Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2008., 16:55   #61
Problemi s kožom tijela - svrbež, crvenilo, lišajevi, plikovi...

sigurno ima još ovakvih tema,ali htjela sam posebno naglasiti što se meni događa u posljednje vrijeme..
naime,već jedno mjesec dana imam lišajeve po rukama..
prvo je bio jedan,a onda su se proširili.to su izolirane točke promjera 1cm,tu je koža onako ispupčena,kao mali sitni vodenasti prištići,koji svrbe i ljušte se,crveno je..
sad prije tjedan dana su me počela svrbiti i leđa i tjeme..
a nisam baš imala vremena otići kod dermatologa..no vidim da ću morati!
je li moguće da je to od ove zagrebačke vode?
u posljednje vrijeme sam često ovdje,pa to povezujem možda s vodom..
kod kuće me koža manje svrbi,u rodnom gradu
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:23   #62
Možda ti je to seboreja - meni to tak nekak zvuči. Teško je ovak napamet reći a nisam ni doktor. Odi svakako se pregledati jer se s tim nije za igrati. Ak je seboreja, ona se zna pojačati od stresa, loše prehrane itd. i neizlječiva je. Može se samo kontrolirati i držati na nekoj prihatljivoj razini. Tih dermatofita i gljivica ima milijardu vrsta i sve se nekako slično manifestiraju. Odmah k doktoru!
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 16:01   #63
Citam ovo i pomalo sam se nasla u simptomima,ali mislim da ja znam uzrok svoje nesnosne svrbezi nogu...Mene noge ne svrbe iskljucivo zimi nego nakon depilacije el.depilatorom!!Recimo,7-10 dana nakon depilacije mi se pojave na nogama mali vodeni pristici (samo na par mjesta,ne po cijelim nogama),ali to kad pocne svrbiti mislim da cu izluditi od muke.Ne pomazu ni hladni oblozi,ni aloa vera,nikakve kreme...

Ne shvacam jel to svrbi zato sto dlacica ponovo pocinje rasti iz korijena,pa da je to nesto...ili dode do neke infekcije,ili koji vrag???Probala sam raditi piling odmah nakon depilacije,spricati raznim tekucinama protiv urastanja (iako mi nista ne urasta,ali ajd da probam i to).Ma nema sta nisam probala,ali nista mi ne pomaze...Mislim da nemam suhu kozu,vec je problem pod kozom.

Ako itko ima neki pametni savjet,neka podjeli samnom,bila bi zahvalna.
cia80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 18:16   #64
Quote:
AHSATAN GNUS kaže: Pogledaj post
Kupi kupku i mlijeko za tijelo Exomega A-derma za atopicnu kozu u ljekarni i prestani s pranjem samponima jedno vrijeme. Moralo bi pomoci.
potpisujem i + a-derma Exomega mlijeko od zobi. Smrdi za krepat ali šljaka!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:36   #65
kakva je ta kupka od exomege (a-derma) jel se moze samo u kadi koristis ili i kod tusiranja?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 12:12   #66
Cure, ja se čitav život borim s problemom svraba nakon tuširanja, pogotovo u jesen i zimu.
I odlučila sam se prošle godine otići doktoru, jednoj vrlo cijenjenoj dermatologici i objašnjenje je sljedeće:

U ljeti sunčeve zrake stvaraju čvršći sloj naše kože, znači crnimi i koža nam zadebljava bi to tako rekla. I krajem ljeta ili u jesen, znači kada se više ne izlažemo suncu, koža se počne lagano ljuštiti i naš sloj kože je sve tanji i zato vrlo burno (svrab) reagira na sve vanjske utjecaje.I to traje još kroz čitavu zimu Preporučila mi je čitavu kolekciju A-derma, a u slučaju da ne pomogne da počnem piti lijekove protiv alergije i to Xyzal, pola sata prije tuširanja. Iako su to dosta skupi lijekovi i kaj se tiče alergija najdjelotvorniji na tržištu, tako da možda i nisu najnužniji, možda neki blaži.

Ali moj je minus bio i taj šta sam tu i tamo išla u solarij koji je smrt za nas s tankom kožom. Ove zime prvi put nisam išla u solarij i sve je bilo OK (isključujući jesen kada sam se ljuštila i onda me sve svrbilo za popizdit) i sad sam dva puta otišla na solarij i odmah ljuštenje, svrbež itd...

