Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 10:01   #61
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
nije to baš tako, itekako je bitno ako se kupuje novcem zarađenim/naslijeđenim prije braka

osobno sam jako protiv bilo kakvog petljanja u moju imovinu... ni svojoj djeci ne bi tolerirala da počnu s takvim pričama, a kamoli novom partneru koji nije uložio ni šibicu
ovo "petljanje u moju imovinu" se stavlja na prvo mjesto kad je odnos u pitanju? osobno, osobu koju volim željela bi zaštiti od neimaštine u trenu kad ja umrem. imam sličnu situaciju, novog muža i djecu iz bivših brakova. ne bih željela da moj muž ima neizvjesnu budućnost ukolko ja prva umrem. čak i ako živimo u mom stanu ne bih željela da mu se egzistencija dovede u pitanje ako ja prva odem. to što on nije donio nekretninu u brak ne znači da vrijedi manje od mene.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:19   #62
A nekad ljudi zajune, a ostale aktere priče zaboli.

I ja sam imala prijedloge da dam neku lovu stepdjeci, ne bi li izbjegli eventualna natezanja između djece kada neko od nas dvoje odapne, pa su mi fino objasnili da nema za tim potrebe. Da ih to ne zanima i na poslijetku da ću si narušiti kvalitetu života bez nekog bitnog razloga, te da ima vremena jer vjeruju svojoj braći i sestrama.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:22   #63
Nije nemoralno, ali je malo čudno.
Malo je i shvatam, ali mislim da tvoj prijedlog da njoj pripada dozivotno, a zatim djeci ne bi trebala odbiti.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:25   #64
Ma nije ni to neka logika. Ja živim u kućerini koju ne bi mogla održavati, da sam solo i u penziji. A ovaj ugovor te veže da ju nemreš za života prodat.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:41   #65
Iz pozicije djeteta, da mi se mama uda za nekoga tko nema svoje imovine i završio bi na cesti kad ona umre, radije bih da on naslijedi kuću nego ja i brat. (iako po deafultu nasljeđuje svako po trećinu, zar ne?)
Iz pozicije bračnog partnera, nezamisliva mi je situacija u kojoj sve što imamo nije u pola-pola vlasništvu i to je jasno bez ikakve rasprave.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:46   #66
Nemoral je davno izumro u našoj okolini
Bernd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:56   #67
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Da ne duljim

U braku par godina, drugi brak oboma, oboje imamo djecu iz prvog braka, nemamo djece u braku. U planu kupovina kuce.

Moja zena postavlja meni zahtjev da joj dam eksluzivno pravo nasljedivanja kuce u slucaju da ja prvi umrem. Isto pravo pruza meni.

Meni to moralno i eticki neprihvatljivo da uskratim svoju ili njenu djecu nasljedstva, njoj je to stvar sigurnosti jer nece da ostane na ulici.

Ja kazem, ok razumijem, mozemo dati pravo dozivotnog uzivanja, ona kaze to znaci da ne bi mogla prodati i uzeti manji stan. Ja se mislim, wtf, u koji twilight zone sam ja zalutao.

Komentari ....
a gdje vam je stan iz ove priče;

Kupim nam stan, kesom, u vecem gradu u HR. Kazem joj, eto to je pola na tebe pola na mene, ne moras vise da brines, gdje ces I kako ces. Ovo je sve u manje od 3 godine. Znaci nakon oko 3 godine braka sa mnom dobija pola stana na njeno ime
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:18   #68
Stan je u procesu prodaje da bi se kupila kuca.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:37   #69
kod takvih isključivanja nema apsolutno najmoralnije solucije.

pristala bih na takav deal, ali samo za imovinu stečenu u braku. ono prije vašeg braka trebalo bi oporučno ostaviti djeci, svatko svojoj, a novostečeno može ići onome koji duže poživi.

