Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 20:05   #41
http://www.youtube.com/watch?v=WOOw2yWMSfk

bulletball rulez
wager is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 21:16   #42
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Bla bla voda je mokra. Da nema nesposobnosti ne bi bilo ni zelje da se nesto realizira.
Izumi, rješenja i revolucije došavaju se iz potrebe, a ne iz osobnih ambicija. Problemi kreiraju rješenja, a ambicije kreiraju uglavnom frustracije vlasnicima, i probleme svima koi se nađu na "putu" tih ambicija.

Quote:
To sto je netko tog trena nesposoban za nesto sto zeli, dovoljno jaka ambicija moze stvoriti stanje sposobnosti. JER JOJ JE TO I SMISAO.
Naravno, jer ti to tako kažeš, i samo zato što ti to kažeš

Quote:
Ako nisi kuhana noga.
Onda sjedis, tipkas i cvilis da su ambicije samo za iskompleksirane. Jer je tako lakse.
Rado bih ti odgovorio na provokaciju, ali "baba roge" jedva čekaju opravdanje za rekreiranje svoih autoritativnih ambicija, pa ću ipak preskočiti ovaj krug provociranja.

Odgovorio bih ti nekom narodnom... poput "trla baba lan da joj prođe dan", ali u zadnje vrijeme se i poslovice sankcioniraju kao osobne uvrede, uz odgovarajuć smjer vjetra
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 21:18   #43
Quote:
wager kaže: Pogledaj post
Zbilja je "zdravo" ambiciozan, pogotovo iz perspektive njegove (sva sreća) bivše žene.

Odličan primjer odnosa ambicija i sposobnosti.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:03   #44
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Ambicioznost, tj., ta neutaživa želja za položajem, novcem, moći za mene nije ništa drugo nego pohlepa, tj., ono što svijet čini prljavim. Eto, zato ne valja biti ambiciozan...

...Ambicija jest kompeticija koja isključuje čovječnost, a ustupa mjesto laktarenju, spletkarenju i inim oblicima nehumanog ponašanja.
Osim toga nekako imam dojam da ambicija ide ruku pod ruku s frustracijom i neurozom.. no opet, smatram ambiciju tek indikatorom na prikriven problem.
Čak bih se usudila reći da je ambicioznost oblik ovisnosti.
Koliko je ovo istinito. U potpunosti se slažem. Samo još kad bi ljudi ono što pričaju i primjenjivali u praksi, ali to je veoma teško kada se domogneš bilo kakvog oblika vlasti, zar ne?
Teorija i praksa obično se ne poklapaju, ljudi se osile kada dobiju i sasvim malo vlasti. Zaista su rijetki oni koji sačuvaju barem mrvu čovječnosti.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:28   #45
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Izumi, rješenja i revolucije došavaju se iz potrebe, a ne iz osobnih ambicija. Problemi kreiraju rješenja, a ambicije kreiraju uglavnom frustracije vlasnicima, i probleme svima koi se nađu na "putu" tih ambicija.
Kad sjednes u avion i pogledas u oblake opali si pljusku.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Naravno, jer ti to tako kažeš, i samo zato što ti to kažeš

Patronising komentari s visoka padaju u vodu kad skuzis relativnost "visine".
Motivacija istih govori puno.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Rado bih ti odgovorio na provokaciju, ali "baba roge" jedva čekaju opravdanje za rekreiranje svoih autoritativnih ambicija, pa ću ipak preskočiti ovaj krug provociranja.

Odgovorio bih ti nekom narodnom... poput "trla baba lan da joj prođe dan", ali u zadnje vrijeme se i poslovice sankcioniraju kao osobne uvrede, uz odgovarajuć smjer vjetra

Provokacije nema. Ego dozivljava provokaciju.
Taj isti ego ce popaliti sve moguce obrambene mehanizme ne bi li si kreirao iluziju ispravnosti.

Moj post nije usmjeren na osobu nego na ograniceni post koji ima opasnost kreirati krivu percepciju kod mladjih generacija koje istinitost tvrdnji povezuju sa brojem postova. Meni je apsolutno svejedno ako zivis u svijetu koji si sam nacrtao da si olaksas svoje mane. To je tvoje pravo.

U trenu kad svojim iluzijama i nezrelom indukcijom utjeces na novi narastaj koji bi ih mogao upiti i slijepo prihvatiti, prestaje mi biti svejedno.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:21   #46
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Dakle ambicija je dugoročni cilj koi zahtjeva realizaciju većeg ili manjeg broja "među ciljeva" koi predstavljaju samo sredstvo stizanja do finalnog cilja.

Neki normalan poriv za participiranjem u društvenom uređenju, ekonomiji ili gospodarstvu bazira se na iskustvu i sposobnostima, a osoba napreduje onoliko daleko koliko joj to sposobnosti i mogućnosti dozvoljavaju. Sposoban čovjek neće unaprijed donjeti detaljan i dugoročni plan, već će poslove obavljati na način da se sa svakim problemom suoči pojedinačno, u skladu sa mogućnostima i u kontekstu u kojem se problem pojavio, bez paralelno strateškog razmišljanja o tome kako kroz dotični problem osigurati napredak osobne ambicije.

Stoga SVAKA osobna ambicija narušava sposobnost pojedinca da rješi nepredviđene probleme, jer isti bivaju prepreka u ostvarenju osobnih ambicija. Problem koi ne narušava njihovu ambiciju biti će ignoriran, jer je pažnja pojedinca fokusirana na osobnu ambiciju, a problem koi ometa ambiciju biti će "pometen pod tepih", potkupljen, prebačen u tuđe dvorište... ima načina.

