Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2004., 19:50   #201
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kanada i pravo mesto za zivot

Quote:
margarita kaže:
jebo te zec

pa ja sam svakog decembra u MTCC

dakle - morat cemo na piche ove godine
Of kors.
Blue_Sunflower is offline  
Old 01.07.2004., 02:12   #202
jebiga,kaj nisu i oni zatvoreni vec od srede?
jer moja kuma ide na put u petak rano,rano..oko 4,da bi bila kod nas u ny-u oko 1-2...i prerano je kupiti tortu u sredu-mada ona kupuje dobosice u villi!daj dojavi adresu jadranke,ak jos stignes do sutra navecer-moje vrjeme-ocito i tvoje!da pita...sad je samo stvar u danima kad rade!
AFRODITA69 is offline  
Old 01.07.2004., 04:33   #203
Re: Re: Kanada i pravo mesto za zivot

Quote:
goga kaže:
ja bih ti samo dodala nesto o zivotu u manjem gradu
ono jest da je zivot mirniji, sve je nekako sredjenije, manje vremena gubis za razno razne putesestvije, djeca se super uklope.....sve je to ok
u mom slucaju pravi problem je nastao kad sam u manjem gradu pocela traziti posao


to je slucaj, no ova mjesta koja su spomenuta su u commuting distance od Toronta/Mississauge gdje je vecina posla
pod commuting distance podrazumjevam da put na posao u normalnim okolnostima ne prelazi 1h u jednom smjeru
cunac is offline  
Old 01.07.2004., 04:49   #204
Re: Re: Re: Kanada i pravo mesto za zivot

Quote:
Blue_Sunflower kaže:
O Oakville sve najbolje. Tu sopingiram naveliko.

U Oakville ides u soping? A kam to ak smijem pitat? Jer osim Oakville Place sto je suga od malla nisam uocio da je Oakvile shopping meka.
XeiX is offline  
Old 01.07.2004., 04:58   #205
U svakom slucaju, svakom tko dolazi u GTA preporucio bih Mississaugu iz nekoliko razloga:

1 Relativno je lako naci relativno pristojan stan za relativno pristojnu cijenu u relatuivno pristojnom kvartu.

2. Blizu si svega. I izmedju svega.

3. Ima dobrih birtija u okolici square one. Ja sam znao otici On the curve, ali otkako sam uocio da su se tamo pocele okupljati debele bijele ocvale pizdurine koje se guze s crncima te neukusno tamo plesu nazovi seksi plesove s njima, prestao sam tamo zalaziti. Ali ima ih jos. Mjesta mislim.

4. Naci stan izmedju QEW i 401. Pa ti je pod guzicom 401 i 407. Ne?

A za kupit, definitivno od Oakville do Burlingtona. Hamilton zaobilaziti u sirokom luku, naime voziti u krajnjoj, naudaljenijoj traci na QEW ak se vec tamo mora prolaziti i cak i ne gledati u smjeru naseobine pod tim imenom. FUJ.

Jebemu, izgleda da je tvor negdje ispustil svoj miomiris. Kak mi to na zivce ide.
XeiX is offline  
Old 01.07.2004., 14:09   #206
Re: Re: Re: Re: Kanada i pravo mesto za zivot

Quote:
XeiX kaže:
U Oakville ides u soping? A kam to ak smijem pitat? Jer osim Oakville Place sto je suga od malla nisam uocio da je Oakvile shopping meka.
Mislila sam na zapadnije od Dundas / Winston Churchill..to je Oakville, ne?
Nisam mislila na mall tipa SQ1. Uzasavam se kupovanja po malovima, to fakat izbjegavam kolko mogu.

A poslije u Mr Greek ili Mandarin na klopu.
Blue_Sunflower is offline  
Old 01.07.2004., 14:16   #207
Quote:
XeiX kaže:
U svakom slucaju, svakom tko dolazi u GTA preporucio bih Mississaugu...

