Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2012., 19:50   #2001
Ibo ima čuvenu fudbalerku , Leptirko je u pravu!

Elem, naišla sam na još jednu nedosljednost u scenariju. U prvoj ep. mali Edževit tješi Zekija da će uskoro izaći i da će se napokon riješiti Ozdžana i Zeki govori da želi svojoj mami. Koliko se sjećam i pred zatvorom ga je dočekala familija (jedino Edži nije nitko došao, osim Ahu...ispravite me ako griješim), a u 6. ep ispada da je Zeki došao u mahalu sam samcat, svi mu prije toga pomrli itd itd. i onda mu Naim pomaže...

Btw, jeste primijetili onu pjesmu na kraju 6. epizode, je li je netko već negdje postavio na net?
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 20:42   #2002
Quote:
LeptirićŠarenić kaže: Pogledaj post
Prosta matematika ne dozvoljava da vjerujem da je bio u cugu u zatvoru, pošto ako je posjećivao Edževita u zatvoru (koji je u istom proveo oko godinu dana), a radnja počinje tačno 20 godina kasnije (1992-2012), to se nikako nije moglo desiti. A pošto Pinar ima master iz prirodnih nauka, valjda zna toliko

Inače, dobila sam info od djevojke koja je trenutno u Istanbulu da je serija tamo veoma mlako prihvaćena i da nevoljno govore bilo šta o njoj. Baš me zanima zbog čega je to tako, a djeluje mi kao da je od starta tako. Iskreno, ne vjerujem da im sama tema teško pada

Od druge sezone sigurno ništa, mislim da će se napatiti dok izvuku i prvu. Baš me zanima da li će pokušavati da je prodaju negdje u Evropi, ne mogu da procijenim koliko bi ovdje bilo interesovanje za seriju kao takvu (ne računam to što bi neki htjeli da je gledaju isključivo zbog Murata).
Ako Pinar resi celokupnu zbrku koju je sama napravila u jednoj sezoni, onda joj svaka cast, treba joj dati Oskara... ali ja i dalje mislim da ce oni ici i u drugu sezonu bez obzira na trenutnu gledanost, jer mislim da ce ciljati na varijantu kako od jeseni nece biti ni Fate(koja im sad def predstavlja najvecu konkurenciju) a mislim da ce uskoro da se zavrsi i ona Feriha a i pitanje je da li ce se sa snimanjem Kuzeya ici u sledecu sezonu... dakle mislim da ce ambiciozno pristupiti jeseni... ali kod njih se to nikad ne zna...

Takodje mislim da je tema kao i konkurencija doprinela tome da serija nema neku veliku gledanost, ali o tome smo vec nasiroko pisali... moram da priznam da mene tek sad zanima sta je u planu po scenariju, i zaista bih volela da vidim sta Pinar planira da stavi u nekoj tamo recimo 20.-oj ili 30.-oj epki kad smo vec u prvih 8. videli i previse...
*****************************
Mina reci cu samo jadne Rumunke

********************************
Meni se ova karo kosulja dopada na MY hahahahahhahaa u odnosu na neke odevne kombinacije koje su mu nametnuli, ova je jos i odlicna
Anuskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:33   #2003
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Ibo ima čuvenu fudbalerku , Leptirko je u pravu!

Elem, naišla sam na još jednu nedosljednost u scenariju. U prvoj ep. mali Edževit tješi Zekija da će uskoro izaći i da će se napokon riješiti Ozdžana i Zeki govori da želi svojoj mami. Koliko se sjećam i pred zatvorom ga je dočekala familija (jedino Edži nije nitko došao, osim Ahu...ispravite me ako griješim), a u 6. ep ispada da je Zeki došao u mahalu sam samcat, svi mu prije toga pomrli itd itd. i onda mu Naim pomaže...
Adadjo, koliko se sjećam, ne griješiš . Više se ne zamaram nedosljednostima, mada sam se sad sjetila Ecinog sakoa na odlasku od Irfe (nakon što je Irfo ubio onog svjedoka iz zatvora), kad ulazi u auto, slika mi je bila mutna, ali mi se čini da je sako bio čist, a mrlje od krvi se pojavile kod Ahu

.......................