Znaci moja osobna ambicija da dotrcim do cilja ugrozava moju sposobnost preskakivanja prepona. Aha cekaj sto ako su nepredvidjene....mozda cu pasti preko i razbit nos...i to vjerojatno svaki put...


Indukcija za uokvirit.
Probaj sljedeci put dedukciju. Mozda upali.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
2) Ambicija ne može biti zdrava. Oportunizam i entuzijazam mogu biti zdravi, ali ambicija je patološko stanje ljudske psihe. Evo i zašto:
Željeti mogu samo ono što nemam. Htjeti ispasti sposoban može samo nesposobna osoba.
Ovisi o percepciji vremena i kauzaliteta. Ljudi cesto misle da ako nesto nije sad tu pred ocima - ne postoji.

Ako to vec imas ali trebas samo izgraditi put do vremenske tocke spajanja ambicije i stvarnosti, ambicija jednostavno tjera um da ne posustaje, cak i kad si pokusava sam olaksati slijepo tupeci da nema smisla, kao ti sad.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Sposobni ljudi svakim svoim djelom dokazuju svoju sposobnost, te kao posljedicu toga ne mogu ni teoretski osjećati potrebu za dokazivanjem. Sposobni žele koristiti svoje sposobnosti tamo gdje je to potrebno i svrsishodno, a nesposobni imaju viziju kako dokazati svoju "sposobnost" neovisno o realnim potrebama, i ta dugoročna vizija uključuje više manjih, i često međusobno nepvezanih ciljeva, koi će im u izostanku realnih sposobnosti proizašlih iz potrebe zapravo biti jedini način za ostvarenje ambicija, a neovisno o potrebama, prilikama i osobnim sposobnostima.
Brkas pojmove.

Sposobnost je moc povezivanja ambicije i stvarnosti. Sposobnost bez ambicije ne znaci nista.

Potreba za dokazivanjem je produkt nezrelog ega i ako je sve u redu balansira se izlaskom iz puberteta.

Brkas iskonski element ljudskog duha sa elementima nezrele osobnosti.
Opet koristeci losu logiku.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Svi smo u školi pisali šalabahtere. Pisanje šalabahtera je dugoročni plan za realizaciju ocjene iznad one koju bismo dobili na temelju stvarne sposobnosti rješavanja testa. Pisanje šalabahtera je stoga ambiciozno. Danas radim nešto što nie dio ispita kako bih sutra na ispitu ostavio dojam da sam sposoban položiti ispit. Vrlo jednostavno. Šaptanje kolegi (ne-osobna korist) je pak altruizam, a ne ambicija. Ambicija može biti jedino ako šapćem kolegi s predumišljajem da zauzvrat dobijem nešto što će mi pomoći u relaizaciji osobne ambicije.
Pisanje salabahtera nije nikakakav dugorocni plan jer kao balavac nemas dugorocne planove i zivis od danas do sutra.
To je "easy way out", jer te u toj dobi ne zanima cucenje doma i ucenje stvari na silu. Ne pises salabahter da bi impresionirao nikoga nego de si skines jedan teret s ledja sto prije.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
3) Iz priloženog je očito da je dugoročno planiranje UVIJEK odraz nesposobnosti rješavanja problema "u hodu".

Iz prilozenog je vidljivo da nemas blage veze o cemu pricas.

Moja profesija uvelike ovisi o rijesavanju problema u hodu koji se UVIJEK pojave, tako da razumijem o cemu pricas ali....ovakva tvrdnja je suluda.

Da se bavis ikakvim businessom u kojem ti ista odlucujes propao bi vrlo brzo.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Za razliku od dugoročnog planiranja na društvenom nivou, osobni dugoročni planovi i ambicije uvijek su odraz svjesnosti pojedinca o vlastitoj nesposobnosti. Sposobni pojedinci napreduju kroz svoja djela, i nemaju preciziran krajnji cilj, već se bave aktualnim problemima. Nesposobni žele dokazati da su sposobni, ali u nesposobnosti da se dokažu kroz rješavanje nepredvidivih problema radije pribjegavaju ostvarenju većeg broja manjih ciljeva koi će sinergijski stvoriti mogućnost realizacije krajnjeg cilja neovisno o razvoju situacije, stvarnim problemima i njihovoj sposobnosti da doprinesu stvarnim rješavanjem stvarnih problema.

Ukratko, ambicije su posljedica KOMPLEKSA MANJE VRIJEDNOSTI. Neke osobe komplekse izlječe tako što se potrude biti sposobniji, odgovorniji, agilniji, društveno osjetljiviji ili korisniji, te time promjene stav okoline prema sebi i uklone uzrok kompleksa manje vrijednosti.
Druge osobe odluče postati predsjednici tvrtke, države ili nečeg trećeg, i time svima dokazati koliko su oni sposobni. Simple as that.

Opet brkas pojmove i pogresno zakljucujes.
Svjesnost o nesposobnosti je preduvjet za napredovanje. Covjek se gradi i razvija spoznavanjem vlastitih mana i prednosti.

"Stvarni problemi" su prerelativni i iluzija.


Opet brkas osnovni element ljudskog duha sa nezreloscu psihe.
Ocitim nepoznavanjem ljudskog duha.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Nema zdrave ambicije.

Predlazem stavit to signature.
Ljudi ce dobit bolji dojam o autoru.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
I na kraju... izostanak ambicije nie garancija da osoba raspolaže određenim sposobnostima, ali je garancija da osoba ne pati od kompleksa manje vrijednosti, ili da je barem na dobrom putu da razvijanjem sposobnosti postane vrijedniji član društva, i time zdravo eliminira vlastite komplekse.

