Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 14:46   #1001
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Po tebi nije??
normalnmo da nije, jer ako je žena osuđena na bičevanje kakva je to opomena?? ili ti misliš da je to opomena?

Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Kad su ustanovljena ljudska prava??
Ko ih je ustanovio, da li su savrsena??
Universal Declaration of Human Rights
iako islam ima svoja ljudska orava, što je isto vrlo zanimljivo.. "Universal Islamic Declaration of Human Rights".. cijeli svijet ima jedna ljudska prava,a samo vi druga...


Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Zato sto to neko ne zeli da se cuje!! Samo neko gleda ono sto ne valja u 'islamskim' drzavama i to se odmah procuje, a to sto se Amerika susrece sa toliko problema u svojoj unutrasnjosti, to se ne cuje!!
a tek ono što se ne pročuje... bolje da ni ne mislim na to... slažem se ja da ima problema svugdje, ali zar ti stvarno misliš da se samo vas napada jer ste muslimani??? get a life

Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Vidis i neki filozofi se ne slazu da je to religija, tek buddhini ucenici su od toga napravilio religiji, poredjenje besmisleno!!


Demokratija je utopija, ako nije daj mi divan primjer te demokratije??
Allah je ime za Allaha i to ime ne smije niko da nosi!!
MUhamed je vlastito ime i ne vidim sada zasto bi neko nazivao bar tako!!
kako može biti usporedba besmislena... po čemu je alah važniji od buddhe?? pa nemoj omalovažavat druge religije..
a tko je od alaha napravio boga?

demokracija je to da ja mačku mogu nazvati alah a psa muhamed.. jel tako??
__________________
"Ne moramo posjećivati ludnicu da bi pronašli poremećene umove; naša planeta je umobolnica svemira."

..A question that sometimes drives me crazy: am I or are the others crazy?...
petraaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:47   #1002
Quote:
dekameron kaže: Pogledaj post
izvini, ali ovo nije tacno...u egiptu 15 miliona ortodoksnih hriscana( kopta) ima potpuno ista prava kao i 60 miliona muslimana...u egiptu su bozic i uskrs drzavni praznici, bas kao i bajram
ista prava?

probaj se izjasniti ko kopt tamo pa da vidimo...

platiš porez koji ide za najveće državno sveučilište, ali nemožeš ga upisati ako nisi musliman

musliman promijeni vjeru, maltretiraju ga do smrti dok ne prizna da je pogriješio

imaš primjera koko hoćeš u tom "naprednom" egiptu
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:51   #1003
Quote:
petraaaa kaže: Pogledaj post
ok... sad mi ti samo reci, engleska učiteljica živi u muslimanskoj zemlji gdje radi...

ti smatraš da muslimani imaju pravo određivati i tražiti svoja prava u nemuslimanskim zemljama...ok, i da se svi složimo s tim.. ali zar po tome engleska učiteljica nema svoja prava u muslimanskoj zemlji??? osnovno pravo?

jer svi muslimani svijeta su se digli na zadnje noge kad je napravljena karikatura muhameda tražeći da se poštuje njihova religija, a samim time se ljudima uskraćuje pravo izražavanja, a engleska učiteljica čiji je razred nazvao medvjedića muhamed mora na bičevanje...

jedna pravila za jedne, druga pravila za druge... svašta
Polaziš ponovo od iste pretpostavke da je vrijeđanje nečijih svetinja sloboda govora i izražavanja.
Pri tome se apsolutno ne osvrćeš na bilo koji argument koji sam ti ponudila...dakle bitno je trućkati

Ja imam pravo tebe smatrati debilastom glupačicom (ovo je samo primjer)ali nemam pravo pozivajući se na slobodu govora zakupiti medijski prostor i optuživati te za isto.
Jel' tebi to uopće jasno?
Da ti karikiram?

Što se engleska učiteljice tiče, već sam se izjasnila po tom pitanju.
Naravno da se ni na to nisi osvrnula- jer, da...bitno je trućkati.

Podvučeno i podebljano u tvome komentaru neću ni komentarisati, govori dovoljno o tebi.