Za prijevode serije bi TIMS trebao debelo platiti svima onima koji im na taj način besplatno reklamiraju seriju izvan njihovih granica .
leukotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:40   #2004
Ja bih voljela da idu u drugu, pa kako god. Čak i da se ispostavi da druga bude još gora od ove, pa šta, ne moram je gledati, ali neka snimaju na dobro nam poznatim lokacijama

Šalim se.

Fora je u tome da će im trebati veoma jaki argumenti kojim će ubjediti prvo sebe, pa onda zaposlene, TV stanicu i sponzore da mogu privući publiku u mjeri u kojoj će im donijeti mnogo keša. Nema tu mjesta sentimentalnosti, biznis je biznis.

Nisam bila u Turskoj, ne mogu ništa da tvrdim, ali sam čula na nekoliko strana da imaju odbojnost prema toj seriji, ne samo u smislu, OK je serija, ali trenutno imamo nešto zanimljivije pa pratimo i zato nažalost nemamo vremena za nju. Jednostavno ne vole. Eto. Možda dobijemo kroz nekoliko dana i potpunije info

Kad bismo znale razloge, vjerovatno bismo mogle i bolje da prognoziramo ima li mjesta prepravkama i podizanju rejtinga ili ne.

Ne znam ni koji su im izvori finansiranja, nikad ne gledam odjavnu špicu pa tako nisam ni primjetila pjesmu o kojoj govorite (odoh da obnovim gradivo), ali mi se čini da je sa sponzorima bilo baš škripavo. To mijenjanje marki automobila, pa skrivanje znakova, pa zamagljivanje natpisa lokalnih radnji...

Ovo mi je prva turska serija koju pratim na jednom turskom kanalu, pa ne znam da li su to njihova uobičajena pravila igre, ali ne bih rekla.

Ja sam shvatila da je Zeki bio u inostranstvu iz kojeg se vratio u Kujudibi u kojem nije imao nikog svog, te da se potucao od nemila do nedraga dok ga Naim nije prigrlio. Takođe sam pitala šta je bilo sa Zekijevom sestrom koja se vidi u toj sceni (pored oca i majke - pretpostavljam da je to njegova porodica biološka, a možda i nije?!). Možda je zvao majku kao što ju je zvala i Ahu, a ona mrtva...

Elem, znamo da je Ahu ostala bez roditelja kao djevojčica još. Da je Edževitova majka umrla negdje negdje u proteklih 20 godina, da je Bilal imao oca i kao odrastao (ono je njegov otac u 8? i majku bar kao dijete - grdila bi ga zbog bježanja sa sunećenja) i Ibo mamu koja je i dalje tu i oca koji je takođe odavno mrtav.

O tome sam govorila ranije, ima nešto previše mrtvih. Koja je vjerovatnoća da su svi ti ljudi stradali na ovaj ili onaj način, jeste to siromašan kraj, ali nije Avganistan.

1. roditelji od Ahu - mrtvi
2. Zekijevi roditelji - mrtvi
3. Ibrahimov otac - mrtav
4. Edževitova majka - mrtva
5. o Bilalovim ne znamo ništa, ali prije mrtvi nego živi na osnovu prikazanog

Nisu se upoznali u sirotištu niti su počeli da se druže zato što su bili siročad (to se može samo reći za Ahu)... pa da je razumljivo.
Da ta stopa mortaliteta važi za čitav Kujudibi, pa tamo ne bi bilo skoro uopšte odraslih onda.

Zadnje uređivanje LeptirićŠarenić : 29.04.2012. at 22:00.
LeptirićŠarenić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:16   #2005
kzlar, iz SUS grupe tete C&G poručuju da će druge sezone svakako biti, te da su zadovoljni rejtingom. medjutim kada se na grupu stave rezultati rejtinga, onda od gdje C. stiže komentar "koga briga za rejting!". malo mi je to kontradiktorno, ali neyse. s jedne strane su prezadovoljni, druge ne žele gledati tablicu sa postocima

za kuzey-guney su najavili drugu sezonu, znači ide 100%.

