Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2007., 16:06   #81
Quote:
maglica0624 kaže: Pogledaj post
Molim sve vas upućene i dobronamjerne da pomognete s idejama.

Vraćam se u Mostar.

Mogu pokrenuti neki posao sa cca 150.000 km. Možda i s nešto više, ali ne bih rado. Valja imati i koju sa strane.

Haj''mo razmišljat'! Što bi išlo?
Stavi u neki od fondova ili kupi dionice rafinerije u Brodu... i da, naravno enjoy
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 16:58   #82
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
u međugorju napravi motel (s tom lovom bi mogao izaći na kraj) i uživaj.
Teško da u Međugorju za te pare možeš odradit motel. Da ima svoju parcelu i nekakao. Ovako nema šanse.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 17:05   #83
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Eh čuj kvačice koji me znaju znaju da sam ja od 10 god. znala da ću povijest studirati to je ipak moja najveća ljubav, al nije škola to što zadovoljava moje potrebe. A sad što sa tim nema posla to mogu objesiti mačku o rep. Malo se zezam podučavam neku djecu al nije loše.
Ono što tražim je baš kao neki vodič za sada jer sam izrazito komunikativna i snalažljiva. Jako me zanimaju starine Hercegovine i mislim da tu ima velikog potencijala.Imam ja kuću kamenu u Brotnju i puno vinograda eh da je para jedna velika sanacija i pravi mali seoski turizam!
U kakavom su stanju i o kojoj količini govorimo. Ja sam pošao tim putem i nisam se prevario. Ono što ti je kod vinograda najvažnije nije toliko lova koliko rad i pažnja. On ne trpi zapostavljanje ako se ozbiljno misliš bavit time.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 17:23   #84
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
Mozda i mozes spekulirat da rata vise nece bit, al nigdje ne spominjes porez u svojoj prici. Jel to kod vas jos sve na crnjaka ili na ovu tvoju racunicu treba odrat X% poreza?
Ja osobno mislim da iznajmljivanje nije tolko lud biznis, pogotovo ne po manje atraktivnim lokacijama na kojima je kupovna moc ionako niska. Standard u BiH nece tako brzo rast, mislim da se iznajmljivat jedino isplati u Sarajevu na dobrim lokacijama, strancima i ostlaim bogatunima.
Ma kakav crni porez? Prijavljuje ko sta hoce i kako hoce... dobro mozda nekoga i "uhvate" ali sanse za to su 0.000001%


A vec sam rekao da ja ne zivim od tog imanja i kuca koje imam. Ja sam to u vecini kupio od srba sto su odselili u Srbiju. Za mizerne cijene. Npr. kupio sam kucu trospratnicu + imanje za 30.000KM, uz Drinu...divota. Vec sam rekao da su imanja na selima vise nego jeftina.(mada za mene ni kuce u Sarajevu nisu skupe ali tu mi je dovoljna i ova jedna sto imam) Na selima mozes kupiti kuce za 20.000KM.

Standard u BIH raste vrlo brzo. Narod puno kuka jer mu je to vise uslo u krv izgleda. Onaj ko hoce da radi i ima. Naravno ima i siromasnih, to su uglavnom stare osobe bez ikoga ili neke pijanice i neradnici. U svim mjestima se grade kuce vise nego prije rata, struja, telefon itd su uvedeni i u sela gdje ih nije bilo ni prije rata, kupuju se auta, ispijaju se kahve cijeli dan, ogromne njive i livade su zapustene jer niko NECE da ih obraduje, imam i rodbine koji imaju ogromna imanja ali nece da ih obraduju a kukaju "kako se nema", odjendom postali gospoda itd...


I u vezi CG. to sto ti kazes vrijedi za par mjesta kao Budva. Kupuj imanje i kuce na Zabljaku.
Jekna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 17:31   #85
Quote:
maglica0624 kaže: Pogledaj post
No, ima i ono drugo. Svugdje gdje dodješ si (u prvoj generaciji) dođoš. Ako su u pitanju poslovi u upravi, dobiješ samo one koji su niži na ljestvici, a ako su isti, ti imaš duboko oranje na poslu a oni dobiju lakše. U poduzećima nemam direktnog uvida, ali čujem da je slično.
Netacno. Ja sam stigao ovdje nakon rata u BIH, zavrsio fakultet i sada radim u EU parlamentu. "Prva generacija" i evo me na "prilicno visokoj poziciji" , sa vise nego dobrom platom.


