Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2006., 22:38   #1
svrbež bradavica

Opet sam zaboravila pitati ginekologa zašto me ponekad svrbe bradavice na grudima? Jel se to i vama događa? Zna neko zašto? TO JE TAKO IZLUĐUJUĆE!

I da ne otvaram novu temu, mi može neko približno objasniti kakav osjećaj prouzročuje kontrakcija maternice?

Thanx
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 09:54   #2
U...i mene je mucio taj svrab prosle godine.
Trajalo par mjeseci, a onda sam primjetila da se koza pocela ljustiti i stvarati nova, vjerovatno je u vodi bilo dosta klora ili je u pitanju neka vrsta sapuna koja mi nije bas godila.
Pomagala je obicna Nivea.

Kontakcije maternice uzrokuju isti neugodni osjecaj ili bol slican bolnim menzesima i pocetnim trudovima, kod poroda.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 21:44   #3
Ma mene taj svrab uhvati, pa me drži par dana, onda se koža oljušti i neko vrijeme sam na miru. A onda ponovo

Za kontrakcije maternice pitam jer imam neke čudne senzacije iznad stidne kosti (se to tako zove?), kao da me bockaju neke iglice. Isto se pojavi, pa nestane. Ginekolog kaže da su možda neke kontrakcije maternice i da se to zna dogoditi. Baš mi niš puno ne objasni. Kao, sve je to normalno. Ali zašto se događa sad, a prije se nikad nije? I zašto mi se, kvragu, već nije normalizirao ciklus! A ja kad sam tamo sve zaboravim pitati i uvijek kao da skrene pričati o nečemu drugome, pa zaboravim!
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 21:46   #4
Izgleda da niko ne zna
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 22:12   #5
Quote:
bubica kaže:
Opet sam zaboravila pitati ginekologa zašto me ponekad svrbe bradavice na grudima?
Koji manjak suosjećanja za ovaj ozbiljan problem. Evo, ja sam spreman pokušat riješit problem stručnom ČKP* terapijom.






______________________
*ČKP=češanje kružnim pokretima
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 10:59   #6
Bbsan, ne se zajebavat To nije svrbež kao kad te nešto zasvrbi na ruci, pa se počešeš i gotovo! To svrbi, ti se lagano počešeš (ali i onda boli), pa prestane, pa onda za minutu dve opet i tako stalno. Cijeli dan. I cijelu noć. Pa ti spavaj. Pa se ti češi non-stop. A grudi hiper turbo uber osjetljive
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 11:01   #7
To ti je od suhe kože. Maži se nekom kremom, a možeš kupiti i kreme baš za bradavice - namijenjene su za dojenje, i jako su dobre. Na primjer Avent Nipple Cream, ima je u apotekama, među Avent kozmetikom za trudnice.

(samo napominjem, ova krema NIJE dobra za dojenje, ali je jako dobra za osjetljive/suhe bradavice)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 11:03   #8
Quote:
bubica kaže:
Bbsan, ne se zajebavat To nije svrbež kao kad te nešto zasvrbi na ruci, pa se počešeš i gotovo! To svrbi, ti se lagano počešeš (ali i onda boli), pa prestane, pa onda za minutu dve opet i tako stalno. Cijeli dan. I cijelu noć. Pa ti spavaj. Pa se ti češi non-stop. A grudi hiper turbo uber osjetljive

meni je tako bilo SAMO u trudnoci
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 11:09   #9
Moju frendicu isto svrbi. Cura ima jako osjetljivu kozu. Ona koristi sapun od Avenne-a cold cream, kosta 35 kuna u apoteci. Kaze da joj je taj jedino dovoljno blag i da joj ne isusi kozu.
Javi kaj si napravila i jel proslo!
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 17:29   #10
Možda radi grudnjaka. Pokušaj jenostavno promijeniti grudnjak (pamučni, izbaci sintetiku i najlon).
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 20:17   #11
Hvala svima na odgovorima, nisam neko vrijeme gledala postove, mislila sam da mi više niko ne zna odgovoriti

Dakle, moguće je da imam suhu kožu, probat ću se mazati!
I inače imam jako osjetljive grudi, pa pretpostavljam da bi moglo biti to.
Što se grudnjaka tiče, nosim pamučne - tj. bar mislim da su pamučni Kupim i nosim one u kojima se dobro osjećam, što je JAAAAKO teško naći (skoro Mission Impossible ), jel, hm... zbog "veličine"
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:42   #12
Također mislim da su najvjerovatniji uzročnici, suha koža i sintetički grudanjak, ali za svaki slučaj...ako ti ne prođe mazanjem i promjenom grudnjaka (paaaamuk!!!): moguće je da se radi o dermatitisu (imah identično iskustvo-dermatolog-mazala-nikad se ne ponovilo), iako, ako se ponavlja ciklički moguće je da ti bradavice pod utjecajem hormona (PMS) postaju osjetljivije, pa zato svrbe.
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 20:59   #13
Question Svrbež bradavica

Danas me cijeli dan svrbe bradavice, pa ne znam što bih mislila. Nekoliko mi se puta već događalo, ali nemam to s čim povezati.

Nije neizdrživo, ali ako nastavim češati postaje gore.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:04   #14
namaži niveom ili doveom, nekom jako hidratantnom kremom, upotrebljavaj blage gelove za tuširanje i drži se omekšivača i praška koji ti pašu. radi se o suhoj koži.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:06   #15
a) ako imaš dečka, prejako je grickao
b) od deterdženta
c) od omekšivača
d) koža ti je suha
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:07   #16
Može biti. Inače imam suhu kožu.

Nitko ništa nije grickao!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 23:32   #17
Ako ti je doma jako suhi zrak od centralnog grijanja, može ti to smetati. Samo namaži s niveom ili nekom masnom kremom i OK.

Ali, mene recimo uvijek obavezno svrbe bradavice dan-dva prije menge. Svaki put. Možda i tebi to može biti razlog?
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 03:10   #18
mene znaju svrbjeti bradavice prije menge...
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:37   #19
Quote:
Maria Antonette kaže: Pogledaj post
mene znaju svrbjeti bradavice prije menge...
I mene isto,očito to ima veze sa hormonima
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 10:24   #20
Quote:
Maria Antonette kaže: Pogledaj post
mene znaju svrbjeti bradavice prije menge...
Očito nas ima više

Engl - jel ti prošao svrbež?
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.