Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2012., 20:00   #3741
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Zapravo je to pental od artilata (guglajte artilat.be). Kod nas istu jezgru prodaju Wolbett i Ergoactiv. Wollbett radi 14cm, a Ergoactiv 16cm. Cijene imate na njihovim web stranicama.
Hvala, pogledat ću stranicu koju ste mi poslali. Mene u biti zanima ako netko ima takav madrac od Wallbetta je li zadovoljan kvalitetom i udobnošću
Daisy-ST is offline  
Old 21.09.2012., 13:41   #3742
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
More je madraca od HR pjene na tržištu, pa Vam stvarno ne mogu ništa ovako na blef preporučiti osim da Vam napišem da kupite onaj koji ima pjenu najveće gustoće za tu lovu. ...uz uvjet da vam je taj madrac i udoban.

Malo isprobajte, pa se javite kad vam nešto zapne za oko.

Ne postoje medicinski madraci. ..zapravo postoje antidekubitalni koji se koriste u medicini.

Termin medicinski madrac bi značilo da taj proizvod ima certifikat klase 1 medicinskih proizvoda i samim tim ne bi bio u sustavu PDV-a.
Takav certifikat košta i sve što trebate napraviti da ga dobijete je platiti. Problem je da kad ga i dobijete, prema hrvatskim zakonima takvu robu bez PDV-a mogu prodavati samo apoteke i sanitetske kuće, a svi ostali bi trebali na isti proizvod obračunati PDV.
Hvala na ispravku netocnog navoda, mislila sam na karakteristiku anatomskog prilagodjavanja polozaju tijela, cim suzimo izbor javim se!!!
namelessone is offline  
Old 21.09.2012., 13:52   #3743
Mamory pjena - objektivnija slika

Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
ajoj, ajoj. uzeli ste za nešto referntno podatke koje vam je prezentirao proizvođač madraca koji radi latex madrace. Pa naravno da su popljuvali memory
Ovaj tekst je prepun gluposti i ne daje nikakav relevantan znanstveni pristup. Madraci općenito su dio kemijske industrije i nema madraca u koji nije kemija. Vi ste se odlučili za 100% natural latex, ali iz krivog razloga. 100% natural latex nije mlijeko iz kaučuka i sadrži u sebi gotovo jednako kemije kao i memory pjena. 100% natural latex se ne kupuje zato što je prirodan (jer i nije) već zato što je izrazito gust i posebno ugodan. Što se tiče neugodnih mirisa, puno je veća šansa (zapravo je pravilo) da natural latex smrdi (nekome miriši, ali ja bih ipak rekao da smrdi). Sasvim je normalno da novi madraciimaju određeni miris, ali taj miris mora nestati kroz nekoliko dana.

Jedino što je točno u linkanom članku je da nema prirodnih pjena.
Afoj, hvala na odgovoru, postujem vas trud i znanje o madracima. Na wikipediji sam pronasao sasvim objektivno o Tempur-pedic pjeni, tj. originalnoj memory foam materijalu kojeg zaista hvale. Medjutim, napominje se da postoji i opasnosti za zdravlje kod NonTempur memory pjena. A takvi su jako cesti. Dakle, volio bih znati da li se kod nas moze dobiti potvrda da su napravljeni po pravilima Tempur proizvodnje? Pozdrav
Evo odlomka iz teksta
http://en.wikipedia.org/wiki/Tempur-...EMPUR_material

