Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2012., 12:28   #1281
Problem sa LED TV Philips 32PFL5206H/58!

Kao prvo pozdrav svima!!

U startu napominjem da sam totalni laik po ovom pitanju i ispricavam se ako je moje pitanje glupo!
Dakle prije par dana je kupljen doticni TV..
Problem je sljedeci..kad se TV ugasi na daljinski u stand by mode nakon tocno 5 minuta(stopao sam sa stopericom) TV se upali sam od sebe??!!
Nekad pomogne kad se gumb na daljinskom dugo drzi(cca 15-20 sekundi) ali ne uvijek..
Prosao sam sve postavke i na kraju ga cak i vratio na "tvornicke postavke" ali ni to nije pomoglo..
Posto se pali sam nakon tocno 5 minuta sumljam na to to da je mozda upaljen nekakav timer ili nesto slicno al nazalost nemogu locirati gresku..

Unaprijed zahvaljujem ako neko ima ideu kako rijesiti moj problem ili da ga jednostavno idem reklamirati??!
che79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 10:02   #1282
@che : Ak si sve opcije prošal odi ga reklamirati,...8 dana od kupnje imaš pravo na zamjenu.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 11:01   #1283
Quadr DVD HT-1078

Kada spržim dvd i stavim u njega jedno vrijeme radi ok otprilike desetak min.
onda počne da trza sliku, imali pomoći?
Dok isti dvd stavim u sonya radi bez problema....
E sada ne mogu nekome dati dvd ako ima čovjek kao i ja Qvadro
prem da je u moj dvd unuka ugurala dva crtana filma,
a meni trebalo vremena da svatim da su dupiranji u ladici,
ratsvio sam ga i jedan izvadio.
Dali zna neko kako i dali se može šta popraviti???
__________________
djovanii
djovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 12:52   #1284
Pokušaj očistiti lasersku leću štapićem za uši, možda pomogne,...mada se bojim da ne bu niš od toga jer je vrlo vjerojatno oslabio laser (pogotovu jer znam da su na dotičnim dvd-ima, koji se btw prodaju još od 2005.god., rikavali laseri i u jamstvenom roku). No, vrijedi pokušati.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 13:02   #1285
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Pokušaj očistiti lasersku leću štapićem za uši, možda pomogne,...mada se bojim da ne bu niš od toga jer je vrlo vjerojatno oslabio laser (pogotovu jer znam da su na dotičnim dvd-ima, koji se btw prodaju još od 2005.god., rikavali laseri i u jamstvenom roku). No, vrijedi pokušati.
Probaću sa štapićima za uši ako ne pomogne
to boli kada se naradiš a ono neće...
neko mi reče da i trebam imati loš dvd da bi napravio dobro
al' ne ovako loš...
__________________
djovanii
djovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:32   #1286
Imam čudan problem sa daljinskim upravljačima. Naime, od TVa i DVD recordera daljinski radi normalno. Od AV recievera hvata tek kada se približim na 1metar od istog, a i onda baš ne radi kako treba, a od Dreamboxa hvata od kud i inače ali mi treba 3-4 pritiska na dugme da bi on napravio što želim. Ovaj od AV recievera neće ni to sa uobičajene udaljenosti od kuda je do jučer normalno radio. To mi se već bilo događalo prije cca mjesec dana, sada od jučer navečer opet.

Baterije sam stavio nove, ventilacija uređaja je uredu, AV reciever je star 2 mjeseca, jednostavno se dogodi taj neki period u kojem ne rade i da ne radi samo jedan onda bih posumnjao u neispravnost uređaja, ali ovako kad ne rade dva me pomalo zbunjuje.
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:59   #1287
Dreambox-ov daljinski bi možda trebalo otvoriti i očistiti grafitne kontakte alkoholom, a kod AV receivera bi mogao biti problem u prijemnoj diodi (ili pojačalu IR signala) na samom uređaju ili filterskom kondiću u daljinskom,... naravno, stručni pregled bi riješio sve nedoumice.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:49   #1288
Sada sve radi normalno, zapravo proradilo je 10ak minuta nakon što sam napisao post. Ništa nisam dirao, čistio....Oba daljinska su ispravna, ali im nešto očito smeta u određenim trenucima jer nemoguće je da se dva daljinska isto ponašaju i isto vrijeme.
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 22:50   #1289
@KD electronic

Hvala na odgovoru!!
Sutra im ga nosim nazad!
Pozdrav
che79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 00:25   #1290
Digitalni receiver Elit DSR9400, ne ukljucuje programe?