U dobro sredenom drustvu porijeklo je nebitno. Vazan je kvalitet. Sto se tice bivse SFRJ nema manjih zabiti a veceg "lokalpatritozma". Tu u vecini slucajeva vlada duh provencijalizma i "gleda se poprijeko na one sa strane". Cesto se istice kako je eto "rodeni" ovaj ili onaj. Ljudi nikako da shvate da oni razpolazu samo sa onim sto je njihovo a ne sa citavim gradom ili selom.

Mislim da je glavni problem manjak mobilnosti stanovnistva. Tako prije dvije godine sjedem u Sarajevu na zeljeznickoj u taxi, neki stariji taxista i pita me gdje cu. Kazem do Sokolovic Kolonije... "auuuu pa to je na kraj svijeta. Njemu je 15-20 min voznje kraj svijeta.
Jekna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 17:36   #86
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post

Inače, nije samo doseljavanje, natalitet Hrvata je porastao 30-40% od rata, sada je ravan onome na Kosovu.

Gluposti. To je mozda tacno kod tvojih , dole u Palestini.

2005
Zivorodeni/umrli

Grude
88/120

Posusje
137/131

Ljubuski
159/255

Siroki Brijeg
283/226

Capljina
196/290

Neum
8/39

Ravno
0/12

i tako dalje...Kosovo al' u kurcu. Usput receno natalitet na Kosovu nije visok.
Jekna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 18:01   #87
Quote:
Flaming Lips kaže: Pogledaj post
evo ja cu malo pokvarit idilu. ipak je ovo podforum politika.
ako pod "arapske" mislis na porijeklo proizvoda, onda se donekle slazem. iako ne vidim razliku kinesko il arapsko. ako pak mislis na "arapsko" ono sa arapskim pismom i takvim stvarima onda se ne slazem. fakti su fakti. u BiH su vladali razni narodi. Turska, Austrougarska... sve je to dio povijesti. ne mozes se od toga odvojiti. sve sto je povijest tako i treba gledati. sve sto se moze prodati a da nije za nikog uvredljivo treba prodavati. a slazem se... autohtoni suveniri su najbitniji. to prosjecan turist obavezno kupi.
Vjeruj mi da dođeš i vidiš tu ponudu i tebi bi se život okrenuo. I nisam misla turske nego arapske. Pa ovdje Arapi nisu nikada bili a oni sada uvaljuju te njihove jeftine stvari baš ala kineske. I daj da ne kvarimo temu
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 18:09   #88
Ma imam ja u glavi svašta joj kad West spomenu pole i sir...baš to. Zvijezde, cvrčci, vino, hrana domaća...ma uživali bi. A vinogrda je nekad bilo puno sad tata obrađuje oko 1500 loza, al zemlje u polju ima dosta samo rada fali. Nekad baš poželim sve ostaviti i otići tamo.
Kvačice super je ono baš sam nekoliko puta bila u Ravnom predivno mjesto a kakvi tek domaćini. Kakav bi tek ondje odmor bio za radne ljude ma skupili bi snage za sve.
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 18:19   #89
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Ma imam ja u glavi svašta joj kad West spomenu pole i sir...baš to. Zvijezde, cvrčci, vino, hrana domaća...ma uživali bi. A vinogrda je nekad bilo puno sad tata obrađuje oko 1500 loza, al zemlje u polju ima dosta samo rada fali. Nekad baš poželim sve ostaviti i otići tamo.
Kvačice super je ono baš sam nekoliko puta bila u Ravnom predivno mjesto a kakvi tek domaćini. Kakav bi tek ondje odmor bio za radne ljude ma skupili bi snage za sve.
O kakvim lozama se radi jeli izvorna žilavka i Blatina ili su u pitanju hibridi istih?

A drago mi je što nahvali ravno. ja sam obnovio kuću i sad krećem u vinograde.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:19   #90
Quote:
Jekna kaže: Pogledaj post
Netacno. Ja sam stigao ovdje nakon rata u BIH, zavrsio fakultet i sada radim u EU parlamentu. "Prva generacija" i evo me na "prilicno visokoj poziciji" , sa vise nego dobrom platom.

