Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2005., 23:48   #1
Smile Knjige i filmovi o kućnim ljubimcima

Volite li filmove i romane/novele... o pasovima, mačkama i ostalim ljubimcima? Meni takvi znaju biti preslatki
Bio je u zadnje vrijeme par puta na TV-u film Nevjerojatno putovanje, tj. u originalu - Homeward Bound: The Incredible Journey
Uglavnom, dva cucka - jedan mlad, blesav i hiperaktivan i jedan star i mudar + totalno posh mačketina ostanu sami doma nakon što "njihova" obitelj ode na godišnji. I onda oni kreću na put i prijeđu pola zemlje da ih nađu. Naravno, na putu im se desi sto i jedna glupost.

To mi je jedan od slađih filmova tog tipa. Baš sam nekako sucker za takve filmove, totalno mi se spuštaju kriteriji kvalitete kad gledam takvo što

Knjiga slične tematike baš i nisam puno čitala, ali u sjećanju mi je ostala jedna koja se zove Red Dog. Napisao ju je Louis de Bernieres i knjiga je inspirirana stvarnim događajima tj. pričom o psu koji je prolunjao Australijom i o čijim smiješnim događajima i nevjerojatnoj samostalnosti su se pričale priče diljem zapadne Australije.
Neću vam prepričavati detalje, možda se netko odluči na čitanje (ima je u knjižnicama, ali nisam sigurna da li je prevedena na hrvatski), ali evo jedan link - http://www.richardgiles.net/blog/archives/000113.html


Padate li vi na takve stvari ili mislite da je to rezervirano za klince?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 23:11   #2
Re: Knjige i filmovi o kućnim ljubimcima

Quote:
Potala kaže:



Padate li vi na takve stvari ili mislite da je to rezervirano za klince?
Ma koje klince,i ja sam luda za takvim filmicima,gdje god ima peseki,mujceki,konjica,miseka,jezeka,lastavica.... . opce nije bitno

Ja sam prije kojih godinu i pol kad je u kino dosel film o jednom konjicu,isla ga gledati 3 put,a kasnije si ga nabavila i za kucnu upotrebu al ono to je kod mene "profesinalna" deformacija
A isto i sa knjigama...saptac konjima sam citala barem 3 puta,a jos kojih 5 puta pogledala i film...
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 23:22   #3
Eh, sad si me podsjetila na jednu knjigu iz djetinjstva. Mislim da se zvala Crni ljepotan/ljepotica, tako nekako. Bildungs-roman o jednom konju

Kasnije sam i film gledala i isto je bio
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 12:02   #4
Ja mislim da znam o cemu pricas,da je naziv Crni ljepotan,al nisam znala za knjigu, ja sam gledala film :-)
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 00:18   #5
Ma brijem da sam to slikovnicu čitala, a ne knjigu
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.