Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2016., 19:26   #781
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
To ti najbolje može matičar pojasniti
Ako ne tražite da se crkveni brak prizna kao civilni već želite imati dva odvojena obreda (civilni i crkveni) onda matičara ne bi trebalo zanimati kad ćete se vi i gdje crkveno vjenčati.
Više ti može crkva praviti problem pa da ti ne dozvoli crkveno vjenčanje ako se niste prije civilno vjenčali (to se npr. meni dogodilo tako da je izmežu civilnog i crkvenog vjenčanja bilo 10ak dana razmaka).
Ne, sa crkvenim vjencanjem nikakvih problema. Sveceniku smo naglasili kako planiramo prvo se vjencati u crkvi, a zatim civilno na sto nam je on rekao ako nam to bas ne igra veliku ulogu da obavimo sve u crkvi jer cemo i civilno vjencanje morati platiti pa su troskovi dupli. Mi smo rekli da zelimo odvojeno i on je rekao sve ok.
Nama problem pravi maticar koji je pitao gdje je crkveno vjencanje i na nas odgovor da je u drugom gradu odmah promjena price i da smo onda u nadleznosti maticnog ureda gdje je crkveno vjencanje. U ponedjeljak planiramo hodocastiti po svim maticnim uredima i saznati prave informacije.
Reci mi molim te, kojim je redoslijedom bilo kod tebe, civilno pa crkveno ili obrnuto?
Silver09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 11:42   #782
Quote:
Silver09 kaže: Pogledaj post
Ne, sa crkvenim vjencanjem nikakvih problema. Sveceniku smo naglasili kako planiramo prvo se vjencati u crkvi, a zatim civilno na sto nam je on rekao ako nam to bas ne igra veliku ulogu da obavimo sve u crkvi jer cemo i civilno vjencanje morati platiti pa su troskovi dupli. Mi smo rekli da zelimo odvojeno i on je rekao sve ok.
Nama problem pravi maticar koji je pitao gdje je crkveno vjencanje i na nas odgovor da je u drugom gradu odmah promjena price i da smo onda u nadleznosti maticnog ureda gdje je crkveno vjencanje. U ponedjeljak planiramo hodocastiti po svim maticnim uredima i saznati prave informacije.
Reci mi molim te, kojim je redoslijedom bilo kod tebe, civilno pa crkveno ili obrnuto?
Mi smo se htjeli vjenčat u crkvi u inozmestvu pa da nam se brak automatski prizna kao civilni brak u Hrvatskoj. Iz matičnog ureda su rekli da im je to ok ako im crkva iz istog kvarta gdje je i matični ured proslijedi ispunjene papire crkve iz inozemstva ali tu crkva nije htjela surađivati već su nam ujvetovali da se prvo vjenčamo kod matičara pa da će nam priznati crkveno vjenčanje iz inozemstva.. uglavnom, da ne idem u detalje, znam da nije ista situacija kao i kod vas ali bottom line je da smo se mi prvo vječnali kod matičara (došli smo bez prstenja samo potpisati papire) pa tek desetak dana nakon toga u crkvi a crkva je bila kojih par tisuća kilometara dalje od matičnog ureda.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 14:54   #783
Ja i dragi bi se vjenčali pred matičarem sljedeće godine. Problem je što on radi u Njemačkoj i ne zna točan datum kada će biti u Hrvatskoj. Zanima me da li bi mi mogli prijaviti vjenčanje kod matičara ove godine (kada dođe u RH za Božić) za sljedeću godinu? Da li imaju neki rokovi?
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 20:41   #784
ne možeš tako rano. po zakonu ti je od 45 do 30 dana prije vjenčanja
QueenCOZofYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 09:39   #785
Mi se planiramo vjenčanja kod matičara iduće godine u 3 mjesecu.
Vidio sam da je rok za prijavu 30-45 dana maksimalno prije termina, pa me zanima da li se ovdje broje dani u mjesecu ili radni dani?

Za prijavu vjenčanja u starog gradskoj vijećnici u Zagrebu treba otići direktno tamo ili neka druga adresa?

Hvala na informaciji
__________________
"It's coming right for us!"
Thant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:34   #786
Odlazak maticaru prijaviti namjeru vjencanja - 45 dana prije vjencanja?

Pise svugdje da je namjeru vjencanja potrebno prijaviti maticaru 45-30 dana prije vjencanja. Ali kako tocno izracunati taj datum, tj.45 dana ukljucujuci ili iskljucujuci datum vjencanja? Udajem se 26.8. i izracunala sam da je 12.7.najraniji datum kad mogu prijaviti vjencanje, ali je li to tocno? Ima li ovdje netko iskustva s tim da mi pomogne?
Hvala unaprijed.
s.p.q.r. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 14:28   #787
Ako se dobro sjecam da je ispred tih 45-30 dana umetnuto i "najranije" sto znaci da imas mjesec dana za prijavu istog, apsulutno nebitno dal je to tocno 45 il 25 dana.