Quote:
AttitudeAdjuster kaže:
Ne citiraj me parcijalno, molila bih.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:55   #1004
Quote:
petraaaa kaže:
demokracija je to da ja mačku mogu nazvati alah a psa muhamed.. jel tako??
Ne.
Ali shvatam da ti je to nejasno. Stvar je mentalnog sklopa i tankoćutnosti prema tuđim svetinjama.

Kao što demokratija nije bacanje Kur'ana u wc-šolju, ili oslikavanje wc šolje kur'anskim ajetima- no je vrijeđanje vjerskih osjećaja, i kao takvo se zakonom tretira.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:29   #1005
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Ne.
Ali shvatam da ti je to nejasno. Stvar je mentalnog sklopa i tankoćutnosti prema tuđim svetinjama.

Kao što demokratija nije bacanje Kur'ana u wc-šolju, ili oslikavanje wc šolje kur'anskim ajetima- no je vrijeđanje vjerskih osjećaja, i kao takvo se zakonom tretira.
Svaka demokratska zemlja ima zakone o zabrani vrijeđanja vjerskih osjećaja. U Americi to stvara probleme. Citat iz iste one knjige:
Quote:
Little did I know that something pretty similar would come to
pass in the twenty-first century. The Los Angeles Times (10 April
2006) reported that numerous Christian groups on campuses
around the United States were suing their universities for enforcing
anti-discrimination rules, including prohibitions against harassing
or abusing homosexuals. As a typical example, in 2004 James
Nixon, a twelve-year-old boy in Ohio, won the right in court to
wear a T-shirt to school bearing the words 'Homosexuality is a sin,
Islam is a lie, abortion is murder. Some issues are just black and
white!'10 The school told him not to wear the T-shirt - and the boy's
parents sued the school. The parents might have had a conscionable
case if they had based it on the First Amendment's guarantee of
freedom of speech. But they didn't: indeed, they couldn't, because
free speech is deemed not to include 'hate speech'. But hate only has
to prove it is religious, and it no longer counts as hate. So, instead
of freedom of speech, the Nixons' lawyers appealed to the constitutional
right to freedom of religion. Their victorious lawsuit was
supported by the Alliance Defense Fund of Arizona, whose business
it is to 'press the legal battle for religious freedom'.
I zašto bi učiteljica koja je djeci dopustila da medvjedića nazovu Muhamed (to uopće nije kažnjivo, nemojmo sad relativizirati i praviti se pristojni) dobila pola mjeseca zatvora, 40 udaraca bičem ili čak gore kazne?
Pa to su sulude stvari, a ljudi koji opravdavaju takve kazne su i sami suludi.

Na sreću, u zemljama gdje vlada šerijat imamo ljude koji se zalažu za sekularizaciju. Jednog dana će civilizirano, otvoreno i slobodno društvo zavladati i tamo. Samo je pitanje vremena.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:38   #1006
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

I zašto bi učiteljica koja je djeci dopustila da medvjedića nazovu Muhamed (to uopće nije kažnjivo, nemojmo sad relativizirati i praviti se pristojni) dobila pola mjeseca zatvora, 40 udaraca bičem ili čak gore kazne?
Pa to su sulude stvari, a ljudi koji opravdavaju takve kazne su i sami suludi.
Rekoh;

Quote:
smjeskica kaže:
Što se teme tiče, o tom slučaju znam onoliko koliko sam pročitala ovdje.
Sudeći po tome (ne znajući pri tom koliko su ti podaci preslika realnog stanja), reakcija je više nego pretjerana. I situacija bi zahtijevala da se oglase relevantna lokalna vjerska lica, u svrhu smirivanja strasti.

Nakon slučaja s karikaturama povećana je osjetljivost na vrijeđanje lika i djela Poslanika a.s., ali neophodno je ne dozvoliti preuveličavanje stvari i povođenje za zakonom mase.

S druge strane ova ubjeđivanja i natezanja na temi oko toga zašto ne nazivati životinje ljudskim imenima, ljude životinjskim, relativiziranja, kolutanja očima, bla, bla, truć- bespredmetno je i trošenje vremena i prostora, kako vam se da?
Ali ako se već govori o tome- ne, ja ne bih imenom oca ili majke nazvala komšijskog kera, ma koliko mi bio drag.
Muslimani Poslanika a.s. vole kao svoje najbliže, i teže da ga vole i više od toga.
Otuda osjetljivost- koja je, ponavljam, u ovom slučaju (ako je uopće takav kakav je ovdje prikazan), preuveličana.
Sjetih se jedne epizode top liste nadrealista.
Kako se zove selo?
Veselo.
Dobro, veselo i tebi, ali kako se zove selo?
Veselo, Veselo!
Veselo i tebi i nama i svima nam bilo, ama kako se selo zove?
...

