Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 13:46   #61
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Nekad je dobro pročitati i dva puta, ako nisi razumjela.
O sklonosti kektiranju svih ljudi pisala si ti. Napisala sam da ne vrijedi za svakoga. Ne koketiram ako sam u vezi, uostalom i bez veze. One koje poznajem, a da vole koketirati to rade bez obzira je li im se netko svidio ili nije. Koketiranjem privlače pažnju na sebe. Ako uspiju u tome, stvaraju pozitivnu sliku o sebi. Nije nužno da nešto žele s tom osobom.
Međutim, pojedine žene upadnu u vlastitu stupicu pa nešto što započne totalno bezopasno završi kao ženina fatalna ljubav. Žene se znaju "zaljubiti" u nekoga samo na temelju riječi koje im se upute. Žene, pojedine, se "zaljube" u nekoga samo jer ih obasipa komplimentima.
Tako najčešće i počinju prevare od strane žena.
Ovo o čemu piše autor sam se nagledala kod ženskog roda. Jedna je i račica .
A takve osobe ni feređa neće zaustaviti.
Imam nultu toleranciju na koketiranje, bilo sa ženske ili muške strane.
Ne znam zašto, ali oduvijek sam istinski prezirala ljude koji se tako "zabavljaju" i hrane ego.

Nikad ništa dobro ne izađe iz tog površnog koketiranja, jer jednom kad načneš povjerenje svog ili tuđih partnera, to se ne može popraviti.

Više cijenim one koji odluče biti i ostati đubrad do kraja, dakle ako koketiranje ima samo za cilj nekog odvesti u krevet, i to je bolje od "samo sam se zabavljao/la"
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:47   #62
@op papak si.
Ako te i nije prevarila hoce, ako ne s njim onda s drugim.

Dok ne nadje bolje bice s tobom.
Ako tebi nesmeta da radis i financiras, i jos kad dosjes kuci pomazes u kucanskim poslovima dok ti je zena ocito opsjednuta drugim muskarcem a ti izvoli.
cita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:57   #63
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
Imam nultu toleranciju na koketiranje, bilo sa ženske ili muške strane.
Ne znam zašto, ali oduvijek sam istinski prezirala ljude koji se tako "zabavljaju" i hrane ego.

Nikad ništa dobro ne izađe iz tog površnog koketiranja, jer jednom kad načneš povjerenje svog ili tuđih partnera, to se ne može popraviti.

Više cijenim one koji odluče biti i ostati đubrad do kraja, dakle ako koketiranje ima samo za cilj nekog odvesti u krevet, i to je bolje od "samo sam se zabavljao/la"
Slažem se. Nikad mi to nije bilo jasno. Onak, znam da mogu zbarit. Odnosno, mogla sam kad sam bila solo, tko zna sad nakon ovoliko godina, vjerojatno sam malo zahrđala u tom smislu.

Ne kužim zakaj bih si to morala stalno dokazivat s nekim dvosmislenim forama, pa čak i kad nemam opće namjeru.
Valjda iz zabave, nemam pojma.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:10   #64
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Slažem se. Nikad mi to nije bilo jasno. Onak, znam da mogu zbarit. Odnosno, mogla sam kad sam bila solo, tko zna sad nakon ovoliko godina, vjerojatno sam malo zahrđala u tom smislu.

