Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2014., 08:12   #241
@elles: moram provjerit da li ima aplikacija za moj TV.


@f1 driver: Tak što ne radi, nema nigdje opcija, ne nudi sam da nastavi gdje je stao. Pričam o čistom DLNA, odnosno da odeš u folder koji TV vidi i pokreneš film.
Kojim ostalima? Serviio? nije mi problem preći na drugi jer ovo je poprilično iritantna stvar.
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:15   #242
Meni radi resume na kombinaciji serviio/panasonic sve dok ne iziđem iz DLNA aplikacije na TV-u...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:20   #243
Samo dok si u aplikaciji? To mi isto ne odgovara.
Mislim, jel to toliko teško napravit?

Obični USB stick mi zapamti gdje sam stao i pita me želim li nastaviti ili krenut ispočetka. I možeš ga odspajat, gasit TV, štogod...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:25   #244
idem probat, evo...ali stavi serviio i vidi da li je do njega ili TV-a...

edit: kao i kod tebe, USB pamti kad iziđem iz aplikacije, DLNA ne...možda nije teško napraviti nego nemoguće, jer je možda do DLNA generalno - nisam toliko duboko u tome

Zadnje uređivanje MytByte : 22.08.2014. at 08:31.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:35   #245
Glupi DLNA!

Hvala na isprobavanju. Izgleda da se opet vraćam gledanju preko USB-a... :/
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:45   #246
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zakaj nebi radilo
Zato što i TV i server moraju surađivati.

Recimo, samsung i njegov dlna server (i navodno servvio) to rade. TV povremeno šalje podatke o trenutnoj lokaciji serveru, on to pamti, i prilikom vraćanja metapodataka o filmu kojeg je točno taj tv tražio vrati i tu informaciju, i TV te pita želiš li nastaviti.

Panasonic to očito ne radi, nego lokalno sprema taj podatak i gubi ga prilikom gašenja... ili plex to ne podržava

Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Izgleda da se opet vraćam gledanju preko USB-a... :/
Pa nije baš toliki problem par puta kliknuti na skip dok ne dođeš do nepoznatog dijela filma?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 09:32   #247
Možda treba neki novi Panasonic profil instalirati za Serviio?

međutim, nije mi jasno zašto mi HD video na Panasonicu cuka preko WiFi (i pokreće se beskrajno dugo) jer su mi i router i TV wifi n-specifikacije...android telefon i Philips BD nemaju taj problem: trenutno otvaraju i vrte bez zastajkivanja...preko LAN-a sasvim druga priča...

Zadnje uređivanje MytByte : 22.08.2014. at 09:57.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:41   #248
@elles: Ja imam LG-a i također ne radi. Ali ovaj princip što si objasnio zvuči jednostavno i ne znam zašto nije implementiran u DLNA programe.
A što se tiče premotavanja filma, nije problem ako to radiš jednom, ali ako nešto gledaš pa te dijete prekine 10x, onda je malo problem

@Myt: meni je recimo preko dana radilo super, učitavanje odmah, pretraživanje po videu odmah, no navečer je počelo štekat, također ne znam iz kojeg razloga, budući da je to kućna mreža.
Također sam primjetio da DLNA sa laptopa baš i nije praktična stvar budući da svaka iole ozbiljnija radnja na laptopu i počne štekat video. Pretpostavljam da to ima veze s cache memorijom ili RAM-om laptopa.
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:09   #249
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
A što se tiče premotavanja filma, nije problem ako to radiš jednom, ali ako nešto gledaš pa te dijete prekine 10x, onda je malo problem
Ja si zapamtim timecode gdje sam stao, i kad opet pokrenem film, pritisnem OK, pojavi mi se vremenska traka i samo strelicom preskočim cca na vrijeme koje sam zapamtio...nema premotavanja, iako se i to može...sigurno LG TV ima to, pa ima ta mogućnost na mom starom polu-ispravnom LG BD plejeru...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 14:08   #250
Dobro, kad sam rekao premotavanje, nisam mislio na doslovno premotavanje 2x, 4x ili 8x većom brzinom, već slično tome što si napisao: strelicom pomakneš otprilike na dio gdje si stao.
Iako bi jump to time bila još bolja opcija.
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:20   #251
Dečki nisam siguran al čini mi se da meni kombinacija serviio i LG/Panasonic to odradi bez problema čak i kad se izađe iz DLNA ili kad se ugasi TV...
Nemam više pojma al čini mi se da sam mu negdi u meniu i to na TV-u rekel nek pamti poziciju unutar filma i da ju pamti...

Bum to sutra probal, sad mi se neće zajebavat klinke s tim glupostima...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 08:54   #252
Ajde bas isprobaj. Ja sam jucer probao jos jednom kombinaciju plex-LG i serviio-LG i ne radi. Dok si u jos u meniu DLNA, sljaka, ali cim izadjes van, nista. Prekopao sam opcije i nigdje nisam nasao da se moze ukljucit.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 15:39   #253
Imaš pravo...kombinacija serviio/LG
Dokle god si u meniu pamti, čim izađeš van onda više ne pamti.
Ne koristim to često pa sam očito nekaj pobrkal.

Nego jesi probal možda PS3 media server ili wild media server moguće da kod njih to šljaka, al koristil sam ih zbilja davno pa više i ne pamtim kak to kod njih funkcionira...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 08:33   #254
Nisam više ništa isprobavao, ohladio sam se od DLNA i deinstalirao sve.

