Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2004., 18:37   #81
imigracija u Kanadu

Imam 24 godine, zavrsavam studij elektrotehnike i racunarstva i nostrifikacijom dobivam titulu magistra automatike. Engleski dobro pricam, tako da on nije problem.

Naime, zelim otici u Kanadu raditi i zivjeti, to jest- imigrirati. Raspitivao sam se i imam oko 73 boda na self asessmentu (i to skripavo i nategnuto, jer ne znam kako oni procjenjuju znanje jezika, kako naci prearranged job offer i sl.. Pa bih bio zahvalan na bilo kakvom savjetu sto i kako. Znam da je put trnovit ali spreman sam na to, jer mi je ove drzave puna kapa (medu ostalim).

Trazi se work experiance, pa me zanima kako se to dokazuje. da li mogu naci poslodavca u Hrv. koji bi mi garantirao da sam kod njega radio neko vrijeme (da li bi to proslo) ili postoji neki drugi nacin, jer sam tek diplomirao a svaka godina radnog iskustva donosi gro bodova. A ako cu cekati i skupljati iskustvo, bojim se da ce bodovni prag porasti i da onda necu imati pogotovo sanse. Kakva su vasa iskustva u tome? Hvala!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 17.05.2004., 23:49   #82
Meni nije jasno jel imas ti 73 boda ili nemas. Ako imas onda bih ti samo mogla reci da nemas frke jer je prag 67, ali to ne znaci da ce tako biti i kad ti dojdes na red, a po sadasnjim pravilima nije bitno sto je bilo kad si predavao aplikaciju - bas nezgodno.
Savjetujem ti da procitas na http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.html sve sto ima, ali prvo utvrdi koliko tocno imas bodova - to nije problem. Za jezik moras na IELTS pa ces tocno znati kako s tim stojis. Javi se ako zasteka negdje.
McQ is offline  
Old 18.05.2004., 11:58   #83
Hvala na savjetu. Kako taj test tocno izgleda za engleski jezik?
Sto sve treba za to i gdje se polaze.

Problem je u tome sto sam ja isao na tu web stranicu koju si napisao, isao sam vec procjeniti bodove no ne znam tocno koliko mi se vrednuje znanje jezika, jer je moja procjena da ga znam dobro, (bio sam 2 puta u SAD na ljetnom radu pa sam ga dotjerao), nadalje, svaka godina rada se vrednuje (work exp.) ali ja sam tek diplomirao, pa nemam staz, no ne znam kako oni to provjeravaju, jer bi mogo nac poslodavca koji bi mi napisao da sam kod njega radio dvije godine ili tak nesto. Pa ne znam da li tocno imam 73 boda ili ne. Imam daljnju, daljnju rodbinu u Kanadi (vise kao prijatelji), pa bi oni garantirali za mene, ali ne znam da li oni spadaju pod kategoriju (relatives). Uz to, trazi se your spouses... a ja sam single. kako bi mi oupce bilo bolje ici single ili married, buduci da sam s djevojkom s kojom u ozbiljnoj vezi?
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 18.05.2004., 13:10   #84
Quote:
gogo111 kaže:
nadalje, svaka godina rada se vrednuje (work exp.) ali ja sam tek diplomirao, pa nemam staz, no ne znam kako oni to provjeravaju, jer bi mogo nac poslodavca koji bi mi napisao da sam kod njega radio dvije godine ili tak nesto.
provjeravaju tako da zovu poslodavca i zavod za zaposljavanje, traze te radnu knjizicu itd..

Osim toga sto mislis koji posao bi radio u Kanadi sa 0 godina iskustva ?

Takodjer, glupo je lagati jer ako se otkrije ostati ces bez papira (drzavljanstvo,PR) i svega te biti deportiran po kratkom postupku.
cunac is offline  
Old 18.05.2004., 14:59   #85
Quote:
te biti deportiran po kratkom postupku.
Ma nije to bas tako oshtro niti brzo... mislim ovdje imaju problema deportirati dokazane ratne zlocince a tek one sto lazu na resumeu come on... ne strashi covjeka
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Old 18.05.2004., 15:01   #86
Re: imigracija u Kanadu

Quote:
gogo111 kaže:

Trazi se work experiance, pa me zanima kako se to dokazuje. da li mogu naci poslodavca u Hrv. koji bi mi garantirao da sam kod njega radio neko vrijeme (da li bi to proslo) ili postoji neki drugi nacin, jer sam tek diplomirao a svaka godina radnog iskustva donosi gro bodova. A ako cu cekati i skupljati iskustvo, bojim se da ce bodovni prag porasti i da onda necu imati pogotovo sanse. Kakva su vasa iskustva u tome? Hvala!
ne cini mi se da se u pravilu taj staz "dokazuje" iako su mom muzu trazili radnu knjizicu na uvid, a cak nije bio "glavni aplikant"-nema pravila
ali ces, ako si nesto uspjesno radio imat preporuke, i to vise njih, potvrde sa opisom radnog mjesta

i mislim da rutinski vode racuna o datumima...kakvo to iskustvo imas prije nego sto diplomiras...ne misle oni na takvo iskustvo
u svakom slucaju dobro sve promisli, i nemoj zaobilaziti istinu ako bas i ne moras
goga is offline  
Old 18.05.2004., 15:50   #87
Hvala na savjetu. Koji posao mislim raditi? Bilo koji, samo da je van R. Hrvatske. A mislim da s diplomom magistra elektrotehnike i racunarstva ipak mogu raditi nesto vise nego netko tko ima trogodisnju srednju skolu i 5 godina iskustva. (moja pretpostavka).

Znaci, ako sam dobro shvatio, covjek moze raditi 10 godina i ne biti prijavljen na burzu, te mu se to onda ne prizna ni kao mjesec dana radnog iskustva, jer nije prijavljen!?...

To mi je dosta bitno, jer mi dodaje bodove, to jest prelazim granicu 67 bodova, a ako sad pocmem skupljat iskustvo, za 2-3 godine, tko zna sto ce se desiti s imigracijom???

Pozdrav.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 18.05.2004., 21:03   #88
Pa najbolje sto mi pada na pamet je da odes do British Councila u Ilici. Oni imaju komplete za spremanje IELTSa u knjiznici. Mislim da nisu tako bezobrazni da ti ne bi dali da pogledas iako i nisi clan. Tamo kod njih ali na drugom katu se i prijavljujes i ides na taj test - traje jedan dan. Da bi dobio max br. bodova moras imati min 7 iz svakog dijela (listening, reading, writing, speaking). Test je fuj ako se mene pita, ali sto je tu je.
Za radno iskustvo mislim da je dobro nabrojati sve sto si radio, ali ne boduju se godine za sve poslove naravno. I to provjeravaju - potvrda poslodavca neophodna rekla bih, ako hoces bodove na to. Ne sjecam se vise da li je propisan minimum godina, no to u svakom slucaju pise u uputama (sve je na onom site-u).
Daljnja rodbina ti nista ne znaci sto se bodova tice (v. application form koja se rodbina boduje), ali vjerojatno je + ako ju imas i prilozis kakvo pismo potpore od njih. Ma zapravo ta ti rodbina uopce ne treba. Spouse se ne trazi, ali nije lose ako ga imas Bolje da ides s njom, jer ces dobiti valjda koji bod i na njeno obrazovanje - mislim da Kanadjani priznaju common-law vezu, ali nemam pojma kako se to dokazuje (vjerojatno ista adresa bar 1 god.).
McQ is offline  
Old 19.05.2004., 11:54   #89
Hvala na informacijama, budem se informirao, pa cu onda vidjeti sto i kako dalje...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 19.05.2004., 13:27   #90
Quote:
gogo111 kaže:
Hvala na savjetu. Koji posao mislim raditi? Bilo koji, samo da je van R. Hrvatske. A mislim da s diplomom magistra elektrotehnike i racunarstva ipak mogu raditi nesto vise nego netko tko ima trogodisnju srednju skolu i 5 godina iskustva. (moja pretpostavka).


sada se vracamo na ono o diplomama.
Zar stvarno mislis da ce te poslodavac u Kanadi zaposlti na osnovu diplome? Vrlo malo vjerojatno jer imaju i svojih takvih dovoljno. Zato ti i traze iskustvo. Naravno mozes pokusati lagati na resume-u da imas iskustvo no ne bih to bas preporucio

Quote:

Znaci, ako sam dobro shvatio, covjek moze raditi 10 godina i ne biti prijavljen na burzu, te mu se to onda ne prizna ni kao mjesec dana radnog iskustva, jer nije prijavljen!?...


ne, samo trebas priloziti kvalitetnu dokumentaciju da si stvarno radio

Quote:

To mi je dosta bitno, jer mi dodaje bodove, to jest prelazim granicu 67 bodova, a ako sad pocmem skupljat iskustvo, za 2-3 godine, tko zna sto ce se desiti s imigracijom???
Pozdrav.
ja imam problem s tvojim pristupom jer u startu zelis varati na aplikaciji. Zasto tako?
cunac is offline  
Old 19.05.2004., 13:30   #91
Quote:
newcomer kaže:
Ma nije to bas tako oshtro niti brzo... mislim ovdje imaju problema deportirati dokazane ratne zlocince a tek one sto lazu na resumeu come on... ne strashi covjeka
IMNSHO, vrlo je glupo da ti cijeli zivot visi nad glavom mogucnost da izgubis sto si stvarao zbog laganja na aplikaciji.

Ne govorim o laganju na resume-u ,a daleko su expeditivniji da deportacijom ljudi koji varaju na papirologiji jer nema nekih posljedica za njih u zemlji iz koje dolaze dok kod ratnog zlocinca ima malo vise konotacija.
cunac is offline  
Old 19.05.2004., 13:42   #92
Pa ne znam bas koliko oni imaju automaticara-roboticara. Znam da nas na svijetu godisnje jako malo diplomira. I da je zanimanje dosta trazeno.

Ali, what is wrong with this World??? Pa cemu se onda covjek treba skolovat. Zakaj sam ja studirao ovih 5 godina? Mogao sam ici raditi i steci radno iskustvo, lakse bi mi bilo emigrirati... Jer, iskreno, ovaj fax sam studirao samo zato sto sam mislio da mi je to karta za ici van! Al vidim da bas to nije tako. I sad, nist drugo nego- veliko razocaranje!

Zasto lagati na resumeu? Pa nemam namjeru lagati, samo trebam utvrditi sto i kako trebam da predjem prag, jer bi mi naj gore bilo da uopce ne uspijem preci prag, a onda vidim nekog indijca koji ima 3 godisnju dopisnu skolu ekonomije kako bez problema odlazi... (karikiram)

Jel postoji jos neki nacin, na radnu vizu ili nekak, da se ode radit godinu, dvije, pa probat ostat, ili na neko skolovanje, sponzorstvo, ili???

Hvala!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 19.05.2004., 14:44   #93
Quote:
gogo111 kaže:
Pa ne znam bas koliko oni imaju automaticara-roboticara. Znam da nas na svijetu godisnje jako malo diplomira. I da je zanimanje dosta trazeno.


to su ti rekli na faxu ?
Ako znas da je trazeno onda znas i tko trazi pa apliciraj tamo to ti je najjednostavnioja provjera da li je stvarno trazeno.

Quote:

Ali, what is wrong with this World??? Pa cemu se onda covjek treba skolovat. Zakaj sam ja studirao ovih 5 godina? Mogao sam ici raditi i steci radno iskustvo, lakse bi mi bilo emigrirati... Jer, iskreno, ovaj fax sam studirao samo zato sto sam mislio da mi je to karta za ici van! Al vidim da bas to nije tako. I sad, nist drugo nego- veliko razocaranje!


Ocigledno si malcice pogresio u procjeni.
fax + neko iskustvo ti je gotovo sigurna karta za emigraciju.

Quote:

Zasto lagati na resumeu? Pa nemam namjeru lagati, samo trebam utvrditi sto i kako trebam da predjem prag, jer bi mi naj gore bilo da uopce ne uspijem preci prag, a onda vidim nekog indijca koji ima 3 godisnju dopisnu skolu ekonomije kako bez problema odlazi... (karikiram)


jednostavno , ako imas 0 godina iskustva ne mozes preci prag za imigraciju u Kanadu jer je minimum zahtjev 2 godine. Pitao si kako bi bilo ako ti netko izda laznu potvrdu da si radio , to nije laganje na resume-u nego laganje na aplikaciji za imigraciju sto je drasticna razlika i nelegalno je iz perspektive Kanadskoga zakonodavstva.

