Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2012., 08:11   #521
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
A onda mu se nešto desilo, ne zna se što. Sa Gozbom, a posebno sa Plesom zmajeva je toliko zakomplicirao da je nevjerojatno.

A na kraju odličnog 3 dijela imao je savršeno postavljenu situaciju za veliko finale..
Radnja se od 4.-e knjige potpuno razvodnila

Navodno zbog toga jer je odustao od 5-godišnjeg skoka u radnji. Pa kako to nije mogao učiniti tj. ubrzati, maksimalno je usporio
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 10:12   #522
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Radnja se od 4.-e knjige potpuno razvodnila

Navodno zbog toga jer je odustao od 5-godišnjeg skoka u radnji. Pa kako to nije mogao učiniti tj. ubrzati, maksimalno je usporio
Navodno je problem što pisci ne razmišljaju kao obični ljudi.

Većina pisaca ima editore, ljude koje paze da to ipak bude za čitanje.

Martin je sada toliko popularan da može pisati što i kako hoće,a to ne mora uvijek nužno biti dobra stvar za čitatelje
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 21:25   #523
Krenuo sam čitati treću knjigu ali na hrvatskom. Kakvo mučenje :'( mislim da ću otići kupiti eng izdanje.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 01:04   #524
Quote:
coa86 kaže: Pogledaj post
Jon Snow bi trebao bit Azor Ahai. Cijelo vrijeme sve ukazuje na njega. Mislim da je to jedina stavka koja se neće mijenjati u, inače nevjerojatnim preokretima, svih Martinovih knjiga.
Mislim da je manje bitan sam mač koliko utjelovljenje Azor Ahai-a. Hoću reći da bilo koje oruđe pod tom osobom u tom trenutku postaje "mač". Jon Snow ima valyrijski čelik trenutno, možda se ispostavi da se taj mač stoljećima prenosio...jel. Ono što ukazuje na to da je on Azor Ahai, je to da jedini on zna što se zapravo događa(hodajući mrtvaci etc), to jest on je najvažnija ličnost tamo gdje se to događa. Druga stvar, doživio je ljubav, i sam je ubio baš kao i Azor Ahai.
Pa zapravo, sve ukazuje da je Daenerys Azor Ahai.
Rođena je u soli i dimu, a zmajeve (svoj mač) je probudila iz kamena u trećem pokušaju, žrtvujući svog muža u procesu.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 15:33   #525
Više je mogućih Azora:

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Azor_Ahai/Theories
Iksbrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 18:37   #526
Iako su sve te teorije moguće, znajući Martina, ni jedna od njih neće biti točna. Na kraju Azor možda bude i neki skroz neočekivani lik. Možda Sam ili Pod Payne
__________________
Some are born to sweet delight / Some are born to the endless night
lavando is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 20:54   #527
Ili će jednostavno bit svi, tj. stvari će se odigrati tako da će ovisit kako se gleda na to.
Iksbrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 10:51   #528
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Pa zapravo, sve ukazuje da je Daenerys Azor Ahai.
Rođena je u soli i dimu, a zmajeve (svoj mač) je probudila iz kamena u trećem pokušaju, žrtvujući svog muža u procesu.
Quote:
Iksbrown kaže: Pogledaj post
Ili će jednostavno bit svi, tj. stvari će se odigrati tako da će ovisit kako se gleda na to.
I meni se čini da bi mogla biti ili Daenerys ili možda nitko tj. svi zajedno stvore splet takvih okolnosti.

Jon Snow je kopile i stvarno mislim da mu je ribarica majka. Bilo bi mi previše romantično kad bi se ispostavilo da je on toliko bitan.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 11:57   #529
Svida mi se teorije Victariona da je Azor, volio bi Victarion i Dany duo da se udruzi i pocne harat westerosom
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 12:13   #530
Victarion Azor?
Pa da, bilo bi sasvim u Martinovom stilu da junak bude anti-junak, psihički nestabilan balvan koji pati od kompleksa manje vrijednosti.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 12:17   #531
napred Železni

volio bih da mi jedan od dražih likova u sagi postane "odabrani"
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 16:37   #532
Meni se sviđa ona teorija da je Jaime Azor Ahai.

Evo:
Quote:
Jaime is Azor Ahai reborn, and yes, he has many faults, but so did Azor Ahai (namely, murdering his wife to forge his sword, plus who knows what else).

The prophecy: "When the red star bleeds and darkness gathers, Azor Ahai shall be born again amidst smoke and salt".

Smoke: The steam bath he shared with Brienne after his hand was cut off (baths in Westeros are heated with fire, mind you). The bath was so hot Jaime nearly passed out. Keep in mind, hot baths are something the two main Targaryen characters from the two sets of stories are known for taking (i.e. Dany & Egg).

Salt: Dinner he shared with Roose Bolton (i.e. sharing the salt, which is what "guest rights" and sharing dinner with someone is called in Westerosi culture) when he was released from captivity and spared his life (i.e. reborn). Jaime had no idea what would happen to him, and expected he might be executed. Instead, Roose released him from captivity and returned him to his "father", giving him his life back anew. Given his life-altering hand amputation, he had been figuratively and literally "reborn" by that point.