Pojedinci koi uzgoje ambicije su na "nezdravom putu" borbe sa vlastitim kompleksima manje vrijednosti.

I na kraju...prekomjerno fliozofiranje i zakopavanje u literaturu nije garancija da osoba raspolaze realno utemeljenim stavovima, ali je garancija zakinutosti percepcije.

Jasno je da ovakav stav olaksava dozivljavanje vlastite inertnosti i nesposobnosti, prividno ih opravdavajuci tezom da su samo ljudi bez ambicija zdravi i bez kompleksa...ali olaksavanje je samo privremeno....postponing the inevitable...

a zivot tece....
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:38   #47
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Apsolutno ničime nisam to pretpostavio. Kao i svi drugi aspekti ljudskog ponašanja i ambiciozni pojedinci u praksi mogu biti benigni.
Nisu svi jednako ambiciozni, a nisu ni svi spremni ići jednako daleko u smjeru "cilj opravdava sredstvo". Osoba može nikad ne ispoljiti ambicije, upravo zbog postupanja u skladu sa etičkim načelima. Ljudski razum uvijek može djelovati "iznad" kompleksa manje vrijednosti, i time direktno povisiti vlastitu vrijednost kroz zasluženo samopoštovanje.
Quotanje je malo bzvz na ovom forumu, ali nema veze. To se odnosilo na ovo:
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Stoga SVAKA osobna ambicija narušava sposobnost pojedinca da rješi nepredviđene probleme, jer isti bivaju prepreka u ostvarenju osobnih ambicija. Problem koi ne narušava njihovu ambiciju biti će ignoriran, jer je pažnja pojedinca fokusirana na osobnu ambiciju, a problem koi ometa ambiciju biti će "pometen pod tepih", potkupljen, prebačen u tuđe dvorište... ima načina.
Ja se naravni slažem s prvim quoteom i zato i tvrdimd a ambicije nisu negativne, jer upravo nije nužno da će od pojedinca učiniti pomahnitalog disfunkcionalnog čovjeka.

Primjer, ja želim završiti fakultet, dakle postavljam cilj udaljen 5 godina od dana kada ga donesem, dakle moja je osobna ambicija da završim fakultet. To je dugoročan plan ("Ambicija je zapravo plan ostvarenja vrlo kompleksnih i dugoročnih želja.")
- malo je vjerojatno da ću upisati fakultet pa nakon svakog kolokvija procijenjivati dali nastaviti studirati
- malo je vjerojatno (a tada ambicija postaje patološka) da ću zanemariti obitelj, prijatelje, zdravlje i ostale aspekte života da bih ostvario svoj cilj
- vjerojatno je da ću ponekad morati ipak donijeti određene žrtve, u ovom trenutku se suočiti sa njima, zbog ostvarenja dugoročnog cilja, jer (ponovo vjerojatno) neću doći na dan kolokvija doma u 7 ujutro mrtav pijan.

Primjer nije najbolji, niti jedan primjer to nije, samo govorim da ambicije nisu nešto loše samo po sebi nego nešto što to postaje ako izmakne kontroli. Kao i većina obrazaca ponašanja.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Persona je dio društva, i sve što individua radi u sklopu društva amnestirano je individualne odgovornosti. Društvo zahtjeva poslušnost i poštovanje zakona, i dok to poštuješ nizašto ne odgovaraš.

No ta društveno-zakonska amnestija ne mjenja činjenicu da je ambicija prilično nezdrava vrst motivacije, i blago psihopatološko stanje s neugodnim potencijalom.
Ja sam mislio na funkcioniranje na osobnome planu, a ne samo uklapanje u društvo. Dakle, da je riječ o zdravim (koliko se to može biti) i zadovoljnim ljudima.
Slažem se sa boldanim.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Svaka prosječna kućanica planira zimnicu. To je ne čini ambicioznom... samo praktičnom. Planiramo i odlazak na koncert, i novogodišnji ručak.... so what
Ne znam niti ja, o tome je riječ.
Ali kada je prvi puta odlučila spremiti zimnicu možda se zaista ambiciozno posvetila tom cilju, da zbog kompleksa manje vrijednosti sebi ili svojoj zajedljivoj majci pokaže da i ona može spremiti dobru zimnicu.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Disciplina vodi slijepom izvršavanju "društvenih naredbi" (dominira persona), što je čista suprotnost u odnosu na svjesne i sposobne individue (dominira osobni karakter, a persona je u službi osobe).

Kada kod neke osobe i u privatnom životu dominira persona (društvena uloga), tada Jung kaže da imamo situaciju u kojoj zapravo "nema nikoga kod kuće".
Ponovo, kao i gore nisam u prvom planu mislio na društvenu disciplinu nego da odgovornost i discipliniranost samoga sebe, to je dio koji je premalo zastupljen u obitelji, a još manje u obrazovanju.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Potpuno pogrešno. Red je konzervativan, a nered konstruktivan. Konzervizam rađa probleme, a konstruktivizam ih rješava. Na neki način, globalno gledano oni ovise jedno o drugome, ali to nie tema ovog topika. Problema nastaje dovoljno i bez ljudske gluposti, i kompleksa manje vrijednosti.
A da? Nisam znao. Ali kao što si rekao to je tema nekog drugog topica.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Pa kuda bi trebali ići? Hodao brže ili sporije, živjet ćeš 5 godina duže ili kraće. Kuda ti ideš, obzirom da sa ove zemlje ništa ponjet nećeš... pa ni sebe?
Trebali bi imati cilj. Ne fiksan, nepromijenjiv, svet, bezuvjetan kojem će sve podrediti i kojem će sve žrtvovati, pa i ljude oko sebe.
Ali ako ne znaju kamo idu, nigdje ne stignu. Ako nemaju neki obrazac, plan, da otprilike znaju čemu teže, pa makar to bilo pojednostavljeno na "sreću", "bogatstvo", "zdravlje" ili pak "nobelovu nagradu."

