Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2003., 13:33   #1
Otvaranje tvrtke (d.o.o.)

Htijela bi da znam koliko kosta da registriras ime biznisa?

Da li je u svakom gradu ista cijena ili je u cijeloj Cro isto?

Da li ima razlika u cijenama ako je biznis u pokretu ili na nekom placu?

Hvala na odgovorima!!!
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 13:35   #2
Drugo pitanje poredu je trebalo ovako da zvuci:
Da li u svakom gradu drugacija cijena ili je svugdije isto? neznam ni da pisem sorry
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 22:15   #3
20 000 kuna je cijena za poduzeće s ograničenom odgovornošću (ulog, ali to ti može revizor smanjiti tako da ti stol i stolice i telefon procijeni na toliko iako u stvarnosti vrijede 1000 kuna).

Takse su još oko 2000 kuna, oglasi u Narodnim novinama, Vjesniku... su oko 1000, javni bilježnik je oko 3000 kuna ako je više vlasnika, i ako se naknadno unosi dio love...

Zatvoriti firmu je jako teško, oko 30000 kuna je trošak likvidacije ili stečaja, ja imam jedan leš od firme koji me već godinama progoni premda ništa ne radim!!!


Jeftinije ti je otvoriti obrt, npr trgovački, i još ga je lakše zatvoriti, ali moraš biti te struke ili zaposliti takvog radnika.
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 14:46   #4
Ja sam prije jedno 12 godina registrirala firmu u Hrvatskoj.
Firma nikad nista nije radila.
Da li je moguce ovu firmu obnoviti i da li se pritom ista placa?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 16:03   #5
Quote:
Ona007 kaže:
Ja sam prije jedno 12 godina registrirala firmu u Hrvatskoj.
Firma nikad nista nije radila.
Da li je moguce ovu firmu obnoviti i da li se pritom ista placa?
Ako je nisi prilagodila Zakonu o trgovačkim društvima 1995. likvidirana je nakon toga!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 13:27   #6
što je isplativije obrt ili firma ne može se samo tako odgovoriti
ako imaš obrt u gradu koji ima prirez onda je svakako skuplje
osim toga obrtnici imaju veća davanja za doprinose, mogu svoje prihode umanjiti samo troškovima koji su i plaćeni
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 13:39   #7
Quote:
[i]

Zatvoriti firmu je jako teško, oko 30000 kuna je trošak likvidacije ili stečaja, ja imam jedan leš od firme koji me već godinama progoni premda ništa ne radim!!!

[/B]
Errr 30000kuna?
Zasto likvidacija kosta toliko?
Mislim realno papirologija je ista kao i za otvaranje mozda malo zesca, kako drzava opravdava tu cijenu likvidacije?

ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 14:35   #8
Quote:
Commodus kaže:


Jeftinije ti je otvoriti obrt, npr trgovački, i još ga je lakše zatvoriti, ali moraš biti te struke ili zaposliti takvog radnika.
Sve tocno, samo treba napomenuti da postoji masa "slobodnih" obrta za koje nije potrebna struka. Tipa marketing i slicno.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 00:31   #9
Quote:
Commodus kaže:

Zatvoriti firmu je jako teško, oko 30000 kuna je trošak likvidacije ili stečaja, ja imam jedan leš od firme koji me već godinama progoni premda ništa ne radim!!!
Pa, možeš iskoristiti sumarni postupak stečaja za društva s malom ili nikakvom imovinom!

U časopisu Pravo i porezi 11/03, je objavljen članak: Sumarni eliminacijski stečajni postupak, mr. sc. Jelene Čuveljak.

Na web strani RRiF-a se nalazi i uvod:

Zakon o izmjenama i dopunama Stečajnog zakona iz prosinca 2000. godine uveo je poseban, sumarni postupak eliminacije insolventnih pravnih osoba malog osnivačkog kapitala. Osnovni cilj takvog sumarnog postupka je u tome da se iz pravnog prometa uklone pravne osobe koje ne podmiruju svoje obveze, ili koje uopće ne posluju.

http://www.rrif.hr/casopis.asp?id=153
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 00:39   #10
Otvaranje tvrtke (d.o.o.)

Bok!

Sto je sve potrebno za otvorit (registrirat) firmu?