Gluhi telefoni
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:39   #1007
Molio bih pojašnjenje ovog teksta. Googlao sam nešto i našao članak na step.hr.
http://www.step.hr/duhovnost/religije/islam.shtml

Mali izvadak:

Quote:
Muslimanu je islam život. To je podređenje Alahu. A danas, s moći naftne industrije, kreće u osvajanje cijeloga svijeta.

Islam je treća velika svjetska monoteistička religija. Podrijetlo vuče iz istog izvora kao i ostale dvije, judaizam i kršćanstvo. 'Islam' je arapska riječ, dolazi od korijena riječi koja znači ' predanje': islam je religija podređenja, pokornosti. Sljedbenici islama 'muslimani' su 'oni koji su se predali i podredili volji Boga (Alaha).
Islam je također religija koja naglašava uspjeh i zato je religija agresivnog misionarskog duha. Svjesni slavne prošlosti, ojačani novom snagom koja dolazi iz bogatih arapskih zemalja proizvođača nafte, toj religiji je cilj osvojiti svijet. Muslimani vjeruju da njihova religija može ispuniti sve religijske i duhovne potrebe čovječanstva.
Quote:
Džihad ili sveti rat, doslovce znači 'borba'. S jedne strane Kur'an poziva vjernike da se bore na strani Boga protiv onih koji se bore protiv njega - premda im zabranjuje agresiju. S druge strane, također preporuča da treba ubiti one koji niječu Božje jedinstvo (pridodaju Bogu dionike), a Židovi i kršćani trebaju plaćati danak, ako se ne pokore.


Je li ovo točno, ili je to podmetanje?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:45   #1008
Quote:
ista prava?

probaj se izjasniti ko kopt tamo pa da vidimo...

platiš porez koji ide za najveće državno sveučilište, ali nemožeš ga upisati ako nisi musliman

musliman promijeni vjeru, maltretiraju ga do smrti dok ne prizna da je pogriješio

imaš primjera koko hoćeš u tom "naprednom" egiptu
lupetas...proporcionalno broju naci ces kopte svugde...btw. najbogatiji egipcani su hriscani...hricanin ne moze biti jedino predsednik egipta...na svim ostalim funkcijama ces ih naci...
muslimani ovde ne menjaju veru, ni za koje pare...u cemu treba da se ugledamo na njih...ali kopti zacas promene veru, makar da bi se razveli, jer kao kopti ne mogu, posto ovde nema gradjanskog braka...a to o maltretiranju...khm...ja to najbolje znam, veruj mi, jer sam hriscanka koja se udala za muslimana
dekameron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:51   #1009
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Mali izvadak:

Je li ovo točno, ili je to podmetanje?
Tačno je:

Muslimanu je islam život. To je podređenje Alahu

Islam je treća velika svjetska monoteistička religija. Podrijetlo vuče iz istog izvora kao i ostale dvije, judaizam i kršćanstvo. 'Islam' je arapska riječ, dolazi od korijena riječi koja znači ' predanje': islam je religija podređenja, pokornosti. Sljedbenici islama 'muslimani' su 'oni koji su se predali i podredili volji Boga (Alaha).

To bi bilo to, na prvi letimičan pogled.

Što se ovoga tiče, netačno je,

Muslimani vjeruju da njihova religija može ispuniti sve religijske i duhovne potrebe čovječanstva.

Religijske i duhovne potrebe muslimana.
Za druge vrijedi kur'anske riječi- vi ne vjerujete u ono u šta ja vjerujem, ja ne vjerujem u ono u šta vi vjerujete- meni moja a vama vaša vjera.

