Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2015., 13:42   #701
NEDJELJA 12.04. • VRATA 11:00 • POČETAK 11:00
25. MOČVARIN SAJAM PLOČA I STRIPOVA
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:50   #702
5.000.000 ploca ima ovaj covjek
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:02   #703
U Velikoj Britaniji ponovno uvode top-liste prodanih vinila

clanak
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 01:04   #704
Bio u njemackom Weltu dobar clanak o problemima "eksplosije" potraznje Vinyla.
Strojevi stari, strucnjaci stari. Malo trziste proizvodaca vinyla a jos gore jos manje trziste porizvodaca sirovine ili Acetata, matrica itd.

Velike kompanije Koje su zeljeli pokopati Vinyl i koji su se bili odrekli njega u koristi vecih marza pokusavaju kupiti djelove ostalih proizvodaca dok neki mali DJ labelovi koji su uvijek bili vjerni Vinylu danas imaju Problem da moraju 4 mjeseca unaprijed naruciti ploce, sta nije djelomicno moguce.

Ulagati puno ili cak naruciti nove makinje ipak se nitko ne usuduje jer nema vise pravih proizvaodaca tih strojeva i s time bi bilo nevjerovatno skupo a i nitko nezna dali je trenutni boom samo nesto od par mjeseci ili godina. Znaci da strojevi rade na rubu mogucnosti i s time se prija kvare itd.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 17:22   #705
Gdje se u RH moze nabaviti novi slipmat za gramofon?
antun007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 09:37   #706
Vinylmania
dobar filmic za pogledati
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 00:08   #707
Jel bio netko u "Jack´s Record Store" ducanu u Zagrebu? Procitao sam da ce biti otvoren samo 15 dana (Record Store Day) ali zanima me izvjestaj, kakve su ploce, stare-nove, rariteti..., po kojim cijenama itd...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 07:00   #708
Obavještavam sve ljubitelje vinila da će na splitskoj glavnoj tržnici (pazar-u) od 1.6. do 1.10 svakodnevno i cjelodnevno ,a do 1 lipnja u popodnevnim satima osim nedjeljom, biti otvoren štand sa cca 600 naslova u ponudi te cca 1500 u pričuvi. Štand će se nalaziti na potezu od istočnih vrata Dioklecianove palače ,uz sjeverni zid crkve sv. Dominika. Dakle, 50 metara od trga Peristil.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:39   #709
Wink Gramofonske ploče

Dakle ovo je tema za sve one koji su ljubitelji
Od nedavno skupljam ploče pa ako netko prodaje ili želi zamjenu slobodno se javite
nubilum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:52   #710
Dakle, Vinyl junkies, a imaš i "prodajem/kupujem/razmjenjujem cd, ploče itd." malo niže.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 15:18   #711
Quote:
Neslanovac kaže: Pogledaj post
Obavještavam sve ljubitelje vinila da će na splitskoj glavnoj tržnici (pazar-u) od 1.6. do 1.10 svakodnevno i cjelodnevno ,a do 1 lipnja u popodnevnim satima osim nedjeljom, biti otvoren štand sa cca 600 naslova u ponudi te cca 1500 u pričuvi. Štand će se nalaziti na potezu od istočnih vrata Dioklecianove palače ,uz sjeverni zid crkve sv. Dominika. Dakle, 50 metara od trga Peristil.
Promaklo mi je ovo "svakodnevno i cjelodnevno". Thanks na info.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 18:44   #712
Pozdrav Nubilum! Poslao sam ti privatnu poruku pa možeš poslat koje ploče imaš
Ferdo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 18:24   #713
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Promaklo mi je ovo "svakodnevno i cjelodnevno". Thanks na info.
Izmjene i dopune: Glavni štand će biti otvoren svakodnevno u gradskom parku Đardin u sklopu splitskog sajma antikviteta,a pomoćni (tj drugi) na spomenutoj poziciji ,ali samo u popodnevnim satima.
Pošto su udaljeni cca 150 m zračne linije, ako nema na jednom - ima na drugom he,he.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 13:46   #714
ko ima Buvlju pijacu na vinilu je polubogat čoek



:klap:
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:05   #715
Ma daj, moze covjek traziti koliko hoce ali ploca ne vrijedi puno i moze se nabaviti kad pozelis...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 22:08   #716
Pozdrav svima! Malo sam čitao ovaj topic otpočetka i barem do 2008. u Zagrebu nije bilo trgovine gdje se može kupiti sredstvo za čišćenje vinilskih ploča. Postoji li sad u 2015. takvo mjesto?

Nedavno sam došao u posjed ploča uglavnom iz '80-ih, tako da ne znam puno o njihovom održavanju. Dosad sam ih samo prebrisao pamučnom tkaninom, nisam se usudio probati s bilo kakvom tekućinom.
Lukkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 10:02   #717
Quote:
Lukkas kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Malo sam čitao ovaj topic otpočetka i barem do 2008. u Zagrebu nije bilo trgovine gdje se može kupiti sredstvo za čišćenje vinilskih ploča. Postoji li sad u 2015. takvo mjesto?

Nedavno sam došao u posjed ploča uglavnom iz '80-ih, tako da ne znam puno o njihovom održavanju. Dosad sam ih samo prebrisao pamučnom tkaninom, nisam se usudio probati s bilo kakvom tekućinom.
Postoji nekoliko takvih mjesta, npr. ovdje: http://www.karmavinil.com/
Imaš četkice, tekućine itd.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 21:33   #718
Ej, hvala na linku, ovi su dosta dobro opremljeni.
Lukkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:12   #719
Zamolio bih nekoga za savjet. Imam Technics SL-QD33 gramofon i uzeo bi si ovu zvučnicu i iglu: http://www.ebay.com/itm/Brand-New-Or...-/321551770396. Zanima me mišljenje o kombinaciji toga, koliko bi i bi li uopće unaprijedio zvuk i kvalitetu u odnosu na zvučnicu i iglu koji su došli standardno uz taj gramofon i može li se to montirati na taj gramofon. Koliko sam shvatio trebao bi mi neki odgovarajući headshell za to pa me zanima i koliko bi on koštao. Ili u tom cjenovnom rangu ima boljih rješenja pa ako netko ima bilo kakvu preporuku.
Seba D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:03   #720
U četvrtak, 16.7., od 10 sati, u Supernova centru Zagreb (u BUZINU), odrzat ce se Mocvarin sajam ploca/CD, stripova....
Malo je "neobican" dan za posjet (obicno se sajmovi odrzavaju subotom i nedjeljom) ali hajde, dobro...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.