Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2007., 19:48   #1
današnji muškarci

Evo, znam da je tema bila jedno deset puta, ali kako bi okarakterizirali današnje muškarce? DA li mislite da imaju neke zaštitničke osjećaje prema ženama, da su nježni i pažljiviji nego prije ili to ne mislite i smatrate da su danas postali poprilično neodgovorni za bilo kakvu dublju i ozbiljniju vezu i ako im se ne da biti muž, da im je poprilično lako ostaviti i ženu i dijete i da ne nalaze zatim neke sankcije od društva u obliku negodovanja društva nad njegovim činom? meni se čini da današnji muškarci, nekako im je stalo samo do para i posla, a da jednostavno nemaju nikakav osjećaj odgovornosti spram neke žene, i da ih nije uopče briga kaj ljudi misle, i da ako nekom naškode, da ne osjećaju mnogo savjesti i žaljenja i da to smatraju čak za neku svoju snagu, što mogu bez pardona i žaljenja nekom naškoditi. To je moje mišljenje, a 29 godina mi je i u društvu sam muškaraca, pa znam kako misle." samo da je što manje odgovornosti i on zadovoljan".
ne želim reči da su neki gadovi ili neku takvu predrasudu, ali uistinu brate navodim činjenice, da je vrijeme postalo takvo i da su rijetki tipovi, koji su za ozbiljne veze, brak i djecu. Poznajem masu djevojaka u Zagrebu i od čitave moje generacije djevojaka ih je udano samo par. Imam osjećaj da muškarci danas, da im je čak i neka vrlina ( to tak osobno za sebe misle), da su solo i da im niti jedna nije "za vratom". svaka čast drukčijim muškarcima!

vjerojatno je da tu ima cura, koje imaju drugo iskustvo i čijim je dečkima jako stalo do njih, ali ja dok objektivno gledam vlastito i iskustvo večine mojih poznanica iz kvarta, da ih ima svega par koje su u sretnoj vezi i udane, a hebiga već nam je blizu 30 godina. Ok, može biti da je problem i u nama, radi čega nismo, ali stvar je opet takva, da sam se ja sa dvoje dečki trudila i pokušala čak i nači razne načine da se napokon udam i skrasim i nije mi to uspjelo ni od prilike koliko god se trudila kuhati mu, biti dobra cura, uvijek raspoloživa za seks i slično. Opet ništa od toga nije bilo dovoljno..
nakon toga sam se sjetila da je možda problem u tome što sam predobra i što mu previše "besplatno" dajem, pa sam okrenula ploču i rekla mu da nema više seksa, da mu kuhati neću i postala sam bezobraznija, pa je bilo još puno gore.
Tako da ili je očito problem u meni ili u njemu ili u tome da ja nisam za neku vezu ili u tome da su muškarci danas jednostavno takvi.. Ne znam u čemu je problem.
patnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 19:58   #2
Nemam sad vremen čitat tvoje pitanje, al - totalno su nepoduzetni!
Šmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:00   #3
muz je zenino ogledalo.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:01   #4
Ja sam pročitao, ali nemam kaj pametno reći na tu temu.

Ja sam naime jučerašnji muškarac.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:03   #5
Quote:
patnja kaže: Pogledaj post
Ok, može biti da je problem i u nama, radi čega nismo, ali stvar je opet takva, da sam se ja sa dvoje dečki trudila i pokušala čak i nači razne načine da se napokon udam i skrasim i nije mi to uspjelo ni od prilike koliko god se trudila kuhati mu, biti dobra cura, uvijek raspoloživa za seks i slično. Opet ništa od toga nije bilo dovoljno...

nemoguce.
muskarci jako cijene kuhanje i opcenito svaku iskrenu brigu.
a sta si tocno kuhala, mozda je u tome problem?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:03   #6
Quote:
Šmizla kaže: Pogledaj post
Nemam sad vremen čitat tvoje pitanje, al - totalno su nepoduzetni!
imaš to mišljenje ha? i osim nepoduzetnosti jako mnogo su se razbahatili. Primjećujem kod mase tipova koji mi nisu nitko i ništa u životu, da se maltene ponašaju onak patronizirajuće kao da su mi muž ili netko, a niti živim od njega, niti mi je on itko i išta. A onak mi se obraća sa visoka, kao da sam ja neko malo dijete glupavo, koje mora ispraviti. i što reči na to? Da li su muškarci postali aseksualni, pa im žena ne treba uopče ili šta? Vrijeme je da se ozbiljno zapitamo.. ne kužim, kako neki tip koji ima blizu 3 banke, još mu nije niti na kraj pameti, brak i djeca? šta čekaju pak? Gisele Bundchen da svrati do njih ili kaj?
patnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:04   #7
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
nemoguce.
muskarci jako cijene kuhanje i opcenito svaku iskrenu brigu.
a sta si tocno kuhala, mozda je u tome problem?
ha ha. gulaš, francuski krumpir, piroške..
patnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:05   #8
Quote:
patnja kaže: Pogledaj post
ha ha. gulaš, francuski krumpir, piroške..
mozes li mi dati recept za piroske?
mene naime oblijecu muskarci, nikako ih se rijesit
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:07   #9
Quote:
patnja kaže: Pogledaj post
imaš to mišljenje ha? i osim nepoduzetnosti jako mnogo su se razbahatili. Primjećujem kod mase tipova koji mi nisu nitko i ništa u životu, da se maltene ponašaju onak patronizirajuće kao da su mi muž ili netko, a niti živim od njega, niti mi je on itko i išta. A onak mi se obraća sa visoka, kao da sam ja neko malo dijete glupavo, koje mora ispraviti. i što reči na to? Da li su muškarci postali aseksualni, pa im žena ne treba uopče ili šta? Vrijeme je da se ozbiljno zapitamo.. ne kužim, kako neki tip koji ima blizu 3 banke, još mu nije niti na kraj pameti, brak i djeca? šta čekaju pak? Gisele Bundchen da svrati do njih ili kaj?
Daj ga znogiraj. A čuj i ja imam takoreći blizu tri banke pa mi ne pada na pamet udaja i djeca. Različiti smo i različito sazrijevamo.