Potential health hazards

Potential health risks are associated with exposure to other memory foams, Tempur Trademarked foam has however gone through large scales of testing and no health risks have been found. A notable fact is that hospitals and other health departments use Tempur. When new, most memory foams give off a distinct chemical odor, which many people find unpleasant and some say is akin to the smell of paint. This odor decreases with airing, but some remain sensitive. Emissions from traditional (non-Tempur) memory foam mattresses may cause more respiratory irritation than other mattresses; however, mildew and house dust mites may not occur as frequently, so asthma attacks may be less frequent and severe.[16] Traditional (not Tempur) memory foams emit as much as 61 volatile organic compounds (VOCs),[17] several of which are commonly recognized as harmful by the California Health and Welfare Agency, the International Agency on Research of Cancer, and the EPA.[18] Though many VOCs are odorless, VOCs are responsible for the "new mattress smell" that users may perceive with beds containing memory foams.
fidani is offline  
Old 21.09.2012., 17:42   #3744
Quote:
fidani kaže: Pogledaj post
Afoj, hvala na odgovoru, postujem vas trud i znanje o madracima. Na wikipediji sam pronasao sasvim objektivno o Tempur-pedic pjeni, tj. originalnoj memory foam materijalu kojeg zaista hvale. Medjutim, napominje se da postoji i opasnosti za zdravlje kod NonTempur memory pjena. A takvi su jako cesti. Dakle, volio bih znati da li se kod nas moze dobiti potvrda da su napravljeni po pravilima Tempur proizvodnje? Pozdrav
Evo odlomka iz teksta
http://en.wikipedia.org/wiki/Tempur-...EMPUR_material

Potential health hazards

Potential health risks are associated with exposure to other memory foams, Tempur Trademarked foam has however gone through large scales of testing and no health risks have been found. A notable fact is that hospitals and other health departments use Tempur. When new, most memory foams give off a distinct chemical odor, which many people find unpleasant and some say is akin to the smell of paint. This odor decreases with airing, but some remain sensitive. Emissions from traditional (non-Tempur) memory foam mattresses may cause more respiratory irritation than other mattresses; however, mildew and house dust mites may not occur as frequently, so asthma attacks may be less frequent and severe.[16] Traditional (not Tempur) memory foams emit as much as 61 volatile organic compounds (VOCs),[17] several of which are commonly recognized as harmful by the California Health and Welfare Agency, the International Agency on Research of Cancer, and the EPA.[18] Though many VOCs are odorless, VOCs are responsible for the "new mattress smell" that users may perceive with beds containing memory foams.
Wikipedia je medij gdje moze napis ostaviti svatko od korisnika weba, te sukladno tome ne moraju ti natpisi biti i tocni i istiniti. Dakle tu pise sve osim Tempura, ali ne pise koji to nego neki od, obratite paznju i na to da se radi o Americkim podatcima i njihovim " istrazivanjima".
Danas je postala moda eko i ne eko proizvoda, no da li se itko zapita gdje se uzgajaju ti eko proizvodi, koliko mora biti to polje-suma ili sto vec udaljeno od mjesta koja su zagadjena, ako znamo da vjetrom nosene cestice prljavstina iz tvornica dopiru skoro do svakog dijela naseg okruzenja sto je onda eko?
Mozda tek nesto sto se npr. uzgaja u vrletima Velebita, no ne donosi li i tamo vjetar otrove sa Padske nizine pa ih visina Velebita zadrzava na Velebitu, ili pak ljetni promet po A1 autoputu nosen vjetrom stize i u najzabacenije njive velebitske.
Vise je to sve stvar mode i marketinga sviju onih koji zele da nesto svoje proguraju .
Ne kazem da se tu ne nadje stvarno kancerogenih stvari u madracima, no tko nam to moze potvrditi, pregledati, nasi labosi ne gledaju smece od hrane koje uvozimo iz EU a kamo li da je madrac dosao sa pjenom iz Kine ili iz super " ciste" EU tvornice.
Nemojte imati iluzija da je sve iz EU perfektno, trka za kapitalom i pohlepa je i Svedjanima i Fincima i Bangaladesaninu ista, samo je pitanje za koju se lovu tko od njih prodaje.

Rezime: zaboravite i ne opterecujte se tim i slicnim "istrazivanjima " jer nista necete postici osim nervoze i sumnje u sve i svasta, a pravu istinu zna samo tvorac pjena.

