Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2014., 23:19   #2921
Mene nikada nista nije boljelo osim injekcija prije skidanja. Svaki put sam skidala vise komada, a zadnji put sam nakon svega otisla frizeru i normalno odradila tretman od dva sata, naslonjena na lede na kojem sam imala desetak savova od dva madeza.

Jedan madez sam skidala na dermatologiji na Salati i taj mi je oziljak katastrofalan. Ostalo su mi radili plasticari i to puno bolje izgleda, ali svejedno se dosta vidi.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:57   #2922
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Ja sam prošle godine čekala nakon pregleda tri tjedna za rezuckanje, na šalati.
u pon idem na redoviti pregled, vidjet ćemo jel će morati maknuti još koji madež. iz mog iskustva, bilo mi je grozno, nisam nikako spavala 10 dana jer su mi rezali na nezgodnim mjestima tako da sam spavala samo na lijevom boku (grozno za mene, ne spavam bočno), boljelo me nakon rezanja i da, taj prvi dan navečer sam se srušila u sobi od bolova. ne plašim nikog ali to je moje iskustvo. i ne nisam mimoza i od šećera, imam visok prag boli ali ovdje sam očito bila slaba.
Nalazi su bili Bogu hvala dobri.
Pa svak različito reagira. Ne znam meni se to ne čini toliko strašno ako uzmen u obzir veličinu svog madeža, a i tješim se ako sam uspia riješit problem sa fimozom mogu i ovo.

Jel triba radit neke dodatne pretrage prije zahvata?
__________________
Don't be a drag, just be a queen
Jumper_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:02   #2923
boli li skidanje punata?
čeka me to sutra. imam 4.

iako, nakon 12 dana spavanja na leđima (šta mi je inače bila nemoguća misija) sve mogu izdržat....
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:27   #2924
Quote:
Jumper_05 kaže: Pogledaj post
Pa svak različito reagira. Ne znam meni se to ne čini toliko strašno ako uzmen u obzir veličinu svog madeža, a i tješim se ako sam uspia riješit problem sa fimozom mogu i ovo.

Jel triba radit neke dodatne pretrage prije zahvata?
Kolko me pamćenje služi, netreba dodatne pretrage raditi.

Vida36- i ja imam katastrofalne ožiljke sa šalate, imala sam 4 šava po svakome, i s tim da su me obljepili sa trakama grozno. svrbelo me, zatezalo. jedva sam čekala previjanje kod svoje doktorice da mi se koža malo nadiše.

Ja sam nakon rezanja sjela na vlak i išla sama doma. Sve je bilo ok dok se noć nije spuštala i valjda je injekcija popuštala. Znam da sam se našla na podu, mama me uhvatila jer sam joj rekla da mi nije dobro. Velim to je moje iskustvo, neću nikoga plašiti.

DailyProphet, ideš vadit 4 madeža odjednom? kaj se ne vade po dva madeža? neznam zato pitam
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:23   #2925
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
DailyProphet, ideš vadit 4 madeža odjednom? kaj se ne vade po dva madeža? neznam zato pitam
skidala sam jedan madež, al imam 4 punta

pa me zanimalo boli li skidanje punata
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 13:31   #2926
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post

DailyProphet, ideš vadit 4 madeža odjednom? kaj se ne vade po dva madeža? neznam zato pitam
Ja sada ima za skinut pet madeza, pitala sam dr na Rebru je li ce to ici sve odjednom i rekla je da cemo se dogovorit kada dodem na zahvat. Nadam se da nece radit dva po dva jer cu izludit :-D

Ne boli vadenje konaca i ne trebaju se radit dodatne pretrage prije zahvata.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 17:26   #2927
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Ja sada ima za skinut pet madeza, pitala sam dr na Rebru je li ce to ici sve odjednom i rekla je da cemo se dogovorit kada dodem na zahvat. Nadam se da nece radit dva po dva jer cu izludit :-D

Ne boli vadenje konaca i ne trebaju se radit dodatne pretrage prije zahvata.
Ja neznam zakaj sam išla na Šalatu, znači i na Rebru to rade? A kaj sad, idem treću godinu tam, ali nisam baš oduševljena s njima, i onim stepenicama (Šloserovim stubama, krepam do gore i još onaj breg ).

DailyProphet ne boli vađenje konca
Uh, kaj budu meni rekli u ponedjeljak.. nadam se da su svi ok, makar neznam. Ja imam osjećaj da bujaju i da ih je sve više
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 17:46   #2928
Ja na preglede i dalje idem na Salatu, nekako im vjerujem, ali na rezanje idem iskljucivo na plasticnu kirurgiju. Jedan horor na ledima mi je sasvim dovoljan :-D Sad sam narucena u Dubravu.
Makar, ovaj put me dr sa Salate, odmah uputila kirurgu, nije nista spominjala da bi oni to radili.

Nora, drzim fige da sve bude ok!!
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 18:24   #2929
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Ja na preglede i dalje idem na Salatu, nekako im vjerujem, ali na rezanje idem iskljucivo na plasticnu kirurgiju. Jedan horor na ledima mi je sasvim dovoljan :-D Sad sam narucena u Dubravu.
Makar, ovaj put me dr sa Salate, odmah uputila kirurgu, nije nista spominjala da bi oni to radili.

