Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2018., 01:10   #1
Lightbulb Južni vetar (2018)

Južni vetar je srpski film režisera Miloša Avramovića po scenariju Petra Mihajlovića. Premijera je planirana tokom 2018. godine

Stvari počinju da imaju smisla u životu Petra Maraša, kradljivca automobila iz Beograda. Napušta dom svojih roditelja i useljava se u nov stan sa svojom devojkom Sofijom. Banda, čiji je član, koju predvodi iskusni car, uspešno posluje. Ima dovoljno novca za sve i policija ih ne gnjavi. Međutim, sve se menja kad se ukrade pogrešan automobil.


https://www.imdb.com/title/tt5207158/

https://www.youtube.com/watch?v=33FPA3ZqjfQ

Šta vi mislite o ovome novom filmu?
Kao nasljednik Rane (1998)...
Smajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 07:00   #2
Ja se ponadao biografija najjačeg muzičkog kolektiva u ex yu.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 08:12   #3
Quote:
Smajo kaže: Pogledaj post
Kao nasljednik Rane (1998)...
Ovaj noviji film nisam gledao, ali Rane su snimljene u specifično vrijeme i specifičnim uvijetima i teško se može uspoređivati s nečime iz ovog desetljeća.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 11:59   #4
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Ja se ponadao biografija najjačeg muzičkog kolektiva u ex yu.
E pa nije, haha. Ali kada god tražiš ovaj film naletiš na Mi se volimo, Pristajem na sve, Ej, odkad sam se rodio... Hahhaha
Smajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 10:24   #5
Finalni trejler
https://www.youtube.com/watch?v=VD6d7_xEAq4
Ecio94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 18:38   #6
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Ja se ponadao biografija najjačeg muzičkog kolektiva u ex yu.
Nisi jedini...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 13:47   #7
Ne svidja mi se nesto film, ali je muzika odlicna ( instrimentali, ne ona turbo folk i slicna )!

Volim sto glumi Glogovac ( :-( )!

U principu ne volim domace krimi filmove, niti imam zivaca za majke koje brane svoju decu po svaku cenmu, iako su im deca kriminalci, kao ni za skotove koji su nasilni prema zenama i nazivaju ih droljama samo zato sto nisu oduevljene tim debilima!

Ima online.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 22:05   #8
Gledao film, nista posebno, tipican srpski film, vidis jedan a kao da si vidio sve.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 10:22   #9
Meni je film lego super, jedan onako realan mafijaski film. Bikovic me ugodno iznenadio, mislila sam da ga guraju jer je ljepuskast ali dobar je glumac. Iako da Srbi imaju neki svoj đir di su im likovi u filmovima svi na isti kalup ali dobro...svejedno.meni lego film
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 17:30   #10
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Gledao film, nista posebno, tipican srpski film, vidis jedan a kao da si vidio sve.

Davno su izbacivali mnogo više filmova i serija ali se u zadnje vrijeme
očigledno manje ulaže u tako nešto. Sada je izašao ovaj i ko zna kada će
novi...Ispočetka sam mislila da je to neka teška ratna priča, tipična balkanska,
obično s tužnim krajem. Zatim, kada je počeo film s onom muzikom,
pomislila sam da se radi o kakvoj komediji...Međutim ne...
Ovdje se radi o jednoj drugoj problematici...O tome kako mladi danas lako
žele doći do novca, upuštaju se u razne 'avanture', krađe, samo da i zaradili,
a kada osjete nešto više onda im se osladi pa bi još...Jednostavno se olako
uvale u neki lanac mafije misleći da je to kao igra dok naprave kakvu glupost i shvate da nije...Da je u pitanju igra života i smrti.
Nažalost je to realna slika Beograda danas...Nemam što reći pošto je to ustvari realna slika Crne Gore preslikana na Zemun, Zvezdaru...Na Beograd.
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 11:14   #11
Ok, solidan film, ništa više od tog.. 6/10
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 01:10   #12
budući da nisam detaljno proučila neke detalje i zaboravila tko sve glumi (ono, vidim Glogovca na plakatu, ali do trenutka gledanja zaboravim da je i on igrao ), moram priznati da me film ugodno iznenadio (iako težak za gledanje u nekim momentima). naravno da je "tipičan" po nekim elementima, ali sveukupno gledajući neke glumačke izvedbe su nenadjebive (i prirodan govor u "domaćim" filmovima je uvijek osvježenje), a soundtrack je odličan (mislim prije svega na moćnu "main theme".)

pokušavam zamisliti obrađenu sličnu tematiku na hr strani, ali teško pronalazim idealne glumce.

sve u svemu, za one željne malo nabrijanog opuštanja
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 10:37   #13
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
budući da nisam detaljno proučila neke detalje i zaboravila tko sve glumi (ono, vidim Glogovca na plakatu, ali do trenutka gledanja zaboravim da je i on igrao ), moram priznati da me film ugodno iznenadio (iako težak za gledanje u nekim momentima). naravno da je "tipičan" po nekim elementima, ali sveukupno gledajući neke glumačke izvedbe su nenadjebive (i prirodan govor u "domaćim" filmovima je uvijek osvježenje), a soundtrack je odličan (mislim prije svega na moćnu "main theme".)

pokušavam zamisliti obrađenu sličnu tematiku na hr strani, ali teško pronalazim idealne glumce.

sve u svemu, za one željne malo nabrijanog opuštanja
Težak? Po čemu točno?