Nase tvornice, Hespo , Perfecta brend, Oriolik, Bernarda,od kojih vecina ima samo strojeve za razrezivanje pjena, a ne proizvoda same pjene-to bi uostalom bilo neproduktivno, kao i sastavljaci madraca, koji samo kupe gotovu izrezanu pjenu i gotovu navlaku te to spoje , tipa Ergoactiv, i oni iz Sl. Broda, kupuju na istim trzistima kao i EU tvornice prisutne na Hrvatskom trzistu i tu nema velike razlike, osim u gustoci pjena, kombinaciji spojeva, tako da istinu govoreci ne postoji hrvatski madrac, osim ako se hrvatskim ne smatra da su par dijelova postavljeni jedno na drugoga i umotani u najlon time postali hrvatski.
Treba gledati globalno, hrpa onoga sto jedemo, nosimo, obuvamo i na cemu spavamo u cemu se vozimo je sastavljeno od raznih komponenata iz citavog svijeta i na zalost malo je toga sto mozemo proglasiti cisto hrvatskim proizvodom a u bransi madraca po mom uvjerenju nista od toga nije 100% hrvatski proizvod, hrvatski je jedino fizicki rad ulozen u konfekcioniranje komponenata i slaganje u proizvod koji se zove MADRAC, no neopravdano ima oznaku hrvatski madrac, jer smijesna zakonska odredba odredjuje kad je nesto hrvatskom, ne po porijeklu dijeloova nego po ulozenim financijskim sredstvima u taj proizvod a to mnogi koriste nabijajuci cijenu rada, energenata, transportinih o ostalih troskova da bi nesto tim zakonom proglasili hrvatskim.

Zadnje uređivanje madraci : 21.09.2012. at 17:53.
madraci is offline  
Old 21.09.2012., 18:58   #3745
Moze mi netko pomoc u odabiru,tj.na sto trebam obratit pozornost da svaki kvalitetni madrac treba imat?????Gledala sam od HESPA VITASAN dim 180X200 i OAZA od MEBLA....sto se gleda kod madraca i sto je vazno,totalni sam laik....
Annay,Annay is offline  
Old 22.09.2012., 10:59   #3746
afoj, može pitanje? Spomenuli ste mi ranije u tekstu Ergoactiv ali nažalost u Splitu ga nema pa Vas molim za mišljenje o ovom Wollbett madracu i podnici:
http://www.wollbett.hr/lateks-madraci/pental/index.php
http://www.wollbett.hr/podnice/mosys/index.php

Napomena, imam 68 kg / 168 cm. Čovjek u Wollbetta mi je preporučio dužinu madraca 200 cm, jer je ista cijena kao i za 190 cm a ipak je komodniji. Također, kaže da je za mene bolji madrac od 3 ili 5 zona, nikako 7 zona zbog moje kilaže i visine. Zanima me Vaše mišljenje o tome i općenito o kvaliteti ovog madraca i podnice... vidim da ste ekspert!
Unaprijed hvala

Zadnje uređivanje Daisy-ST : 22.09.2012. at 11:04.
Daisy-ST is offline  
Old 22.09.2012., 16:05   #3747
javljam da smo na kraju naručili bernarda superlux 180*200
kada ga počnemo koristiti kroz neko vrijeme javim dojmove

sad se bacamo u potragu samog kreveta i podnica, naravno i jastuka
Ruby Red Lips is offline  
Old 23.09.2012., 08:34   #3748
pozdrav!

ako netko mozda zna,koji je (su) najmeksi madrac na trzistu i kakvo je vase misljenje o ikeinim madracima?

unaprijed hvala na pomoci
celibidache83 is offline  
Old 23.09.2012., 22:05   #3749
ispravak za afoja
sada vidim da sam jučer vezano za pitanje koje sam Vam postavila navela krivi podatak, nemam 68 nego 58 kg (ako to išta mijenja za spomenuti model madraca). Btw, ne mora biti ni taj model ni firma ako mislite da je nešto drugo bolje.
I jedna nedoumica, na Wollbettovoj stranici za sve madrace od latexa koriste termin stupanj čvrstoće (2 stupnja čvrstoće: A2 60kg/m³- srednje čvrsto, A3 65kg/m³). Čitala sam da ste spominjali kako je gustoća bitna za kvalitet madraca pa me zanima misle li oni sa tim "čvrstoća" na gustoću ili na tvrdoću