E da i njezin je savjet izbjegavati sunce kako bi se što manje koža tako ljuštila i stanjivala. Te da ublažim svrab mi je savjetovala tuširanje svaki drugi dan i parcijalna pranja, znači ne polijevati se vodom. jer da je naša voda dosta tvrda i da nam zato koža tako reagira...

Ja se za sad koristim Garnier crvenu (kanadska formula) kremu (ne mlijeko) i zadovoljna sam..iako se i dalje ljuštim.... :-(
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 15:22   #67
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
kakva je ta kupka od exomege (a-derma) jel se moze samo u kadi koristis ili i kod tusiranja?
To je kao gel za tuširanje, samo mislim da je bez sapuna. ja s tim npr. umivam lice a ponekad kad me zna svrbit koža se s tim istuširam i miris je ful blag. Dok takvo mlijeko za tijelo (ja kupim obiteljsko pakiranje od 400ml) smrdi za krepat, ali djeluje. Trenutno pruža olakšanje.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 16:03   #68
imala ja kremu exomega ali nisam znala da ima gel za tusiranje... koliko kosta? jel ima parfema i iritansa?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 18:39   #69
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
imala ja kremu exomega ali nisam znala da ima gel za tusiranje... koliko kosta? jel ima parfema i iritansa?
Gel košta 66kn 200ml, a krema je oko 140kn za 400ml, ono manje pakiranje je oko 70kn, možda.

Gel ima neki jako jako blagi miris, ali to je nezamjetno. Krema ima "iritirajući smrad" jer je od zobi, zato ti svakako preporučam da najprije uzmeš tester (velikodušni su na testeru, mislim da ima 10ml mlijeko) jer sam se ja zamalo ispovraćala kad sam je prvi put stavila. U prvi sam mah pomislila da je pokvarena, ali nije. Ona je bez parfema.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:16   #70
ma imala sam kremu za tijelo exomega i znam taj miris zobi.. krema dodje isto nesto preko 100kn...

a sta za tusiranje postoji i gel i krema ili mi ti to govoris o kremi za tijelo?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:30   #71
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ma imala sam kremu za tijelo exomega i znam taj miris zobi.. krema dodje isto nesto preko 100kn...

a sta za tusiranje postoji i gel i krema ili mi ti to govoris o kremi za tijelo?
ne, gel je gel a krema je krema za mazanje a ima i mlijeko u boci od 400ml.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:39   #72
oke znaci ja imam kremu a treba mi gel potrazit cu, thx
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:07   #73
Quote:
-anna- kaže: Pogledaj post
Ajme, to se i meni događa neki dan sam se grebala s plastičnim čepom od boce... to mi je bilo prvo pri ruci... jer pored kreveta uvijek imam bocicu Jane

i ja bih molila za pomoć


Jedna moja pacijentica uzme dvije tri casice konjaka, za zimski svrbez po noci. Kazem joj: po zimi nas svrbe noge, jer je koza suhlja (sto zbog grijanja, sto zbog suhog zraka, sto zbog sintetike i vune koju po zimi cesce nosimo...), zasto ne probate stavit mlijeko za tijelo? Ona kaze: ne volim bit masna. A konjak mi ne smeta... A ne smeta ju niti cinjenica da su joj jetrene probe povisene (zbog dvije tri cascice konjaka dnevno).

Dakle: zimi koristiti nesto sto ce pomoci kozi odrzati vlagu. Bilo sto vam pase: mlijeko ili losion za tijelo, ulje, lagani sprej, krema za tijelo...
Paziti da se od odjece koriste prirorodni, meki materijali direktno na kozi. Ako problem ne prodje, dobro je porazgovarat sa svojim lijecnikom.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 14:55   #74
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
oke znaci ja imam kremu a treba mi gel potrazit cu, thx
Postoji i "sapun" A-Derma onako u kocki ali bez sapuna tj. deterdzenta. Isto nema nikakvog mirisa i meni je OK. Dok to nisam skuzila naprosto se nisam imala cime posteno oprati.
__________________
"Postoje samo dvije beskonačne stvari - svemir i ljudska glupost... ali za svemir nisam baš potpuno siguran" A. Einstein
AHSATAN GNUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:26   #75
Quote:
AHSATAN GNUS kaže: Pogledaj post
Suha i napeta koza a prava dijagnoza - dermatografizam. To je lijepo kad povuces jednu crtu (recimo noktom po kozi) pa malo pricekas a to se mjesto zacrveni kao da ga je netko maznuo bicem. Nakon minutu-dvije pocne svrbjeti a sto vise ceses vise svrbi i siri se nadrazaj i crvenilo do te mjere da bi najradje nacesao cijelo tijelo... pomaze recimo Dimidril ili Letizen, Claretin... jedna prije spavanja.

