Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 01:24   #981
ne jedi prije spavanja! tj. prije lezanja! jedi manje obroke i ne gutaj na silu.

to je za sada.
da to doista moze biti od povratka (regurgitacije) želučane kiseline.
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:04   #982
Quote:
~*MiSs-AnDy*~ kaže: Pogledaj post
Prvi put mi je bilo dosta natečeno i imala sam šljivu...a sad drugi put je bilo malo, ali ne tako strašno...sve ovisi od osobe do osobe...
a ok!
pijem2 ketonala dnevnom, bol je stalno prisutna, al je i više nego podnošljiva!
grozniji mi je taj natečen obraz
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:51   #983
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
ja izvadila donji umnjak prije malo više od 2 sata.
4 injekcije dobih još malo drže
....
sad čitam na netu preporuke za jelo, piše ne jesti zrnatu hranu, jer se dijelići mogu u vući među konce.
kaj da njupam? može griz?
Ja sam dobila inekciju prije 8 sati i još zeru drži Bojim se kako će biti kad popusti Ovo je 4. izvađen umnjak i sa svakim drugačija priča. Ovo vađenje je trajalo ne više od 3 min (ako ne računam 15ak min koliko sam čekala da inekcija počne djelovati) jer je korijen odmah izašao van Jednom su mi skoro sat vremena vadili zaostali korijen Uglavnom, zrnato ne smiješ bez obzira na konce. Hoće upast u ranu pa se upali i moraš na ispiranje. I to sam prošla Danas sam fest doručkovala, a poslije popila sam neki shake i sad naravno gladna ko pas :/ Inače, mislim da griz može, ali obavezno kad se ohladi (vruće potiče krvarenje).
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 21:37   #984
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila inekciju prije 8 sati i još zeru drži Bojim se kako će biti kad popusti Ovo je 4. izvađen umnjak i sa svakim drugačija priča. Ovo vađenje je trajalo ne više od 3 min (ako ne računam 15ak min koliko sam čekala da inekcija počne djelovati) jer je korijen odmah izašao van Jednom su mi skoro sat vremena vadili zaostali korijen Uglavnom, zrnato ne smiješ bez obzira na konce. Hoće upast u ranu pa se upali i moraš na ispiranje. I to sam prošla Danas sam fest doručkovala, a poslije popila sam neki shake i sad naravno gladna ko pas :/ Inače, mislim da griz može, ali obavezno kad se ohladi (vruće potiče krvarenje).
sutra vađenje konaca
nadam se da neće boljeti s obzirom da me ipak još boli rana

ja bih na tvom mjestu popila tabletu prije nego injekcija popusti...i ja sam čekala zadnja tren, pa dok sam popila tabletu i čekala da počne djelovati - a nije

pa sam čekala da mi se ide po neke jače tablete, ali ih nisam odmah smjela popiti da ne kolidiraju s ovim slabijima itd.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 23:55   #985
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
sutra vađenje konaca
nadam se da neće boljeti s obzirom da me ipak još boli rana
Konce sam imala samo prvi put jer je lik morao pošteno čačkati da mi izvadi korijen.

Quote:
ja bih na tvom mjestu popila tabletu prije nego injekcija popusti...i ja sam čekala zadnja tren, pa dok sam popila tabletu i čekala da počne djelovati - a nije

pa sam čekala da mi se ide po neke jače tablete, ali ih nisam odmah smjela popiti da ne kolidiraju s ovim slabijima itd.
Ovo mi je 4. kaj sam izvadila i samo sa jednim me boljelo, istim onim u čiju je ranu upala zrnata hrana pa se upalilo. Za to sam si sama kriva. Zato se ne želim bezveze kljukati tabletama ako mogu i bez njih. Vratio mi se osjet na lijevu stranu lica, jela sam, niš me ne boli, čak je i krvarenje svedeno na minimum tako da ja sretna

Iako još nije gotovo, usudit ću se konstatirati da sad sam ja velike sreće sa svim tim vađenjima imala
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 12:23   #986
Ja sam se danas narucila za vadenje umnjaka gore desno..i zenska mi je rekla da ovaj put necu na operaciju nego da ce u ambulanti izvaditi...

kaj to znaci?? jel to losije gore svejedno? dal šivaju?

