Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 01:43   #1
A šta sad?

Bio sam totalni kupus od covjeka, sredio se, nasao jako dobar posao, imam novca kolko trebam, kupio si sve "igracke" koje sam ikad zelio, imam jako dobru djevojku koja ima strpljenja za mene i velika mi je potpora, zivim u ugodnom i dobro namjestenom prostoru...

I sve je bilo super dok sam to sve ostvarivao, cim bi ostvario neku zelju ona postaje potpuno dosadna i nebitna..

Sta tjera covjeka dalje kad nema vise ciljeva koje treba dostic?
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 02:58   #2
Stvaraj si nove ciljeve.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 07:14   #3
Koja si legenda! Sad je vrijeme za WORLD DOMINATION!
Zadovoljština je smrt želje,a svi znaju da je želja jača od zadovoljštine.
Sad si uzmeš jahticu i sa ženom ploviš jadranom...
Ili!! ostaviš ženu odeš u Ameriku i postaneš trainhopper,jahač teretnjaka,kauboj kliznog sutona,noćni osvetnik,ili najpoznatiji hrvatski egzibicionista,sitni kriminalac šibicar...

ILI!!! Upišeš neki tečaj looool.
ILI!!! Prijaviš se u večeru za 5 i pošalješ ih sve u 3...
ILI!!! kao i svi "normalni" momci počneš visit po birtiji i srat kak te žena maltretira,možeš si naći hobi u garaži,nadoštukaš još jedan kat,namjerno trgaš stvari da ih moraš popravljat,počiniš atentat na nekog političara....Opcije su beskonačne.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:43   #4
GP respect!!
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:44   #5
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
Bio sam totalni kupus od covjeka, sredio se, nasao jako dobar posao, imam novca kolko trebam, kupio si sve "igracke" koje sam ikad zelio, imam jako dobru djevojku koja ima strpljenja za mene i velika mi je potpora, zivim u ugodnom i dobro namjestenom prostoru...

I sve je bilo super dok sam to sve ostvarivao, cim bi ostvario neku zelju ona postaje potpuno dosadna i nebitna..

Sta tjera covjeka dalje kad nema vise ciljeva koje treba dostic?
Situiran, sit, emocionalno namiren: budi komičar, to ti je moj prijedlog. Oni su barem mogući tamo gdje postoji čvrsta srednja klasa. Ako imaš smisla, naravno.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 21:12   #6
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
...sredio se, nasao jako dobar posao, imam novca kolko trebam, kupio si sve "igracke" koje sam ikad zelio, imam jako dobru djevojku koja ima strpljenja za mene i velika mi je potpora, zivim u ugodnom i dobro namjestenom prostoru...

I sve je bilo super dok sam to sve ostvarivao, cim bi ostvario neku zelju ona postaje potpuno dosadna i nebitna..

Sta tjera covjeka dalje kad nema vise ciljeva koje treba dostic?
..i ostao kupus od čovjeka. Ne mogu materijalni ciljevi nadoknaditi ono što nedostaje iznutra. Čovjek kao biće je sklon "izbjegavanju vlastitog odraza u ogledalu". Ili se suočiš sam s tom činjenicom ili te suoči život. Ako te život suoči onda sve ovo materijalno što si naveo kao ostvarene ciljeve ide- bye,bye.
Grinch_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:31   #7
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
Bio sam totalni kupus od covjeka, sredio se, nasao jako dobar posao, imam novca kolko trebam, kupio si sve "igracke" koje sam ikad zelio, imam jako dobru djevojku koja ima strpljenja za mene i velika mi je potpora, zivim u ugodnom i dobro namjestenom prostoru...

I sve je bilo super dok sam to sve ostvarivao, cim bi ostvario neku zelju ona postaje potpuno dosadna i nebitna..

Sta tjera covjeka dalje kad nema vise ciljeva koje treba dostic?
Tako to biva kada radiš na stvarima oko sebe, umjesto na "stvarima" u sebi. I zauvijek ćeš osjećati prazninu i žeđ za nečim višim dok ćeš se god baviti pitanjem "što imam" umjesto "tko sam".
__________________
Jedina rješenja fizikalnih zakona koja se mogu dogoditi lokalno u realnom univerzumu jesu ona koja su globalno samosuglasna.
Bliss7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 01:51   #8
Nauci uzivat u ostvarenom, otputuj s zenom negdje. Raduj se sitnicama.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 08:49   #9
Quote:
Grinch_zg kaže: Pogledaj post
..i ostao kupus od čovjeka. Ne mogu materijalni ciljevi nadoknaditi ono što nedostaje iznutra. Čovjek kao biće je sklon "izbjegavanju vlastitog odraza u ogledalu". Ili se suočiš sam s tom činjenicom ili te suoči život. Ako te život suoči onda sve ovo materijalno što si naveo kao ostvarene ciljeve ide- bye,bye.
Znam tko sam, to je nepopravljivo,orijentirao sam se na materijalno jel mi je u tom trenu to bio problem veći od "Tko sam, zašto sam, što sam i čem sve to"...