Mi smo se prijavili 2 tj. prije.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:08   #788
Mi smo prijavili u sad petak,a svadba je 12.8.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:59   #789
Mi smo imali malo blesavo iskustvo oko toga. Radim u Rijeci, dragi izvan HR, a inače smo iz Đakova. Sve organiziramo na daljinu i laganini godinu i pol. U 5.mjesecu zovem matični ured u Osijeku (tamo će nam biti svatovi) da pitam koliko najranije možemo doći obaviti prijavu, kaže žena 45 dana. Ja pitam jel radnih ili se sve broji, kaže žena radnih dana. Izbrojim 45 radnih dana, ispadne fino 12.06. Spojila vikend 21-26lipnja, reko super se uklapamo, dobili slobodno jedva, sve organizirali da bi došli u petak 23.06. u matični i žena neće uzet naše papire, došli smo prije zakonskog roka. Na kraju mi je rekla da se broje svi dani, da ona ne zna s kim sam ja pričala i da dođemo za 5 dana jer tada će bit 45. Htjela sam nekoga propucat. Molim ju da uzme naše papire, došli smo jedva skupa (on iz Turske sa terena), kažem stavite papire u ladicu i samo izvadite kad dođe datum, NE, NE i NE.
ALI, ako ćemo se vjenčati crkveno, dat će nam odmah sve što treba jer crkva ima rok 90 dana tako da njima to nije bitno.
Užas!
stares is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 16:28   #790
Quote:
s.p.q.r. kaže: Pogledaj post
Pise svugdje da je namjeru vjencanja potrebno prijaviti maticaru 45-30 dana prije vjencanja. Ali kako tocno izracunati taj datum, tj.45 dana ukljucujuci ili iskljucujuci datum vjencanja? Udajem se 26.8. i izracunala sam da je 12.7.najraniji datum kad mogu prijaviti vjencanje, ali je li to tocno? Ima li ovdje netko iskustva s tim da mi pomogne?
Hvala unaprijed.
30 dana je najranije što se možeš prijavit. mi smo se jučer išli prijavit za 19.8. i rekli su nam da prijave za taj datum kreću od 6.7. to je taman 45 dana.

ne znam kak oni to računaju, ugl. broji si od 26.8. unazad 45 dana. prvi datum koji ti ispadne ti je najraniji kada se možeš ići prijavit.
tedu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 19:25   #791
Ja sam prijavila u 6 mj za 12.8...nije niti brojala dane a i više je od 45 dana...mislim da nekih 52 dana ranije...
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:33   #792
Pozdrav, zanima me jedna informacija koju ne mogu pronaći na internetu, zna li netko točan tekst koji matičar čita na vjenčanju?
Muž je ok sa hrvatskim, ali bismo ipak htjeli proći tekst da budemo sigurni da su mu sve riječi jasne jer nećemo uzimati prevoditelja.
Hvala
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:04   #793
Hehe. Ja sam se vjencala u bratislavi i morala sam donijeti izjavu ovjerenu kod javnog biljeznika da znam slovacki. Nisam sve skuzila. Ista stvar bila muzu kod nas u crkvi. Ima to svojih cari kad ne skuzis sve