U dobro sredenom drustvu porijeklo je nebitno. Vazan je kvalitet. .......
Mislim da je glavni problem manjak mobilnosti stanovnistva. Tako prije dvije godine sjedem u Sarajevu na zeljeznickoj u taxi, neki stariji taxista i pita me gdje cu. Kazem do Sokolovic Kolonije... "auuuu pa to je na kraj svijeta. Njemu je 15-20 min voznje kraj svijeta.
Ovdje gdje sam ja itekako se prati tko su domaći, a tko oni drugi.
I, također, ovo je kraj sa izrazitim imigracijama. Zato su domaći još
zatvoreniji.

Dođoši uspijevaju samo u privatnom sektoru.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 20:00   #91
i muzicki prilog
Jekna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 21:07   #92
Iskreno ne znam moram pitati, al mislim da su izvorne barem u starom vinogradu. Nažalost onaj najstariji je tata zapustio jer je bilo usko između reda pa je mogla samo motika.
Ah Ravno predivno. Tamo sam ti već domaća svi me znaju. Tetka mi je pravila vitraje u crkvi pa sam je često vozila. Uh one breskve koje nam je načelnik dao.
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:13   #93
Quote:
Jekna kaže: Pogledaj post
Netacno. Ja sam stigao ovdje nakon rata u BIH, zavrsio fakultet i sada radim u EU parlamentu. "Prva generacija" i evo me na "prilicno visokoj poziciji" , sa vise nego dobrom platom.


U dobro sredenom drustvu porijeklo je nebitno. Vazan je kvalitet. Sto se tice bivse SFRJ nema manjih zabiti a veceg "lokalpatritozma". Tu u vecini slucajeva vlada duh provencijalizma i "gleda se poprijeko na one sa strane". Cesto se istice kako je eto "rodeni" ovaj ili onaj. Ljudi nikako da shvate da oni razpolazu samo sa onim sto je njihovo a ne sa citavim gradom ili selom.

Mislim da je glavni problem manjak mobilnosti stanovnistva. Tako prije dvije godine sjedem u Sarajevu na zeljeznickoj u taxi, neki stariji taxista i pita me gdje cu. Kazem do Sokolovic Kolonije... "auuuu pa to je na kraj svijeta. Njemu je 15-20 min voznje kraj svijeta.



Zaboravih te upitati, ako si došao tek poslije rata i završio fax, kako si uspio pokupovati pola Bosne???
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:17   #94
Maglica, ako su cijene stanova u Mostaru tako niske, kupuj stanove. Ima još prostora za rast cijena.

Štoviše, ne znam kak je u Bosni, al da već nemam kredit nego čisti stan bez opterećenja, kupio bih prije dvije-tri godine još jedan stan na kredit i iznajmio ga. I podstanari bi otplaćivali kredit, a vrijeme i porast standarda i potražnje bi učinili svoje - cijena bi rasla.

Jednog frenda koji je imao tu varijantu sam obrlatio da to učini. Sad mu fino podstanar otplaćuje dobar dio kredita, a za par godina će sav kredit biti otplaćivan od najma. Naime, bitno je ugrabit dok je još relativno povoljno. A potom će se s vremenom cijena najma i kredita izjednačit, a možda se nešto i zaradi s vremenom. To ti je prijedlog pride, uz novce koje imaš.

Sad je u Zagrebu cijena stanova inako prevelika tako da je teško očekivat da će najam pokrit sav trošak kredita, ali dugoročno se još može izmudrovat takva kombinacija. Ako ništa, nakon 10-20 godina imaš čisto vlasništvo bez motike. Drugi ti otplatili. Pa prodaš i investiraš ili trošiš na obrazovanje, ili uživanje: Kuba, Pariz-Dakar.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:18   #95
Quote:
maglica0624 kaže: Pogledaj post
Zaboravih te upitati, ako si došao tek poslije rata i završio fax, kako si uspio pokupovati pola Bosne???
Jesi smiješna! Ako je bio vani i nešto zarađivao i štedio - pa mogao je kupit što je htio po onim bagatelnim cijenama u BIH! To sam i ja napravio u HR čim je završio rat. Naravno, ja sam razmišljao unaprijed, a ne o novom autu s kojim ću se guzat uokolo a nemat kinte u džepu. Vozao sam svog "polovnjaka" i kupio nekretninu. I isplatilo se. Dakle, kupit i fino čekat. Neimaština i proleterstvo prvenstveno su problem glave i nerazmišljanja - pod uvjetom da si zdrave pameti i tijela, nema opravdanja.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:24   #96
Hvala svima koji su sudjelovali na ovaj ili onaj način u raspravi.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:28   #97
Sretno!
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:31   #98
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Jesi smiješna! Ako je bio vani i nešto zarađivao i štedio - pa mogao je kupit što je htio po onim bagatelnim cijenama u BIH! To sam i ja napravio u HR čim je završio rat. Naravno, ja sam razmišljao unaprijed, a ne o novom autu s kojim ću se guzat uokolo a nemat kinte u džepu. Vozao sam svog "polovnjaka" i kupio nekretninu. I isplatilo se. Dakle, kupit i fino čekat. Neimaština i proleterstvo prvenstveno su problem glave i nerazmišljanja - pod uvjetom da si zdrave pameti i tijela, nema opravdanja.