Red Star Bleeds: Oberyn Martell (sigil of House Martell is a Red Star) dies in mortal combat with Gregor Clegane, which, in effect, condemned Tyrion to death. This lead Jaime to free Tyrion from prison, which in turn led Tyrion to reveal the truth about Cersei to Jaime (i.e. revelation). All of this combined has transformed Jaime from a seemingly villainous character, to one who is beginning to right his path and redeem himself (and when you think about it, he had moments in his past where he practically SAVED THE WORLD... figuratively).

To Wake Dragons from Stone: Jaime & Cersei are hidden Targaryens due to the rape of their mother, Joanna, by the Mad King Aerys: To wake Dragons (i.e. Targaryens) from Stone (i.e. Casterly Rock). Dragons symbolize the Targs, and stone symbolize "The Rock". Barristan admits to Dany in ADwD that Aerys was obsessed with Tywin's wife, which must be foreshadowing something, IMO. And when you consider that Jaime & Cersei naturally took to the Targ tradition of brother-on-sister incest, it starts to make sense. They both have hair of "spun gold", much like the Targs, and their stories closely mirror those of their Targ forbearers (i.e. Jaime & Brienne almost exactly mirror Dunk & Egg; Brienne carries the shield of Dunk, Jaime shaves his head so he won't be recognized, and even calls her "thick as a castle wall" on several occasions, most notably when he shares the steam bath with her during his "transformation" into Azor Ahai). Cersei, on the other hand, closely mirrors her father Aerys's path to madness. She is in fact her father's daughter, like she so desperately wants to be, but her father isn't the man she thinks he is (i.e. Tyrion is Tywin's only true son, to his chagrin).
U tome ide u prilog i proročanstvo o malom valonqaru, Jamie ubija Cersei(Nissa Nissa) i time napravi "Ligtbringer".

No realno, Dany je Azor, Jon je Tptwp, a Bran je definitivo Last Hero.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 10:55   #533
Samo da se javim,da sam zbog vas i ove teme posudila i počela čitati prvi dio,sad sam 300 i nekoj stranici i oduševljena sam,ne želim čitati više temu,bojim se spojlera,hvala vam na otkriću
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 12:26   #534
Pitanje

Pitanje za moderatore i članove foruma, ako sam na krivom podforumu mi recite, ali mislim da bi bila dobra stvar kada bi se otvorile teme za svaku knjigu posebno, tako da oni koji su pročitali neku knjigu mogu do mile volje pričati o toj knjizi bez mogućnosti da nalete na spojlere iz drugih knjiga.. Kaj velite na to??
alkopun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 14:27   #535
Quote:
alkopun kaže: Pogledaj post
Pitanje za moderatore i članove foruma, ako sam na krivom podforumu mi recite, ali mislim da bi bila dobra stvar kada bi se otvorile teme za svaku knjigu posebno, tako da oni koji su pročitali neku knjigu mogu do mile volje pričati o toj knjizi bez mogućnosti da nalete na spojlere iz drugih knjiga.. Kaj velite na to??
Neznam koliko to ima smisla. Jako je tesko razgraniciti kaj se desilo u kojoj knjizi. Posebno nama koji smo sve procitali prije par mjeseci/godina...
sime84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 18:35   #536
mora se martinu odat priznanje
za svaku važniju stvar/lik/događaj je ostavio više opcija. to mora da je iziskivalo mnogo truda i vremena

ili jednostavno fanovi u knigama pronalaze one i onoliko tragova koje u biti žele pronaći
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 15:12   #537
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
mora se martinu odat priznanje
za svaku važniju stvar/lik/događaj je ostavio više opcija. to mora da je iziskivalo mnogo truda i vremena

ili jednostavno fanovi u knigama pronalaze one i onoliko tragova koje u biti žele pronaći
Ma mislim da mu je udarila slava u glavu, i da zadnjim knjigama navodno samo maltretira čitatelje...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 17:44   #538
A gle, nitko nas ne prisiljava da čitamo.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 10:34   #539
Nrgo, ono što je Danaerys učinila Dobrim gospodarima Astaspora je zbilja meni jedan od najboljih dijelova knjiga uopće

ALi , kako to da se netko drugi nije toga sjetio, ili su oni tako bahati i pohlepni, posve zanemarili ideju, da bi netko kupio sve vojnike robove od njih i onda ih jednostavno pobio?

Sada sam sa Jaimeom kod Boltona, d avidimo i to
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 13:26   #540
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Nrgo, ono što je Danaerys učinila Dobrim gospodarima Astaspora je zbilja meni jedan od najboljih dijelova knjiga uopće

ALi , kako to da se netko drugi nije toga sjetio, ili su oni tako bahati i pohlepni, posve zanemarili ideju, da bi netko kupio sve vojnike robove od njih i onda ih jednostavno pobio?

Sada sam sa Jaimeom kod Boltona, d avidimo i to
Zato što im trebaju. Kome će onda prodavati ljude koje porobe?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.