Jedna od formi džihada jeste oružana borba u slučaju napada, veliki džihad (kako ga je Poslanik a.s. nazvao) je borba sa samim sobom, sa svojim egom, sa svojim strastima...
Mastilo učenjaka je vrjednije od krvi borca...parafraziram.
Žena koja umre pri porodu je šehid, i to je vrsta džihada.
Borba na božijem putu je džihad...a takve bitke imaju mnoge forme.
Ali tako je lakše povesti se medijskom hajkom i učenjem o bilo čemu iz takvih izvora.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:52   #1010
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I zašto bi učiteljica koja je djeci dopustila da medvjedića nazovu Muhamed (to uopće nije kažnjivo, nemojmo sad relativizirati i praviti se pristojni) dobila pola mjeseca zatvora, 40 udaraca bičem ili čak gore kazne? Pa to su sulude stvari, a ljudi koji opravdavaju takve kazne su i sami suludi.
Trebaju postojati neke sankcije kod sličnog vrijedjanja, ne samo kada su povremen muslimanskih svetinja u pitanju, već uopće. Što se tiče datih kazni, one su neprimjerene današnjem vrijemenu, a to je zato jer su muslimanska društva veoma nerazvijena (čak, iako u mnogima vlada veliko bogatstvo, nerazvijenost je u socijalnim granama, znanosti, umjetnosti, pravu...)

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Na sreću, u zemljama gdje vlada šerijat imamo ljude koji se zalažu za sekularizaciju. Jednog dana će civilizirano, otvoreno i slobodno društvo zavladati i tamo. Samo je pitanje vremena.
Te zemlje uglavnom od islama gaje folklor (ono spoljašnje... masku!) dok pravih islamskih principa skoro da ni nema (posebno društvenih). No, jednom će se i to mijenjati, samo je pitanje vremena, doista si u pravu. I tek će tada zasjati pravi islam, nenametnut i uzvišen. Da bi se ka tome krenulo, potrebni u nam jedan islamski erazmo roterdamski, tomas mor itd... Trebamo se najprije mi muslimani, SAMI osloboditi onih koji nam žele kalašnjihkovima nametati način života kakvoga ini vide kao ispravan. Na tom putu trebaće mnogo hrabrosti, ginuće se i patiti, ali daće rezultate, aBd.

Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:54   #1011
Quote:
dekameron kaže: Pogledaj post
muslimani ovde ne menjaju veru, ni za koje pare...
ma ne, uopće... i nitko ih ne dira zbog toga...

a koptima je divno
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:59   #1012
Quote:
dekameron kaže: Pogledaj post
ja to najbolje znam, veruj mi, jer sam hriscanka koja se udala za muslimana
decameron,
Ako može, od 1 do 10 - sa kojom brojkom bi opisala stranu vašeg braka koja se tiče religije? Recimo, brani li ti ispovjedanje vjere i ostalo. Vjerovatno nemam pravo ovo pravo pitati (stvar je ipak intimna), a i ne poznajemo se... Tako da ću razumjeti ako ne želiš odgovoriti. No ukoliko ipak odgovoriš, onda nadam se da će odgovor biti iskren, točno onako kako jeste, ba bilo nama muslimanima pravo ili krivo... i bilo nemuslimanima pravo ili krivo. Jel može? Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:08   #1013
pa dobro, tvoje je pravo da verujes u ovo sto si procitao...mada sam je cesto znala na tarabi procitati pi*ka, ali nije bila, veruj mi
ako ti kazem da sam vise od 5 godina u egiptu, da sam i dalje hriscanka, mada sam udata za muslimana ti mi neces verovati...a i sto bi uostalom

volela bih da mi se, ako te put ikada nanese u egipat, javis...da ti pokazem neke stvari koje nisu slovo na papiru, koje si ti pokazao meni...i to cijem papiru...necijem ko bi verovatno hteo da destabilizuje i ovo podrucje, pa pokusava da zakuva izmedju hriscana i muslimana...bas kao sto su nama uradili... a egipat je divna zemlja i ocigledno dobar target, pa je najlakse udariti propagandu tamo gde je najosetljivije
dekameron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:13   #1014
Quote:
dekameron kaže: Pogledaj post
pa dobro, tvoje je pravo da verujes u ovo sto si procitao...mada sam je cesto znala na tarabi procitati pi*ka, ali nije bila, veruj mi
ako ti kazem da sam vise od 5 godina u egiptu, da sam i dalje hriscanka, mada sam udata za muslimana ti mi neces verovati...a i sto bi uostalom

