Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2012., 10:02   #7301
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
@indeed: ja bih se odselila, mlada sam i sto se mene tice nije problem, ali imam dijete od 3 godine pa moram tocno znati u sto se upustam
nema ti 100% sigurnost, moze se u nekim smjerovima i u njemackoj promjeniti dosta. Kada je bila kriza ima 3-4 godine bilo je dosta odpusta u nekim branchama a neki su ih najavili i opet ih nisu morali provesti.

Mislim da u svakom slucaju trenutno pruzas i sebi i ditetu bolju buducnost barem financiski, jer ako si voljna raditi i moze sa tim drzavljanstvom raditi uvik ces naci posao, naravno za neki se ponekad mora progutati malo ponosa ali ipak stice placa uredno ca. 28. na konto i to je to. A moze i planirati zivot nekako.

Po tome sam je prepuno postala njemica, to je ono sta mi je najgore u HR, to zivljenje od danas do sutra. Divim se ljudima kako mogu (naravno moraju) ali ja bi 100% popizdila na taj nacin odnosno nebi vozila Auto i neke druge stvari skupe imala a sve samo na kredite i na rate.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 16.12.2012., 04:14   #7302
Question SEZONSKO ZAPOŠLJAVANJE

Prelistao sam temu ali nisam našao odgovor.
Išao bi iduće godine sezonski raditi u DE.Znam da se prijave podnose u HZZ pa onda oni dalje komuniciraju sa ZAV u DE.

Zanima me što ako ja sam nađem poslodavca za sezonski rad?
Ima li netko tko je to tako odradio?
Zanima me koja je procedura?
Tipa poslodavac ode u ZAV i kaže;e,imam tu nekog 'rvata za sezonski posao.Oni onda daju papire pa se s tim papirima vadi viza????

Hvala unaprijed!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 16.12.2012., 12:10   #7303
Poslodavac se javlja sam u ZAV i zahtjeva izdavanje papira za tebe.Najcesce bude odobreno,pa se papiri salju na HZZ službu koja je najblža tvojem mjestu prebivališta,tu se ugovor pokupi i ide se udarat viza u njemački konzulat.Cijeli proces traje od 4-6 tjedana po pravilu.
kole_bambini is offline  
Old 16.12.2012., 12:11   #7304
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Prelistao sam temu ali nisam našao odgovor.
Išao bi iduće godine sezonski raditi u DE.Znam da se prijave podnose u HZZ pa onda oni dalje komuniciraju sa ZAV u DE.

Zanima me što ako ja sam nađem poslodavca za sezonski rad?
Ima li netko tko je to tako odradio?
Zanima me koja je procedura?
Tipa poslodavac ode u ZAV i kaže;e,imam tu nekog 'rvata za sezonski posao.Oni onda daju papire pa se s tim papirima vadi viza????

Hvala unaprijed!
I mene bi ovo zanimalo, ali jos jedno pitanje, dali mogu sam odabrat mjesto u kojem bi radio jer vec tamo imam smjestaj.
indeed is offline  
Old 16.12.2012., 13:17   #7305
Quote:
kole_bambini kaže: Pogledaj post
Poslodavac se javlja sam u ZAV i zahtjeva izdavanje papira za tebe.Najcesce bude odobreno,pa se papiri salju na HZZ službu koja je najblža tvojem mjestu prebivališta,tu se ugovor pokupi i ide se udarat viza u njemački konzulat.Cijeli proces traje od 4-6 tjedana po pravilu.
Quote:
indeed kaže: Pogledaj post
....dali mogu sam odabrat mjesto u kojem bi radio jer vec tamo imam smjestaj.
Pa po ovome što je kole napisao/la ako imaš nekoga tko je voljan zaposliti te(tetkine frendice muž)onda se poslodavac "javlja sam u ZAV i zahtjeva izdavanje papira za tebe."Onda bi valjda i radio blizu mjesta gdje imaš smještaj(tetka)

Kole,jel imaš iskustva sa sezonskim poslovima?Ako da,kako ti je bilo,kolika je lova?Šta si radio tamo?

Onda možda nije loše i samoinicijativno tražiti?
I preko poznanstava i preko interneta.Jer sam malko skeptičan prema svim HR isntitucijama


Thnx!
__________________
Something ends,something begins...