Ne kužim zakaj bih si to morala stalno dokazivat s nekim dvosmislenim forama, pa čak i kad nemam opće namjeru.
Valjda iz zabave, nemam pojma.
Naravno da je iz zabave, razbibrige. Jedan od načina socijalizacije, društvenih kontakata sa suprotnim spolom. Nema nikakve veze s barenjem ako s humorom, sarkazmom, dvosmisleno, ili kako već, prihvatim istu vrstu zezanja suprotnog spola.
Ne treba pretjerivati s osudama i ići s ili-ili tvrdnjama. Ili odricati mogućnost da su nam neki muškarci draži i privlačniji od većine, da bi u nekom drugom raspletu možda mogli doći u obzir. Ali nisu, a posve vjerojatno i neće zbog niza okolnosti s obje strane. Što ne znači da nam s njima nije lijepo komunicirati, smijati se, raditi, ili ne znam što slično.
Hoću reći, živim jedan posve zaseban život bar pola dana, neovisan o mužu, osim činjenice da ga imam, pa ne trebam drugog. Život u kojemu imam drage i manje drage osobe, pa i muškarce, koji također ispunjavaju taj život, činimo si ga uzajamno ljepšim, vedrijim i opušenijim, pomažemo si i važno smo si. Jednađba, makar moja, muškarac=sex, nikako ne stoji!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:20   #65
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Naravno da je iz zabave, razbibrige. Jedan od načina socijalizacije, društvenih kontakata sa suprotnim spolom. Nema nikakve veze s barenjem ako s humorom, sarkazmom, dvosmisleno, ili kako već, prihvatim istu vrstu zezanja suprotnog spola.
Ne treba pretjerivati s osudama i ići s ili-ili tvrdnjama. Ili odricati mogućnost da su nam neki muškarci draži i privlačniji od većine, da bi u nekom drugom raspletu možda mogli doći u obzir. Ali nisu, a posve vjerojatno i neće zbog niza okolnosti s obje strane. Što ne znači da nam s njima nije lijepo komunicirati, smijati se, raditi, ili ne znam što slično.
Hoću reći, živim jedan posve zaseban život bar pola dana, neovisan o mužu, osim činjenice da ga imam, pa ne trebam drugog. Život u kojemu imam drage i manje drage osobe, pa i muškarce, koji također ispunjavaju taj život, činimo si ga uzajamno ljepšim, vedrijim i opušenijim, pomažemo si i važno smo si. Jednađba, makar moja, muškarac=sex, nikako ne stoji!
Ja pričam identično s muškarcima i ženama - o nekim područjima zajedničkih interesa, aktualnostima, trenutnim životnim okolnostima. Jednostavno nikad nisam imala potrebu tak flertati, čak ni kada sam solo. Ako mi se netko sviđa, vrlo nedvosmisleno i jasno to dam do znanja, ako ne neću opće ulazit u neke seksualne sheme jer mi to nije opće fora.

Valjda sam predirektna za te neke tihe vatrice.

Baš mislim da ako sa suprotnim spolom nabacuješ dvosmislene sheme, stalno neke fore na sex i to da ti onda muškarac=sex, ako ne možeš pričati bez seksualnih fora.

Kužim ja tebe, i vjerojatmo smo mi koji ne flertamo čudni i rijetki.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:27   #66
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Naravno da je iz zabave, razbibrige. Jedan od načina socijalizacije, društvenih kontakata sa suprotnim spolom. Nema nikakve veze s barenjem ako s humorom, sarkazmom, dvosmisleno, ili kako već, prihvatim istu vrstu zezanja suprotnog spola.
Ne treba pretjerivati s osudama i ići s ili-ili tvrdnjama. Ili odricati mogućnost da su nam neki muškarci draži i privlačniji od većine, da bi u nekom drugom raspletu možda mogli doći u obzir. Ali nisu, a posve vjerojatno i neće zbog niza okolnosti s obje strane. Što ne znači da nam s njima nije lijepo komunicirati, smijati se, raditi, ili ne znam što slično.
Hoću reći, živim jedan posve zaseban život bar pola dana, neovisan o mužu, osim činjenice da ga imam, pa ne trebam drugog. Život u kojemu imam drage i manje drage osobe, pa i muškarce, koji također ispunjavaju taj život, činimo si ga uzajamno ljepšim, vedrijim i opušenijim, pomažemo si i važno smo si. Jednađba, makar moja, muškarac=sex, nikako ne stoji!

Postoji tanka, ali vidljiva i jasna linija između prijateljstva i koketiranja. Ali nije svima jasna. Vidjela sam na primjeru nekoliko žena i muškaraca, i moram reći, da nama, kojima je ta granica povučena u glavi, koketiranje, kad ga gledaš sa strane ili si objekt istog, izgleda samo malo blaže od običnog kurvarluka.
Klasično nabacivanje gdje je druga strana objekt nečijeg isključivo seksualnog interesa.