što se tiče teorije konkurencije, pa kada ona otpadne, SUS će izbiti na prvu poziciju, iskreno, skeptična sam. zašto? SUS nije na 2. ili 3. mjestu, pa da ispred ima samo fatmagul i sl. koji na jesen otpadaju. SUS je dosta niže, ispred su i razni formati tipa milijunaš, utmakice, serije koje idu godinama, kojekakvi show-programi itd. takodjer ne treba zaboraviti more drugih serija koje kreću od septembra. postavlja se pitanje da li će se netko tko je pratio npr. fatmu u septembru prebaciti na SUS (a preko ljeta online odgledati zaostatke)? ja uvijek mislim da neka serija mora zaintrirgirati od početka, ako se ljudi nisu uključili do sada, sumnjam da će masovno krenuti sa gledanjem kroz nekoliko epki. rejting zapravo pokazuje da čak i standardni gledatelji variraju.

leptirko, mene zanima insajdersko mišljenje o tome što turci zaista misle o seriji, jer je evidentno da serija nije hit kod gledatelja. takve infose od gdja C&G ne možeš dobiti, jer je njima SUS meastralna serija.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:54   #2006
VII/1. dio http://vimeo.com/41240585



....................
edit: Baš sad gledam ovaj 1. dio i vidim da spominju jednog nogometaša (u sceni kad igraju stolni nogomet), Anuškica je prevela kao Bugarke - Prekansie, a ustvari se radi o Dževadu Prekaziju, legendi Galatasaraja (istanbulski nogometni klub) u kojem je igrao od 1985-1991 (sad znamo za koga naša trojka navija ) koji je rodom iz Kosovske Mitrovice, bivšem igraču Partizana i Hajduka -
http://en.wikipedia.org/wiki/Xhevat_Prekazi + http://www.youtube.com/watch?v=H855E34ASWM



(FC Galatasaray, Prekazi zadnji dole desno)

Sad znamo i za Prekazija.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse

Zadnje uređivanje Adadjo : 29.04.2012. at 23:39.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 23:43   #2007
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
heheheheheheheh aferim za sav trud nadam se da ce burek prijati u ovom vecernjem terminu

btw unapred se izvinjavam SVIMA ako sam negde fulala kod prevoda

iskreno meni do sada nekako najpitkija epka, sa puno nekih pozitivnih momenata
**************************

Minchi ma slazem se da mozda rejting od jeseni nece skociti za 100% ali sam sigurna da oni imaju neki veliki razlog zasto nastavljaju sa snimanjem... mozda su sa nekim sponzorima dogovorili saradnju na duze staze, a mozda TIMS jednostavno ne zeli priznati poraz... sa druge strane ta produkcijska kuca vec ima zlatni rudnik u vidu Sulje, pa im mozda ovo dodje kao neki projekat koji iskljucivo zeli pokazati da medju nama zive i zlostavljane osobe... kad vec to pomenuh moram prokomentarisati i da su klinci zaista odlicno odradili posao u SUS-u, jer sam bas radeci na prevodu poslednjih dana obratila paznju na njihove scene... zaista uverljivo, posebno kad je rec o strahu i traumama koje prezivljavaju...
Anuskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 23:45   #2008
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
VII/1. dio http://vimeo.com/41240585



....................
edit: Baš sad gledam ovaj 1. dio i vidim da spominju jednog nogometaša (u sceni kad igraju stolni nogomet), Anuškica je prevela kao Bugarke - Prekansie, a ustvari se radi o Dževadu Prekaziju, legendi Galatasaraja (istanbulski nogometni klub) u kojem je igrao od 1985-1991 (sad znamo za koga naša trojka navija ) koji je rodom iz Kosovske Mitrovice, bivšem igraču Partizana i Hajduka -
http://en.wikipedia.org/wiki/Xhevat_Prekazi + http://www.youtube.com/watch?v=H855E34ASWM

http://www.meydansozluk.com/gorsel-b.../cevat+prekazi

(FC Galatasaray, Prekazi zadnji dole desno)

Sad znamo i za Prekazija.
Aaaaaaaaa znaci zato ga nisam mogla izgooglati sinoc nikako... jer onog Oktaya jesam, ali ovom ime znaci nije dobro prevedeno... sorry, nije do mene majke mi

