Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2015., 09:34   #4581
Poštovani,

problemi koje navodite odnose se na poklopce kreirane keratomom. Upravo iz tih razloga preporučamo lasersku izradu poklopca (Intralase) gdje ti problemi ne postoje.

Lijep pozdrav,
dr. Dean Šarić



Quote:
Night5talker kaže: Pogledaj post
problem kod LASIK-a je da flap može u bilo kojem trenutku poslje operacije napraviti problem, dok PRK kada zaraste ne može nastati vakum naknadno ispod FLAP-a jer ga nema... ne znam koliko su kandidati uopće upoznati s time, ja sam odradio tPRK iz tog razloga
ja sam to gledao sa stanovišta kada ogulite kožu ona se ne ljepi nazad već čekaš da naraste druga... to je moja teorija, ne kažem da LASIK ne valja ni ništa već samo da može naknadno napraviti problem, pa čak se može dogoditi i odbacivanje tog tkvia, takav problem na PRK nisam cuo
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 12:44   #4582
Je li moguće vraćanje dioptrije nakon laserske korekcije vida?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 13:06   #4583
Povrat dioptrije nakon operacije

Postovani,

povrat dioptrije je uvijek moguc u manjoj mjeri, iako se u praksi jako rijetko dogadja (prema nasim iskustvima ispod 3% operiranih).
Ukoliko se dogodi, nije nikakav problem uciniti dokorekciju (ako je dostatna debljina roznice i keratometrijske vrijednosti u granicama dozvoljenih), bez obzira kojom metodom ste bili operirani (PRK ili LASIK).
Svakako ne bih preporucio zahvat laserskog uklanjanja dioptrije ukoliko dioptrija nije stabilna godinu dana prije zahvata.
LP
dr. Knezovic


Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Je li moguće vraćanje dioptrije nakon laserske korekcije vida?
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 15:58   #4584
Zahvaljujem.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 19:52   #4585
Ja imam na desno oko dioptriju +2,5 i vidim 20% pa me zanima dali se to može popravit operacijom? Prije koju god sam bio kod oftamologa i rekao mi je da mi naočale ne trebaju, a ionako sam naučen gledat s lijevim okom koje je potpuno zdravo. Inače nitko niti ne primjećuje taj problem, al me sad malo muči jer mi se ističe vozačka dozvola (imao sam ograničenje radi toga na 5 godi) i nadam se da neću imat problema, a meni ovo inače ne predstavlja problem niti u poslu niti svakodnevno u bilo kojoj aktivnosti. Još se osjećam i super s obzirom da vidim koliko puno ljudi oko mene loše vidi bilo s naočalama ili bez pa voze i rade svašta...
flatron1718 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 21:36   #4586
Slabovidno oko

Postovani,
Svakako bih savjetovao da vidnu ostrinu na slabovidnom oku podignete do maksimuma. Istina, mozda necete primijetiti znacajnu razliku kad gledate s oba oka (jer je na srecu vodece oko uredu), ali ipak slabije oko cete koristiti a ne zanemarivati, sto ce doprinijeti njegovoj rehabilitaciji i manjem pomaku na stranu (sto se zna dogoditi kad je jedno oko znatno slabije).
Koja metoda je optimalna za Vas (zahvat na roznici ili leci) ponajvise ovisi o Vasim godinama i statusu oka.
Predlazem Vam kvalitetan ocni pregled u ocnoj poliklinici koja radi sve vrste zahvata, bez favoriziranja bilo koje metode osim one koja je optimalna u Vasem slucaju.
Napominjem i to da biste mozda Vas problem mogli rijesiti i nosenjem kontaktnih leca, iako to ljudi u slicnim situacijama obicno prestanu ciniti jer ne primijecuju poboljsanje.
Lp.
Dr Knezovic