Moze biti i kontaktna alergija na neke carape, recimo elastan tj. lycra...
To je to!
meni je nesnoso. Neko sam vrijeme koristila johnson ulje, ali samo bi trenutno pomoglo smanjivši napetost kože. simptomi se nisu povuki. Štoviše, sve mi je gore. sad me i leđa i ruke svrbe užasno!
Baš sam danas pomislial uzeti tab za alergiju, jer je očito alergijska reakcija (zbog tanke , ispucale, suhe kože).
Ali prije toga ću probati sa ovom a-dermom!
Znači: ulje za tuširanje i za poslije tuširanja djeluju?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 15:52   #76
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
To je to!
meni je nesnoso. Neko sam vrijeme koristila johnson ulje, ali samo bi trenutno pomoglo smanjivši napetost kože. simptomi se nisu povuki. Štoviše, sve mi je gore. sad me i leđa i ruke svrbe užasno!
Baš sam danas pomislial uzeti tab za alergiju, jer je očito alergijska reakcija (zbog tanke , ispucale, suhe kože).
Ali prije toga ću probati sa ovom a-dermom!
Znači: ulje za tuširanje i za poslije tuširanja djeluju?
Uzmi u ljekarni A-Derma pjenusavi gel. Ima ugodan blag miris i s tim se mozes lagano istusirati. Nakon tusiranja nemoj trljati rucnikom tijelo neko onako lagano poberi kapljice vise tapkajuci po tijelu da ne iziritiras kozu. Nakon toga mozes namazati mlijeko za tijelo isto A-Derma Exomega i to nanosi najmanje 2x dnevno. Kozu cijelog tijela moras vlaziti sto vise jer je napeta. Ako ti se ne poboljsa stanje za par dana kreni na tablete, jednu dnevno navecer prije spavanja. Naravno pozeljno je izbaciti sinteticku robu (jer i stvaranje elektriciteta na kozi isto djeluje nadrazajno). Znaci na tijelo - pamucne majice, gacice. Mozes se mazati pomalo i prirodnim maslinovim uljem (naravno ako podnosis miris). Ovo bi ti trebalo pomoci tj. ublaziti nesnosan svrab.
__________________
"Postoje samo dvije beskonačne stvari - svemir i ljudska glupost... ali za svemir nisam baš potpuno siguran" A. Einstein
AHSATAN GNUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:34   #77
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
vjerojatno je do suhe koze... a jel vam ostanu ranice, flekice, crvenilo, nesto poslje ili nista, sve normalno? jel cese bas koza ili neke tockice na kozi?
pocme me cesati tockica, a onda se ja tooooliko izgrebem da nastane flekica i vec sam luuuuda. ali nije sam po nogama. di stignem izgrebem. al mislim da je to od suhe koze jer sam primjetila da i nakon umivanja ako se ne namazem ne mogu ni zijevnuti (skoro) koliko me faca zateze

katastrofa
kleica_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:18   #78
Quote:
kleica_ri kaže: Pogledaj post
pocme me cesati tockica, a onda se ja tooooliko izgrebem da nastane flekica i vec sam luuuuda. ali nije sam po nogama. di stignem izgrebem. al mislim da je to od suhe koze jer sam primjetila da i nakon umivanja ako se ne namazem ne mogu ni zijevnuti (skoro) koliko me faca zateze

katastrofa
Suha i napeta koza sigurno. Ako nemas kakvih alergija, vlazi kozu sto vise kremama i mlijekom za tijelo narocito nakon tusiranja.
__________________
"Postoje samo dvije beskonačne stvari - svemir i ljudska glupost... ali za svemir nisam baš potpuno siguran" A. Einstein
AHSATAN GNUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:32   #79
kupila sam si od nivea mlijeko za suhu i vrlo suhu kozu. malo je bolje otkad to stavljam, ali ima dana kad se sva iscesem.
kleica_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 15:01   #80
Mene su dosta svrbile noge i trbuh, najviše kad bi bila bura, navodno zbog suhe kože. Od nedavno sam počela koristiti Balea šampon za tuširanje i mlijeko za tijelo za suhu kožu i više me ne svrbi

Ali porije me jako svrbilo, toliko da mi je koža bila hrapava od toga što sam se stalno češkala svim i svačim.
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.