Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 17.04.2011., 14:35   #11
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
E da, to je glavni problem, osudili su nas sve ovom presudom, tu je kvaka. Kako smo poslije NDH svi bili ustaše, tako ćemo sada svi biti agresori, to je povijesna lekcija koju neki ne shvaćaju, ili ne žele shvatiti. Gotovina kao pojedinac tu nije važan...
Pa ne shvacaju je takvi kao vi, a ne ovakvi kao ja. Svi vi pridonosite tim pričama mentalitetu opravdavanja zločina s naše strane. I onda, ako ga opravdavate, izrav ili neizravno,ili ako odgovarate da su Srbi činili jioš gore, pa nece neko vani propustiti to primijetiti...
Mene nisu osudili jer sam se ja uvijek od tajkvih stvari jasno ograšivoa i ograđivat ću se i jasno i glasno sam govorio o tome i kad to nije bilo oportuno, a tako ce biti i ubuduće. Ja se kao Hrvat osjećam odgovoran za te zločine i bez ove presude (u koju ne ulazim) i sa njom, jer ja sam dio grupe koja se zove grašani Hrvatske i svaki čovjek je odgovoran za ono pto njegova skupina radi. (u krajnjoj linii i za djela citavog covjecanstva)
E to je duhovno stajaliste ako cemo o duhovnosti a ne o politickim doktrinama i zastarjelim povijesnim gledištima.
Tako da mene nitko nije osudio. Ako me je tko osudio, osudili su me ti koji su činili te zločine, da se osjećam odgovornim za njih, kao Hrvat. A da sam kao takav egzistirao u zreloj dobi za vrijeme ovog rata značajna je vjerojatnost da me vise ne bi ni bilo, kao sto nekih sada nema. A vi bi danas govorili opet o domovini koja pati, bez obzira na to.

PS: A onu nijansu o Izraelu i židovima koju sam spomenuo uopce nisi shvatio jer ti izgleda nije poznat je fenomen (mogo si barem malo gledat komedije Larry Davida koji se sam, ako Židov, šali na taj račun i ruga tima koji ga napadaju jer fućka, recimo, ariju nekog nejmačkog kompozitora, 2008. godine na trotoaru u New Yorku Jer kao Nijemci su bili krvnici zidovskog naroda a on fucka tu melodiju, i da gdje mu je njegovo "zidovstvo". E tak se i vi ocete u to pretvorit, to ide tim smjerom. NIkada necemo zaboraviti. ). Ja nisam rekao ama bas nista o tome da Zidovi nisu patili u 2. svjetskom ratu, da mi ti mozes dati takvu repliku. jednostavno nisi razumio.

I onda vi kao takvi, koji nikada ne "zaboravljate", opet u takvim situacijama ako iskrsnu u buducnosti radite sranja (diskriminacija po nacionalnoj osnovi i slicno), i onda se kao djeca čudite ako vas netko uhvati s prstima u pekmezu i pričate o obješenoj domovini i boktepitajčemu.
To je vaša slika domovine a ne moja i jos mase ljudi kojima je malo teže isprat mozak i koji se malo vise osjecaju ljudima nego Hrvatima.
Naravno da imam daleko više poštovanje prema ljudima koji su najprije čovjek, a tek onda Hrvat ili što već. Iako ja razumijem i drugu stranu, i njima ne oduzimam to pravo da se tako ponašaju i misle. Naučit će već...


I ne odbacujem ja teze da netko Hrvtskoj u danasnjem svijetu moze biti nenaklonjen, ili naklonjen. Toje tako, takav je svijet ukoejm danas zivimo, i to je normalno za takav svijet, ali daleko je to od toga kako neki to prikazuju i sve svaljuju, ko u vrijeme Jugoslavije, na nekakve crne vanjske neprijatelje. Danas zivimo u svijetu u kom nema pravde, to je (trenutno!) tako. Ko se buni sto svaki mjesec 60.000 ljudi od cega 20.000 djece umre od gladi? A hrane na svijetu ima vise nego sto je potrebno...Nisu mali Hrvati pa nas ne zanimaju??

Hocu reci, bit je u tome da mi budemo čisti, da nas obraz bude čist i da naši postupci budu čisti, onda mozemo bez licemjerja djelovati prema van i nešto prigovarati drugima.

Zadnje uređivanje goranbo : 17.04.2011. at 14:58.
goranbo is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.