Quote:
flatron1718 kaže: Pogledaj post
Ja imam na desno oko dioptriju +2,5 i vidim 20% pa me zanima dali se to može popravit operacijom? Prije koju god sam bio kod oftamologa i rekao mi je da mi naočale ne trebaju, a ionako sam naučen gledat s lijevim okom koje je potpuno zdravo. Inače nitko niti ne primjećuje taj problem, al me sad malo muči jer mi se ističe vozačka dozvola (imao sam ograničenje radi toga na 5 godi) i nadam se da neću imat problema, a meni ovo inače ne predstavlja problem niti u poslu niti svakodnevno u bilo kojoj aktivnosti. Još se osjećam i super s obzirom da vidim koliko puno ljudi oko mene loše vidi bilo s naočalama ili bez pa voze i rade svašta...
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 19:23   #4587
Hvala na odgovoru. Poslao sam Vam i pp s upitom. Svakako razmišljam o zahvatu i to već druže vrijeme zato se i interesiram jer imam namjeru to obavit sad preko ljeta. Nego, brine me još ovo što sam gore pitao. Dali mi može to utjecati na produženje vozačke dozvole? Nije mi baš svejedno jer ne znam kako na to gledaju doktori iako mogu za sebe reći da vidim jako dobro jer nemam nikakvih problema u svakodnevnom životu.
flatron1718 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 22:42   #4588
Nema na cemu. Produzenje vozacke dozvole daju lijecnici medicine rada, na osnovu oftalmoloskog nalaza. Koliko ogranicenje cete dobiti, i da li cete ga uopce dobiti, ovisi o vidnoj ostrini nakon ev. zahvata. Tu Vam mogu pomoci, o detaljima mozemo kad dobijemo preciznije podatke vezano za konacnu vidnu ostrinu.
Lp.
Dr Knezovic
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:04   #4589
Quote:
flatron1718 kaže: Pogledaj post
Ja imam na desno oko dioptriju +2,5 i vidim 20% pa me zanima dali se to može popravit operacijom? Prije koju god sam bio kod oftamologa i rekao mi je da mi naočale ne trebaju, a ionako sam naučen gledat s lijevim okom koje je potpuno zdravo. Inače nitko niti ne primjećuje taj problem, al me sad malo muči jer mi se ističe vozačka dozvola (imao sam ograničenje radi toga na 5 godi) i nadam se da neću imat problema, a meni ovo inače ne predstavlja problem niti u poslu niti svakodnevno u bilo kojoj aktivnosti. Još se osjećam i super s obzirom da vidim koliko puno ljudi oko mene loše vidi bilo s naočalama ili bez pa voze i rade svašta...
Poštovani,

definitivno je potrebna korekcija. Naočale su vjerojatno najlošiji izbor.
Potrebno je kontaktnom lećom ili laserom korigirati slabovidno oko. Ako oko nije korigirano ono i dalje gubi vid.
Slabovidnost je bitna i kod produženja vozačke dozvole jer je zakonom propisano koliko se mora vidjeti na slabovidnom oku da biste mogli dobiti B kategoriju.

Lijep pozdrav,
dr. dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:42   #4590
Poštovani dr. Šarić

več dulje vrijeme razmišljam o laserskoj operaciji vida jer mi je više muka od stalnog mijenjanja nočala koje koštaju po 2000 kn a nisu nikakvo dugoročno rješenje jer mi se dioptrija stalno povečava pa s obzirom na to moram ponovno plačati preglede i izradu novih naočala. Stoga sam zaključio da bi najbolje bilo stisnut zube, izdvojit za lasersko pa da taj problem riješim na dulji period ako ne i zauvijek. Imam 21 godinu i naočale nosim zadnjih 5-6 godina, u tom periodu sam promjenio troje do sada i sada opet osječam da bih trebao ponovno na kontrolu vida jer više ne vidim jasno kao prije.
Dioptrija mi nije velika, -0.75 lijevo i -1.0 desno oko. Uglavnom, zanima me da li mi se isplati ici na lasersko ukoliko mi dioptrija nije stala več se iz godine u godinu pomalo povečava odnosno da li bi mi se ona vratila nakon laserskog skidanja?

hvala na odgovoru
mowgli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 16:05   #4591
Quote:
mowgli kaže: Pogledaj post
Poštovani dr. Šarić

več dulje vrijeme razmišljam o laserskoj operaciji vida jer mi je više muka od stalnog mijenjanja nočala koje koštaju po 2000 kn a nisu nikakvo dugoročno rješenje jer mi se dioptrija stalno povečava pa s obzirom na to moram ponovno plačati preglede i izradu novih naočala. Stoga sam zaključio da bi najbolje bilo stisnut zube, izdvojit za lasersko pa da taj problem riješim na dulji period ako ne i zauvijek. Imam 21 godinu i naočale nosim zadnjih 5-6 godina, u tom periodu sam promjenio troje do sada i sada opet osječam da bih trebao ponovno na kontrolu vida jer više ne vidim jasno kao prije.
Dioptrija mi nije velika, -0.75 lijevo i -1.0 desno oko. Uglavnom, zanima me da li mi se isplati ici na lasersko ukoliko mi dioptrija nije stala več se iz godine u godinu pomalo povečava odnosno da li bi mi se ona vratila nakon laserskog skidanja?