Ako rješavaju probleme u hodu, a nemaju nikakav plan, znači da ne mogu rješiti problem koji bi neugodan mogao postati tek u budućnosti, jer je nemaju isplaniranu. Dakle, nekakva okvirna slika mora postojati.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
To je jedno te isto, s time da si nabrojao samo poslovno-društvene ambicije. Ima ambicioznih sportaša, umjetnika, lopova, sudaca, i skitnica. Kompleksi se svugdje jednako dobro razvijaju.
Zbog ovakvih zaključaka pretpostavljam da je velik dio rasprave koja se ovdje vodi isključivo terminološke prirode.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ljudi nakon što uspiju ne realizirati ambicije obično brzo potraže nekakvu "duhovnu zanimaciju", i kad tad uvide da je pomalo i sreća što nisu realizirali ambicije, jer ovako su još za života našli neke humane vrijednosti, razlog za zadovoljstvo i kvalitetnu društvenu integraciju.
To je, ponovo, neovisno o tome što netko misli o ambicijama za raspravu, odnosno dali je bolje težiti ostvarenju svojih ciljeva ( s različitim stupnjevima spremnosti na poduzimanje svega i svačega) ili priklanjanje grupama i stapanje sa njima. Zvuči gotovo kao sekte.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:43   #48
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Ambicioznost, tj., ta neutaživa želja za položajem
?!?

Ne radi se o dva ista pojma.


Quote:
florine kaže: Pogledaj post
, novcem, moći za mene nije ništa drugo nego pohlepa, tj., ono što svijet čini prljavim. Eto, zato ne valja biti ambiciozan.
Generaliziras. Pogresno.
Ne poistovjecuj bolesne i zdrave psiholoske aparate ambicija.

Quote:
florine kaže: Pogledaj post
ali se često puta dogodilo da je ambiciozan čovjek sjeo na mjesto na kojem bi po pravdi trebao sjediti talentirani.
Zato jer talentirani nije bio dovoljno ambiciozan. Sam si je kriv.

Cest je primjer da talentiranim ljudima nedostaje ambicije i obrnuto.
Zato je uspjeh zajebana stvar.


Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Ambicija jest kompeticija koja isključuje čovječnost, a ustupa mjesto laktarenju, spletkarenju i inim oblicima nehumanog ponašanja.
Osim toga nekako imam dojam da ambicija ide ruku pod ruku s frustracijom i neurozom.. no opet, smatram ambiciju tek indikatorom na prikriven problem.
Čak bih se usudila reći da je ambicioznost oblik ovisnosti.

Molim te nemoj stvarati sliku covjeka na temelju presjeka ljudi na pozicijama na Balkanu.

Ambicija je jedan od osnovnih elemenata ljudskog duha.
Bez nje je covjek robot, radna snaga.

Naravno, tvoje je pravo odbaciti ambicije i vjerovati da su pogresne. U tom slucaju nemoj kukati sa 70 i pricati unucima da si mogla bolje.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:10   #49
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Zbilja je "zdravo" ambiciozan, pogotovo iz perspektive njegove (sva sreća) bivše žene.

Odličan primjer odnosa ambicija i sposobnosti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Deductive_reasoning
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:34   #50
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Kad sjednes u avion i pogledas u oblake opali si pljusku.
Kad sljedeći put osjetiš želju komentirati moj post, prvo lezi potrbuške na pod, i lupaj se nogama u guzicu 10 minuta

Quote:
Patronising komentari s visoka padaju u vodu kad skuzis relativnost "visine".
Motivacija istih govori puno.
Naravno... motiv je uvijek ključ. Npr. kad se osoba prepozna u moim postovima, pa zasuje temu sa nekoliko gorkih postova u jalovu pokušaju da amortizira udarac vlastitom "self image-u".

Quote:
Provokacije nema. Ego dozivljava provokaciju.
Taj isti ego ce popaliti sve moguce obrambene mehanizme ne bi li si kreirao iluziju ispravnosti.
Generalno točno. To obično radi na sljedeći način:

1) netko utvrdi da su ambicije patološko stanje duha
2) pojave se ogorčeni branitelji ambicija sa svoim obrambenim mehanizmima

Quote:
Moj post nije usmjeren na osobu nego na ograniceni post koji ima opasnost kreirati krivu percepciju kod mladjih generacija koje istinitost tvrdnji povezuju sa brojem postova.

U trenu kad svojim iluzijama i nezrelom indukcijom utjeces na novi narastaj koji bi ih mogao upiti i slijepo prihvatiti, prestaje mi biti svejedno.
Manje je bitno kome si uputio post, a daleko je bitnije da izneseš nekakav argument, što do sada nisi učinio, pa samo pojačavaš dojam ogorčenosti osobe koja se prepoznala u tekstu
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:17   #51
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Znaci moja osobna ambicija da dotrcim do cilja ugrozava moju sposobnost preskakivanja prepona. Aha cekaj sto ako su nepredvidjene....mozda cu pasti preko i razbit nos...i to vjerojatno svaki put...
Žao mi je ako si polupismen ili disleksičan, jer očito nisi razumio što sam napisao. Došao si do nekog svog zaključka kojeg sada meni "stavljaš u usta" i na tome gradiš obranu vlastitog "self image-a".

Pročitaj pažljivo, i bit će ti jasno kome štete tvoje ambicije, i da to nema nikakve veze s preskakanjem prepona.

