i da. i preporucujem ti da zivis u jednoj europskoj drzavi, recimo svicarskoj. pa bus vidio sto znaci ne voljeti strance. poceti ce ti sa stanom, do osiguranja za auto. i tak' se nastaviti... a sve lijepo skriveno, onak' u rukavicama.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 05:29   #99
Quote:
CroatiaTomo kaže: Pogledaj post
Trtko gleda svijet kroz carobnu kuglu iz "99 cents store".
A sta drugo ocekivati od lika kojega boli briga sto negdje ljudi umiru i sto su siromasni u Hr "marva"...dok god su njemu djepovi puni... zasto bi brinuo sto prema nekima postoji rasizam, cak i u njegovoj voljenoj novod drzavi...ali najsmijesnije je sto i njemu iza ledja se smiju i nazivaju ga svakojakim imenima kao i bilo kojeg drugog imigranta.
Tvoj zivot ne bi imao smisla bez mene.
Rekao sam ti vec nekoliko puta, pa cu ponoviti. Mozda ce se i neki moderatori malo potruditi da pogledaju da je tako:

1. Odjebi od komentara mojih postova
2. Ako imas sta reci o topiku, onda to kazi i prestani srati i podjebavati bez ikakvog smisla.

Tvoja sitna seljacko-paorska podjebavanja nemaju vise nikakvog smisa, osim tebi samome da zatomis ljubomoru i inferiornost.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 05:31   #100
Quote:
CroatiaTomo kaže: Pogledaj post
Gdje rasizma naravno nema.
Navedi jedan primjer da je netkom odbijeno drzavljanstvo zbog toga sto nema DOVOLJNO americkih prijatelja i kolektivno cemo ti na forumu napraviti BJ.

Ajd sad, trazi primjer!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.