Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 00:04   #81
Slazem se, kladjenje je kocka a kocka je zlo..Prokletstvo....Ne bih nikome preporucio i obaveza mi je reci da je to veliko zlo bez obzira da li bili dio onih 2-5% ljudi koji se klade a koji su u plusu..Opet si u gubitku...Cak i da donosi solidnu zaradnu opet si u gibutku vjeruje jer to uzima toliko vremena i truda, koncentracije i zivaca da nikada ne moze biti profitabilno...Sav taj trud, vrijeme i koncentraciju ulozi u bilo koji drugi posao i od prvog trena vec vidjeti rezutlate, dok sa kladjenjem ulazis u svijet nesigurnosti gdje samo kao sto rekoh 2-5% njih koji se klade zavrsavaju u plusu na duzi period..

Ja sam se sjebao jer sam prije 2 godine ovo sve bio spreman da priznam supruzi, tada sam imao pola ovih dugova i lakse bi se to prihvatilo. No tada sam bio u vrhuncu ovisnosti i tjerao sam inat da to sve vratim i vjerovao sam da se moze..No zadnje 2 godine sam samo igrao ne izpotrebe da igram i da kockam, nego vise iz potrebe da vratim dugove ili platim neke racune..Desavalo se da mi je kratkorocno polazilo za rukom, sjecam se prije 3 mjeseca sam imao neplacenih skoro 10.000 kn obaveza i onda me pogodio dobitak od 15.000 kn, platio obaveze 10.000 a 5.000 kn otislo ponovo na kocku u dva dana....

No evo, moze se..Usao sam u 4. dan bez kockanja...Mirniji sam, bolje razmisljam, nema stresa (sem kad se sjetim dugova)...Moze se, samo lagano....Jebiga igram i loto, ako me tu kad pogodi mogu se nulirati....Sa lotom cu nataviti, u tome ne vidim nista lose....
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 00:18   #82
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Slazem se, kladjenje je kocka a kocka je zlo..Prokletstvo....Ne bih nikome preporucio i obaveza mi je reci da je to veliko zlo bez obzira da li bili dio onih 2-5% ljudi koji se klade a koji su u plusu..Opet si u gubitku...Cak i da donosi solidnu zaradnu opet si u gibutku vjeruje jer to uzima toliko vremena i truda, koncentracije i zivaca da nikada ne moze biti profitabilno...Sav taj trud, vrijeme i koncentraciju ulozi u bilo koji drugi posao i od prvog trena vec vidjeti rezutlate, dok sa kladjenjem ulazis u svijet nesigurnosti gdje samo kao sto rekoh 2-5% njih koji se klade zavrsavaju u plusu na duzi period..

Ja sam se sjebao jer sam prije 2 godine ovo sve bio spreman da priznam supruzi, tada sam imao pola ovih dugova i lakse bi se to prihvatilo. No tada sam bio u vrhuncu ovisnosti i tjerao sam inat da to sve vratim i vjerovao sam da se moze..No zadnje 2 godine sam samo igrao ne izpotrebe da igram i da kockam, nego vise iz potrebe da vratim dugove ili platim neke racune..Desavalo se da mi je kratkorocno polazilo za rukom, sjecam se prije 3 mjeseca sam imao neplacenih skoro 10.000 kn obaveza i onda me pogodio dobitak od 15.000 kn, platio obaveze 10.000 a 5.000 kn otislo ponovo na kocku u dva dana....

No evo, moze se..Usao sam u 4. dan bez kockanja...Mirniji sam, bolje razmisljam, nema stresa (sem kad se sjetim dugova)...Moze se, samo lagano....Jebiga igram i loto, ako me tu kad pogodi mogu se nulirati....Sa lotom cu nataviti, u tome ne vidim nista lose....
...Jer kocka se krije
i čuči u svakom od nas
i čeka pravi čas...
https://www.youtube.com/watch?v=D3tZmUOJ2Ro
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 01:15   #83
Da si igrao svaki dan jedan par koeficijenta 2,00 za 500 eura bio bi sada na nuli, ali ne , ti si bio pohlepan pa naprdiš 5 parova i rokneš 100e i odnese te lipi đava , ljudi koji igraju samo jedan par dnevno koef 2 , jednom dobiju jednom izgube i uvjek su na nuli ,mozda nekad malo u plusu, a ovi koji igraju 3,4,5 parova gube stalno
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 08:23   #84
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
da pojasnim nesto vezano za zadnje postove.
.15000 kn mjesecno zaradjujem i imam stalan posao. 10.000 kn jos nenam, tek sam prosli mjesec usao u taj posao i ocekuje se ta zarada za mjesec-dva i to ce rasti tako da tek od sljedeceg mjeseca cu imati i tih 10.000 kn. uz to sam primoran da radim vise (prekovremeni, poneka nocna smjena ili vikend) te i tako mogu zaraditi dodatnih 5.000 kn mjesecno.
I ne pizdim zbog dugova i ekonomijer jer ponavljam, mijenjam se u potpunosti a dio tih promjena ce biti i stednja, pa cak na granici skrtosti, nema luksuza, rasipanja, cascenja, pomaganja drugima... ja sam i na to mnovo novca stukao, nema vise...