Zadnje uređivanje Daisy-ST : 23.09.2012. at 22:19.
Daisy-ST is offline  
Old 23.09.2012., 23:00   #3750
Quote:
Daisy-ST kaže: Pogledaj post
I jedna nedoumica, na Wollbettovoj stranici za sve madrace od latexa koriste termin stupanj čvrstoće (2 stupnja čvrstoće: A2 60kg/m³- srednje čvrsto, A3 65kg/m³). Čitala sam da ste spominjali kako je gustoća bitna za kvalitet madraca pa me zanima misle li oni sa tim "čvrstoća" na gustoću ili na tvrdoću
Oznake za tvrdocu nemaju veze s gustocom, pjena jednake gustoce moze biti meksa i tvrdja.
Znaci, ako zelite kvalitetan, a mekan madrac, treba uzeti onaj vece gustoce i manje tvrdoce.
Ako zelite tvrdi madrac, isto vece gustoce ali i vece tvrdoce.
(to sam naucila od ovdje prisutnih znalaca)
kajpa is offline  
Old 24.09.2012., 11:04   #3751
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Oznake za tvrdocu nemaju veze s gustocom, pjena jednake gustoce moze biti meksa i tvrdja.
Znaci, ako zelite kvalitetan, a mekan madrac, treba uzeti onaj vece gustoce i manje tvrdoce.
Ako zelite tvrdi madrac, isto vece gustoce ali i vece tvrdoce.
(to sam naucila od ovdje prisutnih znalaca)
Hvala kajperinja, upravo to želim - kvalitetan madrac veće gustoće i manje tvrdoće ali po ovome što piše na Wollbettovoj stranici nisam sigurna je li to što oni zovu čvrstoća u biti gustoća. Jer piše kg/m³ a negdje sam na ovom forumu pročitala da je to oznaka za gustoću
http://www.wollbett.hr/lateks-madraci/pental/index.php
Što bi Vi zaključili iz njihove specifikacije? I što mislite o ovom madracu? lp

Zadnje uređivanje Daisy-ST : 24.09.2012. at 11:11.
Daisy-ST is offline  
Old 24.09.2012., 11:19   #3752
Da li se madraci od memory pjene nakon nekog vremena udube odnosno da li ostaje položaj tijela nakon spavanja u njima ili bi se trebali vratiti u ravno (normalno) stanje (da budu kao iz dućana)?

Unaprijed hvala
neodoljivi1 is offline  
Old 24.09.2012., 12:48   #3753
Prošlo je mjesec dana od kad smo krenuli u kupnju madraca. Iz početno zamišljenog madraca sa džepičastom jezgrom prešli smo isključivo na kupnju madraca od HR pjene.

E sad je stvar izbora. Ono što nam je zapelo za oko i koji nam se najviše sviđa je
-Optimo Facetta u tvrdoći H2, srednja.

Uz njega najviše ok po cijeni bi nam bili

-ErgoActic Therapia
-ErgoActiv Revital

Molio bi člana afoj koji je već i prije pokušao rješiti naše nedoumice da prokomentira madrace, i svakako navede neki sličan ili bolji koji se može kupiti u tom rangu financijskom. Facceta je osjetno skuplja, dal je toliko i bolja?

Naravno i drugi forumaši mogu dat svoj prijedlog, bilo bi više nego odlično

Zadnje uređivanje connected987 : 24.09.2012. at 12:54.
connected987 is offline  
Old 24.09.2012., 17:41   #3754
Pozzz, evo nakon dva dana čitanja ove teme mislim da znam manje nego što sam znao, a jedino što znam da je kupnja madraca stresna i nadasve teška!

Imam par pitanja...