za cijelu imovinu, ili kuću kupljenu od love koju su zaradio prije nje - nikako. zamisli, umreš, ode se njoj, umre ona, sve njenoj djeci.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:39   #70
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Iz pozicije bračnog partnera, nezamisliva mi je situacija u kojoj sve što imamo nije u pola-pola vlasništvu i to je jasno bez ikakve rasprave.
meni ne - kod nas je kao u zakonu - stečeno za zajedničkog života zajedničko, njegovo nasljedstvo je njegovo i jednom će ići našoj kćeri, moje buduće nasljedstvo bit će samo moje, a kasnije od naše kćeri. nezamislivo mi je smatrati svojim ono što je stekao pokojni mužev otac ili njegov ujak, a on nasljedio.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:41   #71
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Stan je u procesu prodaje da bi se kupila kuca.
ako ne trolaš, ne kužim što vas veže, zašto ste skupa
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:47   #72
Ona zeli imati nesto iskljucivo na svoje ime, da je samo njeno vlasnistvo i da to s nikim ne dijeli.
Nakon tvoje smrti tu kucu bi prodala (eventualno) i kupila si nesto manje.
Razliku ne zeli dijeliti jer ce joj trebati za lijekove, bolnicko lijecenje, medicinsku njegu, staracki dom i svasta drugo sto joj starost i bolesti nose.
Svjesna je da se ne moze osloniti ni na tvoju ni na svoju djecu. Ona imaju svoj zivot i a i ne zeli im biti na teret. Sto mi je korektno i realni pogled na buducnost koju zivot nosi.
Isto tako je svjesna da svojom placom nece moci si priustiti mirnu starost.
Zato se boji, nesigurna je a i popusila u prvom braku..
Tvoja djeca ni na koji nacin nece time biti ostecena jer ce te naslijediti u puno vecoj vrijednosti nego sto je kuca.
Ja da imam financijske mogucnosti gledala bih da pomognem roditeljima, partneru kojeg volim i cijenim da ne mora brinuti i biti ovisan o tudjoj pomoci (i dobroj volji) u starosti.
Ako se bojis da te ne odere za lovu, uvijek postoje pravne mogucnosti da se zastitis.
Imas novaca za dobre odvjetnike.
kleinvillige is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:56   #73
Znate kaj ?
Ima tu savršene pravde i vrhunske svemirske matematike. Slično ponekad doista privlači samo i jedino slično te se slično sličnom divi. Svemir sve to na kraju posloži. Kad si pohlepan i lova ti je sve, sve mjeriš novčanom vrijednošću i moći nu ti kompa nekoga kome je isto tvoja lova i moć najvažnija kod tebe. Drugo neš dobiti. Možda nešto naučiš, da ne miješaš kruške i jabuke. Ljubav i novac.

Čovjek npr. ima hrpu love, nekretnina, važan mu je ili na prvom mjestu taj materijalno/imovinski životni status, voli ludo novac, voli ostaviti dojam lovaša i očekuje divljenje žena zbog toga kaj ima ili je stvorio.
Stavlja sve drugo na peto ili šesto mjesto i pomalo ne uči važne stvari vezane za brak, vezu, ljubav nego mjeri malo ćaknutim mjerama korisnosti.Ostane emocionalno nedorađen.
Kaj se dogodi?
Privuče lukavu, gramzivu ženu kojoj je to isto strašno važno ili jedini kriterij sreće. Kaj drugo? Ne bu valjda privukao neku konceptualnu umjetnicu,rockericu, ženu koja volontira u udruzi pomoći starijima i nemoćnima, neku humanitarku kojoj je lova na zadnjem mjestu.
Kaj će ona sa njim i on sa njom takvom?
Nju zanima ljubav npr. karakter, smijeh, iskrenost, individualnost i ne divi se ljudima koji su u modu: money hungry fools Ne živi za lovu i za dojam na ljude. Najmanje ima želudac titrati nečijem velikom egu i velikoj lovi.

Zato sličan dobije sličnu. Nema tu greške.
Samo kaj je to sada neka lukavica. Nađu se. Zakaj neka kao ja sanjarka ili neka npr. umjetnica ne trči za lovatorom i klanja mu se jer ima love? Igra dobru dušicu ali bezdušno ga guli ko zeca ?
Ne da svemir, zakon privlačenja trt mrt itd.

A kaj je najvažnije ti sa lovom i velikim egom neće žene koje se ne dive njegovoj lovi i ne titraju njegovom egu. Oni ispadnu Supermeni, ego im se nahrani a lukave žene znaju kako to sebi dobro naplatiti. Još ima takve nabiju grižnju savjesti jer sve što su sami zaradili ne troše na nju, kupuju joj stanove i kuće jer... ona se sa njim seksa, ona to zaslužuje.
Kao oni koji traže samo savršene žene a la foto modele za dojam na okolinu " viđu što ja plaćam da spava sa mnom, aj unda reci da nisam zato puno vrijedniji od tebe i Zdenka.sigurno sam zato ljepši i bolji."
Onda se čude kaj takva jedna nekome bedastom bogatom muflonu sve to dobro naplati. Dojam na okolinu.