ja pizdim sto sam dosao do toga da sam rasturio obitelj, najvise u emocionalnom pogledu jer nema vise tu ljubavi, harmonije, povjerenja. ekonomski njima barem do sada nista nije nedostajalo.. zivimo isto kao da imamo milion ustedjeno na racunu... ni luksuzno kako bi mozda mogli zivjeti da nije bilo kocke ali nismo ni bijeda da se nema za osnovne namirnice kao sto netko rece. Mogao sam davno kao sto takodje netko rece voziti bijesno auto od 50k ili 100 k eura, ali nisam, nije mi to prioritet u zivotu..vozim solidno auto i to je to..tako je i sa ostalim stvarima u zivotu.

Edwood, hvala na prijedlog za taj film, potrazit cu ga i pogledati obavezno prije nego sve priznam. a priznat cu sve nakon razgovora u klinici kod strucnjaka za odvikavanje od ovisnosti.

Samo pretpostavljam i nagadjam ovo, nisam strucan ali kao moguci uzroci mog kockanja mogu biti:
-genetika
-takodje i mog ego
- odnos (brak)

cak moze biti i kombinacija toga. nadam se da ce strucnjaci uspjeti to ustanoviti.
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
kima pomoci jer ja imam planove sta da radim u odredjenim situacijana. Prvo i osnovno je da prestajem zauvijek sa kladjenjem. To uspijevam, evo 3. dan bez kocke (smijesan je to pokazatelj ali za mene je to veliki korak jer sam do neki dan kockao po 15-17 sati dnevno u prosjeku). Nakon toga, dakle sljedeceg tjedna slijede razgovori sa lijecnikom pa sa psihologom pa razgovor u klinici za odvikavanje sa strucnim osobljem. Nakon toga cemo utvrditi terapije i daljnji plan. Tek nakon toga slijedi razgovor sa suprugom i tu zavrsava prvi dio mog plana. Zavisno od ishoda za dalje sam napravio dva sljedeca plana u dvije razlicite situacije. Plan A1 ukoliko dobijem podrsku i zadnju sansu i plan A2 ukoliko ona samo odluci da je tu nas kraj

Lakse mi je sada priznajem nego u trenu kada sam ovo sve pisao. 3. dan bez kocke, zivim zivot konacno, igram se sa klincima, uzivam, mada mi je jos uvijek bura u glavi, ali promatram sta sam sve propustio u zivotu te sta me ceka ako iz toga izidjem kao pobjednik.

A tek na tren se sjetim i Mourinha i Reala i Messija i Ronalda i svih ostalih i svima se samo mame najebem kroz osmijeh..


Meni samo nije jasno ako ti kako kazes kockas dnevno (do neki dan ) 15-17 sati kada uspijes radit stalan posao i ovaj jos sa strane i natuces 25k kn .
Pa ti si covjece multitask ..jel upijes jest,disat ,spavat ,istusirat se..ti si superman
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 15:59   #85
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
tenis nije aktuelan jer nikoga ne znam u tim vodama a i male su kvote a i to se lakse otkriva od strane kladionica i blokira.

ma to je meni samo plan D ako stvarno ostanem sam i na ulici i bez ikakvog izlaza i rijesenja. ...

Ja sada samo razmisljam o pozitivnim promjenama. Evo 3 dana bez kocke i bez pracenja sporra. Sport me sada samo zanima kao osobna aktivnost (nogomet, trcanje, skiganje, plivanje, vjezbe)..