Zadnje uređivanje VingTsun : 16.12.2012. at 13:24.
VingTsun is offline  
Old 16.12.2012., 14:47   #7306
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje za forumase- isplati li mi se preseliti u Njemacku? Imam dvojno hrvatsko - njemacko drzavljanstvo. Kakav posao bih mogla naci tamo sa SSS (ekonomist) i kakva su mi prava ako se npr. moram prekvalificirati.?
Ozbiljno razmisljam da se preselim...
Mislim da SSS u Njemackoj nije priznata (to je ovdje na rangu nekvalificirane radne snage). Kod trazenja zaposlenja nije najvaznija diploma, puno vaznije je koje znanje imas: sto znas raditi, sto drugi ne znaju? Koje specificno iskustvo imas?
Heinrich1 is offline  
Old 16.12.2012., 14:55   #7307
Quote:
jessy258 kaže: Pogledaj post
pitanjce...postoji li mogućnost da diploma učitelja razredne nastave iz Hr bude priznata za radno mjesto Kinderpflegerin u Njemačkoj? Pošto imam slovensku putovnicu prijavljujem se za poslove tamo i došao mi mail iz Münchena jučer da budu poslali moje papire u Referat für Bildung und Sport, München da oni odobre zaposlenje. Ujedno sam i pozvana na razgovor sad poslije blagdana. Pa eto, nadati se ili ne?
U Bavarskoj ima 1000 nezaposlenih ucitelja razredne nastave. Vlada neke od njih planira preuciti u odgojiteljice u vrticu:

http://www.sueddeutsche.de/muenchen/...rten-1.1024400


Kinderpflegerin nije teta u vrticu (teta je Teta je Erzieherin), nego pomocnica tete, dakle najnizi stupanj.
Heinrich1 is offline  
Old 16.12.2012., 15:08   #7308
Quote:
niđo1 kaže: Pogledaj post
Da li je istina da se u Njemačkoj traži cirka 100 000 inžinjera ?
Da, trazi se mnogo inzinjera.
Uvijet 1: barem osrednje znanje njemackoga - usmeno i pismeno(!) i jako dobro znanje engleskoga (treba znati pisati dokumentaciju na engleskome)
Uvijet 2: Veoma dobro obrazovanje i radno iskustvo

Vecina kandidata iz Hrvatske ne ispunjava ove uvijete. Tehnicki fakluteti u HR su katastrofa. Ljudi dobijaju diplomu bez skoro ikakvog prakticnog iskustva. U Njemackoj inzinjeri za dobiti diplomu moraju imati najmanje 6 mjeseci industrijske prakse.
Heinrich1 is offline  
Old 16.12.2012., 15:51   #7309
Quote:
ivana-nj kaže: Pogledaj post
koji su najbolji kvartovi u Minhenu za zivjeti? Meni se svidio jako Schwabing jer ima puno mladih ))
Schwabing je lijep za zivot.
Negativna je visoka fluktuacija (jer vecina studenti), tek sto upoznas susjede, oni se odsele.
Heinrich1 is offline  
Old 16.12.2012., 16:00   #7310
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Place za strojare su min 3000€ brutto, raste to kasnije dosta brzo, a i
ovisi o tebi naravno.


Ako uzmes istu firmu koja radi u puno gradova,
onda su u Münchenu sigurno vece place, mozda i vise od 10%.
U Minhenu je pocetna placa za inz.strojarstva najmanje oko 45.000 godisnje brutto. Moze se poceti i sa 60 TEUR, ali to sve ovisi o znanju i iskustvu. Vazno je u toku studija sakupljati prakticno (industrijsko) iskustvo. Bez iskustva je ovdje skoro nemoguce dobiti posao.
Heinrich1 is offline  
Old 16.12.2012., 17:27   #7311
imamo jedno pitanje ovako cisto da znam dal da pocnem ucit njemacki ili ne... znaci, idem na Faks farmacija smjer ing. medicinske radiologije, pa me zanima ako ima koji medicinar, kolike su sanse nakon zavrsenog studija i znanja njemackog dobiti posao ing. radiologije?
__________________
Never back down
Krlja dbeat is offline  
Old 16.12.2012., 17:39   #7312
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje za forumase- isplati li mi se preseliti u Njemacku? Imam dvojno hrvatsko - njemacko drzavljanstvo. Kakav posao bih mogla naci tamo sa SSS (ekonomist) i kakva su mi prava ako se npr. moram prekvalificirati.?
Ozbiljno razmisljam da se preselim...


sa SSS ekonomskom nemas nikakve sanse... a ak mislis na neke prekvalifikacije onda ti je najbolje zavrsit ovdje.. cak mislim da burza daje tecajeve konobarenja i jos nekih usluznih zanimanja , a mores probat au pair ....
__________________
Never back down
Krlja dbeat is offline  
Old 16.12.2012., 20:22   #7313
Paket iz Münchena za Split

