Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2014., 08:54   #1501
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Je li ima šta skuplje ???



Ne treba mi 3D i Blue Ray.



Gledao sam ima ih hrpa ispod 1.000 kn samo ne znam šta da odaberem.
Ne, nije to skupo ako znas da je to media player sa 1GB Hard diskom.... A disk si tražio.
Dual tuner sa snimanjem 2 HD programa i gledanjem trećeg.
Wifi ugrađen.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:16   #1502
Dobro, al čovjek očito hoće nešto jeftinije.
I mislio si da taj mp ima terabajtni disk valjda, 1TB, a ne 1 gigu.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:20   #1503
Ma, mislil je on na 1TB, ali je slovo G prije, pa....

Naravno, kao što si rekao, sa svim tim opcijama (iole kvalitetan) Media player mora nekaj i koštati....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:36   #1504
Pa tog Sasmunga i nema baš kod nas za nabaviti, ima novi model: http://www.edigital.hr/Blu-Ray_ureda...mpaign=abTest1

pa svaki media plejer s diskom i optičkim pogonom toliko košta...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:59   #1505
Ok MytByte
Ja sam sebi kupio prije svjetskog nogometnog prvenstva BD-F8900 za 2450kn. Sada nisam provjeravao.
Ok... Možda svaki toliko košta.. Ali ovaj mi se dopao radi tunera Dual i snimanja.
Prekrasna slika Itd.
Svako gleda za sebe što mu najbolje.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 10:28   #1506
Pa nije niš tebe išlo rekao sam samo da usporedivi media plejeri nisu niš jeftiniji, a ovo je ipak nekaj s brendom...evo, taj novi je 388€ s poštarinom preko Amazona.de, a F je još jeftniji: 340 €

Zadnje uređivanje MytByte : 13.09.2014. at 10:39.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 20:59   #1507
Pošto neću gledati Blue Ray diskove nemam razloga tu opciju kupovati.

Molim vas recite kakvi su ovi media playeri s Androidom i koji od njih je dobar i da ga gledam.
Ovako mi se čine kao dobra opcija jer su otvoreni za nadogradnju ako budem trebao neki novi format.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 21:44   #1508
Pogledaj minix seriju imaš ih kod nas za kupiti
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 16:21   #1509
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Pošto neću gledati Blue Ray diskove nemam razloga tu opciju kupovati.

Molim vas recite kakvi su ovi media playeri s Androidom i koji od njih je dobar i da ga gledam.
Ovako mi se čine kao dobra opcija jer su otvoreni za nadogradnju ako budem trebao neki novi format.
Otvoreni za nadogradnju? Čime? Novim firmware-om.
Neš' ti. Ovaj moj mi godinu, godinu i pol dana leži neiskorišten, nisam bio zadovoljan njime (npr. kod reprodukcije medija sa usb-a u odnosu kako to radi med8er) vidim firmware-i su na njihovim stranicama stari i to će tako valjda ostati i onda rekoh idem probat kako vrti ovaj zadnji XBMC gotham 13.2...i moram reći da je xbmc na win-u 7 (stariji laptop koji nema hdmi pa sam zato probao androida) i androidu kao nebo i zemlja. Cijena mu je upola manja nego je bila a to valjda dovoljno govori. Nadam se da nisi kupio nekog.
mento is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 06:39   #1510
XBMC pluginovi na android usb sticku

Dakle ,ubo sam slučajno neki usb android stick koji jako dobro radi za novce za koje je plaćen . Instalirao sam par aplikacija, pokrenuo nekoliko filmova i sve 5. Instalirao sam i XBMC i nakon toga sam želio unutar XBMC-a instalirati navi-x addon,posebno zbog stranih tv programa koje inače pratim na navi-xu preko laptopa. E sad, na laptopu mi je navix bio dio xbmc-a, a tu mi je navi-x posebna,tj. zasebna aplikacija. Kad ju pokrenem otvori mi se neki sažeti izbornik gdje mi se nude filmovi, čak se vide i naslovnice tih filmova,ali playlista sa tv programima nema nigdje, kao što nema ni onog navi-x media centra sa izborom npr. most visited in 24 hours, most visited in 7 days i sl..Ja sam instalirao amo navix .apk., a što se tiče xbmc-a instalirao sam xbmc 13.2 gotham .apk
Ako se već ovaj dio ne može posložiti, mogu li se na neki način ubaciti plugini poput 1 channela, sportsdevila i onih drugih sa streamovima jer sam vidio kako njih nemam u ponudi "službenih" pluginova u XBMC-u, već bi ih vjerojatno mogao skinuti negdje drugdje.
P.S.Ako je tema na krivome mjestu, slobodno je prebacite!
sibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:23   #1511
Razmišljam o nabavci Minx x6 uređaja
http://c.dx.com/collection/201409/mi...=20140923minix