Imam TV Samsung LE-32A330 i satelitsku antenu na kojoj je bio prikopcan analogni receiver.
Kako vise sa tim ne mogu hvatati programe nabavio sam polovan u naslovu navedeni receiver.
Uredno sam ga spojio i uredno je sve, cini mi se, i radilo? Medjutim, sada kada TV prebacim na
Spoljni Satelitski program, receiver nece da bira programe. Prvo ga moram ugasiti na njegovom prekidacu i ponovo
preko istoga upaliti.I kada ga ugasim na daljinskom, nastane vec opisani problem. Da li sam prilikom skeniranja nesto
poremetio ili to tako treba da bude? Molim ako neko ima iskustva sa ovim, neka pomogne. VELIKO HVALA.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 09:58   #1291
Svakako pokušaj ponovo preskenirati programe,.. ako neki blokiraju receiver, obriši ih sa liste.
Antena ima jednu ili više glava (lnb-ova)?...pitam zbog sumnje u sklopku na anteni (22kHz, DISEqC). Ako imaš jednu, onda problem može biti i u software-u (bilo je svojevremeno nadogradnji za njega na net-u,...mislim da odgovara od Digimax-a 9010, Infinity 1030 ali nisam siguran). Proguglaj malo, možda nešto i nađeš.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:42   #1292
Prije svega hvala na odgovoru.
Ovako: antena ima jednu glavu, kupljena prije 10-tak godina za analogni reseiver. Posto nisam znao da ta odgovara? kupio sam Amiko-vu Model: LNB PLUS-102; 0,2 dB, ali je nisam ugradjivao jer mi se ucinilo da će stara raditi.
Pokusacu ponovo skenirati pa javim. Jos jednom hvala.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 01:57   #1293
Dali je moguce spojiti zvucnike od kucnog kina na jack od laptopa (audio out 3,5mm) ??

veoma bi zahvalan bio ako bi netko rekao dali postoji kakav prikljucak ili produzni kabel s kojim bi ukopcao u utor za slusalice "taj neki kabel il prikljucak" pa da spojim zvucnike od kucnog kina koji imaju priljucak kao dvije gole zice crvenu i crnu..? hvala unaprijed!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 11.05.2012. at 16:35.
ninomikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 08:34   #1294
Ako se radi o pasivnim zvučnicima ( koji nisu PC aktivni zvučnici, s pojačalom u sebi), onda ne. Signal tog izlaza je preslab i na taj izlaz se mora spojiti pojačalo/receiver k.kina, sa adapter kabelom ; 3,5 mm na 2RCA, pa tek onda sa pojačala/receivera k.kina, zvučničim kabelima na zvučnike.

Zadnje uređivanje olif : 11.05.2012. at 08:41.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 08:34   #1295
Ne!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 15:53   #1296
Pozdrav ljudi.

Trebao bih malu pomoć. Naime, prije neki dan mi je riknuo Philipsov DVD recorder (daklem, DVD player s ugrađenim hard diskom za snimanje). Sad su me malo prije zvali iz servisa da je otišao hard disk i da bi cijena popravka bila oko 1500 kuna što je naravno potpuno neisplativo, pa me zanima bi li mi mogli preporučiti nekakav sličan proizvod, da nije preskup, a da opet nije ni neki škart (znaći isto Philips, ili Samsung, ili neko drugo provjereno ime). Ili, ako nije prevelika razlika u cijeni, nekakav Blu-Ray recorder.

Unaprijed zahvaljujem.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 22:08   #1297
@Wild : Philipsovi a i Samsungovi DVD snimači i nisu neka sreća, pokušaj sa Panasonicom (trajniji su, manje kvarljivi).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 23:08   #1298
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Svakako pokušaj ponovo preskenirati
Sve pokušao, ostajem na tome da za to koristim crveno dugme (uklj/isklj) na daljinskom. To funkcioniše.Još jednom hvala svima
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 00:00   #1299
Pozdrav svima!Kao što vidite nov sam na forumu i općenito tek ulazim u audio svijet, zato sam vas htio pitati par stvari. Naime posjedujem par Technics sb-c350 zvučnika i Technics su v-570 pxs pojačalo. Sustav je dosta star i dobro očuvan. Zanima me kakva je kvaliteta tog sustava, vrijedi li ista za neki ozbiljniji hi-fi? I jos jedno pitanjce, maturant sam i pošto je zadnji tjedan skole vise smo vani pred školom nego u njoj, pa se naravno praši glazba i tako to. Mene sad zanima bi li ja mogao spojit te zvučnike na frendov radio http://www.pioneer.eu/eur/products/2...0SD/specs.html ili pojačalo http://www.hertzaudiovideo.com/sched...=44&idprod=113 bez nekakvih prevelikih problema. Svjestan sam različitih opasnosti tkz. clippinga i opcenito unistavanja opreme neprimjerenom upotrebom, sad je li spajanje ovakvog sustava na nekih 5 dana za sviranje pod odmorom too much? Ispricavam se ako sam stavio u krivi topic. Hvala.
__________________
Tranquillity
ZohaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 10:17   #1300
Pa, ako su membrane drivera zvučnika u dobrom stanju, onda su ti klasični, Vintage trosistemci dobri kao početna opcija. O pojačalu imaš tu neke komentare:
http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=6478
Spajanje zvučnika na auto radio i pojačalo, može se probati, ali u tome ne vidim nikakvog smisla, jer se radi o uređajima druge namjene.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.