Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2012., 18:18   #341
[QUOTE=Crimson Petal;39062219]ako želiš da ti napiše recept za roaccutane* dok još stojiš na vratima, onda ga posjeti. inače - ne.

jooj to nikako ne bi htjela piti .... kakav je inače , jel može pomoć nekako drugačije a ne da mi krkne te tablete ??


Quote:
Mia90 kaže: Pogledaj post
Crimson, hahaha i meni je to rekao.

Stvarno je odlican dermatolog, sve pohvale idu njemu i tetama koje rade tretmane, stvarno rade lagano i pokusavaju sto lakse ici po licu s onom iglicu da te sto manje boli. Odlicni su. Ja otkad sam kod njega lice mi je bolje, prije sam isla u bolnicu na dermatologiju i uzasni su mi bili, davali mi krive terapije i sl. Je da je dr. Bubalovic skuplji, platis 200 kn svaki put kad ides, ali kad se sjetim svih krema koje sam placala masno, tretmane svaka 3 tjedna kod kozmeticarke za 180 kn ovo je milina a vide se rezultati.
Mia jel tebi pomogao, kakvo ti je lice bilo? ja bi išla kod njega ali ne bi pila Roaccutane. Svakih kolko si išla tamo na čišćenje ? jesi bila otečena par dana poslije toga ? šta ti je dao da koristiš nakon tretmana?
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 11:36   #342
Dianna, ja sve koje znam da su 1. put otisli kod njega dobili su Roaccutane a lice im je bilo grozno.
Meni je lice bilo stvarno grozno, podkozne bubljice - jedna na drugoj vec godinama od puberteta, miteseri, pristici, fleke ma uzas. E i dao mi je Roacc. i pila sam ga 6 mjesece i pomogao mi je nevjerojatno. Sve bubuljice su otisle, lice mi je bilo kao bebina guza, kosa mi se manje mastila, i nikakve ali bas nikakve nuspojave nisam imala. A prije toga ides vaditi krv da vidis jeli ti odgovara i jeli ti sa krvlju sve u redu. Mislim da ne bi trebala imati straha od tableta, zaista pomazu. I kolegica ih je pila ali njoj je lice i dan danas poslije tih tableta divno a evo meni se nakon godinu dana vratilo opet ali u malo manjoj mjeri. E dok sam njih pila, mazala sam lice sa Effaclar (nemogu se sjetiti kojim tocno, bila je pjena u pitanju za umivanje i krema a ti se lice ne osusi jel, al to je bilo prije 2 god pa se ne sjecam) i onda mi je lice bilo ok kad sam prestala piti pa sam mazala sa kremama koje mi je davao i neka tekucina spravljena u ljekarni, i zadnjih 6 mjeseci mi je lice opet buknilo, pa sad koristim Avene triacnel, AC clean i jos neke njihove proizvode i pomaze mi.
Inace on je doktor koji ti nece dat te tablete ako ima alternativa za tvoje lice. Sada kad mi je buknilo lice htjela sam opet te tablete al mi nije htio dati.
Na tretmane idem svaka od 2-3 mjeseca, imas i kontrole izmedju, lice mi uopce ne bukne poslije tretmana, tj. vidi se crvenilo i to ali samo par dana al to sredim puderom.
Ti ako se stvarno odupires tim lijekovima ti to njemu reci i vjerujem da ce ti dat kreme i to, ali moj savjet odi, vidi sto ti kaze, ako moras piti lijekove onda ti je lice stvarno grozno, i ak ti recimo nekim slucajem ne pasu odes do njega i kazes mu to i on te skine s njih.
Mia90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 14:27   #343
MIA nije meni lice katastrofa... meni je samo brada u aknama ostatak lica je čist... i to mi nije jasno kako tako? i ne znam šta da radim, nikako da ih se riješim, već 8 godina
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 16:50   #344