Quote:
Indukcija za uokvirit.
Probaj sljedeci put dedukciju. Mozda upali.
To nie argument. Argument bi bio da si ukazao na nevaljalost konkretnog argumenta, i ponudio ispravnu izjavu čime bi korigirao moju pogrešku.

Ovo što ti radiš je čista insinuacija, bez temelja i bez mrvice argumenata.

Quote:
Ovisi o percepciji vremena i kauzaliteta. Ljudi cesto misle da ako nesto nije sad tu pred ocima - ne postoji.
Zdravost ambicije ovisi o kauzalnosti čega? Oprosti ali ja te ništa ne razumijem.

Quote:
Ako to vec imas ali trebas samo izgraditi put do vremenske tocke spajanja ambicije i stvarnosti, ambicija jednostavno tjera um da ne posustaje, cak i kad si pokusava sam olaksati slijepo tupeci da nema smisla, kao ti sad.
Poznato mi je kako ambicije funkcioniraju, i da pre lako prerastaju u kompulzivno ponašanje koje pojedinca poonekad teško može kontrolirati. Upravo zato ambicija i jest blago patološko stanje duha s vrlo nezgodnim potencijalom prerastanju u kompulzivno ili opsesivno ponašanje.

No to je samo još jedan argument u prilog mom mišljenju. Ne vidim što je tu dobro u nesposobnosti pojedinca da pod utjecajem vlastitih ambicija posluša razum i bude u skladu sa okolnostima.

Pogledaj definiciju psihopatološkog ponašanja... ovdje smo nabrojali barem trećinu simptoma opisujući jako ambiciozne osobe

Quote:
Sposobnost je moc povezivanja ambicije i stvarnosti. Sposobnost bez ambicije ne znaci nista.
Znači to što sam ja sposoban fluidno komunicirati na engleskom jeziku ne znači mi ništa, jer nemam ambicija biti prevoditelj?

Damn... meni se baš činilo da mi ta sposobnost svakodnevno koristi... stvarno čudno

ps: ako te zanima kako nastaje denial u kojeg upadaš, preporučam da si pogledaš link.

Quote:
Potreba za dokazivanjem je produkt nezrelog ega i ako je sve u redu balansira se izlaskom iz puberteta.
Pubertet, gledajući psihološki, je upravo korjen kompleksa manje vrijednosti. Klinci se osjećaju odraslo, ali još uvijek žive ovisni o roditeljima što ugrožava krhku strukturu njihova ega i tjera ih da se dokazuju. Da... pubertet je ambiciozan period života kojeg većina "zdravo" preraste postajući odgovorna i preuzimajući brigu o sebi. Na žalost, neki ostanu zauvijek ambiciozni, i umjesto da razvijaju sposobnosti - oni razvijaju ambicije, komplekse i u konačnici frustracije.

Quote:
Brkas iskonski element ljudskog duha sa elementima nezrele osobnosti.
Opet koristeci losu logiku.
Ne razumijem što ti znači "iskonski element ljudskog duha"

Mislim da si nabacaopar "fancy" riječi zajedno, koje zapravo ne govore ništa, pa time i tvoj "argument" vrijedi jednako toliko - ništa!

Quote:
Pisanje salabahtera nije nikakakav dugorocni plan jer kao balavac nemas dugorocne planove i zivis od danas do sutra.
Nesposobnost razumijevanja karikiranih primjera, za koje sam pravovremeno naglasio da su karikirani, jamačno proizlazi iz tvoje ambicije da diskreditiraš moje mišljenje i time sačuvaš svoj pozitivni i ambiciozni "self image".

Quote:
Iz prilozenog je vidljivo da nemas blage veze o cemu pricas.
Iz nekog razloga uopće nisam zabrinut činjenicom da me ambiciozni ne razumiju, i da su mišljenja da nemam blage veze o čemu pričam

To je sasvim uobičajena reakcija, baš kao što je običaj da se 98% ljudi deklarira kao "natprosječno inteligentni", iako je očito da njih 48% poriče vlastitu glupost.

Jednako je logično da i ambiciozni poriču vlastitu prirodu, pogotovo kada razotkrijemo njene uzroke, motive i stupanj opasnosti kojeg osobne ambicije imaju po društvo

Quote:
Moja profesija uvelike ovisi o rijesavanju problema u hodu koji se UVIJEK pojave, tako da razumijem o cemu pricas ali....ovakva tvrdnja je suluda.
To što je ti smatraš suludom nie protu argument, već naprosto tvoje osobno uvjerenje.

Quote:
Da se bavis ikakvim businessom u kojem ti ista odlucujes propao bi vrlo brzo.
Insinuacija za koju nemaš uporište. Također nie argument.

Quote:
Opet brkas pojmove i pogresno zakljucujes.
Svjesnost o nesposobnosti je preduvjet za napredovanje. Covjek se gradi i razvija spoznavanjem vlastitih mana i prednosti.
Točno. Ali (barem) dva su načina na koi ljudi reagiraju na tu svjesnost, i to sam več opisao. Jedni se mjenjaju, i time zdravo prerastu kompleks manje vrijednosti, a drugi postaju ambiciozni sa željom da svima dokažu koliko zapravo vrijede, bez da se pri tome bitno mjenjaju, i to je nezdravo i neodgovorno ponašanje.

Quote:
"Stvarni problemi" su prerelativni i iluzija.
Opet "fancy" riječi bez ikakvog značenja i argumentacijske težine

Quote:
Opet brkas osnovni element ljudskog duha sa nezreloscu psihe.
Ocitim nepoznavanjem ljudskog duha.
Opet "fancy" riječi bez ikakvog značenja i argumentacijske težine!

