Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: da li bi ste stupili u brak iz koristoljublja ?
da 11 17.19%
ne 50 78.13%
ne mogu se odlučiti 3 4.69%
Glasovatelji: 64. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 13:17   #61
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
100 000 eura nije velika cifra.
Dvoje skolovanih u hrvatskoj, tu cifru zarade za 5 godina.
Zavisi u kojem kontekstu je cifra, meni nije malo jer je nemam u banci i ne mogu je sakupiti sama za godinu dana.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:37   #62
Quote:
anđeo čuvar kaže: Pogledaj post
a i gledam rezultate ankete...ili su ljudi (forumaši) dvolični ili su premladi pa nemaju nikakvog životnog iskustva...
pa tridesetak forumaša i nije neki uzorak, a ovi što ne bi pristali na takav brak vjerojatno spadaju među one koji već imaju vlastitu nekretninu pa mogu mirne duše odgovoriti da im 100 tisuća eura nije dovoljno primamljivo u kombinaciji s nemogućnošću razvoda. ništa čudno u tome, jer taj iznos i jest jedan stan i praktički ništa više, ovisi kakav i gdje.

tema bi bila zanimljivija da je riječ o iznosu od nekih 800 ili 900 tisuća eura. o tome bih čak i razmislio, ovako sam momentalno glasao za ne.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da to mnogim, zanimljivo baš, muškarcima nije frka. Dapače posebno im se sviđaju one sa lovom ili pozadinom love, ugleda, statusa bla bla.
Mam' su super idealne. Imaju spešl tretman.Prodali se dečki čim im zamahne lovicom ispred nosa.
ruku na srce, sve to vrijedi i za žene.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:40   #63
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Mislim da je problem u tome što različito definiramo emocionalnu korist. Meni je to podrška, razumijevanje, nježnost, potreba za zaštitom partnera itd. To je korist koju ja imam od muža.
Da.
Meni to nije korist, meni se to podrazumijeva ako stupe ljudi u brak.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:58   #64
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Zavisi u kojem kontekstu je cifra, meni nije malo jer je nemam u banci i ne mogu je sakupiti sama za godinu dana.
Malo tko to ima i malo tko to moze skupiti za godinu dana.
Naveo sam da ako par zaradjuje 20 000 eura godisnje, da toliko zaradi u 5 godina, a to je kratko razdoblje.

Uostalom, ne vidim bas neku realnu korist i srecu od toga da se ima puno novaca.

Iako, to sam samo ja.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:54   #65
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post

Uostalom, ne vidim bas neku realnu korist i srecu od toga da se ima puno novaca.
je ako imaš onda ne vidiš , a da nemaš onda bi itekako vidio. ja lično mrzim novce i rado bi da nepostoje , ali kad već postoje onda ih je bolje imati nego nemati. činjenica je da su u sadašnjem društvenom uređenju puno važniji novci nego osjećaji.
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:28   #66
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
pa tridesetak forumaša i nije neki uzorak, a ovi što ne bi pristali na takav brak vjerojatno spadaju među one koji već imaju vlastitu nekretninu pa mogu mirne duše odgovoriti da im 100 tisuća eura nije dovoljno primamljivo u kombinaciji s nemogućnošću razvoda. ništa čudno u tome, jer taj iznos i jest jedan stan i praktički ništa više, ovisi kakav i gdje.

tema bi bila zanimljivija da je riječ o iznosu od nekih 800 ili 900 tisuća eura. o tome bih čak i razmislio, ovako sam momentalno glasao za ne.



ruku na srce, sve to vrijedi i za žene.
Ja ne znam kakve vi stanove kupujete, i koliko vam je prostora potrebno da bi normalno zivjeli, ali ja bi s tim novcem kupila dva stana od recimo 45 kvadrata.
I opet sto bih s njima, ako moram zivjeti s njim koji mi se ne svida, ne trpim ga, ne zelim ga. Sto bih s tim novcem da ih samo cuvam ili stavim na stednju, da ulozim i da mi se deset puta vrate? Koja korist od tog novca? Spoznaja da imam novac u banci ili prazan stan za iznajmljivanje?
Vise cu sama sebi vrijediti? Ili drugima? I opet, sto to meni znaci ako nisam ni zadovoljna niti sretna. Napokon cu moci reci, evo imam lovu, imam nekretnine, ja sam faca, ili nesto trece ?
Jos bih ja digla sto tisuca i zaduzila se samo da me ostavi na miru i vrati mi moj mir, moju slobodu i moju neimastinu.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:29   #67
Ne znam jesu li mi smješniji biseri koji su došli obavijestiti svekoliko pučanstvo da se ne bi vjenčali zbog 100 tisuća eura, kao da je to neko postignuće, ili ovi što im ne vjeruju.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:37   #68
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam jesu li mi smješniji biseri koji su došli obavijestiti svekoliko pučanstvo da se ne bi vjenčali zbog 100 tisuća eura, kao da je to neko postignuće, ili ovi što im ne vjeruju.
Dosli su odgovoriti na postavljeno pitanje, na jednu od dvije ili tri jedva zivuce teme na ŽUDu. Sto je tu toliko cudno ili nerazumljivo?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 03:11   #69
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
imam jedno interesantno pitanje: da vam neka osoba koja vam nije privlačna ponudi npr. 100 000 eura da stupite u brak s njom/njime , bi li ste pristali ? ( recimo da osoba nije puno starija od vas , i također da ne postoji mogućnost rastave)
Ne, sve si rekao- nije ti privlacna.