Posvetio sam se sebi i obitelji.


Možda mi je promaklo - jesi rekao ženi?
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:17   #86
Nisam jos nista rekao, imam prvo razgovor kod psihologa nardnog tjedna, pa u klinici sa strucnjakom za odvikavanje pa cu tek onda reci supruzi...

Inace evo 4. dan bez kocke..danas bio u prirodi sa klincima, proveli smo super svijrme...Bio sam nakon mnogo mnogo vremena u potpunosti koncentrisan na njih..Velika razlika...

A je multitask, kladio sam se u svim mogucim situacijama koje su me pratile tijekom dana..Nije sad da sam non stop klikao i kladio se, nego recimo uplatim okladu pa pratim rezultat neko vrijeme..kada se to okonca, uplatim nesto drugo i tako...ma bolest, sta drugo da kazem...

A sto se tice tog jednog para, rekao sam vec, to je kladjenje na singl, okladu, vjerovatno najbolja strategija za kladjenje. Pored nje ja sam pronasao nekoliko koje su stvarno funlcionisale i prakticki garantirale profit na duzi period, no moj problem je sto me je kladjenje uzivo totalno unistilo i toliko sam postao ovistan o tome da nisam mogao nista drugo da igram..krenem ja sa bilo kojom strategijom koja bi i funkcionisala, ali zavrsim na kladjenju uzivo i tu me oderu kao jarca....

No sada sam miran i mnogo mi je ljepse, zivim zivot, a oni sto kazu da su kvote zivot, nema svojim najmilijim reklamiraju ta sranja...sve kladionice treba pljackati....mnogo se obradujem kada god citam vijesti da su kladionice opljackane, a toga mnogo ima u zadnje vrijeme, znam da imaju osiguranja, ali samo ih treba pljackai, na svaki moguci nacin...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 01:06   #87
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Ben-hur, potpuno si u pravu. Nazalost dolazim iz obitelji gdje je puno i kockara i alkoholicara. Ja sam postao i jedno i drugo i dugo sam i pusio. Igrao sam i poker aparate.

Prvo sam prestao sa poker aparatima, to je davno bilo ali vrijedno je spomenuti. Pusenje sam takodje ostavio mada sam tu imao 2-3 epizode prestajanja sve dok na kraju kao i ovaj put nisam cvrsto prije svega sebi obecao da to za mene vise ne postoji.

Kladjenje na sport, zalosno je i reci ali tome me naucio moj rodjeni otac. zon je davno prestao sa tim mada nikad nije ni bio ovistan, igrao je za sitbe novce i kao hobi i zabavu. Mene je godinama molio da i ja skroz prestanem ali nisam ga poslusao.

Da kazem i to da je moj kjupni dug premasio 360.000 kn, dakke moje 2 godisnje pkate. Poka od toga je otislo na kocku, cetvrtina na trosenje i razne luksuze a preostala cetvrtina na kamate jer me banke unistise.
daj boze da si ti stvarno odlucio spasavati zivote.
cita se kao da se opet nadas dobiti glavnu nagradu uz nikakav ulog.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 07:55   #88
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Nisam jos nista rekao, imam prvo razgovor kod psihologa nardnog tjedna, pa u klinici sa strucnjakom za odvikavanje pa cu tek onda reci supruzi...

Inace evo 4. dan bez kocke..danas bio u prirodi sa klincima, proveli smo super svijrme...Bio sam nakon mnogo mnogo vremena u potpunosti koncentrisan na njih..Velika razlika...

Dok ne kažeš ženi živiš u iluziji.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 08:00   #89
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
3 puna dana ne igram nista i ne razmisljam o tome, cvrst i odlucan, pamet i duh mi se razbistravaju, iz sekunde u sekundu postajem sve jaci i odlucniji. To je za mene ogroman napredak jer donedavno sam cim se probudim hvatao za mobitel, palio online kladionice i kladio se na neke ko zna kakve utakmice iz azije jer su bile prve na rasporedu.. tako je zapocinjao svaki moj dan. Ali sada ne, miran sam i spokojan i svojoj listi velikih promjena sam prikljucio i skidanje sa interneta ( sve gluposti sem poslovnih gdje zaradjujem).

