Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 21:59   #1
Koju dimenziju guma stavit na Tempru?

Pozdrav svima

Ako bi mi mogli objasniti iz iskustva koju dimenziju guma sve je moguce na Fiat Tempru stavit.U knjizici ima 2 dimenzije 175/65/14 i 185/60/14 sad ja imam ovu 1 dimenziju sad me zanima jel mogu jos neke dimenzije stavljat na auto pa molim da mi preporucite dimenziju koju za moj auto i dali bi pasalo na njega.

Hvala svima tko ce mi pomoc.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:10   #2
A koju drugu dimenziju bi stavio i zašto?

Osobno bi ostao na toj 175/65/14.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:21   #3
Ma pitam samo jer sam u nedoumici stavit 175 ili 185 samo to u knjizici auta ima te 2 dimenzije za moj motor 1.6 pa me zanima jer 185 ipak je nesto šira
a s tim je i sigurnija pa pitam za vase misljenje koje bi vi stavili od te 2 inace na autu su 175 sada ali su stare 5 godina i vrijeme je za zamjenu.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:56   #4
Stavi jednu od te dvije propisane dimenzije.

Ako nemaš "težu" nogu na gasu, tj. ne jurcaš, bolji ti je izbor ova uža dimenzija, što se ovjesa i potrošnje tiče, a najvjerojatnije i cijene, trebale bi biti jeftinije.

Sa 185 gumama češ dobiti nešto malo na stabilnosti i zaustavnom putu kočenja, ali samo po suhom, a sve drugo je minus. Pogotovo što se udobnosti tiče.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:25   #5
Hmm sad sam gledao fulda ecocontrol je na testu guma u dimenziji 175/65/14 bila medu posebno preporucljivim gumama i kosta 175/65 392kn dok 185 kostaju 406 kn nikakva razlika mene zanima posto tempra ima meksi ovjes i to da bar u gumama dobim nesto malo da bude stabilniji a to za potrosnju neznam.Ja mislim da nebi trebao trositi sad neznam zbog tog 1 cn puno vise.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:29   #6
A čuj, sve u svemu nije to neka velika razlika - bitno da su dimenzije propisane od strane proizvođača. Koliko vidim, "naložio" si se na ove šire 185, i s obzirom da nije neka razlika u cijeni, zašto onda ne uzeti njih.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 01:30   #7
Ma koristio sam 10 godina dimenziju 175/65/14 ali volio bi isto iskustva cuti od ostalih koji mozda voze taj auto ili neki koji znaju bolje ali ono mislil da bi taj 1 cm ipak doprinio nekoj visoj sigurnosti nego 175 dimenzija jer nije mi samo do jurcanja nego vise do sigurnosti.TAko da ljudi koji imate tempru dajte mi savjet ili koji znate nes o tome.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.