Da ne kopiram cijeli post - slazem se (ovo za doticnu birtiju ne znam)
Bas kak si napisao - Mississauga je u sredini svega.
Skuplja je za zivjet, pogotovo nekretnine oko SQ1 ili Lakeshore, od zapadnijih navedenih gradova, ali ima (ipak), puno manje kriminala nego Toronto.
Jos da mi je naci Zg kafice, par slasticarni, koji kiosk sa cevapima, piroskama i burekom, i neko brdo, gdi bi joj bil kraj.

Mississauga rules
Blue_Sunflower is offline  
Old 01.07.2004., 20:13   #208
Quote:
AFRODITA69 kaže:
jebiga,kaj nisu i oni zatvoreni vec od srede?
jer moja kuma ide na put u petak rano,rano..oko 4,da bi bila kod nas u ny-u oko 1-2...i prerano je kupiti tortu u sredu-mada ona kupuje dobosice u villi!daj dojavi adresu jadranke,ak jos stignes do sutra navecer-moje vrjeme-ocito i tvoje!da pita...sad je samo stvar u danima kad rade!
Kad je vec sve zatvoreno od srijede, zasto ne nazovete LA SEM PASTISSERIE & RISTORANTE na 1275 Eglinton East, blizu Dixie-a u Mississaugi. Oni imaju veliki asortiman torti. Otvoreni su danas do 22:00 sata.
Tel.: 905 624 8888.
Good luck.
NEBESA is offline  
Old 01.07.2004., 22:12   #209
Hvala puno na sugestijama. Ja sam trenutno van Kanade ali nekako preferiram manja mesta. Problem nalazenja posla zaista postoji te mislim da bi trebalo proceniti da li je isplativo voziti se iz manjeg u veci grad svaki dan i utrositi mnogo vremena na putovanje tamo-amo. Sa druge strane bas ta cinjenica da je u manjem gradu sve uredjenije i mirnije jeste prednost za porodicu sa decom. Koliko se meni cini Oakville, Burlington i Missisagua imaju i najveci prosek primanja, odnosno standard u odnosu na ostali deo Ontaria. Sve to povlaci vece troskove zivota ali i bolje mogucnosti.
milei is offline  
Old 01.07.2004., 22:59   #210
Puno vam hvala svima cak i onima koji si mi predlagali "kreativne" nacine zaradjivanja ( ipak necu profesionalnim striptizetama praviti konkurenciju).

Ako bi mi jos neko mogao napisati koliki su troskovi zivota, na primer u Torontu ( moze i neki drugi grad ). Tu mislim na ono klasicno:
-iznajmljivanje dvosobnog stana ( moze i veci )
-rezije
-hrana ( moze vegetarijanska )
-ostali sadrzaji drustvenog zivota ( kava, kazaliste, kino...)
- i da, ako mi moze koja cura napisati da li su kozmetika ( moj najveci porok ) i odjeca skuplji nego u Europi ( na primjer Njemackoj!)

Ne bi bilo lose da znam i kolike su place ( za visoko obrazovane ).

Znam da sam dosadna ali ako ima neko koje altruisticki raspolozen neka mi odgovori!!!!

Hvala
cute bitch is offline  
Old 01.07.2004., 23:20   #211
Cool surov i istinit

Quote:
nea kaže:
bolju placu ima moj rodjak koji je nas jedva zavrsio srednju, nego ja sa faksom, dakle i zanat se placa, a beskorisni fakulteti jedu ...
I ja sam preko shtele zavrsio srednju. Nije mi se nikako islo, pa stara kukala razrednici kako sam dozivio razne izbjeglicke traume, i ova mi napise svjedodzbu.
I sada lezim na socijali, kupim lovu u pici. Nisam lud da idem u neku skolu da dobijem fol neku diplomu koja mi moze koristiti samo kao tariguz.
I ne zalim se.

Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Ima nekaj u tome.
Moj susjed, kad uz svoj rad na gradevini, doda i fusheriju, (a i donese svasta s gradilista, da "ima za po doma"), moze lijepo mjesec dana s familijom all inclusive na neku karipsku lokaciju malo po ljeti. Pa onda isto ponovit po zimi.
Bez da se jadan zaduzuje.