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 22:57   #794
Cure, uskoro se udajem kod maticara.Pa kako mi roditelji vise nisu zivi, zelja mi je da udjem zadnja i da me brat otprati do maticara i buduceg muza.Da li je to moguce?Hvala
Annami is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 06:37   #795
Quote:
Annami kaže: Pogledaj post
Cure, uskoro se udajem kod maticara.Pa kako mi roditelji vise nisu zivi, zelja mi je da udjem zadnja i da me brat otprati do maticara i buduceg muza.Da li je to moguce?Hvala
Moguce je.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:41   #796
Quote:
Tatjana3333 kaže: Pogledaj post
Ja i dragi bi se vjenčali pred matičarem sljedeće godine. Problem je što on radi u Njemačkoj i ne zna točan datum kada će biti u Hrvatskoj. Zanima me da li bi mi mogli prijaviti vjenčanje kod matičara ove godine (kada dođe u RH za Božić) za sljedeću godinu? Da li imaju neki rokovi?
Imam doslovno istu situaciju. Naime,mi planiramo vjenčanje za lipanj, prostor je rezerviran kao i bend, međutim, kod matičara ne možemo dobiti nikakve konkretne informacije. Nakon hrpe poslanih mailova i dobivanja odgovora koji se sastoje u prepisivanju članaka Obiteljkog zakona odnosno onoga što piše na web stranici matičnih ureda,osjećam se frustrirano i molim nekoga za bilo kakve informacije. Dragi je čak bio i osobno u matičnom uredu, žena mu nije htjela izračunati ni okvirnu cijenu z izlazak na teren nego mu je rekla da si mi sami računamo i da pročitamo neki pravilnik,isto tako je rekla da si sami računamo dane kad moramo prijaviti brak. On planira doći za Uskrs i točno tada bi nam bio 90. dan od namjere sklapanja braka, tako piše u zakonu, 90 dana ranije u opravdanim slučajevima....želimo sve prije organizirati i javiti gostima koji žive u inozemstvu, ipak onaj rok 30-45 dana je prekasno za tiskati pozivnice i slično i ne želimo da nam netko zauzme datum ili da ispadne da ne možemo imati obred navečer nego popodne i slično, Matičar bi izašao na teren, ali nikako da dođemo do nekih konketnih podataka. Jednom prilikom, druga žena iz matičnog rekla nam je da možemo doći 30-45 dana ranije, sad više nije uopće navela onaj max rok od 90 dana. Bojimo se da nam neće odobriti datum 90 dana ranije,ali moj dečko ne može dobiti slobodne dane često, dakle dolazi samo pred Uskrs i tjedan prije vjenčanja jer ga poslodavac neće pustiti, jedva da će dobiti tih tjedan dana, i kako da ja sad objasnim tim babama da nam je zaista bitno da to bude 90 dana ranije??? I zanima me koji su ti opravdani slučajevi po zakonu?jel treba dokaz da radi vani?npr ugovor o radu ili potvrda da nema boravište u hr?? Jer ispada da ovisi o dobroj volji matičara hoće li odobriti 90 dana ranije da prijavimo datum. Također, rečeno nam je da ne možemo raditi nikakvu zabilješku za naš datum,vidim na forumu da je nekima zabilježba bilo dopuštena.... :-/
ivyblue1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 02:00   #797
Quote:
ivyblue1 kaže: Pogledaj post
Imam doslovno istu situaciju. Naime,mi planiramo vjenčanje za lipanj, prostor je rezerviran kao i bend, međutim, kod matičara ne možemo dobiti nikakve konkretne informacije. Nakon hrpe poslanih mailova i dobivanja odgovora koji se sastoje u prepisivanju članaka Obiteljkog zakona odnosno onoga što piše na web stranici matičnih ureda,osjećam se frustrirano i molim nekoga za bilo kakve informacije. Dragi je čak bio i osobno u matičnom uredu, žena mu nije htjela izračunati ni okvirnu cijenu z izlazak na teren nego mu je rekla da si mi sami računamo i da pročitamo neki pravilnik,isto tako je rekla da si sami računamo dane kad moramo prijaviti brak. On planira doći za Uskrs i točno tada bi nam bio 90. dan od namjere sklapanja braka, tako piše u zakonu, 90 dana ranije u opravdanim slučajevima....želimo sve prije organizirati i javiti gostima koji žive u inozemstvu, ipak onaj rok 30-45 dana je prekasno za tiskati pozivnice i slično i ne želimo da nam netko zauzme datum ili da ispadne da ne možemo imati obred navečer nego popodne i slično, Matičar bi izašao na teren, ali nikako da dođemo do nekih konketnih podataka. Jednom prilikom, druga žena iz matičnog rekla nam je da možemo doći 30-45 dana ranije, sad više nije uopće navela onaj max rok od 90 dana. Bojimo se da nam neće odobriti datum 90 dana ranije,ali moj dečko ne može dobiti slobodne dane često, dakle dolazi samo pred Uskrs i tjedan prije vjenčanja jer ga poslodavac neće pustiti, jedva da će dobiti tih tjedan dana, i kako da ja sad objasnim tim babama da nam je zaista bitno da to bude 90 dana ranije??? I zanima me koji su ti opravdani slučajevi po zakonu?jel treba dokaz da radi vani?npr ugovor o radu ili potvrda da nema boravište u hr?? Jer ispada da ovisi o dobroj volji matičara hoće li odobriti 90 dana ranije da prijavimo datum. Također, rečeno nam je da ne možemo raditi nikakvu zabilješku za naš datum,vidim na forumu da je nekima zabilježba bilo dopuštena.... :-/
evo naše iskustvo od prije par mjeseci , samo kaj smo mi oboje u hrvatskoj pa taj dio neznam dal vama mogu produzit rokove , 90 dana vrijedi zabiljezba za crkveno vjencanje a ako je samo građansko morate prijavit 45-30 dana prije vjenčanja. Kaj se tiče nazovimo predbiljezba , mi smo nazvali maticara par mjeseci prije i rekli mu datum kada zelimo i vrijeme i on je tako sebi zapiso sastrane a mi smo samo dosli 45 dana prije napravit taj zapisnik . Cjene vam ne žele rec jer su razlicite i ovisi o danu i satu, za subotu u kasnijim popodnevim satima ( oko pola7) mi smo platili 6000 kn, ako je ta subota recimo još i neki blagdan cjena ide još gore , samo vodite računa da vam je matičar iz matičnog ureda gdje se odvija čin vjenčanja. Nadam se da sam bar malo pomogla
PawPaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:33   #798
Quote:
PawPaw kaže: Pogledaj post
evo naše iskustvo od prije par mjeseci , samo kaj smo mi oboje u hrvatskoj pa taj dio neznam dal vama mogu produzit rokove , 90 dana vrijedi zabiljezba za crkveno vjencanje a ako je samo građansko morate prijavit 45-30 dana prije vjenčanja. Kaj se tiče nazovimo predbiljezba , mi smo nazvali maticara par mjeseci prije i rekli mu datum kada zelimo i vrijeme i on je tako sebi zapiso sastrane a mi smo samo dosli 45 dana prije napravit taj zapisnik . Cjene vam ne žele rec jer su razlicite i ovisi o danu i satu, za subotu u kasnijim popodnevim satima ( oko pola7) mi smo platili 6000 kn, ako je ta subota recimo još i neki blagdan cjena ide još gore , samo vodite računa da vam je matičar iz matičnog ureda gdje se odvija čin vjenčanja. Nadam se da sam bar malo pomogla
I mi smo imali taj problem, ruke su nam bile vezane do 7mj ,a vjenčanje je bilo u 9 mj
Upravo radi toga smo odlučili ne raditi nikakvu feštu ,nego pozvati samo najbliže ljude jer nismo imali vremena naći lokal , pa tiskati pozivnice ,pa bend i sve ostalo što na kraju nikad nisam prošla i što je nemoguće izvesti u mjesec dana.