1. Preporuka dali je za bračni krevet bolje uzeti 1 ili 2 madraca.

ukupna širina 180cm


2. Zapeo sam da hoču madrac sa oprugama a ne sa pjenom, jer nekako im nevjerujem - pjenama

Pa vas molim neku preporuku za srednje cjenovni rang i srednju tvrdoću, jer ja volim spavat na tvrđim madracima a cura na mekšim - madracima naravno!
tsong is offline  
Old 24.09.2012., 23:43   #3755
Molim vas kratko; ima li itko iskustva s technogel madracom? Jasno mi je da je
rijec
o novoj?? tehnologiji na trzistu, al cijena je paprena... Jasno mi je i da je svacije tijelo slucaj za sebe, al evo recimo jel ima tko taj madrac da nine zadovoljan? Upustit cu se u 12 mjesecni kredit ako to kupim a prilicno mi je hitno jer selim kroz par dana pa da ne cit sad 180 stranica foruma...inace imam velikuh problema s kicmom pa mi je jako bitno a tete h ducanu naravno da hvale... Thanx piplz
lamador is offline  
Old 25.09.2012., 09:40   #3756
pozdrav trebala ih pomoć ako može par rečenica
dečko kupuje madrac 140*200, budžet do 2000kn mooožda mrvicu više. gledali smo perfecta stelu, no vidim da ovdje kažete da je tvrda. pa me zanima, jel to baš ono ful, da se nemože spavati na tome?
ako stela otpada, koji bi madrac preporučili od HR pjene, u tom rangu? super komfort? nešto od hespa?
ps: također me zanimaju iskustva sa online kupovinom kod lunasana i na ambient.hr ; da nije neka patka
hvalaaaaa

Zadnje uređivanje vaglji : 25.09.2012. at 09:53.
vaglji is offline  
Old 25.09.2012., 16:13   #3757
Na nagovor prijatelja da bi kvalitetnije spavala kupila sam krevet s podnicom i madrac perfekta futura s federima jer mi je izgledao nekako najtvrđi a inače jako volim spavati na tvrdoj podlozi, sve je rađeno po posebnoj mjeri tako da su dimenzije kreveta 190x100 i zato sam platila 4.000 kuna. Nakon tjedan dana spavanja na novom krevetu koji mi je premekan i imam osjećaj stalnog ljuljanja, počela su me jako boljeti križa i naoticati mi očni kapci pa sam se vratila na stari krevet i problemi su nestali.
U krevet, je ugrađena podnica Sana i navodno je vrlo nekvalitetna pa sada ne znam što da radim? Da li da zamijenim podnicu, madrac ili sve zajedno jer je meni neupotrebljiv jer bolje mi je spavati na podu nego na novom krevetu.

Zadnje uređivanje zlatica34 : 25.09.2012. at 16:21.
zlatica34 is offline  
Old 25.09.2012., 21:41   #3758
Quote:
lamador kaže: Pogledaj post
Molim vas kratko; ima li itko iskustva s technogel madracom? Jasno mi je da je
rijec
o novoj?? tehnologiji na trzistu, al cijena je paprena... Jasno mi je i da je svacije tijelo slucaj za sebe, al evo recimo jel ima tko taj madrac da nine zadovoljan? Upustit cu se u 12 mjesecni kredit ako to kupim a prilicno mi je hitno jer selim kroz par dana pa da ne cit sad 180 stranica foruma...inace imam velikuh problema s kicmom pa mi je jako bitno a tete h ducanu naravno da hvale... Thanx piplz

Ja ti imam technogel madrac, moram priznati kada sam kupovala madrac nisam previše filozofirala niti hodala okolo jer nemam niti živaca niti vremena za to. Kad vidim da ljudi mjesec dana traže madrac ne mogu vjerovati, otkd im vremena i živaca za to Došla sam u Perfectu i isprobala tamo sve madrace, od silnog ležanja i dizanja 4 dana mi se vrtilo, moram priznati nije bilo jednsotavno, ali znala sam da želim ipak kvalitetniji madrac, jer ga ne želim mijenjati opet za 3 godine.

To ti je mekaniji madrac, ali je čvrst (to najbolje shvatiš kada legneš na njega). Ja sam do sada uvijek spavala na tvrdim madracima i moram priznati prva dva tjedna kako sam spavala na njemu bio mi je premekan, nekako činilo mi se kao da to nije onaj dojam iz dućana (a tamo mi se jako sviđao prilikom ispribavanja) , ali trebaš uzeti u obzir da tamo ležiš nekoliko minuta, a doma spavaš cijelu noć. Trebalo mi je vremena da se priviknem....

No kako su prošla dva tjedna ja sam se privikla i sada mi je skroz udobno. A opet trebaš uzeti u obzir da sam ja navikla na tvrde madrace, pa mi je ispočetka bio malo šok, ali sad nakon nekog vremena mislim da nisam pogriješila. Tako ako ste navikli na mekše madrace sigurno neće biti problema s privikavanjem . A opet vjerojatno kakva je cijena ja vjerujem da nešto i vrijedi, nije cijena baš bez razloga takva....