Metin Oktay je po svemu sudeci takodje bio jako popularan, ali je umro 1991. godine... izmedju ostalog igrao je u Galatasaraju


By annabgd at 2012-04-29

Zadnje uređivanje Anuskica : 29.04.2012. at 23:58.
Anuskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 23:59   #2009
Isto tako, na kraju 1. dijela 6. ep. Ibo u sceni rastanka na ulici (kad mu zahvaljuje što nije pred Umran rekao za Zekija) Gurura naziva svojim Azrailom, a Azrail ili Azriel je anđeo smrti tj. anđeo čuvar koji donosi laku smrt (kolokvijalno, Azrail je spasitelj)...http://hr.wikipedia.org/wiki/Melek_smrti



Azrail (a.k.a. Gurur )

......
edit: Anuškice, ma sve ok, odakle bi ga iti mogla znati, a ne bih ni ja da nisam nedavno čitala baš o Dž. Prekaziju i njegovom životnom putu koji je čok interesantan. Ugl. i dan danas je legenda u Turskoj, naročito među navijačima Galatasaraja (inače su Galatasaraj i Fenerbahče (mislim da se tako zove) dva istanbulska kluba tzv vječiti rivali, nešto poput Zvezde i Partizana. )
__________________
Empire, propaganda, apocalypse

Zadnje uređivanje Adadjo : 30.04.2012. at 00:10.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 00:07   #2010
Uzmi Anuškice onu pjesmu Anđeo Gabrijel pa prepjevaj u ovoga. Nisi nijedan klip do sada posvetila Gururu, sram te bilo! Nema veze što je Gabrijel zaštitnik telekomunikacija: telegrafa, telefona, radija i televizije i Suskunlar je serija, pa taman.

Mislim da Prekazi ima ulicu u Istanbulu i pored srpskog i tursko državljanstvo.

Hvala Adadjo na informacijama, kad bi Turci bili posvećeni ovoj seriji kao mi, pa gdje bi rejtingu bio kraj.

TIMS je započeo skoro neki tinejdž seriju, ne znam do kog uzrasta im je ciljna grupa, ali će morati i malo starije u Turskoj zainteresovati za Ćutače, pošto se Sulejman vraća u istoriju. Moraju imati neki vodeći projekat, ako misle da opstanu.

Da, da, Galatasaraj je valjda tradicionalno klub studentarije, inteligencije i te više klase, a ovaj drugi za sirotinju raju

Zadnje uređivanje LeptirićŠarenić : 30.04.2012. at 00:14.
LeptirićŠarenić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 00:13   #2011
Quote:
LeptirićŠarenić kaže: Pogledaj post
Uzmi Anuškice onu pjesmu Anđeo Gabrijel pa prepjevaj u ovoga. Nisi nijedan klip do sada posvetila Gururu, sram te bilo! Nema veze što je Gabrijel zaštitnik telekomunikacija: telegrafa, telefona, radija i televizije i Suskunlar je serija, pa taman

Mislim da Prekazi ima ulicu u Istanbulu i pored srpskog i tursko državljanstvo.

Hvala Adadjo na informacijama, kad bi Turci bili posvećeni ovoj seriji kao mi, pa gdje bi rejtingu bio kraj.

TIMS je započeo skoro neki tinejdž seriju, ne znam do kog uzrasta im je ciljna grupa, ali će morati i malo starije u Turskoj zainteresovati za Ćutače, pošto se i Sulejman vraća u istoriju. Moraju imati neki vodeći projekat, ali misle da opstanu.
Hahahahahahhahaa cekaj draga da prodje jos koja epizoda, pa sve scene kad saberem od pocetka serije, nema njega u kadru za jednu pesmu od 3 minuta
sram ih bilo, bolje da Pinar njega vise 'gura' u scenario nego Irfu i Naima, mozda bi onda skocio rejting, hihihihihihiihihihhihihi

edit: Adadjo ma sad mi je coook zao sto promenih coveku ime, pogotovo kad vidim kolika je legenda... a sto se rivaliteta tice, Galatasaraj i Fene su i dalje rivali i to veliki, a Turci imaju velikih problema sa njihovim navijacima pred svaki derbi... ko prati fudbal kod nas, zna kakav je to problem, a Turci inace vaze za jos vece fanatike po pitanju navijanja od nas...
Anuskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 00:25   #2012
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Isto tako, na kraju 1. dijela 6. ep. Ibo u sceni rastanka na ulici (kad mu zahvaljuje što nije pred Umran rekao za Zekija) Gurura naziva svojim Azrailom, a Azrail ili Azriel je anđeo smrti tj. anđeo čuvar koji donosi laku smrt (kolokvijalno, Azrail je spasitelj)...http://hr.wikipedia.org/wiki/Melek_smrti