Inače, pogledao jučer, dosta dobar. Doduše, kraj mi je nekako bio previše zbrzan, a i nisam baš skužio čemu ona scena s Berčekom (koliko god mi je drago da se Berček pojavio).
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 12:22   #14
Scena s Berčekom ne može biti jasnija nego što je, iza svega uvijek stoji država. Pandur je dobio zeleno svijetlo da makne Glogovca i to je to.

Inače, vidi se da je malo falilo novaca, pogotovo u par akcijskih scena, ali film je odlično režiran i nekako teče iako traje preko dva sata.

Glumci odlični ovi mladi, Todorović karikatura samog sebe, al ok.

Vrlo dobar film
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 17:46   #15
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Težak? Po čemu točno?

Inače, pogledao jučer, dosta dobar. Doduše, kraj mi je nekako bio previše zbrzan, a i nisam baš skužio čemu ona scena s Berčekom (koliko god mi je drago da se Berček pojavio).
pa recimo ona scena kad Golub, a da ne trepne, "sredi" malog Hristo(s)a. je li to dovoljno teško za pojedine okice i želudac? (mislim, scena nije smiješna, iznenadila sam se, ali skroz se uklopila jer ne treba neke stvari uljepšavati i ublažavati, nismo mi ništa u stvari ni vidjeli. )

kako rekoh, nisam proučavala detalje prije gledanja (namjerno to radim u zadnje vrijeme jer želim prvo vidjeti film, a onda analizirati i filozofirati nad detaljima ), i taman kad pomislim "gdje je Berček", eto scene gdje ga prepoznah-ne prepoznah odmah i mislim si gdje je onaj mladi dečko koji obećava...ali tu su okice, a i uši, ne možeš fulat'...

Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Scena s Berčekom ne može biti jasnija nego što je, iza svega uvijek stoji država. Pandur je dobio zeleno svijetlo da makne Glogovca i to je to.
da, to je to. odlična scena, možeš se i blago naježiti, kad shvatiš.

Quote:
Inače, vidi se da je malo falilo novaca, pogotovo u par akcijskih scena, ali film je odlično režiran i nekako teče iako traje preko dva sata.

Glumci odlični ovi mladi, Todorović karikatura samog sebe, al ok.

Vrlo dobar film
film (mi) je u stvari odličan (prije svega zbog glumačkih izvedbi!) , pogledat ću ga još jednom da mi sjednu neki detalji s početka (na velikom ekranu, doživljaj je drugačiji). ima nekih sporih, možda i suvišnih scena ili su mogle biti bolje odrađene. u okviru crno-bijelih klišea, sjajno je urađen i popraćen odličnom mjuzom. čak su i te neke akcijske scene odlične, a sviđa mi se i to što ipak ne znaš što nosi sljedeća scena, kako netko reče, "film drži pažnju". nije bila puna dvorana, ali nitko nije niti pisnuo niti je grickao i srkao.

i da, Todorović kad se pojavio u prvoj svojoj sceni, odvalila sam, car!

film je snimljen za dvadesetak dana, nevjerovatno, naravno da bi bio još bolji da je bilo i više sredstava, ali i vremena; nevjerovatno je i to kako je Glogovac brzo otišao nakon filma...

fora je i to kako za neke pjesme ne znaš da postoje dugi niz godina, ili si ih zaboravio, a onda ih digne neki film...

Luda po tebe

malo o filmu i Glogovcu
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 20:09   #16
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Gledao film, nista posebno, tipican srpski film, vidis jedan a kao da si vidio sve.
Znači isto kao i sa hrvatskim.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 21:12   #17
Dobar film generalno. Za ovdasnje uslove i konkurenciju odlican.
Ima viska isforsiranih neprirodnih psovki.
Scena sa Bercekom je losa, odudara od filma, ali je zanimljiva kao trash. Bercek se mogao kvalitetno uklopiti u neku drugu scenu. Ovako imamo bespotrebno karikiranje.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 13:32   #18
Hoce li mi neko objasniti kako je Flavio Brijatore F1 vozac?
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 13:54   #19
mislim da je mislio na "kao šef Briatore", cappo di tutti capi (kad već dolazi, Maras, iz miljea "hijerarhije"), a ne "običan" vozač

Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Znači isto kao i sa hrvatskim.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 15:43   #20
edit:

Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
cappo di tutti capi
capo di tutti capi
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.