Tako i meni, i to brada i čeljust. Prošle godine na jesen sam počela koristiti Murad i fakat se pročistilo i sredilo i bila sam zadovoljna, i onda sam da se rijesim ožiljaka krenula na tretmane glikolnom kiselinom i od onda nikako da se unormali! Opet isto!
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 19:23   #345
Jeste li testirale hormone??
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 20:18   #346
Ljudi koji bas zele piti Roaccutan...Mozete probati takodjer s malo laksim oblikom...Naime, taj lijek nije nista drugo nego jako visoka doza vitamina A. Akne se mogu lijeciti i velikim dozama vitamina u standardnim oblicima, ne samo u obliku Roaccutana. Mozete vitamin A ili vitamin B5 koji se takodjer pokazao odlicnim za lijecenje akni. Puno ljudi tvrdi da su vitamini i te megadoze za akne bezopasne, pogotovo za B5 jer on odlazi s mokracom, ali nije dokazano kakve trajne posljedice to ostavlja po organizam...
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 07:29   #347
Quote:
Malina kaže: Pogledaj post
Jeste li testirale hormone??
Ja jesam i sve je bilo u granicama normale, redovito idem ginekologu i na ultrazvuk i nikad nema nikakvih cisti na jajniku. Kad sam bila mlađa, menstruacije su mi bile uzasno neredovite i isto sam imala hrpu akni po tom dijelu lica, ali se nakon Diana sve sredilo.
Pa sam prestala piti Diane, pa opet ista stvar. Pa sam pocela s Yasmin i opet se procistilo. Pila sam tablete gotovo 7 godina s pauzama i to mi se cinilo uzasno puno i odlucila sam da necu vise.
Kad sam prestala, akne su bile uzasne, pojavile su se po desnoj strani lica, tj. čeljusti, i desnoj strani vrata, jedna na drugoj, kao da imam nekakav osip je izgledalo. Katastrofa! Dermatologinja mi je prepisala Minociklin i povuklo se, ali svaki put kad bih prestala s tim tabletama, recimo ako mi ih je ponestalo na dan-dva, pokupila bih neku prehladu ili nesto.
Odlucila sam da necu tablete, prestala odlazit i dermatologu i koza je bila relativno ok nekih 6 mjeseci, tj. nisu se akne razbuktale kao nakon prestanka uzimanja kontracepcije.
Onda sam krenula drugom dermatologu i preporucio je Murad i fakat se procistilo, kao sto sam gore napisala, i sad nakon glikolne opet po toj liniji celjusti i bradi. Luda sam vec!!! Ne znam dal mi se to koza cisti nakon glikolne ili kaj? Proslo je vec mjesec dana od zadnjeg tretmana!
Uglavnom, kako se meni cini, ja imam akne kao da imam policisticne jajnike, a po nalazima ispada da ih nemam. Pristici koje dobivam su potkozni, kao kvrge pod kozom koje nikako da sazriju. Ako ih diram, napravim kaos, ali nesto bijelo izadje eventualno van. Ako ne diram i mazem s effaclar a.i. smanje se, ali kvrge ostaju uzasno dugo, cak i male i crvenkaste su i isusene effaclarom, tj. suha mi je koza preko njih.
Prosli tjedan sam nabavila testere avene cleanance k i tracneal kreme. Probala sam ovu prvu vec dvije veceri i cini mi se da mi danas koza izgleda bolje! Cekam i svoju effaclar duo kremu koju sam narucila s foruma pa cu vidjet. Uglavno, tablete ne zelim nikakve, imala sam od njih vise stete nego koristi.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 10:53   #348
Ja razmisljam uzimati kontracepciju, ali kad procitam ovakve postove, prepadnem se. Kako su tebi naskodile??