hvala na odgovoru
Poštovani,

Povratak dioptrije je moguć samo unutar mjesec dana od zahvata. Ako se i dogodi, u najgorem slučaju povratak je manji od 10%, što je u vašem slučaju zanemarivo. Tri mjeseca iza zahvata se u tom slučaju učini dokorekcija (naravno besplatno). Dakle vi ste dobar kandidat za lasersku korekciju. Najbolje bi bilo da se prvo naručite na pregled kako bi vidjeli koji je postupak za vas najprimjereniji i informirali vas o zahvatu. Dodatno se možete informirati i putem naše web stranice: http://www.opticalexpress.hr.

Lijep pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 15:18   #4592
Ljudi, molim savjet... koja poliklinika u Zagrebu je najbolja za skidanje dioptije?
cijene su vise manje iste... Mene zanima sigurnost i kvaliteta, to su ipak oci!

Imam dioptriju -3.75 na oba oka, nepromijenjenu godinama, i dosta oštećenu rožnicu od leća koje oko već sad skoro godinu dana odbacuje (promijenjeno ih je više vrsta) te mi je kao rješenje preporučena laserska korekcija vida.

Hvala puno
pasajeros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 16:10   #4593
Quote:
pasajeros kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim savjet... koja poliklinika u Zagrebu je najbolja za skidanje dioptije?
cijene su vise manje iste... Mene zanima sigurnost i kvaliteta, to su ipak oci!

Imam dioptriju -3.75 na oba oka, nepromijenjenu godinama, i dosta oštećenu rožnicu od leća koje oko već sad skoro godinu dana odbacuje (promijenjeno ih je više vrsta) te mi je kao rješenje preporučena laserska korekcija vida.

Hvala puno
Pozdrav,

nije da pušemo u svoj vlastiti rog, ali evo nekoliko razloga zašto odabrati Optical Express :klap:
http://www.opticalexpress.hr/zasto_o...l_express.html

Lijepi pozdrav!
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 19:14   #4594
Quote:
pasajeros kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim savjet... koja poliklinika u Zagrebu je najbolja za skidanje dioptije?
cijene su vise manje iste... Mene zanima sigurnost i kvaliteta, to su ipak oci!
Ako ti se da, pročitaj moje postove na jednoj od prethodnih stranica.

Osobno sam išla u Optical Express, PRK, 6. generacija lasera, sve prošlo ok i sad evo malo više od 2 mjeseca od operacije i dalje sve super. Tako da iz osobnog iskustva mogu preporučiti navedenu polikliniku, makar bih ti svakako preporučila i dr. Lukendu iz Optocentra. Meni je on po pristupu, informacijama, objektivnosti itd. zaista vrhunski stručnjak i uz svo poštovanje ostalim doktorima, najbolji doktor s kojim sam razgovarala. Bilo mi je teško odlučiti između Optical Expressa i Optocentra i nijanse su odlučile.

Naravno, moram napomenuti da u ostale poliklinike nisam išla te tako nisam osobno razgovarala s drugim doktorima. Vjerujem da i među ostalima ima njih jako dobrih, samo kažem, osobno iskustvo s njima nemam
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 11:10   #4595
Unhappy duze zamucenje kod prk