[I)
u naske se kaze da je azrail prikaza, nakaza, ne treba nam ni viki ni Gt da bi razumjeli sta je to, simply lik od kojeg treba bjezati..zar ovaj ovdje lici na to? vise mi MY lici na azraila himself

__________________
Lara Fabian - Je t`aime
Ninely is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 00:29   #2013
Možda u Bosni, ali Ibrahim je Azrail rekao odobravajućim tonom, tako da nema šanse da je mislio ovom da kaže da je nakaza ili je bježao sa časova vjeronauke, pa ne zna šta priča

Inače, nije prvi put da se pominje neki anđeo u ovoj seriji, zoim je pominjala da Džebrail (potencijalni Gazanfer) predstavlja nešto vrlo loše.
LeptirićŠarenić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 00:32   #2014
Inače, Gurur mi je u 7. ep. jako zgodan i seksi.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 01:03   #2015
@Ninely, nije za tebe, pošto vidim da ti znaš tko je Azrail , nego čisto da pojasnim za druge koji neće čitati onaj link. Azrail kao melek smrti, je za dobre ljude dobar jer će im donijeti laku smrt (zato spasitelj), a za loše loš, jer će im donijeti paćeničku smrt. Sad, kako ga tko i u kojoj situaciji spominje, ovisi misli li na dobrog ili lošeg Azraila. Ja sam npr za Azraila prvi put čula u Dolini vukova gdje se taj melek često spominje ( hm, ne znam zašto) u oba konteksta. Ibo ga je u onoj sceni koristio u afirmativnom smislu.

@Leptirko, imaš i Džebraila ili Džibrila isto na onom linku o meleku smrti...nije baš toliko loš , i on je jedan od anđela/meleka, a svi meleci su, prema islamskom učenju, 'časna stvorenja koja je sam Alah stvorio', prema njima se osjeća strahopoštovanje bez obzira šta simboliziraju. Nešto slično kao džinovi (ili džini), mislim da su i oni vrsta anđela ili tako nešto.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 01:29   #2016
Znam, ali ona je isto našla kolokvijalno značenje koje važi u Turskoj, kao što je Azrail kolokvijalno spasitelj, a sasvim mi je logično da ga Ibrahim oslovljava tako jer se prethodno uplašio da bi njegovoj majci moglo prepući srce ako iznenada sazna da je Zeki, kojeg je smatrala jednim od svojih sinova, mučki ubijen.

Čisto sumnjam da se u Kujudibiju unose toliko u ta teološka pitanja
LeptirićŠarenić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 02:49   #2017
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Inače, Gurur mi je u 7. ep. jako zgodan i seksi.
Aaaa, jeste. Najbolji frajer u seriji, za mene, to tvrdim od početka tako da

I ne mislim da je glup i nesposoban, već nešto kalkuliše u toj svojoj lijepoj glavici.

Večeras smo krečili novu pekaru, pa Adadjo će vas već obavijestiti o novinama u ponudi kako budu pristizale
LeptirićŠarenić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 03:03   #2018
I 2. dio postavljen. LN.

http://vimeo.com/41249207
__________________
Empire, propaganda, apocalypse

Zadnje uređivanje Adadjo : 30.04.2012. at 03:11.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 09:37   #2019
adadjo je ko enciklopedija
kokice hvala za prevod
vimeo je super stvarcica
tako brzo se skidaju epizode s njega da to nije normalno
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 10:16   #2020
episode 9 promo

suskunlar episode 9 promo

http://baydizi.com/video/suskunlar-9...#axzz1riWpjo00
baydizi1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.