Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2005., 10:58   #41
O joj, mene boli...
I, jesi otišla na kirurgiju?
Hellgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 21:18   #42
Unhappy Urasli nokat, čupanje noktiju i slično...

Kao sto vidite urastao mi je nokat na palcu desne noge.Dajte napisite ako imate bilo kakav savjet ili ako ste vec imali ovakav problem kako ga ste vi rijesili.Bio sam kod doktoricei ona kaze cupanje nokta.Ali to je malo......Pomozite mi.Brzo,hitno.
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 22:54   #43
... imam ja jedan savjet ... malo ekstreman, ali sta se može
... izdrži nekako dok ti izraste kroz kožu (čitaj meso ) i kad ta tortura prodje nemoj ga više nikada rezati nisko (čisto sumnjam da ćeš i htjeti) - ovo ti je provjeren recept iz prve ruke (ne brini, nijedan dr. ti ga neće dati) ... malo gadno izgleda, ali sa malo sreće više nikada nećeš imati problema sa uraslim noktom.
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 22:56   #44
Izmedju nokta i mesa , naguraj vate , i to mijenja svaki dan , ili vise puta na dan.
Masiraj i peri noge svaki dan ili 2 x na dan .
Ne rezi nokte duboko .
Konzultiraj pedikera , ali ima i kod njih razlicitih misljenja i tretmana.
Konzultiraj se sa jos nekim
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 23:02   #45
Quote:
mariod kaže:
Kao sto vidite urastao mi je nokat na palcu desne noge.Dajte napisite ako imate bilo kakav savjet ili ako ste vec imali ovakav problem kako ga ste vi rijesili.Bio sam kod doktoricei ona kaze cupanje nokta.Ali to je malo......Pomozite mi.Brzo,hitno.
Hm neznam da li je to preporucljivo ali meni je prije pola godine bio urastao nokat na palcu lijeve noge
Bio se upalio i ugnojio
Sa skaricama sam odsjekla dio nokta koji je bio urastao i stisnula da izadje gnoj , potom sam cijeli palac namazala nevenovom masti i ostavila preko noci .
Ujutro je vec bilo bolje. Postupak sam ponavljala sve dok oteklina nije sasvim splasnula.
Ovo se sigurno ne preporucuje ali meni je pomoglo.

i naravno nakon toga nisam rezala nokte duboko
Jezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 06:45   #46
Antibiotska mast i gaza nekoliko dana. Čim bude moguće, probaj porezat taj dio koji raste u meso (kod mene je to bilo moguće jer je taj dio bio zapravo jako mali) i tada bi trebalo biti bolje.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 15:20   #47
Quote:
Hm neznam da li je to preporucljivo ali meni je prije pola godine bio urastao nokat na palcu lijeve noge
Bio se upalio i ugnojio
Sa skaricama sam odsjekla dio nokta koji je bio urastao i stisnula da izadje gnoj , potom sam cijeli palac namazala nevenovom masti i ostavila preko noci .
Ujutro je vec bilo bolje. Postupak sam ponavljala sve dok oteklina nije sasvim splasnula.
Ovo se sigurno ne preporucuje ali meni je pomoglo.

i naravno nakon toga nisam rezala nokte duboko
I kod mene je isto tako.Jel ti sad potpuno proslo?
Postoji li kakva mast bas za to ili sredstvo koje se moze kupit,uglavnom isprobat cu sve
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 15:29   #48
dok sam bila mala operirala sam to u klaicevoj

naravno da se vratilo

problema nemam od kad posjecujem pedikera redovito odem, redovito mi to bezbolno isceprka i ocisti i mirna sam neko vrijeme
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 09:37   #49
Najbolje ništa ne prčkaj. Ako i uspiješ nešto iskopat, to će biti samo privremeno olakšanje dok ponovo ne izraste a riskiraš i jače infekcije. Liječnik će te redovito uputiti na čupanje cijelog nokta gdje se priča ponavlja, znam iz osobnog iskustva. Najjednostavnije ti je otići kod pedikera (ne mogu ti svog preporučit jer više ne radi) koji će ti to odrezati kak treba. To ponovi par puta i biće OK. Nakon iščupanih nokata na oba stopala napokon sam se uspio toga riješit odlaskom kod pedikera. Kucam u drvo , danas sve super.
-arhivar- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 18:49   #50
pa jel zele pedikeri raditi oko prsta kad je on upaljen.Kod mene se ne gnoji nego je samo onako malo nabubren(dio kod nokta i malo boli.
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 19:08   #51
Quote:
mariod kaže:
Kao sto vidite
ne vidimo


ot: odi pedikeru i opusti se, to se sredi za čas
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 19:45   #52
Quote:
mariod kaže:
pa jel zele pedikeri raditi oko prsta kad je on upaljen.Kod mene se ne gnoji nego je samo onako malo nabubren(dio kod nokta i malo boli.
Bez brige nisi im ni prvi ni zadnji, svaki dan gledaju zanoktice, kurje oči, žuljeve, urasline i slične "lijepe" stvari...Tražiš medicinsku pedikuru, objasniš problem i pripremiš nekih 100-tinjak kuna.
Samo se opusti i uživaj, isplati se zbog olakšanja koje slijedi
-arhivar- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 23:51   #53
I kako je prošlo?
Jezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 06:52   #54
dobro ti je arhivar rekao...
i nakon toga ne biti lijen, redovno k pedikeru i necesh imati problema s 'preuskom obucom', 'rubom kreveta kojag obvezno zakacish s takvim palcem', 'nespretnim frendom koji ti stane bash na tu nogu'...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 11:02   #55
cula sam da se koza oko uraslog nokta namaze limunom,
kiselina omeksa kozu i olaksa noktu da sam izadje vani.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 11:51   #56
Bijele točkice po noktima?

Kažu, nedostatak cinka....jedan ima a drugi nema, hrane se isto.


????
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 12:04   #57
Možda se i hrane isto, ali nisu isti! Svaki organizam je drugačiji, ne iskoristi svako sve iz hrane.

Da ne otvaram novi topic, isto se tiče noktiju: Svako toliko mi se počnu listati nokti - ali samo desni palac na ruci i desni palac na nozi?? WTF???
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 12:24   #58
Mozda im je losiji priliv krvi, pa samim tim imaju slabiju razmjenu hranjivih materija
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 15:38   #59
je su to one bijele točke koje se pojave na vrhu nokta pa se kak nokat raste spuste do jagodica?

ja sam negdje čuo/pročitao da je to posljedica udarca u korijen nokta
__________________
DOMO ARIGATO
MISTER ROBATO
Zorislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 16:14   #60
Quote:
mariod kaže:
Kao sto vidite urastao mi je nokat na palcu desne noge.Dajte napisite ako imate bilo kakav savjet ili ako ste vec imali ovakav problem kako ga ste vi rijesili.Bio sam kod doktoricei ona kaze cupanje nokta.Ali to je malo......Pomozite mi.Brzo,hitno.

Naribaj sapuna i pomijesaj to sa secerom; namazi po noktu i stavi zavoj preko toga i drzai preko noci. Ili, ako se mozes dokopat zecijeg sala, samo stavi krisku na bolno mjesto i izvuci ce ti svu infekciju i bol. Znam da zvuci suludo i bizarno ali zaista radi. Ovo sa sapunom i secerom je provjereno na vlastitoj kozi i fakat radi.
Black Milk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.