Dobri stari stick od 32 GB i gasi kad želiš. I stane cijela sezona Game of Thrones gore
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:49   #255
I ja sam bio pred dizanjem ruku od DLNA i već se pomirio s kopiranjem na USB kada sam nakon par dana prčkanja otkrio problem: prelomljeni cat kabel kojeg mi nije na pamet palo detektirati kao krivca jer je internet preko njega radio...a taj kabel sam nedavno uveo, prije je bio wifi g na kompu-serveru i kabel od routera do TV-a i to je glatko radilo...sad je to pjesma, čak ide 1080p preko wifi n na ST60...jedino mi nije jasno zašto su philips bluray i android (wifi) glatko vrtili na tom prelomljenom kabelu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:28   #256
UPDATE: nije bio ipak kabel u pitanju...instalirao sam Windowse na friško i problem se opet pojavio...trebalo mi je opet nekoliko noći da utvrdim da je, izgleda, problem bio u aktivaciji jumbo frameova na mrežnoj kartici...i dalje mi je nejasno zašto, recimo Philips BD plejer i Android smartphone uredno glatko vuku bez obzira kako su jumbo frameovi postavljeni na server PC-ju a Viera ima problem s tim...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:57   #257
Ček di si i kaj postavil u windozima ?
Koje postavke i kak...

I ja se opet malo igram sa DLNA i neki vrag me zajebava sa Panasonicom...
Philips i LG rade bez ikakve greške, dok iz nekog suludog razloga na Panasonicu sve trza...
A garant nije problem u transkodiranju jer mi za Philips baš sve mora bit transkodirano i uredno sve dela bez ikakvih problema
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 20:01   #258
Otvoriš network and sharing center, odabereš change adapter settings, desni klik na Local Area connection - Properties - Configure - Advanced i tu imaš niz parametara, tebi treba Jumbo frames koji postaviš na neku vrijednost veću od "disabled"... ja sam stavio "9"...pretpostavljam da je to u pitanju, ali usput sam poisključivao sve power saving opcije pa je možda u pitanju kombinacija svih tih pixdarija...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 10:46   #259
Uvijek zaboravim da postoji ova tema

Uglavnom fakat postoji Serviio renderer za Panasonic 2009 seriju ili ti G10/G15/V10/Z10

eto ga tu:
Kod:
<Profile id="viera2009" name="Panasonic Viera (2009)" extendsProfileId="viera2011a">
		<!-- Panasonic Viera G15B, G10, V10, Z10 (2009) -->
		<Transcoding>
			<!-- unsupported codecs will be transcoded into mpeg-ps, mpeg2 video and ac3 audio -->
			<Video targetContainer="mpeg" targetVCodec="mpeg2video" targetACodec="ac3" aBitrate="128" maxVBitrate="8192">
				<Matches container="matroska" />
				<Matches container="mp4" />
				<Matches container="mpegts" />
				<Matches container="asf" />
				<Matches container="avi" />
				<Matches container="ogg" />
				<Matches container="flv" />
				<Matches container="3gp" />  				
				<Matches container="rm" />
				<!-- if audio different to ac3 or mp3, must be transcoded -->
				<Matches container="mpeg" aCodec="aac" />
				<Matches container="mpeg" aCodec="dca" />
			</Video>
		</Transcoding>
	</Profile>
Samo ga treba dodat u config/profiles.xml

Koliko vidim ovak iz prve radi...iako ne rade mi titlovi, i ne radi premotavanje...

E sad klasika, par filmova koje sam probal rade ok, no drugi se trzaju...
Iako tu bi u pitanju mogla bit procesorska snaga s obzirom da sam to sve pokrenul na NAS-u koji je intel Atom 2.13 MHz sa 2 GB RAM-a...
Koliko vidim ovak iz prve trzaju se 1080p filmovi sa visokim bitrateom, pa je vrlo vjerojatno problem baš u procesoru
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 09:21   #260
Napokon sam našao savršeni media server
UMS ili ti ga Uneversal Media Server

1. Za početak besplatan je
2. Na njemu bez pretjeranih kerefeka oko postavki iz prve mi radi baš sve i ima renderere za sve kaj mi treba
- Panasonic V10 - prvi media server da radi sa Pnasonicom kak se spada
- Philips 9603D - večina ih radi uz sitne preinake, al ovaj fercera bez greške iz prve
- LG LM615S - prvi media server koji nema nikakvih problema oko titlova i prvi koji vidim da radi DTS downmix za LG bez ikakvih kerefeka i da to šljaka, to dvoje nisam uspel dobit niti na jednom osim ovom

ovo je nekakva varijanta odličnog PS3 Media servera, ali koliko vidim ima pun kufer više renderera/profila za razne uređaje i radi pun kufer bolje...
Osim toga ima bolji meni za postavke i odličan help u kojem je manje-više sve objašnjeno, dakle nema traženja po forumima
Još ktome ima i "web interface" tak da media server imaš odmah i na PC-u na kojem možeš pregledavat sve kaj je na njemu i odmah probat kaj radi, a kaj ne...

Jedini nedostatak je da se nemre instalirat na Linux, pa samim tim nema niti instalacije na NAS
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.