Ja isto imam muške prijatelje, ali s njima ne koketiram.
znamo se odlično zabavljati, čak i bacati neke seksualne aluzije, crno-humorne i sarkastične, ali ono što ja smatram koketiranje ne radim ni sa kim i ne dozvoljam nikome s kime nemam namjeru leći u krevet.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:39   #67
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
Postoji tanka, ali vidljiva i jasna linija između prijateljstva i koketiranja. Ali nije svima jasna. Vidjela sam na primjeru nekoliko žena i muškaraca, i moram reći, da nama, kojima je ta granica povučena u glavi, koketiranje, kad ga gledaš sa strane ili si objekt istog, izgleda samo malo blaže od običnog kurvarluka.
Klasično nabacivanje gdje je druga strana objekt nečijeg isključivo seksualnog interesa.

Ja isto imam muške prijatelje, ali s njima ne koketiram.
znamo se odlično zabavljati, čak i bacati neke seksualne aluzije, crno-humorne i sarkastične, ali ono što ja smatram koketiranje ne radim ni sa kim i ne dozvoljam nikome s kime nemam namjeru leći u krevet.
Mda, kao i oko dosta tema, definicija o čemu zapravo pričamo ne bi bila na odmet ....
Usput, u životu ti je obično malo, jako malo, stvari, poriva, osjećaja i ponašanja ISKLJUČIVO zbog nečega. Uglavnom je u pitanju skup, slijed događanja i okolnosti. Tako ćeš me teško uvjeriti da mlada zgodna žena ogromnoj većini muškaraca, bez obzira na praktične razloge komuniciranja, nije (i) predmet sexualnog interesa. Ili obratno, pa makar i na razni estetike.
Ili si ti možda u trenutku potpisa na Vjenčani list samo okrenula prekidač i više ne vidiš ništa, ne znaima te ništa, ne registriraš ništa? Ili samo misliš da je skandalozno nešto drugo priznati?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:48   #68
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ja pričam identično s muškarcima i ženama - o nekim područjima zajedničkih interesa, aktualnostima, trenutnim životnim okolnostima. Jednostavno nikad nisam imala potrebu tak flertati, čak ni kada sam solo. Ako mi se netko sviđa, vrlo nedvosmisleno i jasno to dam do znanja, ako ne neću opće ulazit u neke seksualne sheme jer mi to nije opće fora.

Valjda sam predirektna za te neke tihe vatrice.

Baš mislim da ako sa suprotnim spolom nabacuješ dvosmislene sheme, stalno neke fore na sex i to da ti onda muškarac=sex, ako ne možeš pričati bez seksualnih fora.

Kužim ja tebe, i vjerojatmo smo mi koji ne flertamo čudni i rijetki.
Zašto se svaka tema skoro obvezno, braneći svoj stav i pogled, mora svesti na isključivo? Velika je razlika NE MOGU li komunicirati s muškarcima bez sexualnih aluzija, ili MOGU komunicirati i sa sexualnim aluzijama, ravnopravno s njima! Ili čak ih ostaviti bez teksta kada sam posebno dobro raspoložena!
Ako ti se netko sviđa daš mu to nedvosmisleno do znanja??? Kako to misliš? Pa ja sretnem nekoliko muškaraca godišnje koji mi se sviđaju, pa što? Ne tražim nekoga za sebe i potpuno je irelevantno što je tome tako. Ali oni i dalje, bez sumnje jesu, što ja znam što sve, dobri, zgodni, duhoviti, privlačni ... I sve u svemu ljepše mi je s njima komunicirati, nego s ostalima koji su mi antipatični, glupasti, seljačine i što sve ne. Ali to nema veze s mojim mužem, mojim konačnim izborom i moji zadovoljstvom njime kada je pri ruci.
Odakle ideja da su žene povodljive glupače koje treba valjda kontrolirati da ih se spriječi da stalno preskakuju iz postelje u postelju tolikom privlačnim muškarcima? Pojas nevinosti?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:50   #69
Čuj DrDado, žena ti se zaljubila ili bar malo zatreskala. Pa kaj onda! To se ne može kontrolirati a flert i zezanje je zdravo za radost.