volela bih da mi se, ako te put ikada nanese u egipat, javis...da ti pokazem neke stvari koje nisu slovo na papiru, koje si ti pokazao meni...i to cijem papiru...necijem ko bi verovatno hteo da destabilizuje i ovo podrucje, pa pokusava da zakuva izmedju hriscana i muslimana...bas kao sto su nama uradili... a egipat je divna zemlja i ocigledno dobar target, pa je najlakse udariti propagandu tamo gde je najosetljivije
votevr, ti sam sipaš što su ti pokazali i naučili te.... a to kaj se koptska zajednica smanjuje, što im se otimaju djeca i silom preobraćuju, zbog čega se cijela koptska zajednica buni, to je sve "zapadna propaganda"...


ajbok
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:21   #1015
Quote:
decameron,
Ako može, od 1 do 10 - sa kojom brojkom bi opisala stranu vašeg braka koja se tiče religije? Recimo, brani li ti ispovjedanje vjere i ostalo. Vjerovatno nemam pravo ovo pravo pitati (stvar je ipak intimna), a i ne poznajemo se... Tako da ću razumjeti ako ne želiš odgovoriti. No ukoliko ipak odgovoriš, onda nadam se da će odgovor biti iskren, točno onako kako jeste, ba bilo nama muslimanima pravo ili krivo... i bilo nemuslimanima pravo ili krivo. Jel može? Pozdrav
pa neznam...recimo 5 ili 6 ali samo zato sto ja nisam neki preterani vernik...nista mi ne zabranjuje osim sto mu verovatno ne bi bilo pravo da dete (koje je realno gledano musliman) okrecem ka hriscanstvu, jer je religija nesto sto se dobija po rodjenju, po ocevoj strani, bas kao i kod nas...

za ovih nekoliko godina, koliko smo zajedno, nikada nije pokusao da me privoli da predjem na islam...ali nikada...pretpostavljam da bi mu bilo drago da to ucinim ali samo u slucaju da cinim iz srca, svojom odlukom
cesto mi u sali kaze da mu je jedino zao sto na onom svetu necemo vise biti zajedno
dekameron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:28   #1016
Quote:
votevr, ti sam sipaš što su ti pokazali i naučili te.... a to kaj se koptska zajednica smanjuje, što im se otimaju djeca i silom preobraćuju, zbog čega se cijela koptska zajednica buni, to je sve "zapadna propaganda"...
cekaj...jesi li ti ovo video svojim ocima i pretrpeo preko svojih ledja ili si opet citao
naravno da im se svima podmece, ne bi li se stvorila verska mrznja...kao incident iz alexandrije od pre 2-3 godine...posto je muz u to vreme bio aktivni oficir specijalnih policijskih snaga, slucajno znam i koliko je stotina muslimana uhapseno tom prilikom

tacno je da se koptska zajednica smanjuje u odnosu na muslimansku...ali samo zato sto kopti imaju po jedno, eventualno dvoje dece a muslimani od troje, cetvoro pa do 15...u selima
dekameron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:34   #1017
Quote:
dekameron kaže: Pogledaj post
za pocetak, posto mi je ovo drugi post a ukupno 7-i, cini mi se, na ovom forumu, mogao bi bolje da procitas taj jedan, jedini, post koji sam napisala na ovoj temi...ako se javljas u svojstvu advokata, gore pomenutog gospodina, onda mi nekako moze i biti razumljivo sto se bas u toj meri stavljas na njegovu stranu
Procitao sam, nisam advokat, samo kao musliman osjecam potrebu da odgovorim na 'uvredu' svoje vjere!! Ako se tebi ne svidja da ti neko ovdje odgovara na tvoja pitanja, to nisam ja kriv!!


Quote:
ko "mi", izvini...ne secam se da sam te spomenula...obratila sam se direktno drugom clanu i od tebe najmanje ocekivala da budes picin postar
i sta tebi ima da bude drago sto sam se javila...a pametna sigurno jesam...ako nista dovoljno intrigantna da mi se obratis
Misli se na muslimane, da si se nekome obratila licno to bi uradila preko privatne poruke, ovako sama sebe lazes!!
to je samo izraz 'da mi je drago'!!


