Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2006., 20:22   #1
Ultrazvuk dojki

Jel tko bio na UZV dojki? Gdje je najbolje toobaviti i kolko se čeka jel netko zna?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 10:06   #2
Bila, privatno, 220 kn. Kad nam kazes gdje je ta lokacija tu i tamo, mozda ti mozemo savjetovati i gdje da ides.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 20:52   #3
Npr. Zagreb?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 21:35   #4
U Zagrebu to mozes obaviti na vise mjesta, za primjer u Klinici Eljuga.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 22:10   #5
Evo mog iskustva. Prije godinu dana sam bila na UZV dojke u Nemetovoj, na sistematskom. Sve je bilo u redu.
Prije mjesec dana sam operiral rak dojke veličine 1,1 cm. Da bi narasao na tu veličinu trebalo mu je nekoliko godina.
Kako se to desilo? Vrlo lako. Jer ako UZV nije dovoljno osjetljiv i dijagnostičar dovoljno educiran ne mora vidjeti tumor manji od 8 mm.
Od srca preporučam kliniku Eljuga i njihovu doktoricu Ilonu Sušac. Predivna žena i dijagnostičar, a obzirom da su u tome specijalizirani, aparati su im dobri.
U Suncu i u Nemetovoj UZV košta 200 kn, u Eljuzi 500 kn, ali mala je to razlika u cijeni kada je zdravlje u pitanju.
Kažu da je i Drinković jako dobar dijagnostičar, on je u Šulekovoj, no za njega nemam iskustvo iz prve ruke.
Na Institutu su isto odlični, ali ako nemaš veze, čekat ćeš dok ne dođeš na red.
Zita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 22:30   #6
Quote:
Zita kaže:
Kažu da je i Drinković jako dobar dijagnostičar, on je u Šulekovoj, no za njega nemam iskustvo iz prve ruke.
Na Institutu su isto odlični, ali ako nemaš veze, čekat ćeš dok ne dođeš na red.
Hej, bok!

ja imam iskustva iz prve ruke u vezi Drinkovića, njegova sam pacijentica kao
i moja mama i mogu reći samo sve najbolje...
preporučila bih ga svakome!
nisam do sada imala problema, no moja mama je.. pa , u biti ja zbog tog genetskog dijela- svih žena sa mamine strane, trebam ići redovito na kontrolu...
jednom smo Drinković i ja baš pričali o tome kako mlade žene uopće nemaju
naviku ići na te kontrole, u biti bi to trebao biti obavezan pregled za svaku
žensku osobu jednom godišnje, baš kako je i odlazak zubaru,ginekologu itd...
kod nas je nekako ta zdravstvena kultura prilično nerazvijena ili bolje
rečeno- neosviještena...

pozdrav

..........................
***************

eh, još kad bi mi mozak radio kako treba... a bolesna sam i sva sam imena pobrkala,
bravo ja!
moja mama je bila pacijentica i kod Drinkovića, ali ne u vezi ovoga...
dakle, doktor kod kojeg idemo za ultrazvuk je Zlatko Mihelčić ,
treba se naručiti, broj je- 2445-131
__________________
Prijatelj je osoba koja ti priča u srce..
Mash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 22:33   #7
Puno hvala curke!
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 22:44   #8
nema na čemu
imam ja doktora- pa ako još koji treba za nešto, samo recite!

pazit ću da opet ne pobrkam imena
__________________
Prijatelj je osoba koja ti priča u srce..
Mash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 13:47   #9
Upravo tražim gdje bi mamu naručila na pregled dojki, UZV i mamografiju.
Molila bih nekog ako ima svježih informacija s poliklinikama Drinković i Eljuga di ih podijele s nama. Te dvije su mi u užem izboru.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 16:12   #10
Ja sam išla na UZV u dom zdravlja Centar, žena koja tamo radi je stvarno temeljita i sve pregleda. Jedino je bed kaj se dosta dugo čeka jer je gužva.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 16:16   #11
Da svugdje se dugo čeka, a mama ima nekih problema pa smo se zato odlučili za privatnika.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 01:33   #12
koja je donja dobna granica za pocetak odlazaka na uzv i mamografiju?
zutoduzesvjetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 10:05   #13
Quote:
zutoduzesvjetli kaže: Pogledaj post
koja je donja dobna granica za pocetak odlazaka na uzv i mamografiju?
žene do 35. godine bi trebale ići na uzv dojki svake godine jer do 35. se bolje vidi ultrazvukom a nakon 35. se treba ići na mamografiju jednom godišnje,donju dobnu neznam ali sam čitala da se pomiče jer je sve više mladih zahvaćeno karcinomom dojke tako da neki autori preporučaju već s 25 da se krene i ja mislim da je to sasvim ok i da nije prerano,uzv dojki kod privatnika je 250 kn i mislim da jednom godišnje možemo dati tih 250 kn da sprječimo karcinom,za mamografiju je znači donja 35. ako se savjetuje da se na nju kreće sa 35 godina ali nesjećam se koliko je ona koštala kod nas u poliklinicu.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 11:30   #14
Na uputnicu se može obaviti UZV u istoj ambulanti gdje se obavlja i mamograf u Petrovoj.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 13:35   #15
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
žene do 35. godine bi trebale ići na uzv dojki svake godine jer do 35. se bolje vidi ultrazvukom a nakon 35. se treba ići na mamografiju jednom godišnje,donju dobnu neznam ali sam čitala da se pomiče jer je sve više mladih zahvaćeno karcinomom dojke tako da neki autori preporučaju već s 25 da se krene i ja mislim da je to sasvim ok i da nije prerano,uzv dojki kod privatnika je 250 kn i mislim da jednom godišnje možemo dati tih 250 kn da sprječimo karcinom,za mamografiju je znači donja 35. ako se savjetuje da se na nju kreće sa 35 godina ali nesjećam se koliko je ona koštala kod nas u poliklinicu.