Quote:

Jel postoji jos neki nacin, na radnu vizu ili nekak, da se ode radit godinu, dvije, pa probat ostat, ili na neko skolovanje, sponzorstvo, ili???
Hvala!
da bi dobio radnu vizu mora ti netko ponuditi posao, pogledaj na workopolis
koliko se trazi to sto ti zelis i onda pokusaj aplicirati.
cunac is offline  
Old 19.05.2004., 15:29   #94
Isao sam na Vladinu stranicu i tamo sam pod work exp unio "less than one year", pa mi nista nisu rekli da nisam kvalificiran za program, neg samo imam manje bodova. Gdje pise da ak imam manje od 2 godine ne zadovoljavam?

A jel zna tko koliko se brzo (dinamicno) mjenja bodovni prag? Svakih 6 mj. godinu, dvije?

Hvala
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 19.05.2004., 16:00   #95
Quote:
gogo111 kaže:
Isao sam na Vladinu stranicu i tamo sam pod work exp unio "less than one year", pa mi nista nisu rekli da nisam kvalificiran za program, neg samo imam manje bodova. Gdje pise da ak imam manje od 2 godine ne zadovoljavam?


ne zadovoljavas u smislu da nemas dosta bodova ako nemas radno iskustvo

Quote:

A jel zna tko koliko se brzo (dinamicno) mjenja bodovni prag? Svakih 6 mj. godinu, dvije?

Hvala
mislim da se reevaluira svake godine nakon sto se izanalizira uspjesnost prethodne i kretanje stanja na trzistu radne snage
cunac is offline  
Old 19.05.2004., 16:03   #96
Quote:
gogo111 kaže:
Isao sam na Vladinu stranicu i tamo sam pod work exp unio "less than one year", pa mi nista nisu rekli da nisam kvalificiran za program, neg samo imam manje bodova. Gdje pise da ak imam manje od 2 godine ne zadovoljavam?

A jel zna tko koliko se brzo (dinamicno) mjenja bodovni prag? Svakih 6 mj. godinu, dvije?

Hvala
Pogledaj ovdje


You must meet the following minimum work experience requirements to allow you to apply as a skilled worker:

* You must have at least one year of full-time work experience. You must have been paid for this work.
* Your work experience must be in the category of Skill Type 0, or Skill Level A or B on the Canadian National Occupational Classification (NOC). (See below for instructions.)
* You must have had this experience within the last 10 years.
cunac is offline  
Old 19.05.2004., 17:24   #97
OK, hvala na savjetima.

Izgleda da cu morati iskopati neki posao tamo, otici na radnu vizu i skupit work exp. pa onda ici dalje.


Ako netko ima neku drugu ideju nek predlozi!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 19.05.2004., 18:49   #98
Quote:
gogo111 kaže:
OK, hvala na savjetima.

Izgleda da cu morati iskopati neki posao tamo, otici na radnu vizu i skupit work exp. pa onda ici dalje.