da budem iskrena vise mi se svida ono kad me pokriju s krpom pa ništa nevidim xD dovoljno loš je onaj grozan zvuk kad to vade
iako sam vec donja 2 izvadila svejedno me malo strah zasto nejdem opet na operaciju ((
*Julia* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 17:05   #987
To znaci da ce cijela stvar vjerojatno ici lakse i da te nece jako razvaliti
Nemas se cega bojati, znas i sama, dobijes injekciju, malo ti razvlaci obraz, poslije se sopas ibuprofenima i to je to
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:21   #988
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
...poslije se sopas ibuprofenima i to je to
Ili ne mora biti. Zašto svi odmah podrazumijevaju da će im biti potrebno par kutija tableta protiv bolova? Evo mene ni najmanje ne boli. Zub jučer izvađen.
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:17   #989
slažem se da ne treba odmah krenuti sa šopanjem tabletama, nije to baš tak bezazlena kemija
ja sam sve skupa pila tablete samo prvih 4 dana, 2 voltarena koja nisu djelovala, a zatim jedno 6 ketonala.

i sad još boli, ali ne pada mi napamet više išta piti...ionako i pod tabletama osjećam laganu bol, pa what's the point
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 17:21   #990
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
Ili ne mora biti. Zašto svi odmah podrazumijevaju da će im biti potrebno par kutija tableta protiv bolova?
Nitko ni ne kaze da tablete mora pod mus uzimati, pogotovo ne par kutija. Na svakom otpusnom pismu pise "analgetici po potrebi". Ali u svakom slucaju nista ne kosta ako doma imas kutiju, pa ne daj Boze da zatreba...
To sto tebe ili mene ne boli ne znaci da ni nju nece, jer nismo strojevi pa da svi isto reagiramo i da je zahvat kod svih u dlaku jednak.
Nakon "obicnog" vadjenja koje se obavi za par min vjerojatno nece biti nikakve boli, ali ako se stvar zakomplicira, pukne korijen ili se zub ne da, pa vadjenje na kraju traje 45 min, bol ce se pojaviti. Nakon "prave" operacije (alveotomija u sali) ce SIGURNO biti boli, i to jake, ne treba cekati da anestezija popusti vec je bolje sto prije popiti neofen (voltaren ili sto vec pijete, samo ne aspirin). Zapravo, neki preporucaju uzeti ga i neposredno prije pocetka zahvata (zbog nacina djelovanja samog lijeka, da sada ne ulazimo u detalje).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 18:23   #991
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
slažem se da ne treba odmah krenuti sa šopanjem tabletama, nije to baš tak bezazlena kemija
ja sam sve skupa pila tablete samo prvih 4 dana, 2 voltarena koja nisu djelovala, a zatim jedno 6 ketonala.

i sad još boli, ali ne pada mi napamet više išta piti...ionako i pod tabletama osjećam laganu bol, pa what's the point
piješ krive tablete

kupi Ketonal, on se inače uzima za postoperativnu bol, osobito u predjelu glave. Samo traži doktoricu da ti napiše jer sada za sve tablete protiv bolova treba liječnička dozvola. Mala je nadoplata.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 18:32   #992
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
ja sam sve skupa pila tablete samo prvih 4 dana, 2 voltarena koja nisu djelovala, a zatim jedno 6 ketonala.


Quote:
hope_010 kaže: Pogledaj post
piješ krive tablete

kupi Ketonal, on se inače uzima za postoperativnu bol, osobito u predjelu glave. Samo traži doktoricu da ti napiše jer sada za sve tablete protiv bolova treba liječnička dozvola. Mala je nadoplata.
sad sam već ionako tablete-free
a i pain-free
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 06:19   #993
ha ha ha ok možda je meni bilo lakše jer sam sva 4 vadila pod općom anestezijom
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 21:27   #994
Quote:
hope_010 kaže: Pogledaj post
sva 4 vadila pod općom anestezijom
Ovo sam i ja trebala napraviti. Sad bih bila mirna.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 08:36   #995
Quote:
Dinah kaže: Pogledaj post
Ovo sam i ja trebala napraviti. Sad bih bila mirna.
Ako su umnjaci u nezgodnom položaju ili ih treba istodobno vaditi više od 1 onda je bolje pod općom jer svako malo raditi lokalnu anesteziju nije nimalo zdravo. Tako mi rekao doktor kad sam išla da pogleda sliku. Samo 1 umnjak mi je radio probleme ali bilo je pitanje vremena dok bi i ostali krenuli u tom smjeru.

Tako da ne slušajte nikog, uzmite uputnice i na stomatologiju u bolnicu ako niste sigurni. Mnogi zubari i ne vade umnjake jer je to dosta nezgodno a može se i zakomplicirati ako nemaju sve što im treba u ordinaciji.