Ja trenutno koristim Retina A kremu (imas temu o tome Retioniti (tak nekak se zove))
Pomaze mi,al dosta sporo, ovo je 4. mjesec da je koristim, rezultata ima, ali naravno nije sad sto sam ja ocekivala da ce biti

S ovim moras biti strpljiva, ako za godinu dana ne bude sve divno krasno, odustat cu
Al eto pokusaj i ti. Malo guglaj, a imas i na youtube klipova cak i dnevnika koje su cure vodile od 1 dana pa do dana kad su dobile potosopiranu facu.
E da i ovo sam vidjela acne.org, i o tome je cura jedna pricala na youtube, pokusaj je pronaci, to je neki tretman u tri koraka. Sretno.
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 12:22   #349
A gle, nije da su mi nesto drasticno naskodile, ali kad sam vagala stvari, zakljucila sam da nije vrijedno toga. Diana sam se uzasno bojala i citala sam uzasne stvari o njima, a pogotovo zato jer nisam bila poslana ni na kakve pretrage prije njih. S vremenom su mi se jako pocele vidjeti vene na nogama i imam bliske članove obitelji koji su umrli od ugruska pa nisam htjela riskirati. Plus, unsitile su mi seksualni zivot jer sam bila uzasno suha i izgubila sam bilo kakvu volju za tim. Nekako mi je bilo vaznije da imam normalan zivot od tih par akni. Bas cu jedan dan uslikat svoje lice da vidite kak sad izgleda taj dio.
Ako mislis da ce ti tablete pomoci za lice, samo naprijed, ali daj bar prije toga napravi vađenje krvi i sl. Mene u ovoj zabiti u kojoj zivim nitko nikamo nije poslao, samo su mi pisali Diane.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 12:23   #350
Malina, koliko ti imas godina?
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 13:13   #351
Ja sam po bradi imala i najvise, jedna do druge, kvrge kao da su me pcele bole svaki dan. Ali s tim tabletama one su se povukle ( s time da sam sve zivo probala mazati i trackat na sebe i nikad spasa) i odonda ni jedna na bradi nego su mi pocele sad malo po obrazima i na celu ali to mi prolazi , tako da se umivam ujutro i navecer sa cleanance gelom od avene, ujutro se mazem sa ac clean kremom a navecer sa triacnel. I pomaze mi.
Mozda je do hormona, jer kad je do hormona onda se prvo pocinje na bradi pojavljivat ali kod mene to nije bio slucaj neg eto, jednostavno su se tamo smjestile. I kad istiskujete bubuljice nemojte sa prstima probijat kako to uvijek ide nego trazite od kozmeticarke da vam da iglicu s kojom vam probija bubuljicu (naravno novu zapakiranu) , ja otkad to radim ne prave mi se kvrge nego jednostavno iscuri s time, nema crvenila iako ja nju isto stisnem da izadje prljava krv kak to ide ali nema kvrga. najgore je kad sami rondate po tome. Mozete i u ljekarni traziti mozda ima.
Al eto i dan danas bi ih imala na bradi da nisam te lijekove pocela piti. Jer im nije nikako bilo spasa. Ali sve ovisi od osobe do osobe, nekome ce nesto pomoci, meni nista. Probaj otici vaditi krv, kod ginekologa na pregled, nesto.
Mia90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 18:10   #352
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Malina, koliko ti imas godina?
24
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 20:47   #353
Pa ti si jos beba

Ja se bojim retina
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:56   #354
Ja se ne osjecam tako. :P

zasto se bojis?? Zbog perutanja ili?
Ja imam najpozitivnija iskustva s tim...koza se peeruta, istina, ali nista sto se ne moze prezivjeti. nema one mlade roze koze, vec bukvalno, samo ovaj gadni sloj mi se skida.

Upale mi prolaze preko noci, jer tu i tamo dobijem onu gadnu, sto boli. Prije je znala da se zadrzi i po 7-10 dana, a s retinom je sredim za 24h

Nadam se da cu za godinu dana dobiti sto hocu, a ako i ne dobijem, nastavit cu je koristiti, jer koza mi je normalnija, ako nista ne masti se kao prije. Sad nije ni suha ni masna.

Moj najveci problem su miteseri na celu, koji su se nakupili, ne znam ni samam kako. Ali to nisu oni sto se mogu fino istisnuti, nego nekakvi mali, sitni, ne znam kako da opisem Kad stavim puder, nije fina zategnuta koza, nego se vidi da je nesto ispod

Imam osjecaj da to retin sve izvlaci van.
Moja preporuka ti je da probas.
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:11   #355
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
ako želiš da ti napiše recept za roaccutane* dok još stojiš na vratima, onda ga posjeti. inače - ne.