Ako netko ima neku drugu ideju nek predlozi!
Gle gogo,.. sve i da upadnes na taj svoj fax i sve ostale cake koje si pokusao skuziti,.. kad dodjes tu ce ti biti frka,.... immigraciski proces,.. i mozebitni screening imaju svrhu da skuze da li ce tebi biti dobro ovdje i da li ces naci posao,... njih ne zanima jesi li ti nuklearni fizichar ili raznosach pice,... bodovi i prag su samo dobar razlog da te odbiju,.... Ajmo sad predpostavidi da si dobio papire,.. i da si dosao,... i sta sad?,.... prvo i da si slagao na aplikaciji da imas radno iskustvo ,.. slagao si sebi ne njima,... jer tu neces naci posao bolji od cicenja guza,... i McDonaldsa bez radnog iskustva,... sto ce vjerovatno lose djelovati na tvoj moral,.. mongo vise nego to sta si sada razocaran,.. to je sitnica,... prava razocarenja te ocekuju tu.
Bottom line is ,... Canada je zemlja gdje ti diploma faxa je samo papir,.. prava vrijednost istoga je da kroz studiranje steknes konekcije s ljudima iz struke u kojoj zelis raditi i da kroz radne semestre ostvaris nesto radnog iskustva,.. koje ce ti poslje pomoci da nadjes psao i dobijes posao s kojim ces moci vracati studentski kredit. Naravno 60% i nakon faxa rade isti posao koji su mogli i sa srednjom raditi,...
Da neduljim ovdje je radno iskustvo sve,...bez njega,.. tesko se nalazi posao,.. da nekazem nikako,...
AllweEverWanted is offline  
Old 19.05.2004., 19:43   #99
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Gle gogo,.. sve i da upadnes na taj svoj fax i sve ostale cake koje si pokusao skuziti,.. kad dodjes tu ce ti biti frka,.... immigraciski proces,.. i mozebitni screening imaju svrhu da skuze da li ce tebi biti dobro ovdje i da li ces naci posao,... njih ne zanima jesi li ti nuklearni fizichar ili raznosach pice,... bodovi i prag su samo dobar razlog da te odbiju,.... Ajmo sad predpostavidi da si dobio papire,.. i da si dosao,... i sta sad?,.... prvo i da si slagao na aplikaciji da imas radno iskustvo ,.. slagao si sebi ne njima,... jer tu neces naci posao bolji od cicenja guza,... i McDonaldsa bez radnog iskustva,... sto ce vjerovatno lose djelovati na tvoj moral,.. mongo vise nego to sta si sada razocaran,.. to je sitnica,... prava razocarenja te ocekuju tu.
Bottom line is ,... Canada je zemlja gdje ti diploma faxa je samo papir,.. prava vrijednost istoga je da kroz studiranje steknes konekcije s ljudima iz struke u kojoj zelis raditi i da kroz radne semestre ostvaris nesto radnog iskustva,.. koje ce ti poslje pomoci da nadjes psao i dobijes posao s kojim ces moci vracati studentski kredit. Naravno 60% i nakon faxa rade isti posao koji su mogli i sa srednjom raditi,...
Da neduljim ovdje je radno iskustvo sve,...bez njega,.. tesko se nalazi posao,.. da nekazem nikako,...


Sve i da upadnem na taj moj fax???
ja sam dipomirao.
Probati cu ici na radnu vizu i skupiti neko iskustvo.

Moral? Ja bi radje htio u Kanadi skupljati smece oko Mc Donaldsa nego raditi u Hrv. Jer mi nije razlog emigracije novac. Nego ova zatupljena i jadna zemlja, u kojoj Balkanski mentalitet ratuje za vlast, prepucava se i puno je korupcije. Znam da vani nije nista bolje, ali ako nije, sto se tisuce ljudi koji su emigrirali ne vrate?
Bio sam "preko bare" i shvatio zasto.

Ako tisuce ljudi uspjeva... Valjda cu i ja.... (bar mislim )
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 19.05.2004., 20:15   #100
Quote:
gogo111 kaže:
Sve i da upadnem na taj moj fax???
ja sam dipomirao.
Probati cu ici na radnu vizu i skupiti neko iskustvo.

Moral? Ja bi radje htio u Kanadi skupljati smece oko Mc Donaldsa nego raditi u Hrv. Jer mi nije razlog emigracije novac. Nego ova zatupljena i jadna zemlja, u kojoj Balkanski mentalitet ratuje za vlast, prepucava se i puno je korupcije. Znam da vani nije nista bolje, ali ako nije, sto se tisuce ljudi koji su emigrirali ne vrate?
Bio sam "preko bare" i shvatio zasto.

Ako tisuce ljudi uspjeva... Valjda cu i ja.... (bar mislim )
tak osam i ja mislio dok nisam dosao tu,... onda ti se apetiti promjene,... brzo zabrovljas politiku i sranje u hrvatskoj,... pocnes zeljeti vise,... u svakom slucaju,... bolje je tu nego doma,.. tisuce se nevrate,... iz mnogih razloga,.. jedan od vrlo popularnih razloga je ekonomsko robstvo,.. kreditne kartice i sl... neki se nadaju da ce biti bolje,.. jer nemoze biti gore,... i tak odalje,.. nije bajno,... jako puno energije treba da se ostvari ono zbog cega si dosao,... vjerojatno sa istom ulozenom energijom bi imao dobar standard i u cro,..
AllweEverWanted is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.