Quote:
mada ti ovo obracanje ne uzimam za ozbiljno jer, iako si citirao veci deo mog posta, nisi mi dao ni jednu cinjenicu...sve je na bla, bla osnovi
btw. ne znanje se pise sastavljeno...neznanje
ili mislis da je samo u srpskom pravopisu i gramatici tako...a kako si Kur'an, pretpostavljam, citao na arapskom onda ti necu zameriti...zaboravio se srpski
Sve sto tebi ne odgovara ti uzimaj kao neozbiljno (sastavljeno ), ono je bio lapsus!!

Ja sam ti naveo cinjenice, a tvoje recenice su samo krnjavo nabrajanje!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:36   #1018
Quote:
dekameron kaže: Pogledaj post
cekaj...jesi li ti ovo video svojim ocima i pretrpeo preko svojih ledja ili si opet citao
imam svoje kontakte, jer mi je stari prošao sve od alžira pa redom do iraka, pa zna dosta ljudi u tim državama
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:40   #1019
Quote:
petraaaa kaže: Pogledaj post
normalnmo da nije, jer ako je žena osuđena na bičevanje kakva je to opomena?? ili ti misliš da je to opomena?
Molim te ne pocinji opet, ti mislis da to nije opomena??
Tako mozemo da besvjesti!!

Quote:
Universal Declaration of Human Rights
iako islam ima svoja ljudska orava, što je isto vrlo zanimljivo.. "Universal Islamic Declaration of Human Rights".. cijeli svijet ima jedna ljudska prava,a samo vi druga...
Netacno, navedi koja su to islamska prava a koja kod ostalih??



Quote:
a tek ono što se ne pročuje... bolje da ni ne mislim na to... slažem se ja da ima problema svugdje, ali zar ti stvarno misliš da se samo vas napada jer ste muslimani??? get a life
Ne, nego je takva politika u svijetu da se samo najcesce plasiraju stvari koje su lose po islam. Pa taj 'terorizam' i ostali dio kompanije protiv islama, uglavnom vecina 'pada' na te glupe medijske i politicke igre!!


Quote:
kako može biti usporedba besmislena... po čemu je Allah važniji od buddhe?? pa nemoj omalovažavat druge religije..
a tko je od Allaha napravio boga?
Samo malo ti treba da razmislis i shvatiti ces, ustvari sta ti radis na ovoj temi sa takvim besmislenim pitanjima??
Allah je Bog, Budhha je covjek!!!
Jako jednostavno!!

Quote:
demokracija je to...u nazvati Allah ...Muhamed.. jel tako??
Ne, demokratija je utopija!!!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:43   #1020
Quote:
Procitao sam, nisam advokat, samo kao musliman osjecam potrebu da odgovorim na 'uvredu' svoje vjere!! Ako se tebi ne svidja da ti neko ovdje odgovara na tvoja pitanja, to nisam ja kriv!!
dosla sam ovde da u miru, bez svadje, porazgovaram sa ljudima o nekim svojim ili njihovim dilemama...to sto sam udata za muslimana ti, valjda, govori da nemam nista protiv muslimana...i nisam se obratila svim muslimanima nego sam tacno naznacila kome se obracam i zasto...i ajde budi posten covek, musliman, pa priznaj da je ostavljanje linka za clanak gde pise da je srpkinja u sred srbije presla na islam, pa sve sa zelenim, likujucim smajlijem...priznaj da je malo bljutavo i bljak
uostalom radi se o nasim krajevima, gde je sve normalno...kao i to da se muslimanka uda za srbiuna i radja male srbe, bas kao sto i ja, srpkinja, rodih jednog malog muslimana, kojeg volim najvise na svetu...nemoj tako...postuj tudje, cak i ako je razlicito...i onda cu ti reci da si dobar musliman...i rado diskutovati sa tobom

Quote:
imam svoje kontakte, jer mi je stari prošao sve od alžira pa redom do iraka, pa zna dosta ljudi u tim državama
za alzir i irak se ogradjujem, jer nemam pojma kakva je sitacija tamo ali za egipat ti tvrdim da hriscani imaju apsolutno ista prava kao i muslimani....cesto i veca, bas zbog ovakvih stvari, jer za cas dignu stampu, medije, crkvu na noge, ako im bilo sta zasmeta...veruj mi da cak i zloupotrebljavaju
dekameron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.