U medjuvremenu pravim ekonomske planove i razvijam zaradu, prvo na kratkorocni period 4-6 mjeseci a dalje za godinu i vise i sve sam smireniji jer sve vise vjerujem da cu te dugove vratiti, ne tako lako kao sto sam ih sa gluposcu i pohleoom napravio, ali bit ce nadoknadjeno korak po korak.
.
Ne vjerujem da se ljudi okrenu preko noći.
Ono kao da odjednom progledaju.
Treba tebi sinko vremena i vremena da "ozdraviš".
Kockar ne prestaje u jednom danu biti kockar.
A bome ni alkoholičar.Daj Boze da ovo nisu prazne riječi,vec makar zrno odlučnost
Mada teško..
Jer ovo "reći ću kad idem psihologu.."po meni je i dalje bježanje od suočavanja...
Ili hoćeš da bude bolje upakirani u smislu draga kockar sam imamo 350.000kn duga ali ne brini idem psihologu,idem.na liječenje..
Mislim da od šoka za cifru i dug,tvoja žena ovo ostalo neće ni čuti..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 08:51   #90
Ja ovdje vidim klinca koji je smislio novi nacin kako prodat dojavu o namjestenoj utakmici.
Uskoro ocekujem post -sve mi je propalo...
__________________
bacam i skidam uroke
lord varg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 09:02   #91
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
daj boze da si ti stvarno odlucio spasavati zivote.
cita se kao da se opet nadas dobiti glavnu nagradu uz nikakav ulog.
Nije li baš to smisao klađenja? Zajebana ovisnost,mnogo je takvih
Bernd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 13:33   #92
haha vec 4 dana zivi bez kocke
vauuuu

skroz drugi zivot zivis

kao sto rekoh dok ponovno ne zaigras i opet dobijes...

opet si u vrtlogu
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 02:02   #93
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Ben-hur, potpuno si u pravu. Nazalost dolazim iz obitelji gdje je puno i kockara i alkoholicara. Ja sam postao i jedno i drugo i dugo sam i pusio. Igrao sam i poker aparate.

Prvo sam prestao sa poker aparatima, to je davno bilo ali vrijedno je spomenuti. Pusenje sam takodje ostavio mada sam tu imao 2-3 epizode prestajanja sve dok na kraju kao i ovaj put nisam cvrsto prije svega sebi obecao da to za mene vise ne postoji.

Kladjenje na sport, zalosno je i reci ali tome me naucio moj rodjeni otac. zon je davno prestao sa tim mada nikad nije ni bio ovistan, igrao je za sitbe novce i kao hobi i zabavu. Mene je godinama molio da i ja skroz prestanem ali nisam ga poslusao.

Da kazem i to da je moj kjupni dug premasio 360.000 kn, dakke moje 2 godisnje pkate. Poka od toga je otislo na kocku, cetvrtina na trosenje i razne luksuze a preostala cetvrtina na kamate jer me banke unistise.
Odi u neku banku koja će ti dat kredu na puno godina da prebiješ te dugove, ni prvi ni zadnji, primi se posla i pomalo složi svoj život od nule prema naprijed.
Prema supruzi iskreno, možda ostane uz tebe.
Gwendolinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 09:35   #94
u koju banku da ode kad je u svima zaglibio?
ne citas bas temu....

ajde samsung baci jedan listic da se i mi malo popravimo(financijski jel)
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:57   #95
Quote:
Gwendolinne kaže: Pogledaj post
Prema supruzi iskreno, možda ostane uz tebe.
Samo ako je potpuno luda.....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:23   #96
i dalje ne igram niti mi pada na pamet. Izdrzat cu, zapravo ja kockom nisam opterecen nego sa dugivima. Davno je u meni ubijena i ona najmanja sansa i nada da od kocke mogu profitirati a isto tako davno je ubijeno i to zadovoljstvo i uzbudjenje koje donosi kocka. Nema kod mene tih osjecaja vec dugo i nikakav mi je problem prestati. Moj problem su dugovi za koje nemam rijesenja dok sve ne priznam. Piranje kako ce se i tada rijesiti jer pred kolapsom sam.

Biznis mi dobro ide i bit ce zarade, samo nema je jos uvijek, treba vremena.. Tu trebam i ulagati a nemam i sad je i rizik da ce i to propasti bez ulaganja.