A što se tiče kičme, ne znam, mene kičma boli idalje, ne znam koliko madrac baš može riješiti taj problem.....
PAULA123 is offline  
Old 26.09.2012., 10:16   #3759
Quote:
Daisy-ST kaže: Pogledaj post
Hvala kajperinja, upravo to želim - kvalitetan madrac veće gustoće i manje tvrdoće ali po ovome što piše na Wollbettovoj stranici nisam sigurna je li to što oni zovu čvrstoća u biti gustoća. Jer piše kg/m³ a negdje sam na ovom forumu pročitala da je to oznaka za gustoću
http://www.wollbett.hr/lateks-madraci/pental/index.php
Što bi Vi zaključili iz njihove specifikacije? I što mislite o ovom madracu? lp
Nisam strucnjak...mislila sam da ce do sada mozda afoj vec odgovoriti. Ali, rekla bih, obzirom na kg/m3 da je to gustoca.
http://www.madrac.info/materijali/
(mozda je kod lateksa to nesto drugacije nego kod HR pjene nisam bas nesto latekse proucavala pri kuplji)
Nisam fan lateksa, primjecujem jedino da u presvlaci ima vune (to onda mozda i poskupljuje madrac, a imo nepotrebno je) i da se ne spominje mogucnost pranja (bas radi vune), sto je minus.
Ali bilo je puno postova u kojima koji su usporedjiva ni slicni lateks madraci razlicitih ducana...s prilicno razlicitim cijenama. Trebalo bi ih iskopati i dobro prouciti slicne proizvode drugih ponudjaca.
kajpa is offline  
Old 26.09.2012., 14:13   #3760
Quote:
redrose3 kaže: Pogledaj post
ja sa hespom nisam nikako bila zadovoljna...nakon par dana il tjedana tako mi se ulegnuo madrac.tako da mi hespo ne dolazi u obzir...oriolik i happy dreams mi djeluju ok..a meblo isto jedino je cjenovno skuplji..

dal netko ima happy dreams -zanima me dal se ulegnu nakon nekog vremena..tjedana mjeseci il ipak ostaje takav barem par godina?

ja sam tu na forumu našla da perfecta radi happy dreams...ali baš ću ih cimmnut sad jer me zanima.ipak je perfecta..to su sestrinske firme happy dreams i perfecta

još kakva info dobrodošla...
Što se tiče Happy Dreams kad već pitate, moje iskustvo je jako negativno. Kupio sam kod njih u salonu u Rijeci madrac od džepičastih opruga Premier, također su mi naglasili da proizvodi Perfecta za njih. Madrac premier koji imaju u salonu za isprobavanje je bio relativno udoban kad sam isprobavao, kad sam legao i sjeo na madrac "upao" sam normalno. Madrac koji sam dobio je par puta tvrđi i ne mogu uopće spavat na njemu! Izgleda da je to prava tvrdoća madraca jer je ovaj u salonu očito popustio s vremenom. Naime, taj gornji sloj PU pjene je valjda popustio u salonu i onda sam ja mislio da kupujem netvrd
madrac.
Šta da vam kažem, madrac od 2800 kuna, mi stoji na podu ispred tv-a, jer ne mogu spavati na njemu koliko je tvrd!!! Kad sam reklamirao, odmah nakon što sam dobio madrac, odjebale me gospođe iz salona kao zadnju budalu i balavca.
Iako sam kod njih kupio i ergonomske letvičaste podnice za 1000 kuna, ni to nije pomoglo, da mi bar izvrše zamjenu za neki drugi tip madraca jer sam u roku 7 dana od kupnje reklamirao. Nakon toga njihove happy dreams ergonomske letvičaste podnice koje proizvodi hespo vidim da jedna od dvije koje sam kupio ne stoji ravno na strani kreveta već je blago podignuta po srednjem dijelu. Ne pada mi na pamet da im reklamiram jer da netko opet tretira ko budalu i balavca to mi ne treba. Uglavnom, sad Vam savjetujem NE kupujte u happy dreams!!
goldentip is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.