Pozdrav, molim ako ko ima ideju sta bi moglo biti u mom slucaju da mi odgovori.
Radila sam laskersko skidanje dioptrije na oba oka, dioptrija -4.75 na desno i na lijevo -4.50. Posto mi je tanja rozanjca predlozeno mi je da odradim PRK sto se i desilo. Nakon operacije 3 dana sam imala jak bol u ocima sto je naravno proslo nakon 3ceg dana ali je ostalo zamucenje vida.
Problem je u tome sto je od operacije proslo mjesec i nekih 10 dana, kapam kapi,vjestacke suze i na desnom imam manje zamucenje dok na lijevom imam jos uvjek znacajno zamuceje na daljinu...hocu reci vidim kao preklopljena slova i mutno, ako su recimo crna slova ja ih vidim kao negdje cna negdje siva negdje jako svijetla zavisi kako koji dio.
Bila sam na kontroli dr kaze kao na povrsini oka ima te "prasine" od obnavljanja tkiva jednako na oba oka (iako ja losije vidim na lijevo?!) i jako mi je suvo oko pa da zato imam jos mutan vid ali kao ok je sto se operacije tice i proci ce zamucenje.
Vidim da svima to zamucenje prodje nakon max mjesec dana ili 3 sedmice a meni ne. Sa oba oka i nije tako lose, no cim li zazmirim na lijevo vid je zamucen, slova na racunaru odbljeskuju i ako sam dalje preklapaju se.
Sta vi mislite? Da li to ipak znaci da operacija nije uspjela?
Moram reci da kad ukapam vjestacke suze vid se malo bistri ali na 3-4 minuta i odmah se vraca zamucenje na lijevom oku i sa suzama vidim kao razmazane tamne sjenke obrisa onog sto citam. Evo vec se blizi mjesec i po od operacija a meni je na daljinu mutan vid i dalje
Hvala na pomoci
jos malo udata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:01   #4596
Zamucenje nakon PRK

Postovana,

Misljenja sam da nemate potrebe za prevelikom brigom. Nakon klasicnog PRK zamucenja roznice se dogadjaju i u najvecem postotku su prolaznog karaktera, iako ponekad mogu trajati i nekoliko mjeseci.

Dodatan razlog zamucenju je zasigurno i oslabljen suzni film, koji bi se trebao oporaviti uskoro (nakon PRK metode unutar 2 mjeseca).

Takodjer, ovisno o laseru i regeneracijskom potencijalu Vase roznice, vid moze varirati jos neko vrijeme jer je epitelni list (koji je nanovo narastao) jos uvijek nije u potpunosti pravilan i adherentan.

Svakako su potrebne redovite kontrole kod lijecnika koji Vam je ucinio zahvat laserskog skidanja dioptrije.

Srdacan pozdrav.

Dr. Knezovic




Quote:
jos malo udata kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molim ako ko ima ideju sta bi moglo biti u mom slucaju da mi odgovori.
Radila sam laskersko skidanje dioptrije na oba oka, dioptrija -4.75 na desno i na lijevo -4.50. Posto mi je tanja rozanjca predlozeno mi je da odradim PRK sto se i desilo. Nakon operacije 3 dana sam imala jak bol u ocima sto je naravno proslo nakon 3ceg dana ali je ostalo zamucenje vida.
Problem je u tome sto je od operacije proslo mjesec i nekih 10 dana, kapam kapi,vjestacke suze i na desnom imam manje zamucenje dok na lijevom imam jos uvjek znacajno zamuceje na daljinu...hocu reci vidim kao preklopljena slova i mutno, ako su recimo crna slova ja ih vidim kao negdje cna negdje siva negdje jako svijetla zavisi kako koji dio.
Bila sam na kontroli dr kaze kao na povrsini oka ima te "prasine" od obnavljanja tkiva jednako na oba oka (iako ja losije vidim na lijevo?!) i jako mi je suvo oko pa da zato imam jos mutan vid ali kao ok je sto se operacije tice i proci ce zamucenje.
Vidim da svima to zamucenje prodje nakon max mjesec dana ili 3 sedmice a meni ne. Sa oba oka i nije tako lose, no cim li zazmirim na lijevo vid je zamucen, slova na racunaru odbljeskuju i ako sam dalje preklapaju se.
Sta vi mislite? Da li to ipak znaci da operacija nije uspjela?
Moram reci da kad ukapam vjestacke suze vid se malo bistri ali na 3-4 minuta i odmah se vraca zamucenje na lijevom oku i sa suzama vidim kao razmazane tamne sjenke obrisa onog sto citam. Evo vec se blizi mjesec i po od operacija a meni je na daljinu mutan vid i dalje
Hvala na pomoci
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 14:22   #4597
Dr Knezovic,
velika hvala na ljubaznosti i odgovoru. Zaista ste divni!
jos malo udata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 17:14   #4598
Divan i jos malo ozenjen
Nema na cemu....

