Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 18:16   #21
Quote:
Martin kaže: Pogledaj post
Gogo847,

Dok "salo sagorjeva" mišići ne mogu rasti, i obrnuto. Za jačanje mišićne mase rade se anaerobne vježbe kod kojih ne može doći do mršavljenja jer se troše samo ugljikohidrati. Za skidanje masnih naslaga se rade aerobne vježbe, kod kojih je naglasak na dužini vježbanja (uz daleko manje naprezanje) kod kojih nakon potrošenih zaliha ugljikohidrata dolazi do pretvaranja masnog tkiva u ugljikohidrate. Kombiniranjem tih dviju vježbi odjednom (u istom danu) se uglavnom dobivaju slabi ili nikakvi rezultati, pa je to skroz besmisleno.

1tamo,

Još si premlad da se zamaraš sa kilima (pogotovo njihovim nedostatkom). Da se malo našalim: pričekaj desetak-petnaest godina, pa ćeš se nasmijati ovome što si napisao o kilima. ;-)

S vremenom dolazi do promjene metabolizma, pa ćeš dobiti i dodatna (ponekad i neželjena) kila.

Inače, recept za dobivanje kila (mišićne mase) je odlazak u teretanu i pravilna ishrana.

Ako ne planiraš ići u teretanu zaboravi ove savjete o dodatnim proteinima u prehrani, jer ako ne vježbaš (tj. ne radiš anaerobne vježbe) proteini se nemaju gdje utrošiti pa se izlučuju iz organizma i samo dodatno opterećuju bubrege.
Slazem se potpuno sa ovim, i jos bi nadodao da njemu nisu nikakvi proteini potrebni na njegovu kilazu (70kg) jer i sa obicnom prehranom moze unjeti dovoljno proteina za rast misica.
Kakodalje is offline  
Old 30.04.2008., 10:53   #22
Quote:
Kakodalje kaže: Pogledaj post
Slazem se potpuno sa ovim, i jos bi nadodao da njemu nisu nikakvi proteini potrebni na njegovu kilazu (70kg) jer i sa obicnom prehranom moze unjeti dovoljno proteina za rast misica.
whey proteini se preporučuju svima koji izlažu mišiće naporima (teretana npr)
jer služe za oporavak mišića nakon treninga...
cocoo is offline  
Old 30.04.2008., 12:14   #23
Mišići se oporavljaju i bez dodatnog uzimanja proteina, ali tada ne rastu (tj. rastu znatno manje nego kada se uzimaju dodatni proteini).

whey = sirutka (nusporizvod u proizvodnji sira) je najbolji izvor proteina za rast mišićne mase prilikom vježbanja
Martin is offline  
Old 30.04.2008., 16:12   #24
Quote:
Kakodalje kaže: Pogledaj post
Vjezbaj i trpaj u sebe hranu i to je to. Od ovih prica sa 200g proteina i razno raznih pizdarija mi je vec zlo iskreno. Zelis dobiti masu, a ne biti BB ljepotan sa 5% masti.
Pogledaj samo decke koji se vrate iz vojske (na primjer) i koji su tamo samo malo vjezbali kak izgledaju uz samo hrpu ugljikohidrata sa kojima su ih hranili, usudio bi se reci da su bili liseni proteina a izasli su ko tenkovi.

ma jok,znam lika bio jak momak prije vojske, tamo se malo opustio(zafrkancija i to), spusio plocice.. kakva vojska,
a to sto kazes malo vjezbe i hrpa ugljikohidrata bez proteina i budes izgledo ko tenk (mislim na debljinu ne misice !)
nek ti je zlo od kog oces kakve veze ima sa temom(jer savjet je dobar, tj svi su dobri osim tvog, zasto da covjek izbjegava whey nakon treninga,to je najkvalitetniji obrok i nakon treninga misicima treba brzi proteini i brzi uh(glukoza) za brzi oporavak i sigurno ce brze i bolje napredovat) ...
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 30.04.2008., 16:20   #25
Quote:
cocoo kaže: Pogledaj post
whey proteini se preporučuju svima koji izlažu mišiće naporima (teretana npr)
jer služe za oporavak mišića nakon treninga...
Potupno si u pravu,nema dvojbe.
No da sam ja na njegovom mjestu, kupio bi rade 20 posnih sireva od 250g za te novce i to bi jeo + ako je pusac, neka prestane pusit, dobit ce sigurno 2-3 kg a za 15kn od cigareta moze kupit dnevno jedan paket puzica koji se dobro u kombinira za sirom i jos mu ostane novaca za jedan kruh.
Redovnom vjezbom i gore navedenom dodatnom prehranom , razultati bi bili zadivljujuci.
A kada dode na 85 kg, i ako nije zadovoljan masom, onda bi mu preporucio proteine.
Da se razumijemo, nemam nista protiv proteina i ostalih dodataka prehrani ali smatram da se i na druge nacine moze postici super rezultat...naravno do odredene granice, a onda bi se oslonio na proteine i ostale preparate.
Kakodalje is offline  
Old 30.04.2008., 16:29   #26
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
ma jok,znam lika bio jak momak prije vojske, tamo se malo opustio(zafrkancija i to), spusio plocice.. kakva vojska,
a to sto kazes malo vjezbe i hrpa ugljikohidrata bez proteina i budes izgledo ko tenk (mislim na debljinu ne misice !)
nek ti je zlo od kog oces kakve veze ima sa temom(jer savjet je dobar, tj svi su dobri osim tvog, zasto da covjek izbjegava whey nakon treninga,to je najkvalitetniji obrok i nakon treninga misicima treba brzi proteini i brzi uh(glukoza) za brzi oporavak i sigurno ce brze i bolje napredovat) ...
Ako ti ne vidis dalje od teretane i proteina, to je tvoj problem. Dokazivat da bez toga nema rezultata naprosto je smjesno i nemam namjeru oko toga se raspravljat.
Vojska je bila primjer, isto tako tvoj momak koji je prije vojske bio tenk a poslje se opustio je samo jedan primjer, ja vidis znam obrnut.
Isto tako, podsjetio bi te da su postajala vremena kad nije bilo teretane i proteina u prahu pa su misici rasli.
Kakodalje is offline  
Old 30.04.2008., 16:34   #27
tocno da se kile dobivaju, i da je dobro kupovat "puzice" tjesteninu raznu, rizu, posni sir i jest sto vise toga, no whey proteini nisu neki luksuz, i mogli bi rec najeftiniji izvor proteina, znaci nakon treninga najbolji i najeftiniji obrok su whey sa ugljikohidratima... ne vidim razloga da se izbjegavaju,ovo sto kazes bila su vremena, jest al su nesto sto slicnije konzumirali, i ne bih se slozio da nije potrebno, nego za najbolji rezultat je potrebno i stvarno ne vidim razloga zasto bjezat od toga, posto nije neki luksuz da su skuplji od hrane, bas suprotno,istina je da ne trebamo raspravljat i da nema smisla jer nisi u pravu, proteini su vazni bilo da se uzima iz hrane, i moraju se uzimat iz hrane, moze se covjek hranit "bez" proteina, tj da bude minimum minimuma i ne vidim smisao toga, kroz hranu treba unosit puno proteina ali je i skupo, a i rekli smo vec da je najbolje nakon treniga sto brze donjet uh i proteine do misica, pa eto stvar rjesena..