Kaj ja znam ali fakat nisam još vidjela nekoga tko surfa na ego tripingu love i moći, da ga zanima žena koju ne zanima lova i moć. Krug je zatvoren.
Svatko dobije kaj traži.

I love my life

Zadnje uređivanje pozitivax : 14.12.2017. at 13:04.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:59   #74
Quote:
kleinvillige kaže: Pogledaj post
Ona zeli imati nesto iskljucivo na svoje ime, da je samo njeno vlasnistvo i da to s nikim ne dijeli.
Nakon tvoje smrti tu kucu bi prodala (eventualno) i kupila si nesto manje.
Razliku ne zeli dijeliti jer ce joj trebati za lijekove, bolnicko lijecenje, medicinsku njegu, staracki dom i svasta drugo sto joj starost i bolesti nose.
Svjesna je da se ne moze osloniti ni na tvoju ni na svoju djecu. Ona imaju svoj zivot i a i ne zeli im biti na teret. Sto mi je korektno i realni pogled na buducnost koju zivot nosi.
Isto tako je svjesna da svojom placom nece moci si priustiti mirnu starost.
Zato se boji, nesigurna je a i popusila u prvom braku..
Tvoja djeca ni na koji nacin nece time biti ostecena jer ce te naslijediti u puno vecoj vrijednosti nego sto je kuca.
Ja da imam financijske mogucnosti gledala bih da pomognem roditeljima, partneru kojeg volim i cijenim da ne mora brinuti i biti ovisan o tudjoj pomoci (i dobroj volji) u starosti.
Ako se bojis da te ne odere za lovu, uvijek postoje pravne mogucnosti da se zastitis.
Imas novaca za dobre odvjetnike.
Izgleda da nema ako prodaje stan u Cro zbog kuće
Meni je cijela priča zbrkana i ne kužim kako niste još od prethodne štorije uradili nešto da poboljšate komunikaciju.
Mislim, ako pišeš da ona nije loša i da nije sponza, a ipak nećeš da je na neki način osiguras ( možete slobodno opet početi pisati -a što ona nije zaradila isto, bla, bla, pošto je poznato da su svi koji pišu ovdje milijunaši koji i sa završenom arheologijom tuku milijune na mjesečnoj razini ) - zašto joj ne ponudiš da kuća ne ide samo njoj (ako je već to toliki kamen spoticanja) već da će se jednog dana dijeliti uobičajeno (usput -kuća će se dijeliti -on ili ona i sva njihova djeca, ne samo njegova) ,a da ona sebi svoju plaću uplaćuje na štednju, a ne da je troši na domaćinstvo, krpice itd) ?
A da oboje niste skruženi -niste.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:37   #75
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
za takvu vrstu dokazivanja trebao bi imati račun s novcima koji su tamo od prije 5 godina i nisu se dirali u međuvremenu.
sve se to jako lako dokaže

Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Stan je u procesu prodaje da bi se kupila kuca.
e hebi ga onda... ako je stan njen onda ti ne kupuješ kuću od svoje love

zaboravi što si ti iskeširao za taj stan, to je prosto završena priča


Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Iz pozicije bračnog partnera, nezamisliva mi je situacija u kojoj sve što imamo nije u pola-pola vlasništvu i to je jasno bez ikakve rasprave.
ovo što pišeš iz pozicije djeteta ima neke logike ako je to djete odraslo, ako je djete maloljetno treba ga zaštititi na sve moguće načine

a iz pozicije bračnog partnera ja ne mogu zamisliti da budem u vezi sa nekime tko smatra "svojim" i moju djedovinu i ono što sam na toj djedovini izgradila sa bivšim mužem... jedan od razloga zašto to nismo poslije rastave djelili je bio baš zato jer će to i tako ostati našoj djeci (iako je realno bio isplaćen)
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:53   #76
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
sve se to jako lako dokaže
e hebi ga onda... ako je stan njen onda ti ne kupuješ kuću od svoje love