Quote:
jos malo udata kaže: Pogledaj post
Dr Knezovic,
velika hvala na ljubaznosti i odgovoru. Zaista ste divni!
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 14:25   #4599
Intenzivno razmišljam o laserskoj operaciji.

Moje stanje je ovakvo:
-0,75 desno, -1,25 lijevo oko.
Naočale sam počeo nositi prije 5 - 5 i pol godina. Bila je jako mala dioptrija, pa malo veća i sad (u decembru prošle godine) sam zamijenio stakla na ova trenutna.
Problem je što mi se sad čini da će mi se dioptrija povećavati Odnosno, već sad sam siguran da ne vidim toliko dobro s ovom dioptrijom. Patim od tzv. sindroma kompjuterskog vida. Radim za računarom 8h, čitam, koristim računar i kod kuće... Na kraju mi oko jednostavno ne može fokusirati na daljinu, pa uglavnom u drugoj polovini dana vidim još gore
Htio bih se sad riješiti dioptrije i da sam miran jednom za svagda, dosta mi je naočala. Jesam li pogodan kandidat ili ne? Duže vremena mi se činilo da mi je dioptrija baš postojana, fiksna, ali sad mi se ne čini tako...
Imam 27 godina.
Može li se desiti da skupo platim operaciju a dioptrija se svejedno počne opet povećavati?
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 14:37   #4600
Postovani,
Vi ste po godinama i dioptriji dobar kandidat za lasersku korekciju vida.
Porast dioptrije je uvijek moguc, ali u Vasem slucaju tesko da bi mogao biti znacajan. U najgorem slucaju (ako se pojavi nova dioptrija) bez problema se moze uciniti dokorekcija (besplatno u prvih godinu dana).

Buduci da radite dosta za racunalom, savjetovao bih Vam metodu po prof. Pallikarisu (modificirana, napredna povrsinska ablacija) iz vise razloga:

1. Postednija za suzni film - kod Vas je to dosta bitno
2. Ne rade se aberacije viseg reda ili "egzoticne" dioptrije koje bi Vas mogle zasmetati u nekim situacijama (npr. nocna voznja)
3. Bolja biomehanicka svojstva roznice nakon zahvata
4. Mala (gotovo nikakva) mogucnost komplikacija.

Ukoliko Vam cini problem postoperativna bol i nelagoda (koja se dogadja kod ove metode), mozemo Vam ponuditi i iLASIK metodu, gdje koristimo najnoviji iFS Intralase femtosekundni laser (SW 2,6) za formiranje roznicnog flapa (poklopca) i naprednu Wavelight excimer lasersku platformu za uklanjanje dioptrije.
Svakako trebate uciniti detaljan i sveobuhvatan predoperacijski pregled kako biste saznali da li ste uopce pogodan kandidat za zahvat (to ovisi prvenstveno o morfologiji Vase roznice).

Srdacan pozdrav.

Dr Knezovic.





Quote:
points kaže: Pogledaj post
Intenzivno razmišljam o laserskoj operaciji.

Moje stanje je ovakvo:
-0,75 desno, -1,25 lijevo oko.
Naočale sam počeo nositi prije 5 - 5 i pol godina. Bila je jako mala dioptrija, pa malo veća i sad (u decembru prošle godine) sam zamijenio stakla na ova trenutna.
Problem je što mi se sad čini da će mi se dioptrija povećavati Odnosno, već sad sam siguran da ne vidim toliko dobro s ovom dioptrijom. Patim od tzv. sindroma kompjuterskog vida. Radim za računarom 8h, čitam, koristim računar i kod kuće... Na kraju mi oko jednostavno ne može fokusirati na daljinu, pa uglavnom u drugoj polovini dana vidim još gore
Htio bih se sad riješiti dioptrije i da sam miran jednom za svagda, dosta mi je naočala. Jesam li pogodan kandidat ili ne? Duže vremena mi se činilo da mi je dioptrija baš postojana, fiksna, ali sad mi se ne čini tako...
Imam 27 godina.
Može li se desiti da skupo platim operaciju a dioptrija se svejedno počne opet povećavati?
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.