(ljudi znaju po puno puta na dan pit whey u razeni kruh itd, zasto ne ubacit i u dorucak i veceru ako se nema para za tolko hrane mesa itd ako ima nakon treninga je najbolje whey a ovo ostalo je korisnije iz hrane uzimat ugljikohidrate i proteine..) ... ujutro zobene, poslije treninga whey + glukoza, prije spavanja se nazdere posnog sira, a tokom dana sto vise ugljikohidrata . tjestenine ,rize, (krumpir dobro deblja) i mesa nikad dosta...
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 30.04.2008., 16:41   #28
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
tocno da se kile dobivaju, i da je dobro kupovat "puzice" tjesteninu raznu, rizu, posni sir i jest sto vise toga, no whey proteini nisu neki luksuz, i mogli bi rec najeftiniji izvor proteina, znaci nakon treninga najbolji i najeftiniji obrok su whey sa ugljikohidratima... ne vidim razloga da se izbjegavaju ... ujutro zobene, poslije treninga whey + glukoza, prije spavanja se nazdere posnog sira, a tokom dana sto vise ugljikohidrata . tjestenine ,rize, (krumpir dobro deblja) i mesa nikad dosta...
Ako ima novaca, naravno, zasto ne? Ali ja bi se prvo fokusiro prehranu a onda na dodatke, o tome pricam.
Sta njemu vrijedi to kaj ce popit bocu proteina kada jede dva puta na dan?
To mu nikako nemoze zamjenit ostalih 3-4 obroka koje ne jede..

Krivo si me shvatio u postu prije, kada sam rekao da ima napredka i bez proteina, mislio sam na proteine kao dodatak prehrani a ne proteine iz hrane
Kakodalje is offline  
Old 30.04.2008., 16:50   #29
da, a nitko nije napisao da uzima proteine i uh u prahu umjesto proteina i uh iz hrane... naravno da mora jest sto vise hrane i vise puta tokom dana.. tako da uz 2-3 obroka dnevno proteini i ugljikohidrati u prahu kao dodatak prehrane svakako moze samo pomoc dobivanju na masi.. uh su energija, a aminokiseline iz proteina izgrađuju misice, ne moze probavit vise od 30-40g proteina u obroku pa treba rasporedit, isto tako da jede i 4-5 obroka na dan, ne vidim stetno da ubaci proteine ili uh u prahu kao dodatak prehrani... nije skupo i moze svako malo nadopunit obrok ako je potrebno, isto tako najbolji obrok je kombinacija uh i proteina
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 02.05.2008., 04:32   #30
Quote:
DooA kaže: Pogledaj post
ajme Bože...da bar ja jednog dana pitam nekoga:
"kako da se udebljam?"


čuj..ja ti mogu dati režim svoje prehrane.
debljanje zagarantirano.
Daj meni , ja bi trebala dobiti 10 kg pa nikako da ih dobim
micamacazg is offline  
Old 05.11.2012., 17:21   #31
imam 17 godina i 53 kile i 170 cm
zanima me kako da se udebljam i dobijem malo na misicnoj masi
hval
ivancr7 is offline  
Old 06.11.2012., 12:16   #32
Quote:
ivancr7 kaže: Pogledaj post
imam 17 godina i 53 kile i 170 cm
zanima me kako da se udebljam i dobijem malo na misicnoj masi
hval
imaš 2 teme (uključujući ovu). čitaj.
dct4 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.