Što je to "osnovni element ljudskog duha" koje si maločas nazvao "iskonskim"?

Moraš objasniti što to znači i kako to diskreditira moje argumente. Bez toga samo bezuspješno insinuiraš da posjeduješ znanje koje negira moje zaključke, i valda očekuješ da ti vjerujemo na riječ

Ja mislim da laprdaš bez veze, ali ti mi svakako dokaži da sam u krivu time što ćeš nam pojasniti "iskonske elemente ljudskog duha" i njihovu implikaciju po pitanju ambicija.

Quote:
Predlazem stavit to signature.
Ljudi ce dobit bolji dojam o autoru.
Hvala na prijedlogu, ali ja sam zapravo zadovoljan time kako me se percipira, i nemam ambicija mjenjati tu percepciju.

No opet... to je još jedna insinuacija bez temelja, osnova, logike i bilo kakve raspravne težine.

Quote:
I na kraju...prekomjerno fliozofiranje i zakopavanje u literaturu nije garancija da osoba raspolaze realno utemeljenim stavovima, ali je garancija zakinutosti percepcije.
Znači tko puno čita, gleda, sluša i razmišlja - taj nie perceptivan

Evo motiva za tvoj potpis

Quote:
Jasno je da ovakav stav olaksava dozivljavanje vlastite inertnosti i nesposobnosti, prividno ih opravdavajuci tezom da su samo ljudi bez ambicija zdravi i bez kompleksa...ali olaksavanje je samo privremeno....postponing the inevitable...
Zašto imam dojam da unatoč izostanku moih ambicija sve što ja napišem ima neusporedivo veći odziv i utjecaj od tvog ambicioznog insinuiranja i razbacivanja "fancy" terminima koje nisi u stanju pojasniti?

ps: ovo je retoričko pitanje... ne očekujem odgovor.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:30   #52
Quote:
The_Kid kaže: Pogledaj post
Ja se naravni slažem s prvim quoteom i zato i tvrdimd a ambicije nisu negativne, jer upravo nije nužno da će od pojedinca učiniti pomahnitalog disfunkcionalnog čovjeka.
To je kao da kažeš da rak dojke nie negativan, jer žena neće nužno umrijeti od te bolesti

Quote:
Primjer, ja želim završiti fakultet, dakle postavljam cilj udaljen 5 godina od dana kada ga donesem, dakle moja je osobna ambicija da završim fakultet. To je dugoročan plan ("Ambicija je zapravo plan ostvarenja vrlo kompleksnih i dugoročnih želja.")
Fax je loš primjer jer je dio obrazovanja. Želja da se fakultet završi nie nužno ambicija, iako može biti i ambicija.

Ima seljačina koima je bitno da im ispred imena stoi titula... kao Dr. Ivo Sanader, koi se sramio svog srednjoškolskog obrazovanja u sjemeništu i činjenice da je bio razredni kolega sa Don Kaćunkom. Da bi zalječio svoje komplekse otišao je radit u Austriju kao urednik porno časopisa, i tim novcem si je kupio doktorat "komparativne književnosti" (valda je komparirao Erotiku i Smokvin List).

To je ambicija. Osoba koja vrijedno uči u nastojanju da si priskrbi obrazovanje je jednostavno vrijedna osoba. Sanader nie vrijedan... on je bolesno ambiciozan.

Quote:
Primjer nije najbolji, niti jedan primjer to nije, samo govorim da ambicije nisu nešto loše samo po sebi nego nešto što to postaje ako izmakne kontroli. Kao i većina obrazaca ponašanja.
Puška nie loša sama po sebi. Ni nagazna mina nie loša, sve dok ne staneš na nju. Ni ebola nie loša dok je ne dobiješ.

Do you get the picture?

Quote:
Ja sam mislio na funkcioniranje na osobnome planu, a ne samo uklapanje u društvo. Dakle, da je riječ o zdravim (koliko se to može biti) i zadovoljnim ljudima.
Ne postoi osobni plan bez društva, i ne postoi društvo bez osobnog plana. Čim ta dva aspekta nisu u balansu svi imamo probleme.

Quote:
Ali kada je prvi puta odlučila spremiti zimnicu možda se zaista ambiciozno posvetila tom cilju, da zbog kompleksa manje vrijednosti sebi ili svojoj zajedljivoj majci pokaže da i ona može spremiti dobru zimnicu.
Slažem se... možda i jest. Ali ta ambicija nie društveno opasna poput ambicije Ive Sanadera, Glavaša, Đapića, Bandića i ostalih ambicioznih lezilebovića čiji IQ rijetko prelazi sobnu temperatiru, ili u najboljem slučaju broj cipela.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:41   #53
florine kaže: Pogledaj post
Ambicioznost, tj., ta neutaživa želja za položajem, novcem, moći za mene nije ništa drugo nego pohlepa, tj., ono što svijet čini prljavim. Eto, zato ne valja biti ambiciozan...

Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
?!?

Ne radi se o dva ista pojma.
Ovo je npr. jako dobar argument.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:49   #54
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
To je kao da kažeš da rak dojke nie negativan, jer žena neće nužno umrijeti od te bolesti
Znaš da nije tako.
To je kao da kažeš da su brzi automobili loši jer možeš poginuti u njima ili da su anabolički steroidi loši jer se zlouporabe u sportu ili krivim korištenjem vode u zdrastvene probleme (ali se koriste i u liječenju).

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Fax je loš primjer jer je dio obrazovanja. Želja da se fakultet završi nie nužno ambicija, iako može biti i ambicija.