Hebate, sto nisam radje naucila zice spajat.
To je kokuz davnih dana skonto! Samo ja mogu ko coek otic jenom mjesecno u Value Willage, Trift shop i Salvation Army i da kupujem a da se ne brinem koliko cu potrosit.
I ne zalim se.
KokuZ is offline  
Old 02.07.2004., 02:02   #212
al nemaju punc i dobos-a samo to dolazi u obzir!jer ostalo imam i ovde!
AFRODITA69 is offline  
Old 02.07.2004., 04:52   #213
Quote:
milei kaže:
Koliko se meni cini Oakville, Burlington i Missisagua imaju i najveci prosek primanja, odnosno standard u odnosu na ostali deo Ontaria. Sve to povlaci vece troskove zivota ali i bolje mogucnosti.
Sto se tice troskova zivota , Burlington i Oakville imaju jeftinije nekretnine u odnosu na Toronto jer su manje napuceni (iako se i to mijenja jer se gradi suludom brzinom)
Opcenito mislim da su troskovi manji nego u Torontu ,a zasto imaju veci prosjek primanja biti ce ti jasno kada vidis sastav stanovnistva
cunac is offline  
Old 02.07.2004., 04:56   #214
Quote:
cute bitch kaže:

Ne bi bilo lose da znam i kolike su place ( za visoko obrazovane ).
Ovo zaboravi, daleko vise vrijedi ono sto znas ,nego skole koje imas
Prema tome ako kazes sto znas raditi ,a ne za sto si skolovana onda ti mozemo reci neku prosjecnu placu
cunac is offline  
Old 02.07.2004., 15:16   #215
Re: Zivot u Kanadi: surovu istinu molim!

Quote:
cute bitch kaže:
Bok svima

Namjeravam svoj zivot nastaviti ( poslije dugih promijena i selidbi!) u Kanadi. Znam sve ono osnovno: o toj zemlji, raznim programima za iseljenike, znam o sistemu bodovanja, znam da su mi velike sanse da odem ( hope so! ) ali me interesira konkretno kakav je zivot tamo, sta da ocekujem, cega da se plasim a sta da me raduje!!!!

Jako sam zahvalna svakome ko se potrudi malo mi pomoci i pribliziti real life u Kanadi.

12.09.
Uselili smo se u nasu novu kucu u Kanadi.Tako sam uzbudjen!Ovdje je tako lijepo!Planine su prekrasne.Jedva cekam da ih vidim prekrivene snijegom!

14.10.
Kanada.To je najljepsa zemlja na svijetu!Lisce je poprimilo sve one divne nijanse zute i narancaste boje.Vozio sam kroz prirodu i vidio par jelena.Tako su graciozni!To su najljepse zivotinje na svijetu!Ovo mora da je raj.Volim Kanadu!

11.11.
Dan sjecanja (Kanadski drzavni praznik).Lov na jelene ce uskoro poceti.Ne mogu zamisliti da netko moze ubiti tako divnu zivotinju.Nadam se da ce uskoro snijeg.Tako je divno.

2.12.
Nocas je pao prvi snijeg.Ustao sam i vidio sve pokriveno bijelim pokrivacem.Izgleda kao najljepsa razglednica!Izasli smo van, ocistili stepenice i prilazni put a onda smo se grudali (ja pobjedio!).Kad je prosla ralica morali smo ponovo cistiti prilaz.Koja divna zemlja!Volim Kanadu!

12.12.
Nocas opet snijeg.Opet prosla ralica i zatrpala prilaz.Ovdje je zaista prekrasno!

19.12.
Nocas opet snijeg!!Nisam mogao izaci s autom da odem na posao.Ovdje je zaista divno, samo sam malo umoran od lopatanja.Opet ralica!