Netko ima iskustva s minix uređajima?
LampaSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 18:13   #1512
Odi na forum Android mini pc, al pazi na to ide pdv
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 07:42   #1513
Molim odgovor, vi koji imate wd mp, da li se može u isto vrijeme koristiti HDMI izlaz za tv i audio izlaz za pojačalo i stereo sustav, tj da li mogu gledati koncert sa yuotube na tv-u i slušati stereo preko pojačala. Koji su sljedeći bolji media playeri za takvu namjenu (koncerti, audio reprodukcija)
Ralfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 09:27   #1514
Znači, ti bi sa Media playera spojio sa HDMI (slika/zvuk/) na TV, a zatim zasebno sa RCA audio izlaza (R/L) Media playera samo zvvuk na stereo pojačalo ?
Mislim da bi to moralo funkcionirati.
Isto funkcionira kada se tako spaja DVD ili Blu Ray player.
Sused ima Popcorn i s njega smo spajali zvuk sa RCA činčevima na pojačalo (AV receiver), ali nismo istovremeno s Popcorna probali spajati HDMI na TV.
Zvuk je bolji kada ide sa činčeva Popcorna, nego preko HDMi (na AV receiver).
Isto je tako i bolji kada ide sa RCA činčeva BRD playera u receiver, nego preko HDMI.
A sad, koji Media Player ima dobar RCA R/L audio izlaz, vjerojatno dosta ovisi i o cijeni (kao večinom, nažalost).
Da li je to neki Popcorn, Medeber, AVmedia..... možda se javi netko s direktnim iskustvvom.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 11:40   #1515
Da, mislim baš na to. Ovaj Popcorn mi je malo skup a ima dosta stvari što mi ne treba. Za filmove mi treba eventualno hd rezolucija i što više podržanih formata. Dobar audio izlaz i youtube aplikacija (ima sve više odličnih koncerata i dobroj rezoluciji)
Ralfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 14:00   #1516
Zvuk na receiver se spaja uvijek preko ili optičkog digitalnog ili koaksijalnog digitalnog izlaza.
To je najbolji zvuk. A ovo preko analognog izlaza koristite samo ako morate.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:16   #1517
Ne radi se tu o receiveru (ili AV receiveru) , nego o stereo pojačalu, a ona (velikom večinom) imaju samo RCA analogne audio ulaze.
Ne govorimo o spajanju zvuka sa TV-a.
A i nije zvuk sa nekog DVD, BRD ili Media playera (uglavnom) bolji, ako se spaja sa optikom ili coaxom, od RCA analognog spoja (provjereno).

U tom slučaju, uzmeš Media player koji ima RCA analogne audio izlaze i prihvatljiv ti je sa cijenom.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 06:40   #1518
Zapravo, ono što sam i ja napisao gore u svezi analognog prijenosa i digitalnog prenosa nije ispravno !
Zato jer ne možemo drito uspoređivati prijenos digitalnog signala (koji još nije konvertiran u analogni) i već pretvorenog, analognog signala.
Ako se teži što boljem prijenosu zvuka (stereo u ovom slučaju), između dva uređaja od kojih oba imaju DAC u sebi, onda kao krajnji izvor analognog zvuka odabiremo onaj koji ima bolji DAC.

Dakle, konkretno u ovom slučaju Media playera, kvaliteta zvuka ovisi prvenstveno o cjelokupnom sklopu pretvorbe u njemu (DAC, operacijska pojaćala, filtri, analogni stupanj, napajanje....).
Tek poslije toga o kvaliteti interkonekcijskog kabela, stereo pojačalu, zvučnicima, zv. kabelima, sobi.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 21:15   #1519
Quote:
Ralfi kaže: Pogledaj post
Molim odgovor, vi koji imate wd mp, da li se može u isto vrijeme koristiti HDMI izlaz za tv i audio izlaz za pojačalo i stereo sustav, tj da li mogu gledati koncert sa yuotube na tv-u i slušati stereo preko pojačala. Koji su sljedeći bolji media playeri za takvu namjenu (koncerti, audio reprodukcija)
ako je u meniju odabran stereo izlat onda ti zvuk ide preko činčeva na pojačalo, ako odabereš optički onda nema zvuka preko činčeva - "prosto ko pasulj"

nije stvaru tipu media playera nego zapisu, dakle, koncert u m2ts formatu (ako na takav naiđeš) može i mkv (h264 kodek) i zvuk DTS ili DTSHD (DD 5.1 samo ako nema niš bolje)
snimke sa YT su uglavnom niškorisne...traži po uobičajenim mjestima za pronalaženje materijala

Olif, ako izbacimo DAC kao vanjsku dodatni uređaj, onda je uvijek bolje da konverziju D u A radi AV receiver nego sam media player.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 21:56   #1520
Ček, nisam shvatio na kraju. Znači, ne mogu iskombinirati stereo pojačalo sa tv-om, tj. da mi je slika na tv-u a zvuk preko pojačala? Nemre iz video formata isčitati samo zvuk koji baci na stereo izlaz u isto vrijeme kad i sliku na hdmi.
Ralfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.