Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 18:43   #61
Problem je u tome, kako bi se kvalitetnije "pogledalo" na neki problem, treba ga gledati otvorenih oćiju i razuma a ne kroz rużićaste naoćale, koje većinom ljudi ljubav ili neka druga ljudska potreba stavlja na oći...

A śto se tiće komotnosti: postaje veliki problem ali u stvari problem je oduvijek bio i ostati će u ljudima a sve ostalo su samo njihovi izgovori i mane.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:40   #62
Mislim da sedam mjeseci nije baš toliko malo vremena i da, ako bi te radije viđao jednom mjesečno nego svaki dan, možda nemaš baš razloga misliti da bi te odjednom htio viđati puno češće kad bi živjela u njegovom gradu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 23:50   #63
Ne żelim nikoga uvrijediti ali vidjanje jednom na dva tri mjeseca nema nikakve veze s partnerstvom i ljubavlju a ćak i sa sexom, jer "isprażnjavanje" u krevetu kada nagomilani spermići tako reći već izlaze kroz oći nije pravi sex...

Dalje, na taj naćin mogu se upoznavati sto godina i upoznati se neće a gdje tek saznati dali su im karakteri kompatibilni za żivot non-stop zajedno ispod jednog krova...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:21   #64
Mislim da se on malo prestrašio. Ne znači da te ne voli nego mu je prerano za ozbiljniji korak u vezi.
Skroz razumljivo ako je u srednjim 20-ima.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 02:39   #65
Veza na daljinu je jako teska...ali jos je teze kad neko zeli zajednicki zivot a ovaj drugi nije spreman. Za autoricu: I meni je cudno zasto te on nije pozvao kad je vidio koliko ti je tesko? Ja bih ocekivala isto od partnera da me podrzi ili bar ponudi pomoc? Vjerovatno se ne bih njemu uselila iz nekog svog ponosa bih pokazala da mogu sama i da nisam koferusa.
Veze na daljinu.. previse kalkulisanja ponekad sa obje strane.

Ja bih otisla kod voljenog u drugu zemlju i radila bih bilo sta samo da budemo skupa.
Pokazi mu da ti je stalo da budes blize njemu i da ces uzeti bilo kakav posao.. pa cak i njemu pomoci. Ovako kako si napisala post ispada da ti je vazan prosperitet u njegovom gradu. Vjerujem da ti je jako tesko cuti takvo nesto jer vjerujes u sebe i svoje sposobnosti i znas da ga iskreno volis.

PS. Previse se opterecavas svojim trenutnim poslom. Ostavi ga nadji drugi. Nijedan posao nije ponizenje raditi. Radis jedan i trazis drugi malo bolji.

Sretno.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 17:21   #66
Pitanje je da li je on barem predložio da se doseliš u njegov grad i živiš negdje drugdje kad već nije spreman za zajednički život? Jasno mi je da se osjeća kao da je rano za zajednički život, ali činjenica ostaje da ako on želi da vaša veza prestane biti na daljinu onda bi to u ovih sedam mjeseci jasno i glasno rekao.

Mislim da sama znaš da ti od ove veze nema kruha. Imaš dvije opcije ako ostaneš u toj vezi: ostati gdje jesi i čekati da on odluči bi li piškio ili kakio (a načekat ćeš se) ili na silu doći živjeti kod njega iako on to očito ne želi, a to neće dobro završiti. U obje opcije samo odgađaš prekid.
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:00   #67
Quote:
gamer314 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, iako imam poduži staž na forumu, rijetko kad pišem. No, trenutno se nalazim u takvoj situaciji da trebam nepristrano mišljenje, pa kaj je bolje od foruma?

Da malo objasnim situaciju, zadnjih 7 mjeseci sam u vezi na daljinu, 1000 km. Ja sam godinu i pol starija od njega, a oboje smo u srednjim 20-ima. Godinu dana smo bili u kontaktu prije nego kaj smo prohodali.

Prije mjesec i pol sam se zbog posla preselila u njegovu državu (ali nažalost daljina je ostala ista, ne pitajte me kako ). Užasno sam nezadovoljna poslom i želim dati otkaz jer to kaj trenutno radim nema nikakvog smisla. Psihički sam baš u lošem stanju zbog posla, a nemrem promijeniti kako stvari stoje. Pričala sam s nadređenima, ali džaba, pomaka nema.

On je na zadnjoj godini jako traženog faxa, ima jedan ispit prije diplome, živi u svom stanu s cimerom (mislim da je ovo bitno iz stambenih razloga, dakle nema plaćanja rente, samo režija), vjerojatno će početi raditi uskoro jer ga skoro svaki tjedan neka firma zove na razgovor za posao.