Pozdrav svim Bavarcima,

zamolio bih za pomoć u vezi mog pokušaju da nabavim jedan rabljeni plotter/cutter u Njemačkoj preko eBaya (ca. 300 €). Problem je zapravo u tome što prodavač ne želi paket poslati za Hrvatsku, već samo na neku njemačku adresu. Stoga me zanima da li bi netko tko uskoro autom ide do Splita (ili Imotski ili Šibenik) npr. iz Münchena bio voljan na svoju adresu primiti taj plotter i uz novčanu naknadu od 50 € prebaciti ga do mene u Split.
Gogo*craft is offline  
Old 17.12.2012., 01:09   #7314
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Isto kao sto Njemacka NIKAD nece biti bogata kao Svicarska, ili Norveska.
A Nijemci sele u te dvije zemlje, posebno visoko obrazovani.
Imam neke familije koja kad mi dođe onda počne kukat kak je švicarska puno naprednija od njemačke. Zamisli, a neškolovani su, smrde i ne znaju pisat njemački već samo govorit, a išli bi u švicarsku. Moraš bit jebeni štakor da budeš toliko nezadovoljan. Dođe mi da ih uhvatim za vrat i dovedem u hr pa da vide kako se preživljava. Lako je živjet u njemačkoj pa nekome filozofirat.
NećešRazbojniče is offline  
Old 17.12.2012., 02:23   #7315
A ne znam, ali moje je mišljenje da je u Njemačku najbolje ići samo onima visoko obrazovanim strukama koje ta država treba. Pošto vidim čitajući postove da ovdje ima ljudi koji bi tamo išli raditi bilo što i bili robovi ako treba samo da se dočepaju te Njemačke mislim da to nije baš pametno i mnogi bi se mogli opeći. Je to lijepa zemlja i razvijena sve to stoji, ali ti ljudi hladni, njihov mentalitet i sve to mi se zgadilo kad sam tamo turistički bio. Ja tamo uvijek mogu s guštom otići turistički onako na 2 tjedna, al da bi tamo zivio to teško. Naprosto jako držim i do svog nacionalnog ponosa i nisam sklon tome da se u zivotu nisko ponizavam pred nekim Švabom kako neki pišu zbog papira, zbog posla , ili nećeg trečeg. Tu sam rođen di sam rođen, sudbina mi je takva kakva je, to je Hrvatska, nije bajna nažalost , al opet moja je kao i sva moja krvna zrnca koja u povijesti doticaja sa Njemackom ni blizu nisu imala i ponosan sam na nju, pa makar mi je i teško ostat ću u njoj i do kraja se borit maksimalno da kolko god kao pojedinac budem mogao radim na tome da ona napreduje i vjerujem da će kad tad doći bolji dani za nju.

Tamo ćete uvijek biti građani drugog reda kao stranci, a pogotovo stranci doseljenici koji nisu tamo rodeni i ne pricaju jezik poput pravih Nijemaca tečno. Kaj vam to treba ljudi u zivotu da se tamo ponizavate, stojite po redovima ko strani imigranti koji su si dosli zaraditi za kruh kod bogatog švabe itd.

Najgore mi je vidjet one ljude što si djecu rodenu tamo pokusavaju pretvoriti nekim nijemcima glumeci neku gospodu kao da se srame svog podrijetla što mi je ocajno. Ko da se srame onog tko su bili i tko i dalje jesu. Samo kako bi glumili ravnopravno građane Njemačke i Nijemce što zapravo nikad neće biti.

I na kraju citav zivot tamo radi dan i noc , petak i svetak, ostavio kicmu tamo, puno pljuvao po Hrvatskoj, a na kraju dosao pred smrt u tu istu Hrvatsku i pod njenom zemljom ostao.

