Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 19:56   #121
Zdravo svima.
Može li mi iko dati informaciju o cijeni operacije obje čeljusti, u Zagrebu na Dubravi kod prof. Uglešića za strane državljane sa i bez participacije? Prilično je hitno, hvala za svaku informaciju.
MijaMija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 01:00   #122
boook svima..molila bi nekoga da mi odgovori na par pitanja i unaprijed sorry ako su vec negdi odgovorena..
kako ide postupak od pocetka? javljam se najprije svom stomatologu i trazim uputnicu ili? koliko se ceka na pregled? i koliko inace prode od pregleda do operacije?
znam da su neka pitanja mozda blesava i da je kod svakog individualno, ali ja sam napokon odlucila rijesiti ovaj problem i ne znam otkud tocno pocet ...

hvala svima na odgovorima )
blackswan123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 17:04   #123
Bok, razmisljam o korekciji donje celjusti ( donja celjust mi je asimetrična, tj, malo je pomaknuta ulijevo )
Zanima me ako itko zna koliko stoji takva operacija te da li to mogu napraviti preko hzzo - a buduci da sam redoviti student te sam korisnik osnovnog i dopunskog zdravstvenog osiguranja.
ivan varga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:44   #124
Quote:
MijaMija kaže: Pogledaj post
Zdravo svima.
Može li mi iko dati informaciju o cijeni operacije obje čeljusti, u Zagrebu na Dubravi kod prof. Uglešića za strane državljane sa i bez participacije? Prilično je hitno, hvala za svaku informaciju.
Ja nisam morala platiti svoju, ali cijena ti je 14 tisuća kn, ne sjećam se točno koliko.
kokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 01:01   #125
Jedno pitanje, neznam da li je dobra tema, uglavnom: Nedavno sam dobio udarac u lice i par dana kasnije primjetio sam da mi je to mjesto udubljeno, znaci udarac je bio u jagodicnu kost(mislim, ne tocno ispod oka vec par centimetara bliže uhu, nije da me nesto posebno bolilo, niti sam imao problema sa žvakanjem ili slično, ali udubljenje je vidljivo, isto kada sa rukom idem preko tog dijela ne osjecam bol samo da mi kost ide za unutra, što nije slučaj sa kosti na drugoj strani lica...
Zanima me da li se to moze ispraviti i kome da se obratim? hvala unaprijed
__________________
ne potpisujem ja nista bez odvjetnika
ninde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 11:17   #126
heej, jel mi moze netko ko je vec prosao operaciju preporucit privatnog ortodonta u zg? ono, nekog kome su pripreme za operaciju "specijalnost" ako ima takvih ili da ste bar zadovoljni kako je prosao taj dio sa fiksnim...tnx
TheQuincey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 22:09   #127
Quote:
blackswan123 kaže: Pogledaj post
boook svima..molila bi nekoga da mi odgovori na par pitanja i unaprijed sorry ako su vec negdi odgovorena..
kako ide postupak od pocetka? javljam se najprije svom stomatologu i trazim uputnicu ili? koliko se ceka na pregled? i koliko inace prode od pregleda do operacije?
znam da su neka pitanja mozda blesava i da je kod svakog individualno, ali ja sam napokon odlucila rijesiti ovaj problem i ne znam otkud tocno pocet ...

hvala svima na odgovorima )

Postupak kreće prvim pregledom kod kirurga u KB Dubrava, dalje te oni upućuju u proces pripreme. Uputnicu traži od liječnika opće prakse i nazovi odjel za prvi pregled. Od prvog pregleda do operacije može proći par dana ili par godina, ovisi o stanju tvoje čeljusti i zuba. Pošto sam ranije nosila fiksni aparatić meni je operacija na prvom pregledu bila ugovorena za 2 tjedna dok ultrazvuk nije pokazao da donji umnjaci moraju van i sve se odgodilo na godinu dana. Sve ćeš saznati na prvom pregledu
Marieen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 23:13   #128
Quote:
ivan varga kaže: Pogledaj post
Bok, razmisljam o korekciji donje celjusti ( donja celjust mi je asimetrična, tj, malo je pomaknuta ulijevo )
Zanima me ako itko zna koliko stoji takva operacija te da li to mogu napraviti preko hzzo - a buduci da sam redoviti student te sam korisnik osnovnog i dopunskog zdravstvenog osiguranja.