Nora, drzim fige da sve bude ok!!
Mene su odma naručili tamo kod sebe na Šalatu. 3 tjedna nakon pregleda (prošle godine).

Hvala, javim kaj budu rekli.
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 18:27   #2930
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Ja na preglede i dalje idem na Salatu, nekako im vjerujem, ali na rezanje idem iskljucivo na plasticnu kirurgiju.
Koja je razlika?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 18:47   #2931
Pa plasticni kirurg ti napravi malo ljepsi oziljak :-)
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 00:47   #2932
A gdje ides na plastičnu kirurgiju?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:02   #2933
Sada sam narucena u Dubravu, a prosli put sam bila na Rebru.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 15:25   #2934
U četvrtak sam skužila da mi se madež promijenio. Narasto je u visinu, kao mala kvržica koja je pocrnila a oko toga mi je crveni rub, koža me okolo počela svrbit. A par dana prije mi je izbio i neki osip pokraj madeža. Koliko sam pročitala po netu sve mi izgleda kao melanom jer imam sve karakteristike U pon idem kod dermatologa, ali mislim da se ništa neće znati dok se ne napravi biopsija. Vjerujem da je madež takav maksimalno 5 dana pa me sad panika i ako je melanom kolika je šansa da se to sad vec sve proširilo tj da je prešlo u 2. stupanj jer sam doslovno automatski reagirala i išla kod doktorice isti dan čim sam to primjetila. Inace nisam imala ništa slično u obitelji, ne spadam u rizičnu skupinu a taj dio tijela izlažem suncu 10 dana u godini kad sam na moru.... Baš me strah
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:16   #2935
Nakon koliko se dana mogu skinuti zavoji i da li treba mazati nekakvom kremom ili je dovoljno samo ispratilo ranu s vodom?
Naime, meni je rana dosta na nezgodnom mjestu na nozi i kad hodam ju uvijek podražujem i malo mi je prokrvarila. Pogledali sam i nije mi ni jedan sav pukao , ali ne mogu se bas normalno kretati iako mi je doktor rekao da neće biti problema s tim. Da li je to normalno?
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:20   #2936
Quote:
Marina dulce kaže: Pogledaj post
Nakon koliko se dana mogu skinuti zavoji i da li treba mazati nekakvom kremom ili je dovoljno samo ispratilo ranu s vodom?
Naime, meni je rana dosta na nezgodnom mjestu na nozi i kad hodam ju uvijek podražujem i malo mi je prokrvarila. Pogledali sam i nije mi ni jedan sav pukao , ali ne mogu se bas normalno kretati iako mi je doktor rekao da neće biti problema s tim. Da li je to normalno?
koliko znam dok god imaš konac mora bit zavoj i nema pranja i močenja. bar je tako bilo kad sam ja imala šavove davno
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:40   #2937
Kako onda treba tretirati madezi nakon operacije? Treba li mijenjati zavoje, ispitati ih s nekom tekucinom?
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:06   #2938
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
U četvrtak sam skužila da mi se madež promijenio. Narasto je u visinu, kao mala kvržica koja je pocrnila a oko toga mi je crveni rub, koža me okolo počela svrbit. A par dana prije mi je izbio i neki osip pokraj madeža. Koliko sam pročitala po netu sve mi izgleda kao melanom jer imam sve karakteristike U pon idem kod dermatologa, ali mislim da se ništa neće znati dok se ne napravi biopsija. Vjerujem da je madež takav maksimalno 5 dana pa me sad panika i ako je melanom kolika je šansa da se to sad vec sve proširilo tj da je prešlo u 2. stupanj jer sam doslovno automatski reagirala i išla kod doktorice isti dan čim sam to primjetila. Inace nisam imala ništa slično u obitelji, ne spadam u rizičnu skupinu a taj dio tijela izlažem suncu 10 dana u godini kad sam na moru.... Baš me strah
Nemoj odmah panicariti i misliti na najgore. Mozda si madez nesvjesno zagrebala i iziritirala pa se malo upalio.
Nije svaka promjena melanom.
Drzim fige da nije nista i javi sta ti je dermatolog rekao!
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:30   #2939
Quote:
Marina dulce kaže: Pogledaj post
Kako onda treba tretirati madezi nakon operacije? Treba li mijenjati zavoje, ispitati ih s nekom tekucinom?
treba previt svako drugi dan...ja sam to išla kod dr opće, sestra bi previla i kad je trebalo vadit punte mi je izvadila (valjda nakon 8-10 dana) i to je bilo to.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:03   #2940
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Nemoj odmah panicariti i misliti na najgore. Mozda si madez nesvjesno zagrebala i iziritirala pa se malo upalio.
Nije svaka promjena melanom.
Drzim fige da nije nista i javi sta ti je dermatolog rekao!
Ma kad sam tak pesimisticna inace pa mi je vec sama pomisao da postoji mogucnost dovoljno traumaticna! Kad sam glupa pa svasta idem citat Hvala, javim se!
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.