Možda je prođe a možda ne. Možda je iskreno a možda nije. Ne djeluje ti žena kao netko dubiozan i produhovljen a niti je on njena srodna duša koju je tek sad upoznala. Daj se saberi i ne preuveličavaj da sve što radi ima veze sa njim.
U svakom slučaju možeš tu lamentirati još tjednima i biti ljut, ali istina je da si od žene napravio lutkicu i razmaženu princezu koja te ne poštuje.
Od sebe si napravio Maricu Hrdalo.

Možda si htio sve previše kontrolirati u kući a žene nisu psi, ne vole kratke uzice. Možda si zahtijevao previše reda, sitničario, prigovarao, radio od nje manje vrijednu osobu " ja sve moram kontrolirati i sve ja muško bolje znam i trebam sve nadzirati".
Ne znamo kakav si muž. Posesivan, ljubomoran, kontrolirajući, muška baba sa krpom ? Možda nisi takav.
Žena treba ljubav, divljenje. svoje interese, poštovanje a ne kratku uzicu.
Malo odi na zrak pa razmisli. Ne možeš ničije srce držati u zlatnom kavezu pa ni ono svoje žene.
Srdit si kao neki muževi koji su umislili da se bez njih ništa ne može, koji imaju kakti sve pod kontrolom, koji je ženi naj, svuda se guraju a ono... dojde Ovan i ćopi račicu.
Pokušaj razmisliti kakav si bio muškarac, kakav prijatelj ženi i zakaj ti toliko pogađa ego ako se njoj netko sviđa. Udata je ali nije oduzeta pa flert ne znači da te vara.
Možda joj falilo pažnje i romantike, ne znamo.
Pranje suđa, veša i guranje muškog nosa u sve ženske poslove i želje ne znači biti dobar muž. Zašto ona ne radi? Zašto nije zaposlena? Kužiš?
Ovo ti je najbolji savjet:

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Objesi pregaču o klin, kupi motor i kreni malo na vožnjice sa frendovima.
Ili bilo što slično...njoj ostavi kućanske poslove i ograniči joj budget.
Da vidiš kako ljubav cvijeta
Ne mora motor ali može neki drugi hobi. Nije ti valjda hobi slaganje veša , kontroliranje kućanstva(kaj bumo kuhali, kaj bumo prali) i potreba za savršenim dojmom domaćice? Nadam se da nije.
Malo to proširi, malo se o sebi brini, prestani biti sluškinja kući i takvoj ženi i pusti ženu nek' diše.
Pusti joj da ona bude domaćica, majka, žena koja ima obaveza a ti malo budi samo muškarac i dr.dado. Malo više poštuj sebe i nju.
Pokopčaj to i na konju si.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:55   #70
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Zašto se svaka tema skoro obvezno, braneći svoj stav i pogled, mora svesti na isključivo? Velika je razlika NE MOGU li komunicirati s muškarcima bez sexualnih aluzija, ili MOGU komunicirati i sa sexualnim aluzijama, ravnopravno s njima! Ili čak ih ostaviti bez teksta kada sam posebno dobro raspoložena!
Ako ti se netko sviđa daš mu to nedvosmisleno do znanja??? Kako to misliš? Pa ja sretnem nekoliko muškaraca godišnje koji mi se sviđaju, pa što? Ne tražim nekoga za sebe i potpuno je irelevantno što je tome tako. Ali oni i dalje, bez sumnje jesu, što ja znam što sve, dobri, zgodni, duhoviti, privlačni ... I sve u svemu ljepše mi je s njima komunicirati, nego s ostalima koji su mi antipatični, glupasti, seljačine i što sve ne. Ali to nema veze s mojim mužem, mojim konačnim izborom i moji zadovoljstvom njime kada je pri ruci.
Odakle ideja da su žene povodljive glupače koje treba valjda kontrolirati da ih se spriječi da stalno preskakuju iz postelje u postelju tolikom privlačnim muškarcima? Pojas nevinosti?
Nitko te nije napao, smiri malo doživljaj.

