Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2007., 10:04   #21
Ja imam klupice od Kanfanara (ili od Seline, više ne znam, a to je jako slično)
već 15 godina i niti jedna nije pukla. Ulazne stepenice su od Seline i sada se
primjećuju male pore. Ulaz mi je natkriven tako da ne pada kiša po stepenicama.

Glavna mana je skliskost takvih stepenica ako se namoče. Ima nekih
protuskliznih sistema, ali to nije za ovu temu (klupice).

Tih.
Tih is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 00:32   #22
Hvala na info. Inače tko ne zna, Kanfanar je mjesto u Istri i ima kamenolom. Neki su mi se nedavno smijali, kao kak ćeš ti istarski kamen stavit za klupčice tu u kontinentu !? itd....To bude popilo vlagu i puklo na prvom zaleđivanju.....
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 11:05   #23
PREPOTUČUJEM PRIRODNI KAMEN
MIRO LEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 11:23   #24
Zna li netko neku klesariju u okolici Kastva (Viškovo, Matulji, Klana, Opatija, Rijeka...)?
Ili, gdje ih sve mogu kupiti-dati izraditi?

Na internetu sam pronasao Klesariju Katić (na Viškovu). Ima li jos koja?


Trebale bi mi prozorske klupčice. Većina ih je ne-standardnih dimenzija...

Thanks.
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:54   #25
Pronasao sam:

http://www.gradimo.hr/g154.aspx

Ako netko ima koja dobra iskustva ili losa, neka javi...
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:29   #26
Dobri ljudi, dobar dan!
Jel mi netko može reći kako se ugrađuju unutarnje prozorske klupčice od granita i jel se to isplati raditi u varijanti "sam svoj majstor" ili je bolje da uzmem pravog majstora? I usput, koliko košta majstor?
Hvala!
Hela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 14:07   #27
Quote:
Hela777 kaže: Pogledaj post
Dobri ljudi, dobar dan!
Jel mi netko može reći kako se ugrađuju unutarnje prozorske klupčice od granita i jel se to isplati raditi u varijanti "sam svoj majstor" ili je bolje da uzmem pravog majstora? I usput, koliko košta majstor?
Hvala!
ja sam ih ugradjivo sa jednim majstorom zidarom.
probas je umetnut na suho i ako ide vidis jel u vagu odnosno jel ima mali pad prema unutra. ako ima izvadis je premazes ljepilom za plicice (podlogu ne klupcicu i uvalis je nazad. projeris jel sve kako treba i ostavi je odnosno odma malo obradis sa strane i odozdola.

to je to.

mozes sam ali trebace ti necija pomoc zbog fizicke tezine klupcice.

ja sam zadovoljen keko su moje ispale.
kupio sam ih kod www.horti-gr.t-com.hr prema mjerama koje su meni odgovarale buduci da me je svaki prozor drukciji.
cojek je korektno sve napravio. radilo se o polimramoru uzorak CALCATA cca 400KN/m2, rezanje ukljuceno u cijenu.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 08:03   #28
ja ću unutarnje napravit od iverala iz Bauhausa, a šta da uzmem za vani?
neda mi se zezat s tim mramorom i klesarima, mislim da sam u gramatu vidio one od umjetnog kamena..
i oni režu na mjeru..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 12:05   #29
Mramor MSA u Sesv. Kraljevcu (tel. 2048-325) ti povoljno ima granitne klupice, a možeš se dogovoriti i za ugradnju jer imaju svoje majstore.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 18:54   #30
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Mramor MSA u Sesv. Kraljevcu (tel. 2048-325) ti povoljno ima granitne klupice, a možeš se dogovoriti i za ugradnju jer imaju svoje majstore.
hvala..
ugradit ću sam, trebam dvije 3 cm klupčice, dim. 140x15 cm..
kolko bi mogle doć granitne?
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:33   #31
Thumbs up

passat-karavan, hvala na odgovoru. Mislim da ćemo to sami odraditi, pošto mi za postavljanje klupčica treba pola love koliko me koštaju klupčice. Ne čini mi se tako komplicirano, a sa sličnim radovima imamo iskustva.

Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
hvala..
ugradit ću sam, trebam dvije 3 cm klupčice, dim. 140x15 cm..
kolko bi mogle doć granitne?
Glede cijena, koliko sam imala priliku saznati, graniti idu od 600 KN pa preko 1000 KN za kvadratni metar. Npr. rosa beta, porfino i slično su 600-650, tiger skin i cashmir white od 850-1000 kuna.
Ja sam uzela ipak brački sivac, iako je osjetljiv, ali ako ga impregniraš odličan je za unutarnje klupčice, a ni cijena nije bila prepaprena. Inače košta oko 1000 kuna, a može ga se naći i po manjoj cijeni.
Inače svima koji muku muče sa prozorskim klupčicama; glede nabave, raspitajte se kod majstora klesara što rade spomenike. Obično cijene kod njih budu niže nego kod velikih razvikanih imena; svi oni nabavljaju robu iz uvoza, ali ovi manji imaju i manje marže.
Good luck svima oko nabave!
Hela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 08:59   #32
kupio sam u Pevecu, 2cm debljine, kako sam trebao 3 a nisam našo, morat ću ić deblje s materijalom..
sad pitanje, kako imam lajsnu 3.5 cm, a negdje je razmak 4 cm, a imam policu 2 cm, moram ić na debelo s materijalom, oko 2 cm, s čim da ju učvrstim?
fleksibilno ljepilo?
cementni mort?
znači mora ić materijal oko 2 cm debljine..
mislio sam s mortom smanjit razmak na 2.5 cm a onda 0.5 cm s ljepilom?
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 08:15   #33
kaj nitko ne zna?
ništa, postavit ću dasku uz zid, natovarit morta unutra u rupu, zalijepit gore ploču. mora držat..
poslije s acetatnim kitom zadihtam fuge i to je to..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:20   #34
odustao sam od one kombinacije, zalijepio sam ispod klupčice knauf ploču, i onda klupčicu..
evo kako izgleda konačno..



sad još idu na špalete stirodur 2 cm šnite, preko njih pvc kutnik s mrežicom, ljepilo i fasada..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 11:37   #35
Quote:
putnik57 kaže: Pogledaj post
Ako su klupčice vanjske, OBAVEZNO pravi kamen i min debljine 3cm s urezanom okapnicom !
O vrsti kamena ovisi kolika je planirana investicija, ali nemojte ići na porezne
s ovim se slazem ,samo da dodam da postoje sredstva za konzerviranje kamena -tekucina kojom se premaze ulazi u porozne pukotine te ih zatvori (recimo impregnira)a povrsina ostaje nepromjenjena
darkland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 14:14   #36
Ispricavam se sto dizem temu iz mrtvih, ali eto... ukazala se potreba za vanjskim klup(c)icama pa me interesira gdje se mogu naci "nekamene" i "neekokamene".
Naime, mislim da na bijelu stolariju treba ici krem ili bijela klupica (kod mene konkretno, prozori ce biti naglaseni bijelom bojom pa je to jos jedan razlog za svijetlu nijansu).
Mramor otpada zbog nepostojanosti na mraz, a granit zbog boje.
Opcenito mi se cini da su one limene presvucene plastikom najbolji izbor posto se dobro upasu u dno prozora, imaju bocne stitnike pa voda ne curi na fasadu, lako se ugradjuju, a vijek trajanja im je preko 20 godina (tj. koliko i fasada).
Stoga, kakva su vam iskustva sa time i ima li tko preporuciti ducan za to u Zg?

Danke,
Flo
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 19:27   #37
zna li netko dal ima u pevecu onih klupčica od aluplast profila?
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:27   #38
Bok svima,

Samo za informaciju forumasima, prosle godine sam kupio vanjske klupcice od aluminija u FEAL-u (Zagreb, Rudeska Cesta 3a). Klupcice su kvalitetne. Jedini problem je sto morate kupovati elemente u duzini od 6m i to onda sami isjeci na odgovarajuce duzine. Sirina ima svakojakih. Takodjer, zavrsne plastike isto tamo kupujete.
Mene je konkretno doslo negdje oko 110 kn po duznom metru, no to moze biti i vise ako ne mozete u potpunosti iskoristiti svih 6 m klupcice (posto kupujete "daske" u duljini od 6 m).

Pozdrav,
Flo
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 19:40   #39
znam da malo kasnim.al evo ja sam bas bila u potrazi za klupcicama nedavno.dvoumila sam se izmedu aluminijskih u fealu,ali sam poludila kad sam morala uzeti 6 i pol metara za moje jadne dimenzije za tri prozora.pa sam potrazila nes drugo i nasla firmu u sesvetama sa aluminijskim klupcicama koje ti kroje na mjeru i dosli mi ih doma smontirati.u biti ni nisam tamo isla nego sam sve rijesila preko neta firma je http://www.besenic.hr/index.asp?p=1
plavusa44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:34   #40
gdje ima nutarnjih prozorskih klupčica od iverala ili plastike za kupit u ZGu?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.