Moj savjet većinom drzite se svojeg, uzdajte se u svoje kljuse i u ovoj zemlji će doći bolji dani, ne trebaju vam ponizenja kod stranca da ga molite za neke posliće i da vas strana cizma gazi. Uvijek morate biti svjesni da ćete u zemlji kao što je Njemačka koja ipak nije tako multinacionalna drzava bez one forme "pripadnost nacionalnosti" poput Amerike u koju ipak mozes doć i postat Amerikanac pošto oni nacisto kao nacija ne postoje pa da pocnes neki novi zivot. U Njemackoj si za njih uvijek stranac i gradanin drugog reda i nikad te nece gledat kao nekog svog. A to se sve više pokazuje i u praksi nazalost, jer danas tamo pogotovo nije lako biti stranac , dobiti radne dozvole, papire, a drzavljansta o kojima neki pricaju da ne spominjem. Kaj vam to sve treba u zivotu, dobro razmislite oni koji to planirate.
Sd.Kfz.Panther is offline  
Old 17.12.2012., 09:52   #7316
Samo da te pitam, dali ti znas koliko sati tjedo se radi D a koliko u HR?
Svicar is offline  
Old 17.12.2012., 11:09   #7317
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Samo da te pitam, dali ti znas koliko sati tjedo se radi D a koliko u HR?
Mislim da nije problem koliko se radi nego koliko je od toga placeno.
Dukkai is offline  
Old 17.12.2012., 11:13   #7318
Quote:
Sd.Kfz.Panther kaže: Pogledaj post
A ne znam, ali moje je mišljenje da je u Njemačku najbolje ići samo onima visoko obrazovanim strukama koje ta država treba. Pošto vidim čitajući postove da ovdje ima ljudi koji bi tamo išli raditi bilo što i bili robovi ako treba samo da se dočepaju te Njemačke mislim da to nije baš pametno i mnogi bi se mogli opeći. Je to lijepa zemlja i razvijena sve to stoji, ali ti ljudi hladni, njihov mentalitet i sve to mi se zgadilo kad sam tamo turistički bio. Ja tamo uvijek mogu s guštom otići turistički onako na 2 tjedna, al da bi tamo zivio to teško. Naprosto jako držim i do svog nacionalnog ponosa i nisam sklon tome da se u zivotu nisko ponizavam pred nekim Švabom kako neki pišu zbog papira, zbog posla , ili nećeg trečeg. Tu sam rođen di sam rođen, sudbina mi je takva kakva je, to je Hrvatska, nije bajna nažalost , al opet moja je kao i sva moja krvna zrnca koja u povijesti doticaja sa Njemackom ni blizu nisu imala i ponosan sam na nju, pa makar mi je i teško ostat ću u njoj i do kraja se borit maksimalno da kolko god kao pojedinac budem mogao radim na tome da ona napreduje i vjerujem da će kad tad doći bolji dani za nju.

Tamo ćete uvijek biti građani drugog reda kao stranci, a pogotovo stranci doseljenici koji nisu tamo rodeni i ne pricaju jezik poput pravih Nijemaca tečno. Kaj vam to treba ljudi u zivotu da se tamo ponizavate, stojite po redovima ko strani imigranti koji su si dosli zaraditi za kruh kod bogatog švabe itd.

Najgore mi je vidjet one ljude što si djecu rodenu tamo pokusavaju pretvoriti nekim nijemcima glumeci neku gospodu kao da se srame svog podrijetla što mi je ocajno. Ko da se srame onog tko su bili i tko i dalje jesu. Samo kako bi glumili ravnopravno građane Njemačke i Nijemce što zapravo nikad neće biti.

I na kraju citav zivot tamo radi dan i noc , petak i svetak, ostavio kicmu tamo, puno pljuvao po Hrvatskoj, a na kraju dosao pred smrt u tu istu Hrvatsku i pod njenom zemljom ostao.

Moj savjet većinom drzite se svojeg, uzdajte se u svoje kljuse i u ovoj zemlji će doći bolji dani, ne trebaju vam ponizenja kod stranca da ga molite za neke posliće i da vas strana cizma gazi. Uvijek morate biti svjesni da ćete u zemlji kao što je Njemačka koja ipak nije tako multinacionalna drzava bez one forme "pripadnost nacionalnosti" poput Amerike u koju ipak mozes doć i postat Amerikanac pošto oni nacisto kao nacija ne postoje pa da pocnes neki novi zivot. U Njemackoj si za njih uvijek stranac i gradanin drugog reda i nikad te nece gledat kao nekog svog. A to se sve više pokazuje i u praksi nazalost, jer danas tamo pogotovo nije lako biti stranac , dobiti radne dozvole, papire, a drzavljansta o kojima neki pricaju da ne spominjem. Kaj vam to sve treba u zivotu, dobro razmislite oni koji to planirate.
Sinko,jel tebi dobro?
stamera is offline  
Old 17.12.2012., 11:16   #7319
Prijavljen za trolanje na svim temama pdf.a Dijaspore.
Nadam se da će biti trajno baniran sa pisanjem svojih gluposti.
__________________
.
quadzilla is offline  
Old 17.12.2012., 14:58   #7320
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Prijavljen za trolanje na svim temama pdf.a Dijaspore.
Nadam se da će biti trajno baniran sa pisanjem svojih gluposti.
Trolanje ? ne...samo dobre namjere i zabrinutnost za vlastitu zemlju. Zanimljivo kako za neke ako imas druga stajališta odmah ispadaš trol, a samo ozbiljno sudjelujem u temi. Nitko ti nije rekao da se moraš složiti samnom i da mi moras pljeskat, mozes barem imat postovanja bez ovakvog nepotrebnog pisanja.

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-488056
Sd.Kfz.Panther is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.