Ima seljačina koima je bitno da im ispred imena stoi titula... kao Dr. Ivo Sanader, koi se sramio svog srednjoškolskog obrazovanja u sjemeništu i činjenice da je bio razredni kolega sa Don Kaćunkom. Da bi zalječio svoje komplekse otišao je radit u Austriju kao urednik porno časopisa, i tim novcem si je kupio doktorat "komparativne književnosti" (valda je komparirao Erotiku i Smokvin List).

To je ambicija. Osoba koja vrijedno uči u nastojanju da si priskrbi obrazovanje je jednostavno vrijedna osoba. Sanader nie vrijedan... on je bolesno ambiciozan.
Da, slažem se, upravo o tome govorim kada kažem da je razlika u terminologiji.
Ali da se nadovežem na početak diskusije, ja tvrdim da vrijedne osobe mogu planirati "ostvarenje dugoročnih želja", te putem pristati na "realizaciju većeg ili manjeg broja "među ciljeva" koi predstavljaju samo sredstvo stizanja do finalnog cilja."

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Puška nije loša sama po sebi. Ni nagazna mina nie loša, sve dok ne staneš na nju. Ni ebola nie loša dok je ne dobiješ.
Tu su primjeri stvari čije ostvarenje vrlo vjerojatno postaje "loše", postoje druge stvari, dvije gore spomenute koje ovise o načinu na koji se usmjeri njihov potencijal.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ne postoji osobni plan bez društva, i ne postoji društvo bez osobnog plana. Čim ta dva aspekta nisu u balansu svi imamo probleme.
Da, slažem se, zato sam povukao crtu između ljudi koji planiraju dugoročno i imaju ambcije, ali su umjereni i realni, i oni koji ti podrazumijevaš pod ambiciozne, a to su oni koji su spremni na sve i svašta kako bi ostvarili svoje ciljeve i tako zaliječili komplekse.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Slažem se... možda i jest. Ali ta ambicija nie društveno opasna poput ambicije Ive Sanadera, Glavaša, Đapića, Bandića i ostalih ambicioznih lezilebovića čiji IQ rijetko prelazi sobnu temperatiru, ili u najboljem slučaju broj cipela.
Naravno da nije, nigdje to nisam niti tvrdio. Niti ambicija da se bude obrazovan nije loša dok nismo spremni kupovati ispite i slično, niti ambcija da u roku od 10 godina budemo svjetski prvak u nečemu nije loša ako u vidu postizanja cilja nećemo likvidirati konkurenciju i varati.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:49   #55
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ovo je npr. jako dobar argument.
Ne. Argument je set od dvije propozicije, od koih jedna predstavlja premisu, a druga konkluziju.

U rečenici "Ne radi se o dva ista pojma" imamo samo JEDNU propoziciju, te ta rečenica apsolutno ne ispunjava osnovni uvjet da bi postala argument. Slobodna si to i provjeriti, prije nego grakneš kako ti idem na živce, ili nešto jednako originalno i nevezano uz temu.

Argument
Argument 2
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:02   #56
Quote:
The_Kid kaže: Pogledaj post
Znaš da nije tako.
To je kao da kažeš da su brzi automobili loši jer možeš poginuti u njima ili da su anabolički steroidi loši jer se zlouporabe u sportu ili krivim korištenjem vode u zdrastvene probleme (ali se koriste i u liječenju).
Jasna mi je vrijednost anabolika u terapiji, ali ne vidim vrijednost ambicija, baš kao što ne vidim vrijednost raka dojke ili nagazne mine.

btw: postavljanje nagaznih mina je ambiciozan čin, unatoč tome što ih postavlja šmokljan koi "samo sluša zapovjedi" i time služi tuđoj ambiciji


Quote:
Da, slažem se, zato sam povukao crtu između ljudi koji planiraju dugoročno i imaju ambcije, ali su umjereni i realni, i oni koji ti podrazumijevaš pod ambiciozne, a to su oni koji su spremni na sve i svašta kako bi ostvarili svoje ciljeve i tako zaliječili komplekse.
Ostvarenje cilja ne lječi komplekse, samo ih maskira u onoj mjeri u kojoj osoba zbog ostvarenja ambicija uživa "blagonaklonost" uglavnom sebi sličnih osoba koje nastoje tom "blagonaklonošću" stvoriti prosperitet za vlastite ambicije.


Quote:
Naravno da nije, nigdje to nisam niti tvrdio. Niti ambicija da se bude obrazovan nije loša dok nismo spremni kupovati ispite i slično, niti ambcija da u roku od 10 godina budemo svjetski prvak u nečemu nije loša ako u vidu postizanja cilja nećemo likvidirati konkurenciju i varati.
Ambicija znači "sakupljati glasove i potporu". Htjeti biti obrazova NIJE ambicija, već je ulaganje u vlastite sposobnosti.

Jel napokon bilo dosta tog fakulteta i obrazovanja koi nemaju veze sa ambicijama?
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:21   #57
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ne. Argument je set od dvije propozicije, od koih jedna predstavlja premisu, a druga konkluziju.

U rečenici "Ne radi se o dva ista pojma" imamo samo JEDNU propoziciju, te ta rečenica apsolutno ne ispunjava osnovni uvjet da bi postala argument. Slobodna si to i provjeriti, prije nego grakneš kako ti idem na živce, ili nešto jednako originalno i nevezano uz temu.