Koliko se sjecam..prije 10ak godina svi su masovno otvarali firme, trebalo je nesto malo platit, ispunit par formulara i to je bilo to.. vise firmi nego stanovnika.. al' su onda nakon par godina uveli neko pravilo da na racunu treba imat po 5 tisuca DEM tako da su svi vise manje odustajali i "gasili" te firme. Sta je danas potrebno za otvorit firmu?
Koristim izraze "otvorit" i sl, jel' ne znam pravu terminologiju ta ideja mi je malo prije pala na pamet, valjda kuzite sto me zanima.
Hvala i pozdrav!
flomasteric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 12:07   #11
20 ak 000 kn temeljnog kapitala + cca 5-10 000 kn za javnog bilježnika i/ili odvjetnika (zavisi kod koga ideš), oni sređuju potrebne papire (odluka osnivača, izjava o prihvaćanju za direktora, popis članova uprave itd). Ovo vrijedi za d.o.o.
__________________
Za pravilno doziranje i pripremu obroka koristite samo priloženu mjericu.
Šakomyzine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 16:50   #12


Doo jel' tu spada i nekakav internet obrt Portali i sl.?
flomasteric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 17:25   #13
Obrt je skroz druga tema. Od trgovačkih društava zanimaju te društvo s ograničenom odgovornošću i dioničko društvo, odnosno samo d.o.o. jer ti za d.d. treba puno više love. Što se tiče predmeta poslovanja biraš ga sam, nema prepreke da se baviš bilo kojim zakonitim poslom. Prođi malo kroz stranice Hrvatske gospodarske komore, Ministarstva malog i srednjeg poduzetništva i sl, sigurno ćeš naći korisne informacije. Moraš prvo znati što točno želiš raditi pa s gotovom idejom otiđi nekom odvjetniku i pitaj pošto i kad?
__________________
Za pravilno doziranje i pripremu obroka koristite samo priloženu mjericu.
Šakomyzine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 18:45   #14
Šakomyzine

flomasteric, danas za otvaranje firme trebaš kapital u visini od 20.000 kuna (ne 5.000 dem) koji možeš uplatiti u novcu ili opremi koja toliko vrijedi. javni bilježnik i oglasi te koštaju cca 3.500 kn
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 18:50   #15
Dodji u Ameriku i za 25 dolara mozes otvoriti obrt. Naime, toliko kosta taksa ili fee za uslugu registracije. I onda mozes poceti raditi.

Poduzece te kosta malo vise - oko 130 dolara.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 17:11   #16
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Dodji u Ameriku i za 25 dolara mozes otvoriti obrt. Naime, toliko kosta taksa ili fee za uslugu registracije. I onda mozes poceti raditi.
Pa ni kod nas ti ne treba kapital za obrt, kao ni za biti trgovac pojedinac...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 11:54   #17
Vojky,

pliiiiiz mozes li malo pojasniti sto je to trgovac pojedinac
(pravna ili fizicka) moze li se baviti uvozom i prodajom firmama
u RH?

Hvala ti
__________________
Reggae & Pivo
BladeII is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 22:56   #18
zato je amerika to što je
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 12:08   #19
Quote:
nepta kaže:
flomasteric, danas za otvaranje firme trebaš kapital u visini od 20.000 kuna (ne 5.000 dem) koji možeš uplatiti u novcu ili opremi koja toliko vrijedi. javni bilježnik i oglasi te koštaju cca 3.500 kn
Tako nekako je i meni bilo. Ovih 3.5K je meni bilo malo više od 4.5K, ali samo zato jer sam uzeo servis i svu dokumentaciju prepustio njima. Naime, ako radiš i moraš bit na radnom mjestu... takoreć je nemoguće sam jurcati po gradu i sređivat papire.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 12:22   #20
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Dodji u Ameriku i za 25 dolara mozes otvoriti obrt. Naime, toliko kosta taksa ili fee za uslugu registracije. I onda mozes poceti raditi.

Poduzece te kosta malo vise - oko 130 dolara.
ZAkon, jos kad bi se mogao malo zaobici, i kad bi u Americi mogao otvoriti firmu netko izvan US bilo bi super, jer otvoris za 130$ firmu vani, i onda otvoris podruznicu u hr po Vojkyjevom...
A koliko kosta ovaj dio sa podruznicom ne znam ali definitivno potencijalna usteda...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:57.