22.12.
Ovo bijelo govno opet padalo cijelu noc.Dobio zuljeve od lopatanja i ledja me bole.Ovaj majmun s ralicom kao da se krije iza ugla i samo ceka da ja ocistim prilaz.Supak!

25.12.
Sretan jebeni i usrani Bozic!Jos malo usranog snijega.Ako mi ikad padne saka ovog pedera sto vozi ralicu - ubicu ga!Mater im jebem sto ne posipaju vise soli po cesti da se prije otopi!

27.12.
Nocas opet snijeg.Ne izlazim vec tri dana osim sto cistim snijeg kad prodje ralica.Ne mogu nigdje, auto se zaglavio u brdu snijega na prilazu a i hladno je!Kazu da ce nocas pasti novih 30 centimetara ovih govana.

28.12.
Prognoza nije bila tocna.Palo je pola metra.Ako ovako nastavi, nece se otopiti do ljeta.Ralica se zaglavila i supak dosao kod mene traziti lopatu!Rekao sam mu da sam vec slomio sest lopata cisteci ta govna sto ih je on nabio na prilaz i zamalo da sam mu je slomio o glavu!

04.01.
Najzad izasao iz kuce!Otisao do prodavaone da kupim nesto hrane i kad sam se vracao udario autom u jelena!Tri tisuce dolara stete!Te jebene nemani treba sve pobiti.Svugdje ih ima!Sto ih lovci ne umaltise sve jesenas!!!

03.05.
Odvezao auto kod mehanicara.Nevjerojatno koliko je zahrdjao od jebene soli koju posipaju posvuda.

10.05.
Pun mi je qrac svega!Selim na Floridu!Ne mogu zamisliti kako netko normalan moze zivjeti u ovoj jebenoj Kanadi!



No hard feelings?Nisam mogao odoljeti...
Kain is offline  
Old 02.07.2004., 15:26   #216
Re: surov i istinit

Quote:
KokuZ kaže:
......Samo ja mogu ko coek otic jenom mjesecno u Value Willage, Trift shop i Salvation Army i da kupujem a da se ne brinem koliko cu potrosit.
I ne zalim se.


goga is offline  
Old 02.07.2004., 15:28   #217
Quote:
cunac kaže:
Ovo zaboravi, daleko vise vrijedi ono sto znas ,nego skole koje imas
Prema tome ako kazes sto znas raditi ,a ne za sto si skolovana onda ti mozemo reci neku prosjecnu placu
U tom slucaju, veliki dio hrvatske mladezi kod vas ne bi imao sto traziti.Naime, ovdje je "in" saplastiti po raznoraznim fakultetima do otprilike 28 godine, i onda na osnovu diplome, a bez dana radnog staza, traziti direktorski posao u kakvoj firmi.Nikome se kod nas ne da zasukati rukave i oznojiti.Pogledajte samo rezultate upisa u hrvatske strukovne srednje skole...



"OBJAVLJENE BODOVNE LJESTVICE PRIJAVLJENIH ZA UPIS U SREDNJE ŠKOLE
Sedamnaest škola bez prijavljenog učenika!


Istovremeno, kapaciteti većine gimnazija popunjeni su već u ponedjeljak – unatoč ovogodišnjem povećanju bodovnog upisnog praga na 50 bodova

ZAGREBPo isteku roka za prijave za upis u prve razrede zagrebačkih srednjih škola, utvrđeno je kako su u trogodišnjim industrijskim i obrtničkim školama mnoga mjesta ostala nepopunjena – unatoč ambicioznim poticajnim projektima gradskih vlasti. Istovremeno, kapaciteti većine gimnazija popunjeni su već u ponedjeljak – bez obzira na ovogodišnje povećanje bodovnog upisnog praga na 50 bodova. Također, gimnazije mogu i same odrediti upisni prag. To su pravo neke škole, takozvane »elitne« gimnazije, iskoristile za postavljanje bodovne granice na maksimalnih 60 bodova. U Drugu, Sedmu, Jedanaestu, Gimnaziju Tituša Brezovačkog i Šesnaestu jezičnu prijavilo se već prvog dana više budućih srednjoškolaca od broja predviđenih mjesta..."
Kain is offline  
Old 02.07.2004., 16:05   #218
Quote:
cunac kaže:
Ovo zaboravi, daleko vise vrijedi ono sto znas ,nego skole koje imas