I da, nije lako tjedan dana izgledati kao hrčak, srkati na slamčicu, skidati temperaturu ali se isplati jer više nema muke s time.

Jedino od kad sam ih povadila muče me svi drugi zubi. Karma.....
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 21:34   #996
Quote:
hope_010 kaže: Pogledaj post
Ako su umnjaci u nezgodnom položaju ili ih treba istodobno vaditi više od 1 onda je bolje pod općom jer svako malo raditi lokalnu anesteziju nije nimalo zdravo. Tako mi rekao doktor kad sam išla da pogleda sliku. Samo 1 umnjak mi je radio probleme ali bilo je pitanje vremena dok bi i ostali krenuli u tom smjeru.

Tako da ne slušajte nikog, uzmite uputnice i na stomatologiju u bolnicu ako niste sigurni. Mnogi zubari i ne vade umnjake jer je to dosta nezgodno a može se i zakomplicirati ako nemaju sve što im treba u ordinaciji.

I da, nije lako tjedan dana izgledati kao hrčak, srkati na slamčicu, skidati temperaturu ali se isplati jer više nema muke s time.

Jedino od kad sam ih povadila muče me svi drugi zubi. Karma.....
Da biram 2 x 2 umnjaka u lokalnoj uz neki razumni vremenski razmak ili sve odjednom u opcoj...ok, rijesis se posla u jednoj posjeti, ali trauma iz opce je najcesce puno veca, oporavak sporiji i bolniji, doslovno si van stroja, a i ne bih se uopce slozio da je opca anestezija "sigurnija i zdravija". U svakom slucaju, opcija postoji, pa tko voli...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 18:58   #997
Dižem staru temu, ali imam odvratnih problema sa donjim lijevim umnjakom.
Dok su rasli, znali su me obadva odvratno boliti. Onda su konačno izbili i neko je vrijeme bio mir.
Međutim, sad imam problema sa tim donjim lijevim umnjakom.
Što je najzanimljivije, ne boli me onako jako kako je znalo boliti dok je izbijao, ali mi je natečeno zubno meso sa vanjske strane, prema obrazu. Boli me na dodir i pritisak.
Bila sam kod zubarke - nije pokvaren i poslala me na slikanje i dala Klavocin.
Klavocin je malo smirio situaciju, ali ne u potpunosti.
Zube sam poslikala - ja na slici ne vidim ništa neobično. Uspoređivala sam taj lijevi umnjak sa desnim i ne vidim nikakvu razliku na slici, a lijeva strana mi natečena i boli.
Mislim da nema govora o granulomu ili nečem sličnom, jer to bi se na slici dobro vidjelo, zar ne? Čak i laiku poput mene.
Sutra idem s tom slikom zubaru, ali sam zabrinuta.
Malo mi je čudna ta kombinacija - umnjak izbio, ne boli jako, a sve natečeno unatoč Klavocinima koje sam popila.
Vjerojatno ću ga morati vaditi, što mi samo po sebi nije problem, ali bojim se da će ga biti gadno vaditi ako se prije ne smiri ta upala. A ne znam kako će se smiriti, ako se nije od Klavocina.
Na slici ne vidim da bi gurao zube, ali vjerojatno raste ukrivo "prema van", odnosno prema obrazu. Jel to moguće?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:45   #998
kakva trauma? isti dan na stolu i van bolnice. i nateknut si kao poslije lokalne tako da ne znam koja je prevelika razlika. ja sam trebala vaditi sva 4 pa da se ne komplicira. i ispalo je ok.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:51   #999
Opet ponavljam, ovisi od slucaja, ali na 4 x 1 uglavnom vidjam pacijente s ozbiljno "zarotiranim" zubima koje je potrebno dobrano "stemati" iz kosti. Samo jedno to stemanje uzrokuje pristojnu postoperativnu neugodu, a kamoli kada to pomnozis s 4 = nemogucnost otvaranja usta, velika obostrana oticanja, hranjenje maltene na slamku, temperatura, jaki bolovi... Drago mi je da ti nisi bila ponosna vlasnica takvih umnjaka
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 06:30   #1000
Svaki slučaj je individualan. I moji su bili malo nezgodni ali eto završilo je. Da su bolovi kasnije prisutni, jesu, ali u jako malim količinama a oteklina je prirodna koji god zub vadili. Najgore je onima kojima su umnjaci potpuno u kostima...
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.