Samo sam rekla da nemam potrebu flertati i da ne prakticiram takav oblik komunikacije. Kada netko proba sa mnom, ne prihvaćam, sama ne iniciram.

Već sam ti rekla da te kužim i da te ne osuđujem, te da većina tak flerta koliko vidim.
Ovo da su žene povodljive glupače ne kužim odakle si izvukla iz mojih upisa, pa ću pretpostaviti da nije upućeno meni.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:02   #71
Quote:
drdado kaže: Pogledaj post
Otac mi je radio u inozemstvu, a majka je održavala kuću i imanje. Mi djeca smo joj pomagali do punoljetnosti. Tad smo se razišli zbog fakulteta i zaposlenja koje nije bilo u našem mjestu stanovanja.
kakav je bio odnos s majkom? kakav je tip roditelja bila? koliko ste često viđali oca, jel vam zbog rada vani i fizičke neprisutnosti bio dalek, nešto poput stranca?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:38   #72
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Tako ćeš me teško uvjeriti da mlada zgodna žena ogromnoj većini muškaraca, bez obzira na praktične razloge komuniciranja, nije (i) predmet sexualnog interesa. Ili obratno, pa makar i na razni estetike.
Naravno da jest. Bilo bi čudno da nije. A da li baš svaka mlada zgodna žena, naročito kad je udana, mora objeručke prihvatiti nečiji flert?
Zašto? Samo zato jer može? I jer ju to zabavlja i hrani joj krhki udani ego?


Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ili si ti možda u trenutku potpisa na Vjenčani list samo okrenula prekidač i više ne vidiš ništa, ne znaima te ništa, ne registriraš ništa? Ili samo misliš da je skandalozno nešto drugo priznati?
Naprotiv, što kaže moja baba "ako sam ženjen, nisan sklenjen"
Sad sam čak i proširila krug muškaraca koji su mi seksualno privlačni, nasuprot onom prije braka.
Ali to ne znači da ću, makar i mogu, i dobila bi pozitivan feedback, lijepo i pogledati nekog drugog.
Razlog, ja osobno se vodim sa onim - ne radi nikome ono što ne želiš da tebi rade.
Ja sigurno ne bi voljela da moj muž flerta sa drugim ženama van okvira dobrog ukusa. Pa to ni ja njemu ne želim priuštiti.

Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Zašto se svaka tema skoro obvezno, braneći svoj stav i pogled, mora svesti na isključivo? Velika je razlika NE MOGU li komunicirati s muškarcima bez sexualnih aluzija, ili MOGU komunicirati i sa sexualnim aluzijama, ravnopravno s njima! Ili čak ih ostaviti bez teksta kada sam posebno dobro raspoložena!
Jesi se zapitala koliko stvarno njih to komuniciranje gleda kao "gle, pametna i duhovit žena, stvarno ju cijenim, ali samo na duhovnoj razini", a koliko kao "gle, slobodna pička na dohvat ruke, i podero bi ju ko luđak novine"?

Ako te to loži, to je tvoje pravo.
Ali mislim da gadno precjenjuješ muškarce kad flertaš s njima i misliš da je to njima samo zabava, bez očekivanja.
Istovremeno, nemoj zamjeriti, podcjenjuješ žene, koje ako ne flertaju, pot ebi ne znaju svoj seksualni interes usmjeriti tako da druga strana zna jasno šta dotična želi.
E vidiš, zato ja izbjegavam flert, jer kod mene je: ili/ili. Nema sredine.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:49   #73
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Jer najbitnije u cijeloj priči je to što je račica.
Ma nije. Najbitnije je to da žena ima zlatnu pi*ku i zato može raditi što hoće.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:09   #74
Ovo je sve razgovor dobro jutro bako, berem trešnje sinko.
Ništa on ne konta i čita od svega napisanog.
Njemu je problem što ona želi ovna, ah kako smije i zašto a ne kaj lezilebari doma, fura se kako fizički jadna nemre ništa i iskorištava ga maksimalno dok sanja o avanturi sa potpuno drugačijim muškarcem.
To je uzrok problema. Njeno gotovanstvo i razmaženost a ne taj ovan.