Nađi si nekog mladog dečka koji se oće skrasit, ove blizu tridesete lovi drugi pubertet.
Šmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:08   #10
Quote:
patnja kaže: Pogledaj post
imaš to mišljenje ha? i osim nepoduzetnosti jako mnogo su se razbahatili. Primjećujem kod mase tipova koji mi nisu nitko i ništa u životu, da se maltene ponašaju onak patronizirajuće kao da su mi muž ili netko, a niti živim od njega, niti mi je on itko i išta. A onak mi se obraća sa visoka, kao da sam ja neko malo dijete glupavo, koje mora ispraviti. i što reči na to? Da li su muškarci postali aseksualni, pa im žena ne treba uopče ili šta? Vrijeme je da se ozbiljno zapitamo.. ne kužim, kako neki tip koji ima blizu 3 banke, još mu nije niti na kraj pameti, brak i djeca? šta čekaju pak? Gisele Bundchen da svrati do njih ili kaj?
čula sam da su tisućama godina bili takvi prema ženama općenito, kak sad da su se odjednom razbahatili?
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:10   #11
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
mozes li mi dati recept za piroske?
mene naime oblijecu muskarci, nikako ih se rijesit
mogu!
patnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:12   #12
Nisu to muške karakteristike, to su ti nekulturni, egoistični ljudi.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:13   #13
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post
čula sam da su tisućama godina bili takvi prema ženama općenito, kak sad da su se odjednom razbahatili?
nisu. prije su bili pravi zaštitnici i kavaliri. pogotovo u viktorijanskom dobu! sve do 80-ih godina 20.stoljeća su imali koliko toliko normalno ponašanje prema ženi, kao da je žena. sad me uzimaju više kao da sam suparnik, nego žena. Možda im sličim na muško?
patnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:14   #14
Quote:
patnja kaže: Pogledaj post
nisu. prije su bili pravi zaštitnici i kavaliri. pogotovo u viktorijanskom dobu! sve do 80-ih godina 20.stoljeća su imali koliko toliko normalno ponašanje prema ženi, kao da je žena. sad me uzimaju više kao da sam suparnik, nego žena. Možda im sličim na muško?
to je istina. mozda si jaka zena, iako ne bih rekla po pravopisu.
no, svejedno, navodno jake zene plase muskarce
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:15   #15
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Nisu to muške karakteristike, to su ti nekulturni, egoistični ljudi.
ok, istina, ali zašto ja češće to nalazim kod muških?
patnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:17   #16
Quote:
patnja kaže: Pogledaj post
nisu. prije su bili pravi zaštitnici i kavaliri. pogotovo u viktorijanskom dobu! sve do 80-ih godina 20.stoljeća su imali koliko toliko normalno ponašanje prema ženi, kao da je žena. sad me uzimaju više kao da sam suparnik, nego žena. Možda im sličim na muško?
joj, ovo je opet nešto slično onoj temi s kojom se ja nisam mogla poistovjetit
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:18   #17
Quote:
patnja kaže: Pogledaj post
ok, istina, ali zašto ja češće to nalazim kod muških?
Nemam vremena elaborirat, ali možda zato što ne tražiš ženske partnerice.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:20   #18
ne bih u detalje, ali vidim nick i temu, pa bih rekla sam ne valja generalizirati i kukati samo, bez da se nešto konkretno poduzme.
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:25   #19
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
to je istina. mozda si jaka zena, iako ne bih rekla po pravopisu.
no, svejedno, navodno jake zene plase muskarce
kak to misliš, nisam jaka žena po pravopisu?
osim toga, ja znam da nisam jaka žena i da sam preemotivna. to znam.. nisam uopče ona od jakih, muškobanjastih žena. nimalo. ali s druge strane, dosta sam visoka i krupna, pa me zato možda muškarci ne uzimaju zaštitnički. ali zapravo kad pogledam ni onu Maju Paolu iz Big Brothera koja je metar fifty nitko ne uzima zaštitnički, pa kud bi mene! zato opet ponavljam, da nema više tog zaštitničkog poriva u muškarcima!
patnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:30   #20
Quote:
patnja kaže: Pogledaj post
kak to misliš, nisam jaka žena po pravopisu?
osim toga, ja znam da nisam jaka žena i da sam preemotivna. to znam.. nisam uopče ona od jakih, muškobanjastih žena. nimalo. ali s druge strane, dosta sam visoka i krupna, pa me zato možda muškarci ne uzimaju zaštitnički. ali zapravo kad pogledam ni onu Maju Paolu iz Big Brothera koja je metar fifty nitko ne uzima zaštitnički, pa kud bi mene! zato opet ponavljam, da nema više tog zaštitničkog poriva u muškarcima!
ja sam isto vrlo zenstvena, pa opet izgleda da plasim muskarce.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.