Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2018., 16:31   #601
Jooj, baš se sjetio jedne moje s head hunterima. Kontaktirala tako mene ta neka žena preko LIN-a. Kao interesantan si ti nama, mi imamo klijenta, točno vaša industrija, treba iskusnog tehničkog upravitelja projekata, pa vidimo da ste vi idealan kandidat, još ste se markirali kao "available". Reko, da može, ok, dođem na razgovor kad vam odgovara.

Dogovorili se mi oko termina. Dolazim u zgradu, klasika neka. Uglavnom, smjestili oni mene kod liftova. Izvan firme. Malo čudno. Al aj opet, ti su head hunteri, koga briga, neću tu radit.

Uvodi me žena u ured. Sad ja malo zbunjen, očekivao nekog od firme poslodavca, ali brus. Samo head hunterica tu sjedi. I krene standardna spika, pa recite malo o sebi, pa što ste sve radili, pa obrazovanje. Mislim da je 80% toga mogla u životopisu pročitati, al aj, igram igru. Pa zašto bi mijenjali posao, vrlo slična spika, udario u plafon, ne mogu napredovati, blabla....
I sad ja počinjem ispitivati kakav je to točno posao. Pozicija tehničkog voditelja projekata, ili senior arhitekta je vrlo široka. Jel to industrijski arhitekt ili konzultant, ili je to tehnički arhitekt (tipa Cloud), ili je to PM pozicija, što to je? Ona to ne zna reći. Kao te detalje će mi poslodavac reći...
Ono wtf. Dobro, a kad će biti taj drugi razgovor di će bit i poslodavac? Jeee, prvo bi vi morali odraditi standardno testiranje, znate ono, testovi inteligencije. Reko, WTF, čekaj, ti ne znaš koji je to točno posao koji bi ja radio, a da saznam moram odraditi hrpetinu nekih testiranja. Ma reko mora da me zajeb....

Lijepo se zahvalio, ustao i otišao. Mislim da čak na tim testiranjima i ne inzistiraju poslodavci, već head hunteri za svoje popise kandidata. I ne bi bio problem, al ona nije znala beknut o toj radnoj poziciji, osim naziva pozicije...
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 19:36   #602
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Pa da, omjer je vjerojatno pao ispod 10% zaposlenih koji nešto rade, pa je sustav postao neodrživ.


Frend je dobio posao na ovom zadnjem natjecaju. Za njega sam 100% sigurna da nije preko veze i da je kvalitetan radnik (radili smo zajedno) koji je bio na rubu da ode van.
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 21:46   #603
Tražim hakera. Na području Zagreba. Plaćam uslugu naravno.Hvala!
Nano29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 10:09   #604
Quote:
Nano29 kaže: Pogledaj post
Tražim hakera. Na području Zagreba. Plaćam uslugu naravno.Hvala!
Koliko plaćaš uslugu?
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 13:15   #605
https://www.moj-posao.net/Posao/380291/Programer-mz/
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 15:18   #606
Što reći, koju posluku porati
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 17:13   #607
Vidim na moj-posao prosječnu IT plaću od 6700 kn neto.

Na ovom linku prosječna plaća IT 8500 kn neto https://prviplan.hr/osobne-financije...latiti-drzavi/

Je li netko namjerno na moj-posao spušta prosječnu IT plaću?
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 17:21   #608
http://teb-css.hr/

Prema webu ne izgledaju mi kao amateri.

Možda stvarno nema stručnjaka, pa na taj način žele privući bilo koga tko bi bio voljan baviti se programiranjem.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 08:18   #609
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
http://teb-css.hr/

Prema webu ne izgledaju mi kao amateri.

Možda stvarno nema stručnjaka, pa na taj način žele privući bilo koga tko bi bio voljan baviti se programiranjem.
Izgled vara!

"Programming - .NET, C#, Android, Java"

...dakle nisu se maknuli dalje od onoga cime su im isprali mozak na fakultetu, objektno orijentiranog programiranja te Windowsa. Klasika.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 09:38   #610
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Izgled vara!

"Programming - .NET, C#, Android, Java"

...dakle nisu se maknuli dalje od onoga cime su im isprali mozak na fakultetu, objektno orijentiranog programiranja te Windowsa. Klasika.
Naporan si više s tim, na svakoj temi moraš ostavit svoj priglupi komentar o oop.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
master_dju is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2018., 17:57   #611
Quote:
master_dju kaže: Pogledaj post
Naporan si više s tim, na svakoj temi moraš ostavit svoj priglupi komentar o oop.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
Ti si isto naporan sa svojim komentarom na komentar te neznanjem, pa opet nikom nis.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2018., 15:33   #612
https://www.moj-posao.net/Posao/390026/Programer-mz/
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.