Kod job entry pozicija najvaznije je svakako znanje i iskustvo. Problem je ipak dobiti taj prvi kanadski posel, jer bi svi oni da mi imamo u startu "Canadian experience". A ti oces dobit taj prvi posel i nemas Canadian experience. Ovo je za mnoge vrlo frustrirajuci zacarani krug, tako da mnogi vise i manje skolovani i vise i manje iskusni cesto zavrse radeci prve poslove totalno van struke, nazalost. Ili rade besplatno, samo da steknu to famozno iskustvo. Ovo se naravno prvenstveno odnosi na imigrante prve generacije.

Bottom line je da se znas dobro prodat. Prvo CV-om, a onda i na intervjuu. Ako se dokopas intervjua i uvjeris ih sta znas, onda su fakat sve skole od sekundarne vaznosti. Samo doc do intervjua dolazi se nakon sto ti preskaniraju CV u kojem traze kljucne rijeci. A medu inima su ipak i te skole... sto ajde, ne mora uvijek bit presudno, pogotovo u IT-u.

Moj slucaj....Za svoj prvi posel ovdje, u njihovoj kadrovskoj me uopce nisu trazili nikakve formalne potvrde ili diplome. Na intervju smo diskutirali moje znanje i iskustvo.
Moj sadasnji posel je imao formalne uvjete, koji su ukljucivali i odredene certifikate. Da te formalne uvjete nisam imala, ne bi dosla do intervjua na kojem sam onda mogla diskutirati o svom znanju i iskustvu. Dakle bez skola, ne bi imala priliku do tog intervjua doc. (A opet me niko nije trazil nis formalno da pokazem - hebate kolko sam preslika diploma u Hrvatskoj napravila zbog hrvatskih poslova).

Ipak, nije zanimarivo da i ovdje rade veze i to jako. Uz sve nase skole i znanja, ako Kinez team leader oce dat posel svojoj necakinji da mu bude DB administrator, mala ce posel dobit, a ne ti koji imas polozene tecajeve i iskustvo. A mala je samo ko blagajnica u ducanu radila. Bude mala naucila.....Ovo ne pricam na pamet. Nisam jednom vidjela cijelu UNIX administration grupu sastavljenu iskljucivo od Pakistanaca ili team developera samo Kinezi. I to je isto realnost ovdje, nemojmo se zavaravati. Jako frustrirajuca.

Ovo sve je prica za imigrante prve generacije naravno. Nasi klinci nemaju "Canadian experience" problem.
Blue_Sunflower is offline  
Old 02.07.2004., 16:14   #219
Re: surov i istinit

Quote:
KokuZ kaže:
To je kokuz davnih dana skonto! Samo ja mogu ko coek otic jenom mjesecno u Value Willage, Trift shop i Salvation Army i da kupujem a da se ne brinem koliko cu potrosit.
I ne zalim se.


C c c.... Ko ti kriv kad se tolko khurchish.....da pripazis malo u tim ducanima kolko trosis, ostalo bi ti i i za Dollaramu.
Blue_Sunflower is offline  
Old 03.07.2004., 00:08   #220
Quote:
Kain kaže:
U tom slucaju, veliki dio hrvatske mladezi kod vas ne bi imao sto traziti.Naime, ovdje je "in" saplastiti po raznoraznim fakultetima do otprilike 28 godine, i onda na osnovu diplome, a bez dana radnog staza, traziti direktorski posao u kakvoj firmi.Nikome se kod nas ne da zasukati rukave i oznojiti.Pogledajte samo rezultate upisa u hrvatske strukovne srednje skole...


kako da ne, treba uvjek netko picu dostaviti i hamburger posluziti
cunac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.