Nedavno sam spomenula da namjeravam dati otkaz i pitala sam ga kaj misli o tome da živimo skupa, tj. da se ja preselim kod njega. On je na to reagirao malo hladno, rekao je kao ok, ali to ok je meni osobno djelovalo više kao ako baš baš baš moraš.
Rekla sam mu da razmisli o tome, nakon 4 dana nije ni spomenuo tu temu, ništa, pa sam ga ja pitala jel je stigao razmisliti. Veli da nije baš imao vremena, da mu je bila ludnica s vremenom (cimerova familija je bila kod njih 3 dana pa kao stalno je bio kaos u stanu).
Jučer smo se malo zakačili oko te teme, spomenuo je da njemu je prerano nakon (samo) 7 mjeseci živjeti zajedno, da se osjeća slabo u vezi toga (financije, njegovo traženje posla, diploma, kako da to starcima veli, cimer, itd...), ali da je za to da živimo skupa.

E sad, mene muči činjenica da vidi koliko sam nesretna s poslom (znala sam dolaziti s posla sva uplakana) i da mi nikad nije rekao ajde zajebi to, doseli se kod mene (živi jako razvijenom europskom gradu, di ako i ne nađem posao u struci nije preteško naći drugi posao. Plus imam ušteđevinu. za koju on zna, uz koju mogu par mjeseci živjeti bez ičije financijske pomoći). Još više me smeta činjenica da mu je draže biti u vezi na daljinu nego živjeti sa mnom. I to njegovo beskrajno razmišljanje, jel' je za zajednički život ili ne.

Razmišljam o tome da prekinemo, ovo mi je kao neki pokazatelj da on nije siguran u vezu Nekamo si mislim, pa da mu je stvarno toliko stalo do mene koliko priča, ne bi uopće razmišljao o toj temi, odmah bi znao odogovor.

Htjela bih čuti vaše mišljenje, pokušala sam biti maksimalno objektivna.
Nema nikaj čudno u tome da dečko od 24, 25 god nije spreman na zajednički život s curom, s kojom je još k tome samo sedam mjeseci u vezi - i to još u vezi na daljinu.

To nije, kako si ti rekla, pokazatelj da on nije siguran u vezu. Sviđaš mu se, ok si mu curka, hoće bit s tobom, al očito dečko osjeća da je još premlad i nespreman za zajednički život.

Najgore kaj možeš napravit je da forsaš useljenje k njemu il da praviš dramu i kvocaš mu oko toga. Nemaš mu pravo nametat svoje želje i glupo je da se duriš ak on nije oduševljen s tvojom idejom.

Kažeš da si u ok financijskoj situaciji, da imaš ušteđevinu za par mjeseci. Unajmi si neki mali stančić ili sobu, nađi si posao (napisala si da u tom gradu možeš naći posao bez problema) i budi s njim, uživajte.
Waneysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:30   #68
Ukratko, veza ti nije kvalitetna i nema u njoj ljubavi onoliko koliko mislis ili si mislila da ima. Najgore ti je u nekom traziti oslonac. Oni koji ne trebaju oslonce najlakse dolaze do njih. Razmisli o ovome.
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:42   #69
Oni su tek 7 mjeseci zajedno i to još k tome u vezi na daljinu. Na daljinu!!! Ja ne vidim nikaj čudno u tome da dečko nije spreman na zajednički život s njom.

Njoj je to praktično, zato kaj bi doselila u nepoznati grad, ne bi morala tražit si stan, plaćat stanarinu i tak te stvari. Al za njega je skroz normalno da za to nije spreman.
Waneysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:02   #70
možda mu ne odgovara da je u istom gradu, treba otvoreno razgovarati, karte na stol, sve drugo su pretpostavke
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 08:59   #71
Quote:
gamer314 kaže: Pogledaj post
Razmišljam o tome da prekinemo, ovo mi je kao neki pokazatelj da on nije siguran u vezu Nekamo si mislim, pa da mu je stvarno toliko stalo do mene koliko priča, ne bi uopće razmišljao o toj temi, odmah bi znao odogovor.

Htjela bih čuti vaše mišljenje, pokušala sam biti maksimalno objektivna.
Draga gameri314, nekako uvijek ostanem zgrožena količinom osuda i subjektivnih predrasuda koja se tako olako donose na ovom forumu, s time da valja jako dobro biti svjesna da se samo radi o tome da ti ljudi tako žive u svojim glavama, sude sve i svakoga, a ponajviše sebe pa je stoga u meni prema njima i određena doza suosjećanja prisutna.