Skoro mi je prijateljica pricala da je dobila ponudi prije puno puno godina da rodi nekome djete da ovaj nasljedi veliko bogastvo. Odbila je. Danas nakon puno godina loseg zivota sa alkoholicarem - pozalila je.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 03:15   #70
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Zašto bi itko živio s osobom od koje nema emocionalnu korist (cimerski brakovi održavani radi kredita na stranu)?
To nije emocionalna korist nego finansijska.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:00   #71
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
je ako imaš onda ne vidiš , a da nemaš onda bi itekako vidio. ja lično mrzim novce i rado bi da nepostoje , ali kad već postoje onda ih je bolje imati nego nemati. činjenica je da su u sadašnjem društvenom uređenju puno važniji novci nego osjećaji.
sto ti novac tocno donosi?
novac je neutralan, vazan je koliko mu ti das vaznosti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:05   #72
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
imam jedno interesantno pitanje: da vam neka osoba koja vam nije privlačna ponudi npr. 100 000 eura da stupite u brak s njom/njime , bi li ste pristali ? ( recimo da osoba nije puno starija od vas , i također da ne postoji mogućnost rastave)
Da ako bi mogel sam raspolagat sa tim novcem i ak ne bi moral živjet sa njom. Bitno je sam da se ne moramo dodirivat. Ak je sam zbog papira zakaj ne.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:22   #73
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Da mi dobrom prijatelju iz nekog razloga treba pomoć, a taj problem bi se riješio privremenim stupanjem u brak koji ničime ne bi ugrozio ništa što nam je bitno, udala bih se za njega besplatno.
Poznajem ljude koji su to ucinili bas kako si ti opisala.
Napravili su pakao od zivota prijatelju... pusti problemi, razvuklo se godinama.
Naravno pogadjas da od prijateljstva nije ostalo ni P.


OT Nikad, ni za million eura... ma nema te cifre. Jebes ti to.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 01:13   #74
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Da ako bi mogel sam raspolagat sa tim novcem i ak ne bi moral živjet sa njom. Bitno je sam da se ne moramo dodirivat. Ak je sam zbog papira zakaj ne.
Valjda je logično da ćeš živit sa svojom ženom Ne moraš se dodirivat sa njom U čem je onda fora? Oženiš se, uzmeš lovu i nikad se više ne vidite. Pametno, moram priznat
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:52   #75
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
To nije emocionalna korist nego finansijska.
Šta, ovo u zagradi? Pa da, zato i kažem na stranu. Ali nebitno sad, to je raspravljeno.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:49   #76
ja sam tek nakon 35-e ukapirala da većina ljudi gleda financijski aspekt prilikom odabira partnera i to mi je bio šok igrom slučaja nikad se nisam morala "osiguravati" na taj način, većina mojih prijateljica (nema ih mnogo) razmišlja kao i ja (veza/brak iz ljubavi), tako da sam prilično iznenađena kad otkrijem (a naivna sam, priznajem) koliko poznanica se financijski okoristilo ljubavnom situacijom. pogotovo ove mlađe generacije.
a tek kad vidim koliko ih je spremno mijenjati svoja uvjerenja zbog para
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:30   #77
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
ja sam tek nakon 35-e ukapirala da većina ljudi gleda financijski aspekt prilikom odabira partnera i to mi je bio šok
Dobro jutro Samo nije većina ljudi, nego većina žena
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:14   #78
...

Ma bih da se okoristim, evo za 200000 bih se udala, može!!??
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:11   #79
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro Samo nije većina ljudi, nego većina žena
ne znam, nisam tako odgajana i ljudi koji su mi bliski ne razmišljaju na takav način, pa sam se prenerazila
mislim da žene koje ulaze u takve aranžmane nisu svjesne kakve će sve kompromise morati raditi jednog dana.
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:20   #80
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
ne znam, nisam tako odgajana i ljudi koji su mi bliski ne razmišljaju na takav način, pa sam se prenerazila
mislim da žene koje ulaze u takve aranžmane nisu svjesne kakve će sve kompromise morati raditi jednog dana.
O da, apsolutno se slažem Većina njih će kasnije požalit, ali ko im je kriv?!

Nisu ni žene tu puno krive i nema to veze sa odgojem, jednostavno vam je to u genima
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.