No, kao što kažeš, sad kad nemam više materijalnih problema da me ometaju opet sam svjestan da zapravo mrzim sebe i to je nešto što se neće nikad promjenit... Znam da ima ljudi koji su višestruko veči kreteni od mene (upoznao sam ih osobno i istraživao) i oni su u potpunosti sposobni voljet sami sebe i vodit "normalne" živote...
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 10:29   #10
Ti si autor "Doživljaja s Jankomira" ?
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:30   #11
Napiši još jednu knjigu
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 14:30   #12
Kaj ima i knjiga zbilja? Volio bih je pročitati...čak sam 3 puta čitao Doživljaje ovdje na Forumu
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:54   #13
Quote:
Bio sam totalni kupus od covjeka, sredio se, nasao jako dobar posao, imam novca kolko trebam, kupio si sve "igracke" koje sam ikad zelio, imam jako dobru djevojku koja ima strpljenja za mene i velika mi je potpora, zivim u ugodnom i dobro namjestenom prostoru...
Pobrinuo si se za važne stvari u svom životu. To je dobro

Quote:
I sve je bilo super dok sam to sve ostvarivao, cim bi ostvario neku zelju ona postaje potpuno dosadna i nebitna.. Sta tjera covjeka dalje kad nema vise ciljeva koje treba dostic?
Nisi otkrio svoje prave interese. Nešto što zaista voliš raditi. Npr. glazbenik se uvijek budi sa željom da počne svirati. U glazbi uživa, ona ga opušta, te daje smisao njegovom životu. Novac je samo posljedica rada s glazbom, a ne cilj za njega.

Pročitaj knjigu "Dnk Uspjeha". Pomoći će ti da pronađeš svoje prave snove.


Također počni uživati u svakodnevnim sitnicama. Nauči se zahvalnost za velike i male stvari, vježbaj svoj humor. Posveti se nekoj fizičkoj, intelektualnoj ili duhovnoj aktivnosti. Možeš i pomagati drugim ljudima.

Imaš bezbroj mogučnosti prijatelju
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:56   #14
Quote:
Subabuse kaže: Pogledaj post
Znam tko sam, to je nepopravljivo,orijentirao sam se na materijalno jel mi je u tom trenu to bio problem veći od "Tko sam, zašto sam, što sam i čem sve to"...

No, kao što kažeš, sad kad nemam više materijalnih problema da me ometaju opet sam svjestan da zapravo mrzim sebe i to je nešto što se neće nikad promjenit... Znam da ima ljudi koji su višestruko veči kreteni od mene (upoznao sam ih osobno i istraživao) i oni su u potpunosti sposobni voljet sami sebe i vodit "normalne" živote...
To ti je tako moj prijatelju, pomiri se da vjerojatno nikad nećeš bit baš sretan...ono hoćeš malo vremena i onda opet tupilo
Takav sam i ja....a vjerojatno sve proizlazi, kao što si rekao, iz toga da ne volimo/mrzimo sebe, a vjerojatno ni svijet oko sebe, ovakav kakav je.
batas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 01:25   #15
kockaj , rulet ce te vratit u žive takva navala adrenalina , drhtim , kad cekam padanje kuglice a ulog mi 1500kn osjetim svaku poru svog organizma , cak i sexualnu uzbuđenost , bolje od sexa 100 puta, samo se na ruletu osjecam tak dobro , nešto neopisivo jos ak popijem koji Jack Daniels uuuuu brale to nemože niko platit taj osjećaj u 3 ujutro ludilo, ili bavi se biciklizmom kupiš šareno utegnuto bic odjelce i trkaći šareni bic i kacigu i vozaj se upoznaj svoje granice to me isto rajca kad se ušaram utegnem i furam bajk po cesti i svi me gledaju onak šarenog a ja ga tjeram svom snagom znoj lipti i kad dođem doma super se osjećam pun adrenalina i tad mi je život lijep i kad padne noć rulet za novu inekciju adrenalina
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 16:28   #16
LOUI
Dobar savjet...pomalo hazardan ali osjećat će se živim sigurno
batas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.