Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2010., 14:22   #21
Quote:
runforest kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
zbog privatnosti sam se morala klonirati, nemojte mi zamjeriti

Da ne duljim..odrasla sam u relativno normalnoj obitelji, osim što mi je pokojnom djedu utvrđen, ako se dobro sjećam, 'blaži' poremećaj ličnosti.
Od djetinjstva sam bila 'drugačije' i u sebi vrlo osjećano dijete, a na nesreću rođena sam u seoskoj sredini gdje su me djeca u osnovnoj ismijavala i ostalo zbog moje različitosti pa sam se malo povukla i sjećam se da su mi se jako puno znojili dlanovi.. no u srednjoj se situacija sasvim promjenila i bila stabilna, sve do polovice faxa kad sam doživjela nešto što me izbacilo iz te 'ravnoteže' i tu počinje zbrka...prvo je sve bilo relativno u redu, osim što sam 'zaradila' migrene..ja sam se 'pribrala'..barem prema van..i dobro funkcionirala na faxu, u komunikaciji s ljudima, mogu reći da sam 'omiljena' u društvu, naravno ne zato jer me vole nego zbog nekih mojih osobina...e sada...posljednjih mjeseci, konstantno imam potrebu ni sa kim ne komunicirati (a s druge strane sam na to prisiljena i želim 'pažnju' pa u pravilu završim s nekim bezveznim u krevetu i to ne mogu kontrolirati), bezrazložno plačem, osjećam nepodnošljiv pritisak, misli o prolaznosti i relativnosti svega...dlanovi mi se opet znoje, prejedam se, nekad imam super epizode, kad sam sva hrabra i entuzijastična i onda naglo down....obitelji to ne mogu reći jer bi rekli da izmišljam jer manje više sve u životu imam, a ne osjećam da imam pravog prijatelja kojem bi se povjerila...obiteljski liječnik je obiteljski prijatelj, a za privatnog psihologa novca nemam jer sam još na faxu....
slučajno sam saznala da me jedna osoba drugoj okarakterizirala kao nenormalno sje...u i ludu i to me navelo da vas pitam što sada ? kako da si pomognem kad nemam volje ? zapravo ja ni ne znam što je samnom...
pokušala sam kupiti boje da crtam, ali ja se ne mogu prisiliti crtaći pribor ni kupiti....ispričavam se na poduljem postu, nisam vješta u pismenom izražavanju, sry
ako je netko prošao ili prolazi sličnu situaciju, bit će mi drago
Možeš se vrlo lako prebaciti kod lječnika u mjestu studiranja ()ispuniš formular, ovjeriš na faksu,a ostalo se sve obavi kompjuterski) i onda od tamo krenuti.
sretno
147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 14:28   #22
Smile

Quote:
147 kaže: Pogledaj post
Možeš se vrlo lako prebaciti kod lječnika u mjestu studiranja ()ispuniš formular, ovjeriš na faksu,a ostalo se sve obavi kompjuterski) i onda od tamo krenuti.
sretno
Ovo je dobra ideja, jer to što tvoj liječnik ne smije ništa reći, ne znači da neće,a općenito vrijedi pravilo da što manja sredina, više ljudi zna.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 18:36   #23
thnx...štrikalicina sugestija je pomogla...'pronašla sam se' u anksioznosti -ne ide mi izražavanje u ovom polju
hvala i vi ostali, napravit ću ovo s docom...vjerojatno sam se mogla toga i sama sjetiti...
runforest is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 22:00   #24
Quote:
runforest kaže: Pogledaj post
thnx...štrikalicina sugestija je pomogla...'pronašla sam se' u anksioznosti -ne ide mi izražavanje u ovom polju
hvala i vi ostali, napravit ću ovo s docom...vjerojatno sam se mogla toga i sama sjetiti...
eto viš

doduše, pronađem se ja u svačemu na netu..nek ti to dok prvo potvrdi.. možda čak i prođeš bez šrinka i riješiš stvar s doktor/icom opće prakse.. al se nateraj da odeš do nje/ga i istreseš dušicu.. anksioznost se u dobrom dijelu slučajeva relativno lako da zakrpati. Ako ju se ne ignorira i pusti da preraste u nešto ozbiljnije.

Ak je to u pitanju, gledaj na to kao na nekakvu (u nedostatku bolje riječi) akutnu fazu najobičnijeg stresa i, uz terapiju, odmor, opuštanje, eventualno psihoterapiju..ne bi smjelo preći u nekakav kroničan problem. Svi mi tu i tamo malo puknemo. Nadajmo se da je to u pitanju.

Drž se i javi kaj su ti rekli.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.