Takodjer zdravstveno sam los, psihicki, depresivan, zabrinut, lose mi je i muci me stomak...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 09:29   #97
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
i dalje ne igram niti mi pada na pamet. Izdrzat cu, zapravo ja kockom nisam opterecen nego sa dugivima. Davno je u meni ubijena i ona najmanja sansa i nada da od kocke mogu profitirati a isto tako davno je ubijeno i to zadovoljstvo i uzbudjenje koje donosi kocka. Nema kod mene tih osjecaja vec dugo i nikakav mi je problem prestati. Moj problem su dugovi za koje nemam rijesenja dok sve ne priznam. Piranje kako ce se i tada rijesiti jer pred kolapsom sam.

Biznis mi dobro ide i bit ce zarade, samo nema je jos uvijek, treba vremena.. Tu trebam i ulagati a nemam i sad je i rizik da ce i to propasti bez ulaganja.

Takodjer zdravstveno sam los, psihicki, depresivan, zabrinut, lose mi je i muci me stomak...
a jel ti voliš tu ženu kraj sebe? ako znaš da bi njoj bilo bolje da je sama, zašto ju ne pustiš da ode, i oporavi se. zašto ne dođeš jednom iskreno pred nju, i pustiš i nju da se izlječi od ovisnosti o pomaganju tebi? znaš da je ona isto ovisnik, https://www.psychologytoday.com/blog...-being-enabler
a djeca su ko spušve učili o odnosima od vas dvoje. i posadili ste u njima temelj za sve njihove buduće odnose. ili ovisnik ili uz ovisnika.
a ti misliš da se samo ti trebaš lječiti. cijela obitelj je otrovana tvojom oštećenosti, i cijela obitelj treba terapiju da bi možda jednom bili zdravi i sretni.
pa kreni.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 10:43   #98
To ce ipak utvrditi strucne osobe. Ako sam doista tezak oblik onda je i ucesce i lijecenje obitelji ( supruge ) neophodno. To me narocito boli jer i bez toga sam joj nanijeo dovoljno bola, emotivnog, ne finansijskog jer ja ipak nisam kockao novac neophodan za obitelj i izdrzavanje. Kockao sam novac kojeg smo mogli ustedjeti a nismo. Upravo ta konsultacija sa strucnim osobkljem i plan lijecenja su jedan od razloga zasto nista necu poduzimati do prve konsulracije koja je ovog tjedna.

Evo i mali update, ne kockam, puno mi je bolje, prociscavam se, posvetio sam se obitelji koliko mogu, citam o odvikavanju i lijecenju...

Depresivan sam i slabo spavam, ne zbog kocke i potrebe za kockom, o tome nikako ne razmisljam. Razlog je taj teski razgovor i priznanje koje cu izreci i naravno reakcija i cinjenica da sam korad od toga da ih izgubim. To mi je tezak udarac jer ih volim, i oni su mi sve u zivotu. Sada u ovim teskim trenucima barocito osjecam koliko ih volim i sta oni znace za moj zivot. Ni dugovi nisu katastrofa jer sa svim promjenama u mom zivotu to ce se nadoknaditi za par godina. Muka mi je cesto i mucnina u stomaku, vjerovatno od brige i nervoze. Posjetit cu i lijecnika uskoro.
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 02:03   #99
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post

Depresivan sam i slabo spavam, ne zbog kocke i potrebe za kockom, o tome nikako ne razmisljam. Razlog je taj teski razgovor i priznanje koje cu izreci i naravno reakcija i cinjenica da sam korad od toga da ih izgubim. To mi je tezak udarac jer ih volim, i oni su mi sve u zivotu. Sada u ovim teskim trenucima barocito osjecam koliko ih volim i sta oni znace za moj zivot. Ni dugovi nisu katastrofa jer sa svim promjenama u mom zivotu to ce se nadoknaditi za par godina. Muka mi je cesto i mucnina u stomaku, vjerovatno od brige i nervoze. Posjetit cu i lijecnika uskoro.
Ovo posipanje pepelom na pocetku teme je tipicno za osobe koje su se uplasile posledica po samog sebe. Mozes ti lagati zenu, prijatelje, okolinu, pa cak i lekara, ali ne mozes lagati sebe. Ti vrlo dobro znas da te je bilo bas briga za tvoju decu, dok si prokockavao novac, zenu i da ne spominjem koliko ti je bila svejedno u tom trenutku dok si se kockao. Ne izmisljaj koje kakva opravdanja, jer opravdanja za tvoje ponasanje, nema. To jos nisi razumeo. Svo ovo kukanje je samo strah za sopstven komoditet. Lepo je, ako si poceo da se odvikavas, ali dok ne postignes neki trajni uspeh, ovih par dana "apstinencije", nista ne znace. Verovatno ti je i terapeut to rekao. Zato, prestani da brojis dane, gledaj da promenis nacin svog zivota! Vise recima nista ne mozes da ucinis, samo mozes delima da pokazes dokle si stigao, kada se budes izlecio. A to ne ide od danas do sutra.