Opisali su tebe kao razmaženu uhljebicu, sponzorušu i ne znam još što sve ne, a bez ikakvih poznavanja tebe ili činjenica.

Ja bi ovako nepristrano rekla da u tebi (po ovome što si pisala) vidim ovo: sposobna si, zrela i ambiciozna, ti koliko čitam nemaš nikakvog cimera, i izgleda da ti je manje sređena situacija nego kod njega, i zbog toga što si sposobna da se nosiš s idejom zajedničkog života (on još ne jer mu je trenutno još nesigurno sve oko njega vezano za budućnost, a sigurna mu je trenutna pozicija), potpuno si inteligentno došla do pomisli o tome. E sad, pošto on ima bolju situaciju od tebe trenutno (i možda iskreno još nije spreman vašu vezu pretvoriti u nešto ozbiljnije), valja i njegove osjećaje ispoštivati, to si sada saznala, stoga kreni svojim smjerom. Teško je zaboraviti da imaš dečka s kojim možeš graditi zajednički život, ali daj mu vremena, vidjet ćeš s vremenom da će ti, ako bude to bilo previše za tebe, dosaditi i otkačit ćeš tu vezu.

Ja bi sada kako stoje stvari mislila isključivo na sebe, pogledaj koji bi posao radila, i kreni za poslom, a nemoj se njemu prilagođavati (osim ako se ne želiš podrediti njegovim željama i njegovoj karijeri), jer još uvijek ne znaš da li će od toga nešto stvarno ispasti (on je još nejasan), pa da ti se ne bi dogodilo da se ti preseliš baš bliže njemu, podrediš sve čekanju njega, i na kraju veza ode u kurac. Ti lijepo prati svoje snove, hoće li on jednog dana tebi reć "e sad je vrijeme", ok, a ako ne, tko zna, možda za poslom nađeš i drugog, spremnijeg muškarca. U svakom slučaju nemoj se kriviti za svoje osjećaje, 7 mjeseci jest malo, ali sasvim dovoljno ako netko ima sliku što želi od života. Tvoj dečko još uvijek ima osjetljivu situaciju, pa ja ne bi naglila s odlukama, nego bi neko vrijeme pričekala. Ako se stabilizira, nađe posao i završi faks, a i dalje ne planira s tobom živjeti, e u tom slučaju draga moja, otkači to.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 17:25   #72
došla je 2018 godina....vremena kada su zene trebale nešto od muškaraca su debelo iza nas...

pametna si, lijepa...zena si, sreco ako ce netko htijeti da zivi sa tobom, bit ce on...kada mu dosadi taj cimer i kada se z studentskog zivota baci u ralje pravog zivota...

ali ti ces do tada vec biti kraljica, kuzis što ti želim reći ?

daj otkazni rok, nađi drugi posao koji god i di god, odi u inozemstvo...odi di te srce vuče, imaš ušteđevinu

a on će kad vidi tako preljepu sposobnu zenu, tako jaku i snažnu....sjetiti se tebe i poželjeti na ozbiljniji korak i zivot sa tobom, ili neće...ko ga šljivi

ne treba ti muškarac da si posložiš zivot....sve što trebaš je u tvojim rukama
__________________
ponekad su smješak i zagrljaj jedini ljek koji trebamo :)
buddha-tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 02:43   #73
jESI TI sigurna da decko ne zivi sa CUROM?

onako spominjes da je dosla cimerova familija mhm...

meni je sumnjiv taj decko.

jel provjerno singl.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 02:48   #74
moj savjet ti je da gledas sebe i poslovne mogucnosti.

on ako je zagrijan kad vidi da ne trzas, dopuzat ce ti ko pas za tobom.

gledaj sebe i ako si bas u selendri a njegov grad veci, onda idi tamo, ali pronadji i neku aktivnost, neki hobi u tom gradu, nemoj izgledat ko neka jadnica isprid njega, moras ostavit dojam da si jako zauzeta, imas neke projekte, hobije, ides na izlozbe, sve samo da ne ispadne da stojis u sobi i gledas u zid, muski kad vidi da ne razmisljas o njemu i da sredjena se muvas okolo ako si mu bila napeta bit ces napetija, postavi se ko da se sad za tobom grabi 10 likova, a ti neznas kojeg ces, eto tako...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:50   #75
Mene zanima kako se ovo rasplelo?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:55   #76
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
moj savjet ti je da gledas sebe i poslovne mogucnosti.

on ako je zagrijan kad vidi da ne trzas, dopuzat ce ti ko pas za tobom.