*i još doda ako se slučajno samoubiješ dok piješ roacc. da to nije zbog uzimanja lijeka nego zato što se ljudi s aknama ionako imaju želju samoubiti. ou jea.
joj što generaliziraš.

ja sam godinama išla kod njega i niti jednom mi nije ponudio roaccutan.

moja jedina zamjerka njemu ide što ima toliko pacijenata, da si jedva uzme desetak minuta da te pogleda.
al dobro, moguće zato što sam mu ja godinama dolazila, nisam bila nov slučaj.. dođem, pogleda i za 4min sam već vani
sad više nikom ne idem... tim dermatolozima smo samo pokusni kunići.

moja sestra je isto pila roaccutan, nikakve nuspojave.

a meni je lice sad super čisto sa Yazom
al leđa i ramena ne.
razmišljala sam se vratit na diane da se i to pročisti, al mi je ko i kod Velike Kokoši libido od Diana bio nikakvi.
S Yazom mi je dečko skroz zadovoljan
menstruacija redovita, i sve 5 zasad.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:29   #356
Quote:
Malina kaže: Pogledaj post
Ja se ne osjecam tako. :P

zasto se bojis?? Zbog perutanja ili?
Ja imam najpozitivnija iskustva s tim...koza se peeruta, istina, ali nista sto se ne moze prezivjeti. nema one mlade roze koze, vec bukvalno, samo ovaj gadni sloj mi se skida.

Upale mi prolaze preko noci, jer tu i tamo dobijem onu gadnu, sto boli. Prije je znala da se zadrzi i po 7-10 dana, a s retinom je sredim za 24h

Nadam se da cu za godinu dana dobiti sto hocu, a ako i ne dobijem, nastavit cu je koristiti, jer koza mi je normalnija, ako nista ne masti se kao prije. Sad nije ni suha ni masna.

Moj najveci problem su miteseri na celu, koji su se nakupili, ne znam ni samam kako. Ali to nisu oni sto se mogu fino istisnuti, nego nekakvi mali, sitni, ne znam kako da opisem Kad stavim puder, nije fina zategnuta koza, nego se vidi da je nesto ispod

Imam osjecaj da to retin sve izvlaci van.
Moja preporuka ti je da probas.
Ne zbog perutanja nego zbog samog retina i utjecaja na zdravlje. Tj. planiram djecu pa ne bih nakupljala velike kolicine vitamina a. Ne zelim riskirati.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:55   #357
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
joj što generaliziraš.
a koji je tebi kuki? jesam ja opisala tvoje ili svacije iskustvo? ne, ja sam opisala svoje iskustvo kod doticnog lijecnika.

ako je tebi dobro kod njega, super, idi kod njega. ja sam otisla drugdje. opcenito ne volim lijecnike koji mi postavljaju dijagnozu+ propisuju lijecenje s vrata, prakticki bez razgovora. da sam to htjela ne bih isla kod privatnika, otisla bih u bolnicu.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:43   #358
pozz, evo i mene nazalost u ovoj temi znaci koristila sam valjda sve moguce kreme koje postoje i apsolutno nista ne pomaze. trenutno pijem sumamed, ali ne vidim da se ista poboljsalo

evo kako mi lice izgleda upravo:


pa ako je itko imao slicnih problema, help me please
mmonroe7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:18   #359
Quote:
mmonroe7 kaže: Pogledaj post
pozz, evo i mene nazalost u ovoj temi znaci koristila sam valjda sve moguce kreme koje postoje i apsolutno nista ne pomaze. trenutno pijem sumamed, ali ne vidim da se ista poboljsalo

evo kako mi lice izgleda upravo:


pa ako je itko imao slicnih problema, help me please
http://www.youtube.com/watch?v=agbStj5R5eE

imas cijeli njen video dnevnik, pa pogledaj
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 18:34   #360
Quote:
Malina kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=agbStj5R5eE

imas cijeli njen video dnevnik, pa pogledaj
hvala, ali zanima me da li je netko tu imao slican problem i kako ga se je rjesio jer vjerovatno te kreme sta je ona koritistila nema kod nas :/
mmonroe7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.