Nije bitno da li si tezak slucaj, ja najveci problem vidim u tvom nacinu razmisljanja. Ti kao alkoholicar govoris - mogu ja prestati kad god hocu, a pri tome igras loto i nadas se dobitku, jer mislis da to "nije nista strasno". Nije strasno za mene, koja jednom u dva meseca uplatim jednu kombinaciju za loto. Za tebe, to jeste strasno. Sve dok banalizujes i bagatelizujes svoj odnos prema kocki, bice ti veliki problem da se izlecis. Jer, zavisnost od kocke se ogleda u NADI, a ne u samom kockanju. Ta nada koju ti imas, tipa: "Samo jos ovo da pokusam, pa cu prestati", tebe cini bolesnim, jer je ta nada beskrajna i neunistiva. Svi kockari umisljaju da su strucnjaci za matematiku, a ni jedan od njih ne zna da izvede racun verovatnoce. Ili mozda ti znas to da mi napises ovde? Jer, da znas makar osnove tog zakona, ne bi vise gajio nadu za "bezazleni loto" i ko zna koliko ti jos toga smatras "bezazlenim". Da bi ozdravio, moras da promenis nacin zivota, razmisljanja, delovanja, a koliko vidim, ti nista od toga nisi uradio, osim sto vise ne bacas pare tako ekscesivno, jer ih nemas. Ali, to NIJE dovoljno sto si uradio. Tu ti pucas, jer to ne razumes.

Pusti se ti teatralnog priznavanja zeni, time samo hoces sebe da stavis u ulogu zrtve. Pametni ljudi ne padaju na to. Kada budes promenio nacin zivota, ponasanja i razmisljanja, tvoja zena ce sama da primeti promenu na tebi. Ovih par dana sto si se posvetio familiji nisu nikakav ubedljiv dokaz. Tebi je to nebo tvojih postignuca, ali za jedan normalan brak i odnos prema deci, to je nesto sto se podrazumeva u intaktnim porodicama. Tek kada budes presao dobar put izlecenja i kada budes shvatio to sto sada pricas kao pesmicu (pokajanje, bla, bla), tvoja zena ce sama da primeti promenu na tebi. Dotle bi trebao da imas organizovanu otplatu dugova. Tek tada trebas da porazgovaras sa zenom i da imas sansu da te ne posalje do vraga.

Sva obecanja, koja u sebi sadrze buducnost, tipa "ja cu...", ti vise ne mozes da dajes, jer nisi verodostojan, to jest ljudi ti nece verovati. Niti zena, niti banka, niti lekar. A zelenase kojima si duzan, da i ne spominjem, verovatno ti i prete i ugrozavaju i tvoju familiju. Zbog toga si se sada utrtio. Svaka cast tvojim namerama i tvojoj volji da se izlecis, ali ti jos nisi cak ni na pocetku. A bices na pocetku kada budes savladao prvu krizu, pa drugu, pa trecu i tako redom, dok ne normalizujes svoj zivot. E, tek onda, kada budes bio sam sa svojim problemima, bez lekova, lekara i ostalih postapalica, ti ces moci da pocnes svoj zivot, kao zrela, odgovorna osoba. Zato ti saverujem, da prestanes sa obecanjima. Ona nemaju vise vrednost ni za koga, osim sto tebi daju neke lazne iluzije. Pokazi to sto hoces da kazes, na delima. I prestani da igras loto... i to je kocka, svejedno u kakve bajke ti sam sebe hoces da ubedis.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 08:15   #100
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Jebiga igram i loto, ako me tu kad pogodi mogu se nulirati....Sa lotom cu nataviti, u tome ne vidim nista lose....

Dokle god tvoj mozak ovako razmišlja, ostavit se kocke nećeš nikad.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.