Na mom računu piše da operacije košta 6500 kn, ali operaciju ti u potpunosti pokriva dopunsko osiguranje ako si redoviti student.
Marieen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 19:07   #129
Ovaj, jel ikako moguće otići na tu operaciju i prije 18. godine?
Krafnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 23:54   #130
Quote:
Krafnaa kaže: Pogledaj post
Ovaj, jel ikako moguće otići na tu operaciju i prije 18. godine?
Moguće, moja sestrična ju je napravila u 17.-toj. Najbolje otići na pregled i posavjetovati se s doktorom.
Marieen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 17:36   #131
Ja ne znam sta da radim. Otisla sam na strucne konsultacije zbog progenije, a na kraju mi predlazu "samo" skracivanje brade i ubacivanje implanta u uglove vilica, tako da se dobije lepsi ugao iz profila.
Da li je neko imao ovu operaciju (mandibular angle implants)?
Lepo ne znam sta da radim..jedan dan mi se cini da je sve to izvodljivo i da ce biti super, drugi dan da je previse rizicno i ne znam kako ce na kraju izgledati i da mi se ne pokvari nesto sto mi je do sad normalno funkcionisalo..
ne mogu da pronadjem nikog kod nas ko je radio ovu operaciju.
Evo kako ja izgledam..http://www.youtube.com/watch?v=G_Yr_PcTiJg
ReaBlindfolded is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 18:25   #132
To su vam dosta teške operacije, nije baš bezopasno. Vidjela sam jednu mladu djevojku u bolnici nakon takve operacije, sporo se oporavljala, nije mogla ustati iz kreveta, primala je krv poslije operacije. Roditelji su plakali kada su je došli posjetiti u kakvom teškom stanju je bila. Poslije koliko sam vidjela, ipak se polako oporavljala. Ne bi htjela da ispadne da neku mladu osobu odgovaram od ove operacije ako joj je to životna želja. Samo sam mislila da uvažite i ovaj aspekt jer svaka operacija nosi svoj rizik.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 06:37   #133
Hvala na odgovoru, jeste, u pravu ste..
Ja funkcionalno mozda i ne moram da operisem to, nego samo estetski..ali imam jedan problem koji je usko povezan, a strasno iritantan. Disanje na nos mi je skoro nemoguce. Godinama se borim sa kapima, sprejevima, nekim famoznim alergijama, ali nadjem na jednom stranom forumu da je cesto nepravilan polozaj vilice uzrok opstrukcije disanja.
ReaBlindfolded is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 19:20   #134
Quote:
Krafnaa kaže: Pogledaj post
Ovaj, jel ikako moguće otići na tu operaciju i prije 18. godine?
Moguće je, ali ne znam koliko ranije. Ja sam išla na operaciju 3 mjeseca prije 18.
kokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 19:28   #135
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
To su vam dosta teške operacije, nije baš bezopasno. Vidjela sam jednu mladu djevojku u bolnici nakon takve operacije, sporo se oporavljala, nije mogla ustati iz kreveta, primala je krv poslije operacije. Roditelji su plakali kada su je došli posjetiti u kakvom teškom stanju je bila. Poslije koliko sam vidjela, ipak se polako oporavljala. Ne bi htjela da ispadne da neku mladu osobu odgovaram od ove operacije ako joj je to životna želja. Samo sam mislila da uvažite i ovaj aspekt jer svaka operacija nosi svoj rizik.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
To možda mene opisuješ, haha
kokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 20:54   #136
Ako si bila na operaciji u KB Dubrava 2001. godine početkom 4.mjeseca onda si to ti. Ta djevojka je bila stvarno jako slaba nakon operacije, ali medicinsko osoblje se jako brinulo i trudilo oko te cure da se što prije oporavi. Bila sam tada tamo radi nekog drugog razloga. Ali taj boravak od dva dana tamo ostao mi je u jako dobrom sjećanju.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 22:52   #137
Naravno da to nikako nije bezazlen postupak. Moja operacija je trajala 5 sati, oporavljala sam se mjesecima. Krvna slika bila je na granicama za transfuziju, osjećala sam se slabo i iscrpljeno mjesecima poslije, a ja sam od onih koji su se super oporavljali bez komplikacija. Moguće su i komplikacije poput loše reakcije na anesteziju ili infekcija što dodatno otežava oporavak. Jako je važno da budete fizički i psihički spremni na operaciju. Ali rezultati su fantastični i sve se isplati. Od moje operacije je prošlo 8 mjeseci i još ponekad osjećam trnce ili laganu bol kad jedem tvrdu hranu ili vježbam. Vjerujem da je svakom od vas to velika želja i vjerujte mi toliko će vas promijeniti izvana i iznutra da neće žalit ni sekunde
Marieen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 12:18   #138
Znate mozda kako takve operacije funkcioniraju kod djece? Curica od 5 god ima jako izvučenu prema van gornju čeljust koja joj automatski i usnu diže gore, zbog te anomalije teže izgovara neka slova. Mislite da postoji šansa da to riješimo što prije ili mora čekati još 20 godina?
U petak imamo zakazani pregled kod ortodonta, pa ću onda znati više.... ali.... dugo je još do petka....
Plavkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 18:55   #139
Ortokirurška operacija čeljusti - progenija - zagreb - iskustva

Zanimaju me iskustva pacijenata koji su obavili operaciju u Zagrebu..... bio sam na misljenju kod privatnika te bi operacija bila obavljena u KBC Dubrava ....zanima me okvirno koliko se placa bez zdravstvenog i koliko traje oporavak jer bih trebao obaviti operaciju poslje mature sljedece godine(dijagnoza je progenija ali jako slabo vidljiva ,ali ipak sam se odlucio za operaciju zbog buducnosti)
gospodin1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:23   #140
Znam da je tema stara ali razmisljam se o operaciji. Kako ste se vi oporavili? I moze li mi neko poslat slike prije i poslje pliz
missa18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.