A eto, ja imam iskustvo prijateljice koja je s 26 radila mamografiju, pa je drugi doktor "poludio" kad je to rekla, kao - nije smjela, jer se to mladim curama ne smije kao radit mamografija...
Inače, bila je prije na UZV i radila punkciju ciste....
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 17:49   #16
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
A eto, ja imam iskustvo prijateljice koja je s 26 radila mamografiju, pa je drugi doktor "poludio" kad je to rekla, kao - nije smjela, jer se to mladim curama ne smije kao radit mamografija...
Inače, bila je prije na UZV i radila punkciju ciste....
vidjela sam jer sam čitala na forumu o hpv-u ali takav je princip kao što sam napisala jer jednostavno se neke promjene bolje vide uzv-om zato jer su žene mlade a kako starimo trebaju nam agresivnije dijagnostike poput mamografije
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 11:32   #17
Ja sam prošle godine (22 godine sam imala) radila uzv dojki (preventivno), u Domu zdravlja Zapad (Lole Ribara, odnosno Baruna Filipovića). Došla na rentgen, naručila se za sljedeći dan, platila 150 kn i obavila. Sve bilo ok.

Rekao mi je da je dovoljno ponoviti ga jednom u 2-3 godine (ako je uredan), i tako do 35.-40. godine.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 21:15   #18
Ja sam bila prošle godine na ultrazvuku dojke jer me užasno bolila.
Kad sam zvala i raspitivala se gdje je "najbolje", svatko je tvrdio da je upravo ta poliklinika ta koju trebam posjetiti. Na kraju sam se odlučila za privatnu polikliniku Bates.
Doktorica koja me pregledala prvo je popričala sa mnom, baš onako kao žena sa ženom, o cjelokupnom zdravlju, i kad mi je pregledala lijevu dojku zbog koje sam išla pregledala je i desnu i taj pristup me oduševio. Nije tu da obavi pregled s pacijentom nego i da razuvjeri/suosjeća/uputi o dijagnozi laičkim jezikom i pita dal me još nešto zanima.

__________________
Sunce, hvala ti, što si izašlo za mene, sunce obećajem misli bit će pozitivne....
brigitta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 22:10   #19
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Ja sam prošle godine (22 godine sam imala) radila uzv dojki (preventivno), u Domu zdravlja Zapad (Lole Ribara, odnosno Baruna Filipovića). Došla na rentgen, naručila se za sljedeći dan, platila 150 kn i obavila. Sve bilo ok.

Rekao mi je da je dovoljno ponoviti ga jednom u 2-3 godine (ako je uredan), i tako do 35.-40. godine.
Do 35.godine je dovoljno jednom u 2-3 godine?? (ako su nalazi uredni, naravno...)
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 00:12   #20
Smile

Quote:
brigitta26 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila prošle godine na ultrazvuku dojke jer me užasno bolila.
Kad sam zvala i raspitivala se gdje je "najbolje", svatko je tvrdio da je upravo ta poliklinika ta koju trebam posjetiti. Na kraju sam se odlučila za privatnu polikliniku Bates.
Doktorica koja me pregledala prvo je popričala sa mnom, baš onako kao žena sa ženom, o cjelokupnom zdravlju, i kad mi je pregledala lijevu dojku zbog koje sam išla pregledala je i desnu i taj pristup me oduševio. Nije tu da obavi pregled s pacijentom nego i da razuvjeri/suosjeća/uputi o dijagnozi laičkim jezikom i pita dal me još nešto zanima.

Pozdrav svima, tek sam se registrirala !!!!!!!:Molim te sjećaš li se kako se točno zove liječnica koja te je primila? Voljela bih se naručiti točno kod nje, frka mi je, htjela bih to obaviti što prije. Koliko si platila?
blue flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.