Skoro se zaletih i odjavih topic, kad ono Zelenbrijeg.

Ej, Zeleni, jes' pobrojao nekretnine što je Jekna naveo? Je l' šta jeo u proteklom periodu? IstinaBog, ako je imao plaću 5000 DM, pa onda 2.500 E, mogao je nešto od toga kupiti. Al' što je on naveo!!! Pola Bosne!
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:36   #99
Quote:
west_HB kaže: Pogledaj post
ih ... ne pitaj ..
ali volim malo pametovat ..ko i svi

nego , znaci ti se vratila, maglica se vraca u MO..pa to je vec doseljavanje
a drame..pa to se trazi..
za pare cemo lako..para nema...

ali za kave se vazda mora imat u dzepu...

e da..i meni se drama svidja to sa gonjanjem recimo "japanaca" po hercegovini i pokazivanje starih kuca, prirodnih ljepota, bacis im malo vrata na rostilj ili napravis pole sa sirom ..dje ce im bolje...
uz naravno neizostavno Medjugorje, MOstar, HUtovo blato, Kravice, itd. itd.
mislim..vazno je samo prodat pricu...

evo i ovo sto mi radimo na forumu je isto marketing Hercegovine.. od 100 ljudi mozda ih 10 i pomisli pa jebote kolko se prica o toj hercegovini valjalo bi otici i vidit

A govoriš li koji jezik? Pod hitno naučit engleski i još bar jedan - mislim da je tu vječni njemački koristan, a i francuzi sada sve više dolaze, španjolci itd. To ti je godina-dvije OZBILJNOG ulaganja u znanje. Usto moraš poznavati povijest, voljet i zemljopis, zainteresiran si za politiku i ekonomiju - i eto svestranog vodiča. Pri tome su bitni maniri i urođena komunikativnost i sposobnost prilagodbe ljudima. U tome poslu ti si svoj gazda i postaješ "institucija" koju se traži - ili propadaš.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:41   #100
Quote:
maglica0624 kaže: Pogledaj post
Skoro se zaletih i odjavih topic, kad ono Zelenbrijeg.

Ej, Zeleni, jes pobrojao nekretnine što je Jekna naveo? Je l' šta jeo u proteklom periodu? istinaBog, ako je imao plaći 5000 DM, pa onda 2.500 E, mogao je nešto od toga kupiti.
Pa sposoban čovjek. Vjerojatno je zarađivao nešto bolje - i to je to. U svakom slučaju, naveo sam par ideja. Tu su i dionice - no problem je političke situacije u BIH. U Hrvatskoj još drastično rastu, ali to neće dugo trajat. Fondovski i dionički "eldorado" polako se premješta na jugoistok. Ja bih se bojao ulagat u BH-dionice, to je sjebana zemlja. Ali - Crna Gora se otvara! Možda da i tamo zaviriš. Naime, hrvatske firme su svojim robama već preplavile CG. Mali su, siromašni i velikih apetita i ambicija: trebamo im i sad smo im postali "strateški partner" (budi sigurna u to). Za razliku od FBIH koju je Hrvatska isto dobrim dijelom "osvojila" kapitalom, CG ima veliku prednost političke stabilnosti. Najavljujem ti "stampedo" hrvatskih firmi na Crnu Goru. Baza je niska, tako da je za očekivati velik rast cijena dionica u sljedećih godinudvijetri.

Glede Jekne: šta te briga otkud mu pare. Pa eto i ti imaš nešto. Bitno je da imaš.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.