Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 09:55   #81
Quote:
kroono kaže: Pogledaj post
...Oba upravljača imaju nove baterije, udaljeni su po uputama 20-50 cm, bez ometanja nekog drugog izvora svjetlosti...
Tu ti je greška. Daljinci moraju biti na udaljenosti do 5 cm. Univerzalac ti ga uopće ne vidi.
Druga stvar, kad dođeš do opcije "learn key" prvo pritisneš tipku na univerzalcu koju ovaj treba naučiti pa tek onda na originalnom. Ak ti se na univerzalcu ne pojavi oznaka "learning" onda si odabral tipku za koju ne može biti naučen tipkovni kod.
Probaj ponovo, al prvo još jednom dobro pročitaj upute.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 10:36   #82
Hvala na odgovoru!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 26.04.2012. at 10:48.
kroono is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 20:41   #83
Problem - Daljinski

Dakle, problem je ovakav: Fabrički daljinski se pokvario od televizora (TV je Vivax sa "guzom" ), preporuče neki univerzalni, navodno jedini koji podržava tu marku, radi ali samo neke tipke i sve su funkcije pomiješane. Gdje je pojačavanje on reaguje promjenom kanala, gdje je promjena kanala on ulazi u podešavanja itd. Ok, u međuvremenu dolazimo do njegovog drugog originalnog daljinskog, uspijemo naći, međutim on se ponaša kao ovaj univerzalni prethodni. Reaguje potpuno isto. Kako da se TV vrati da reaguje normalno? Ne razumijem se toliko i svaka pomoć bi dobro došla. Hvala unaprijed.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.04.2012., 14:22   #84
Trebaju ti kodovi za taj univerzalni daljinac, ukucaj ime i oznaku daljinskog na googlu i probaj pronaći kodove za tvoju marku televizora i način kako ćeš ga podesiti... Možda pomogne.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 07:57   #85
@Carpe : Univerzalci su uvijek lutrija, tako da preporučam popravak ili nabavku novog originalnog, koji i nije tako skup. Ne znam gdje se nalaziš ali za nabavku u HR treba nazvati uvoznika - MSan grupu u Zagrebu (ili njihov MR servis).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 00:09   #86
Problem sa daljinskim upravljačem

Daljinski od Pioneer plazme me počeo zezat,pola tipki radi a pola ne. Kod mijenjanja kanala brojke uredno rade ali tipka P radi samo u + dok u - ništa,isto tako tipka Volume može samo pojačavati zvuk dok smanjivati nemože,MUTE isto neradi kao ni kompletan "kursor" u sredini sa svim tipkama okolo uključujući i HOME MENU, dok one obojane tipke za teletekst crvena i zelena ne rade a žuta i plava rade.

Molim pomoć ako se nešto može napravit, a ako ne zna li netko može li se i gdje kupit novi daljinski.

Hvala
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 09:44   #87
@ Toni-VU, probaj daljinac rastaviti i pobrisati masnoću koja se znutra nakupi na plastičnim kontaktima a i na kontaktima ploće. Ovo mi je više puta pomoglo.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 10:02   #88
Čišćenje, naravno, ne bu škodilo ali bi po simptomima prije bila u prekidu neka od zajedničkih linija na pločici daljinca. Daj nekom elektroničaru da ti to ispita ak čišćenje ne bu dalo rezultate.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:34   #89
Hvala na savjetima,danas će mi doći prijatelj koji je po struci RTV mehaničar (iako to ne radi) pa će pogledati,a ja ću mu prenijeti vaše savjete pa bumo vidli.

poslije napišem rezultat
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:00   #90
Ponekad su samo potrebne nove bateije da rijese takav problem, ali ciscenje je svakako korisno.
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 23:32   #91
Otvorio sam temu na pogresnom mjestu pa eto opet cu isto pitanje staviti ovdje.
Zanima me ako tko zna da li moze koji univerzalni daljinski za moj tv.Marka je gorenje, ali mu je daljinski stradao. inace je daljinski F3094, pa ako tko zna neka napise, ili da li je gdje moguce naci ovakav daljinski.
__________________
Ja kad zatvorim oci, nista ne vidim :)
piksi_gradina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 00:01   #92
[SLIKA OBRISANA]
ljudi imam ovaj tv daljinski mu odjednom prestao raditi
kupio sam ga polovnog i daljinski koji je tada došao uz njega je bio neki unervizalni i taj mi unervizalni neki dan crkao......
pa ako netko zna koji bi odgovorao za ovaj tv.......
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 00:03   #93
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Dakle, problem je ovakav: Fabrički daljinski se pokvario od televizora (TV je Vivax sa "guzom" ), preporuče neki univerzalni, navodno jedini koji podržava tu marku, radi ali samo neke tipke i sve su funkcije pomiješane. Gdje je pojačavanje on reaguje promjenom kanala, gdje je promjena kanala on ulazi u podešavanja itd. Ok, u međuvremenu dolazimo do njegovog drugog originalnog daljinskog, uspijemo naći, međutim on se ponaša kao ovaj univerzalni prethodni. Reaguje potpuno isto. Kako da se TV vrati da reaguje normalno? Ne razumijem se toliko i svaka pomoć bi dobro došla. Hvala unaprijed.
uzmi od quadro televizije daljinski meni je daljinski također od tv vivax-a bio crkao polomio sam se tražeći daljinski za njega i čovjek mi rekao da uzmem od quadro televizije i radi
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 09:07   #94
Quote:
piksi_gradina kaže: Pogledaj post
...Zanima me ako tko zna da li moze koji univerzalni daljinski za moj tv.Marka je gorenje, ali mu je daljinski stradao. inace je daljinski F3094, pa ako tko zna neka napise, ili da li je gdje moguce naci ovakav daljinski.
Gorenje ima programabilini daljinski koji pokriva sve njihove modele unazad 20-ak godina. Nazovi Elmatis radi provjere.

@zelj : to je Gorenje televizor pa isto važi i za tebe.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 12:09   #95
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ponekad su samo potrebne nove bateije da rijese takav problem, ali ciscenje je svakako korisno.
Upravo tako je i bilo,stavio sam nove baterije ali pola funkcija nije radilo a onaj pajdo Tv mehaničar je došao "veseo" kod mene i nije mu se dalo rastavljati pa sam tako ostavio da bi drugi dan sve proradilo,bez čiščenja...a valjda mu je trebalo dva dana da se privikne na nove baterije ili ima neka caka u daljinskom da mu kod slabljenja baterija funkcije otkazuju selektivno a kod novih baterija se vračaju u funkciju selektivno,tko bi ga znao...,uglavnom sad je sve u redu,hvala svima.
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 02:37   #96
Prerano sam se obradovao,opet po starom pola radi pola ne.
Izgleda ipak da ću morati dati nekom da ga otvori i pogleda

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 03.06.2012. at 04:19. Reason: Q
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 19:42   #97
Otvori ga sam, budi pazljiv, onda dobro operi sve gumene dijelove i ostavi ih da se osuse pa onda opet sve sklopi pa vidi kako ce se ponasati.
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 20:59   #98
isprika moderatorima što dižem temu nakon tri godine

da li netko zna da li elmatis još uvijek radi?
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 21:16   #99
Radi.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 20:06   #100
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Otvori ga sam, budi pazljiv, onda dobro operi sve gumene dijelove i ostavi ih da se osuse pa onda opet sve sklopi pa vidi kako ce se ponasati.
Otvorio i očistio sad radi još manje nego prije,prije sam bar imao teletekst,sad je i to riknilo,treba mi servis za daljinski,ima li toga kod nas?
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.