zaboravi što si ti iskeširao za taj stan, to je prosto završena priča


ovo što pišeš iz pozicije djeteta ima neke logike ako je to djete odraslo, ako je djete maloljetno treba ga zaštititi na sve moguće načine

a iz pozicije bračnog partnera ja ne mogu zamisliti da budem u vezi sa nekime tko smatra "svojim" i moju djedovinu i ono što sam na toj djedovini izgradila sa bivšim mužem... jedan od razloga zašto to nismo poslije rastave djelili je bio baš zato jer će to i tako ostati našoj djeci (iako je realno bio isplaćen)
Koliko sam skužila, on je prije braka njoj dao predbračni ugovor, tako da je njegova dobit zaštićena u slučaju rastave. Ja lično, da zarađujem koliko je on pisao, ne bih dovodila u pitanje da li moj partner treba na neki način biti osiguran u starosti, ako mene nešto klepi prije. Mislim, iz pozicije odrasle osobe, pretpostavljam da ne bih bila fascinirana da moj muž mora u penziji ići čistiti stubišta jer su moja djeca odlučila da ga izbace iz kuće ili da ga ucjenjuju na bilo koji način da mora sutra izlaziti iz našeg doma, ako ne želi. Lijepo je to osigurati djecu (mada po meni i poprilično pogrešno) , ali to ne znači da supružnik koji je bio sa mnom x godina treba biti sretan što je imao što jesti dok smo živjeli zajedno.
Sve u svemu, oni imaju veliki problem sa povjerenjem jedno u drugo, jer inače tu ne bi na stolu bilo svako moguće ucjenjivanje.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:01   #77
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Ne ni tako. Ja sam rekao, da je kuca odmah 50/50 i tako i tako, znaci ako ja umrem njoj ide 50% njenog i tako i tako. Ostatak se dijeli kako je po zakonu. Al i to sam rekao da se moze napraviti da moze uzivati dok je ziva, al ako prodaje, razliku treba podijeliti kako je po zakonu.
Pa ako je kuća odmah 50-50, nakon smrti jednog bračnog druga, preostali bračni partner dobiva pola od njegovih 50. dakle, ona bi u konačnici imala 75, a tvoja djeca 25.
Egoistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:22   #78
Quote:
Egoistica kaže: Pogledaj post
Pa ako je kuća odmah 50-50, nakon smrti jednog bračnog druga, preostali bračni partner dobiva pola od njegovih 50. dakle, ona bi u konačnici imala 75, a tvoja djeca 25.
Pa ne baš. Tu njegovu polovicu dijele ona i njegova djeca.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:25   #79
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ja lično, da zarađujem koliko je on pisao, ne bih dovodila u pitanje da li moj partner treba na neki način biti osiguran u starosti, ako mene nešto klepi prije.
e sad, bez obzira što bi i ja postupila kao ti, da partner prvi postavi to pitanje mislim da bi se dobro zapitala sa kime ja provodim život

ja nisam skužila da bi ona ostala na cesti nego sam skužila da nije zadovoljna kako je on zamislio podjelu... i to bi zamjerila svakome, i partneru i djeci
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:28   #80
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
za takvu vrstu dokazivanja trebao bi imati račun s novcima koji su tamo od prije 5 godina i nisu se dirali u međuvremenu.
kako ćeš dokazati da je kuća kupljena novcem koji je tu bio prije 5 godina (prije braka) a ne novcem koji je zarađen u braku? sve zarađeno u braku je zajednično, bez obzira što je ona zaradila puno manje od njega.
Sva imovina može se pratiti u poreznoj. Sve što je stečeno prije braka nije njeno i bok.

No ja ne vidim problem da ju upisuje u suvlasništo u udjelima. Kad on umre, njoj ostaju udjeli u vlasništu, a njegov dio nasljeđuje zajedno sa njegovim klincima. Na kraju ima većinski udio i može sa tim raspolagati kako hoće. Prodati, iznajmiti, pokloniti..

Isto tako može oporuku napisati i navesti svoje želje i zaštititi suprugu u slučaju smrti. Oporuku mijenjaš za života, pa ako utvrdi da je sponza, brišeš ju iz oporuke

U svakom slučaju imovinu moje djece ne bi dala na raspolaganje nikome, pa da me ucjenjuje s ne znam čime, odjebo bi mi iz života.
Ona bi svoju djecu zaštitila a njegovu ko jebe. I to njegovom imovinom, super.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.