Argument
Argument 2

Formalizam nije najveća pamet na svijetu. Silogizam se sastoji od premisa i konkluzije, no nemam pojma zašto je to sad važno.
Utvrditi očitu činjenicu da se ne radi o dva ista pojma je dobar doprinos ne-skretanju diskusije u mutne vode.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:22   #58
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Jasna mi je vrijednost anabolika u terapiji, ali ne vidim vrijednost ambicija, baš kao što ne vidim vrijednost raka dojke ili nagazne mine.

btw: postavljanje nagaznih mina je ambiciozan čin, unatoč tome što ih postavlja šmokljan koi "samo sluša zapovjedi" i time služi tuđoj ambiciji
Ti si ambicije izjednačio s dugoročnim planiranjem na osobnom planu.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
3) Iz priloženog je očito da je dugoročno planiranje UVIJEK odraz nesposobnosti rješavanja problema "u hodu". Za razliku od dugoročnog planiranja na društvenom nivou, osobni dugoročni planovi i ambicije uvijek su odraz svjesnosti pojedinca o vlastitoj nesposobnosti.
Neovisno o tome, ovdje se dakle više govori dali vrijedi imati dugoročne planove na osobnome planu.
Da, ali dok te planove kontroliramo mi, a ne oni nas.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ostvarenje cilja ne lječi komplekse, samo ih maskira u onoj mjeri u kojoj osoba zbog ostvarenja ambicija uživa "blagonaklonost" uglavnom sebi sličnih osoba koje nastoje tom "blagonaklonošću" stvoriti prosperitet za vlastite ambicije.
Pretpostavio sam da će smisao rečenice biti jasan, kako nije, korigirati ću ga:

Da, slažem se, zato sam povukao crtu između ljudi koji planiraju dugoročno i imaju ambcije, ali su umjereni i realni, i oni koji ti podrazumijevaš pod ambiciozne, a to su oni koji su spremni na sve i svašta kako bi ostvarili svoje ciljeve i tako maskirali svoje komplekse "u onoj mjeri u kojoj osoba zbog ostvarenja ambicija uživa "blagonaklonost" uglavnom sebi sličnih osoba koje nastoje tom "blagonaklonošću" stvoriti prosperitet za vlastite ambicije."

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ambicija znači "sakupljati glasove i potporu". Htjeti biti obrazova NIJE ambicija, već je ulaganje u vlastite sposobnosti.
A ulaganje u vlastite sposobnosti je u tom slučaju dugoročno planiranje na osobnome planu, koje ti izjednačavaš s ambicijama, jer ljudi koji nemaju ambicije stvari rješavaju "u hodu".

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Jel napokon bilo dosta tog fakulteta i obrazovanja koi nemaju veze sa ambicijama?
A nemaju veze s ambicija?
A dobro.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:37   #59
Quote:
The_Kid kaže: Pogledaj post
Ti si ambicije izjednačio s dugoročnim planiranjem na osobnom planu.
NE! Rekao sam da su ambicije dugoročni planovi, što ne znači da je i planiranje zimnice (dugoročni plan) nužno i ambicija.

Jednako kao i što je frustracija posljedica neuspjeha, ali nie svaki neuspjeh nužno i frustracija.

Zar je to tako komplicirano

Jesi li ti možda diskleksičan? Ako jesi, reci, pa ću ti sve objasniti još jednom, s više primjera... i po potrebi potpuno bukvalno.

Quote:
Neovisno o tome, ovdje se dakle više govori dali vrijedi imati dugoročne planove na osobnome planu.
Ne. Ne govori se o tome. Dugoročni plan može biti, ukoliko je dobro promišljen, sasvim dobra stvar. No ambicija uključuje i posebno "društveno mjesto" (ili poziciju) za "onoga tko planira".

Dugoročno planiranje, kao produkt jezika, predstavlja preduvjet ljudske inteligencije. Ambicija i digoročno planiranje imaju veze jedno s drugim otprilike kao pikado i lansiranje satelita u orbitu. Šiljato na vrhu i prkosi gravitaciji. No tu svaka sličnost prestaje.

Quote:
Da, ali dok te planove kontroliramo mi, a ne oni nas.
Ambicije ne mogu kontrolirati ljude, ali se ljudi znaju ne kontrolirati opterećeni vlastitim ambicijama. Ne može apstraktni koncept (ambicija) imati kontrolu nad osobom osim ukoliko osoba ne pribjegne nekontroliranom ponašanju pod jarmom ambicije. Ambicija nie neovisni entitet... ona je produkt fokusa, razmišljanja i težnji individue koja formira ambiciju u skladu sa navedenim.

Quote:
A ulaganje u vlastite sposobnosti je u tom slučaju dugoročno planiranje na osobnome planu, koje ti izjednačavaš s ambicijama, jer ljudi koji nemaju ambicije stvari rješavaju "u hodu".
Ponovo disleksija?

Zimnica je dugoročni plan - postati predsjednik je ambicija. Ambicija dakle zadire u "sudbine drugih ljudi" jer se temelji na postizanju "društveno prepoznate pozicije, moći, ovlasti i/ili autoriteta", bilo to u politici, korporativnom svijetu ili u nekom neformalnom društvu.

Quote:
A nemaju veze s ambicija?
A dobro.
Naravno da je dobro, i naravno da nemaju veze!
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:43   #60
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Formalizam nije najveća pamet na svijetu.
Bome... ni tvoi postovi nisu neka svjetska pamet

Quote:
Silogizam se sastoji od premisa i konkluzije, no nemam pojma zašto je to sad važno.
Zato što nam neuspješno prodaješ uvjerenja pod argumente.

Quote:
Utvrditi očitu činjenicu da se ne radi o dva ista pojma je dobar doprinos ne-skretanju diskusije u mutne vode.
Toliko je naime očita da si morala pribjeći konfabulaciji i nazvati to "argumentom" i "očitim", a bez da nas prosvjetliš tom navodnom "očitošću" i objasniš nam razliku... koja je navodno tako "očita"
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.