ps. dado znaš i zaposlene žene, vrijedne, požrtvovne sa pametnim muževima nakon posla i kućanskih poslova pišu zadaće, bdiju nad bolesnom djecom.sutra ujutro umorne i nbeispavane idu na posao a ne lete za nekim ovnom pišući mu sms. Kako to ne kužiš?
zato jer su majke. nije tvoja zato Majka Tereza i predivna majka nad majkama.
Daj malo čitaj kaj ti pišemo i razmišljaj zakaj sebe ne poštuješ i voliš i živiš sa ženom koja te ne poštuje i voli.
Zakaj ? Tko te naučio da stalno moraš hrmbati za nju onak' lijenu?
Još ako nam veliš da nosi pulovere oko križa, kuka kak je bubrezi bole i sve fizičko je bekino no no, onda si našao lukavu pijavicu.
To zakaj ona ne cijeni tvoju žrtvu i ljubav ? E pa kompa ona se ne diže ujutro na posao, ona ne mora brinuti o financijama, ona ne radi doma i na poslu kao ti pa ju baš zaboli za tvoje žrtve. Ona se ne mora žrtvovati i ne osjeća zahvalost.
To si si sam kriv.
Nađi joj posao, ukini lovicu, ostavi kućanske poslove i da vidiš ljubavi kako reče Harderica.
Toliko o tome.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:21   #75
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
Imam nultu toleranciju na koketiranje, bilo sa ženske ili muške strane.
Ne znam zašto, ali oduvijek sam istinski prezirala ljude koji se tako "zabavljaju" i hrane ego.
+ 1

Meni je koketiranje besmisleno trošenje energije na nekog iksa ili ipsilona umjesto na svog partnera. Izrazito sam zatvorena prema tome. Baš si mislim, kako bi bilo jadno da svu tu erotsku, lepršavu i koketnu energiju investiram u nebitnu personu istovremeno je uskraćujući svom partneru.



Za autora teme: tvoja žena mi je nejasna. Koliko godina ima? Kako to da se nema potrebu izgraditi u konstruktivnim sferama života? Kako to da nema potrebu imati svoj vlastiti novac u rukama?

Imaš toliko žena koje hendlaju puno radno vrijeme, odgajaju dvoje klinaca, razvoze ih po treninzima, kad pričaš s njima pune su planova kako unaprijediti život sebi i svojoj obitelji. Svjesne su da prolazne i jeftine avanturice i koketerija ne spadaju u viziju života kakvu su zamislile. A ova tvoja se teli cijeli dan po kući i čeka kad će krenuti retrogradna venera prema egzaltiranom mjesecu. Svašta.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:24   #76
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zakaj ? Tko te naučio da stalno moraš hrmbati za nju onak' lijenu?
Još ako nam veliš da nosi pulovere oko križa, kuka kak je bubrezi bole i sve fizičko je bekino no no, onda si našao lukavu pijavicu.


Pozitiva, baš si slikovita.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:16   #77
Zvučiš kao stvarno ok suprug i otac, žao mi je da ti se ovo događa, uistinu. Nisi to zaslužio.

Priča je već viđena, ofucana i otužna, a tvoja žena iz datog opisa ostavlja dojam nezrele, labilne, isprazne osobice zaostale u emotivnom razvoju.

S takvom osobom ti život nije lak.

Okolina je zasigurno prozrela njeno ponašanje i oboma vam se rugaju iza leđa.

Ona mašta o drugom muškarcu, koketira s njim, zavodi ga, zaljubljena je u njega, vjerojatno fantazira o seksu s njim i sasvim je izgledno da bi te mirne savjesti i drage volje prevarila s njim. Ako već nije.

On nema što izgubiti, uzeo bi što mu se nudi, izdovoljio se na njoj i vratio ju tebi kad bi mu bilo dosta.