gledaj sebe i ako si bas u selendri a njegov grad veci, onda idi tamo, ali pronadji i neku aktivnost, neki hobi u tom gradu, nemoj izgledat ko neka jadnica isprid njega, moras ostavit dojam da si jako zauzeta, imas neke projekte, hobije, ides na izlozbe, sve samo da ne ispadne da stojis u sobi i gledas u zid, muski kad vidi da ne razmisljas o njemu i da sredjena se muvas okolo ako si mu bila napeta bit ces napetija, postavi se ko da se sad za tobom grabi 10 likova, a ti neznas kojeg ces, eto tako...
Čak mi se i sviđa ovaj savjet.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:10   #77
Quote:
buddha-tree kaže: Pogledaj post
došla je 2018 godina....vremena kada su zene trebale nešto od muškaraca su debelo iza nas...

Ova izjava je toliko blizu, a istovremeno još više daleko od realnosti.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:48   #78
inače ne boravim na ovom podforumu ali malo sam zalutala, pa da ti napišem nešto iz svog iskustva.

bila sam u vrlo sličnoj situaciji...ali

prije ove veze bila sam 3 godine u vezi na daljinu. propala je jer nismo poduzimali nikakve korake ka zajedničkom životu, postalo je neodrživo, to mi je bila baš dobra škola!

onda sam upoznala svog sadašnjeg dečka, bilo je malo povuci-potegni, puno straha iz prijašnjih nekih iskustava ali velika privlačnost i jako smo kliknuli.
onda se meni desio nekakav psihofizički krah, isto vezan uz posao, nezadovoljstvo, bla bla truc truc...teško, ne znam što ću, ne znam gdje ću...
u tom se trenutku prirodno nametnulo da odemo zajedno živjeti...tada smo bili u vezi isto oko 7mj. plaćali smo oko 600e odvojene stanarine, a ja sam uglavnom stalno bila kod njega.

isto je bilo kao rano, njega je zateklo, ja sam sama sebe zatekla (uvijek sam mislila da ću s godinama postati crazy cat lady), isto bi forumaši mogli reći da je bio bijeg, ali ljudi moji to je bila jedna od najboljih odluka u našem životu! i ja nakon svog prijašnjeg iskustva više nisam imala nikakve volje natezati se malo kod jednog pa kod drugog pa da za jedno 5 god vidimo što ćemo (napominjem da smo mi stariji oko 5-6 godina od vas).
+ zar nije nevolja najbolja prilika da vidite jeste li dobri partneri?
da ljubav, da strast, da nježnosti ali ljubavnici moraju biti i dobri partneri, dobar team, znat rješavat zajedničke situacije i imati funkcionalan dnevni život. a i niste više baš takvi klinci

i o čemu vi pričate? kakav mistifikacija zajedničkog života? to mi je tek srednji vijek... ne dižete zajedno kredit, nemate djecu, ni psa...ako ne ide bar znate na čemu ste. naravno da je teška ta eventualna spoznaja, ali vrijedi riskirati.

što se financija tiče, cura nigdje ne spominje da bi prestala raditi i da je on treba sponzorirati, prema tome ne razumijem zašto je svi napadate.
meni se npr stvar s poslom dosta brzo riješila na kraju, jedno sam vrijeme rastezala ušteđevinu, a u međuvremenu smo iznajmili zajednički stan, koji je definitivno jeftiniji od naših odvojenih stanova ranije i svako plača svoj dio rente+režije, isto vrijedi za hranu i za ostale troškove...ako ikada ikome zaškripi ovaj drugi će potegnuti i tako bi valjda to i trebalo biti u zajedničkom životu...

probajte malo pričati o tome. sve se da iskomunicirati. možda je njemu to došlo iznenada i nije se snašao, ali i ne treba sve u životu biti planirano. mladi ste, sposobni, samo naprijed!
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 02:40   #79
Ocito je da volis vise ti njega nego on tebe, inace bi i on zelio da zivite skupa a ne zeli. Ne mogu ti reci sto da radis, mogu samo reci sto bi ja napravila. Mislila bi na sebe i ako bi otisla u njegov grad samostalno zivjeti, to bi napravila jedino pod uvjetom da tamo imam dobru mogucnost poslovno se ostvariti. To bi gledala tako da nemam za cim zaliti ako s njim ne uspije.
nadiai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 02:51   #80
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Čak mi se i sviđa ovaj savjet.
nema gore nego ako musko ili zensko nanjuse da ih neko ganja ili ako neko smrdi na ocaj.

uvik se moras pravit da imas obaveza. makar sjedila doma i gledala videa od Britney Spears, reci da ides u setnju, offline i nek se misli dis "sredjena" odlutala i hoce li te neko upecat dok seces po gradu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.