Ti si u cijeloj priči samo smetnja. Korisna budala, ništa više.

Po vibri koju ostavljaš, ti bi joj prešao preko svega, čak i preko seksa s njim i primio ju nazad, unatoč svemu. To je isto legitimno, ali ispadaš teški rogonja i naivac i mene kao neznanu nakupinu piksela srce boli kad pomislim kako te ne poštuje, kako ti laže i koliko ti boli nanosi i sve to dok ti pritom radiš za kruh koji njoj i djeci donosiš na stol, pomažeš joj kod kuće i sve to trpiš kao tužni psić podvijenog repa kojeg su malo previše zlostavljali.

Oprosti ako sam te povrijedila bilo čime napisanim, nije mi to bila namjera, samo sam ti htjela dočarati koliko je neutralnom promatraču ta priča zapravo tužna i kako uistinu zaslužuješ bolje.

Drži se.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:36   #78
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Jest da ona vjerojatno malo koketira, ali zar to povremeno ne radimo svi sa simpatičnim ljudima?
Ahm, ovaj, ne znam kako bih ti to rekla, ali big fat NO. Ne, ne radimo to svi.
Nemoj mjeriti svijet svojim metrom. Iz osnovne ljudskosti, iz vjernosti, odanosti, principa, samopoštovanja, osobnog digniteta, poštovanja i prije svega ljubavi prema svom mužu, nikada ne bih flertala ni s kim osim s onim čiji prsten nosim na ruci.

I nemam dobro mišljenje o osobama koje su u vezi ili braku, a okolo flertuju.
Moj tata ima ime za takve, ali ću ostati pristojna.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:22   #79
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Čuj DrDado, žena ti se zaljubila ili bar malo zatreskala. Pa kaj onda! To se ne može kontrolirati a flert i zezanje je zdravo za radost.

Možda je prođe a možda ne. Možda je iskreno a možda nije. Ne djeluje ti žena kao netko dubiozan i produhovljen a niti je on njena srodna duša koju je tek sad upoznala. Daj se saberi i ne preuveličavaj da sve što radi ima veze sa njim.
U svakom slučaju možeš tu lamentirati još tjednima i biti ljut, ali istina je da si od žene napravio lutkicu i razmaženu princezu koja te ne poštuje.
Od sebe si napravio Maricu Hrdalo.

Možda si htio sve previše kontrolirati u kući a žene nisu psi, ne vole kratke uzice. Možda si zahtijevao previše reda, sitničario, prigovarao, radio od nje manje vrijednu osobu " ja sve moram kontrolirati i sve ja muško bolje znam i trebam sve nadzirati".
Ne znamo kakav si muž. Posesivan, ljubomoran, kontrolirajući, muška baba sa krpom ? Možda nisi takav.
Žena treba ljubav, divljenje. svoje interese, poštovanje a ne kratku uzicu.
Malo odi na zrak pa razmisli. Ne možeš ničije srce držati u zlatnom kavezu pa ni ono svoje žene.
Srdit si kao neki muževi koji su umislili da se bez njih ništa ne može, koji imaju kakti sve pod kontrolom, koji je ženi naj, svuda se guraju a ono... dojde Ovan i ćopi račicu.
Pokušaj razmisliti kakav si bio muškarac, kakav prijatelj ženi i zakaj ti toliko pogađa ego ako se njoj netko sviđa. Udata je ali nije oduzeta pa flert ne znači da te vara.
Možda joj falilo pažnje i romantike, ne znamo.
Pranje suđa, veša i guranje muškog nosa u sve ženske poslove i želje ne znači biti dobar muž. Zašto ona ne radi? Zašto nije zaposlena? Kužiš?
Ovo ti je najbolji savjet:



Ne mora motor ali može neki drugi hobi. Nije ti valjda hobi slaganje veša , kontroliranje kućanstva(kaj bumo kuhali, kaj bumo prali) i potreba za savršenim dojmom domaćice? Nadam se da nije.
Malo to proširi, malo se o sebi brini, prestani biti sluškinja kući i takvoj ženi i pusti ženu nek' diše.
Pusti joj da ona bude domaćica, majka, žena koja ima obaveza a ti malo budi samo muškarac i dr.dado. Malo više poštuj sebe i nju.
Pokopčaj to i na konju si.
Ja sam svojoj dao "slobodne ruke",nisam ju zivkao 100 puta dnevno ko konj,imala je fejs i instagram koji nisam kontrolirao,ma sve je bilo ok i tepali smo si...da bi ona ne jednom nego dva puta našla drugog frajera na netu za vatreno dopisivanje. Iz mog kreveta,čak i sa mog posuđenog mobitela jer je njen crko. Šta onda valja,kratka uzica,poluduga,bez uzice,sa brnjicom ili bez? Te stvari su nekim ljudima jednostavno urođene i nikada se neće promjeniti. Priznajem u srednjoj školi sam se i ja zajebavao ali nikad kad sam bio u "ozbiljnoj vezi". Od tada sam bio u 2 duge veze na koje sam spičkao 10 godina i obje su završile na isti način. Zaljubljenost,zajednički život,rutina...i onda kad se osjeća sigurno nađe se netko treći.

Autore dragi,ja još nisam svojoj rekao definitivno zbogom iako se odselila prije 2 mjeseca ali izgleda da je to to. Sve ima svoju granicu,mi muški ne moramo biti vezani za nekog pupčanom vrpcom ako to ne ide. Koliko god mi imali svoje neke "fore" i "cake" ona je sjebala moje povjerenje u nepovrat. Možda biti sam neko vrijeme i nije loše,nakon što sam se skulirao i prestao se žaliti meni je bolje a ona i dalje šalje poruke,nada se nečemu... Neka. Nek se kiseli,drugo nije ni zaslužila. Ne mogu ti konkretno reći jel se trebaš rastati ili ne ali bajo moj...predobar si ti za nju,uostalom ti si jedan dio posla obavio,imaš djecu...ja djece nemam i tim više mi je i bolje i gore,bolje jer ne moram nekoj krmači plaćati alimentaciju a gore jer sam prešao 3 banke i nemam djece. Jebiga,šta god odlučiš nakon ovog je čista kocka,kao i kod mene. Krenuti dalje sam u nepoznato ili ostati i trpiti,biti sumnjičav non-stop,žderati se...jako teška odluka!
model500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:37   #80
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ili si ti možda u trenutku potpisa na Vjenčani list samo okrenula prekidač i više ne vidiš ništa, ne znaima te ništa, ne registriraš ništa? Ili samo misliš da je skandalozno nešto drugo priznati?
Nije za mene bilo pitanje,al ću napisat kak se ja osjećam.
Ja stvarno nikakve muškarce ne primjećujem.Ne otkad sam potpisala vjenčani list,nego otkad volim svog muža.
Prije sam znala vidjet zgodne likove u prolazu,tramvaju,na plaži,kafiću...Ma bilo gdje.
Sad ne vidim nikog.
Ne sjećam se kad sam zadnji put pomislila kak je netko zgodan.
Ne znam u čem je stvar.Valjda ni ne gledam.Ne zanima me to.
Ne kažem da ljudi koji nisu kao ja ne valjaju il da je to "skandalozno" priznat,samo dozvolite da postoje ljudi koji su drukčiji i da nismo svi isti.

Tu neki vrijeđaju autora da je papučar...Meni nije.Meni je to za svaku pohvalu kaj pomogne i u kućanstvu,iako mu žena ne radi.I ako ona ne zna to cijenit,njen gubitak.
I kaj ak je gledao poruke?
Sad je on još kriv kaj je gospođi narušio privatnost piskaranja s drugim.
Autore,ja bi iskreno rekla ženi da mi to smeta.I da prestane s tim.
A onda ćeš vidjet jel joj dovoljno stalo do tebe ili nije.

I ne vjerujem u horoskop,ali sam ovan.
Kad je već riječ o ovnovima...Pa da se i ja pohvalim.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.