Dobro , mi živimo u zg pa možda zato nisu htjeli napraviti NIKAKVU predbilježbu datuma vjenčanja ,nego su se strogo držali zakonskih rokova
Navodno je izvan zg ipak lakše sve dogovoriti, a to puno znači.

Kako god bilo , sretno svima i pripremite živce jer možda na datum kad ste rezervirali salu za svadbu , svi termini kod matičara budu zauzeti. .
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:08   #799
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
I mi smo imali taj problem, ruke su nam bile vezane do 7mj ,a vjenčanje je bilo u 9 mj
Upravo radi toga smo odlučili ne raditi nikakvu feštu ,nego pozvati samo najbliže ljude jer nismo imali vremena naći lokal , pa tiskati pozivnice ,pa bend i sve ostalo što na kraju nikad nisam prošla i što je nemoguće izvesti u mjesec dana.

Dobro , mi živimo u zg pa možda zato nisu htjeli napraviti NIKAKVU predbilježbu datuma vjenčanja ,nego su se strogo držali zakonskih rokova
Navodno je izvan zg ipak lakše sve dogovoriti, a to puno znači.

Kako god bilo , sretno svima i pripremite živce jer možda na datum kad ste rezervirali salu za svadbu , svi termini kod matičara budu zauzeti. .
Tu je bio upit za izlazak matičara na teren , kod toga nemate brige jer ce vam poslat nekog drugog dezurnog maticara ako onaj s kojim dogovarate ima obaveza , znaci dobivate termin koji zelite , tako je nama receno a uostalom to je i u redu s obzirom na cjenu koja se placa, i tu je rjec o zagrebu
PawPaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:05   #800
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
I mi smo imali taj problem, ruke su nam bile vezane do 7mj ,a vjenčanje je bilo u 9 mj
Upravo radi toga smo odlučili ne raditi nikakvu feštu ,nego pozvati samo najbliže ljude jer nismo imali vremena naći lokal , pa tiskati pozivnice ,pa bend i sve ostalo što na kraju nikad nisam prošla i što je nemoguće izvesti u mjesec dana.

Dobro , mi živimo u zg pa možda zato nisu htjeli napraviti NIKAKVU predbilježbu datuma vjenčanja ,nego su se strogo držali zakonskih rokova
Navodno je izvan zg ipak lakše sve dogovoriti, a to puno znači.

Kako god bilo , sretno svima i pripremite živce jer možda na datum kad ste rezervirali salu za svadbu , svi termini kod matičara budu zauzeti. .
Mi smo već prošle godine rezervirali salu, benda, sve jer računamo da će nam ipak odobrit željeni datum 90 dana ranije, jer su nam u matučnom uredu uvijek iznova ponavljali da si računamo unazad tih 90 dana, i točno nam je 90.dan zapravo dan vjenčanja. Ne bi se smjelo dogoditi da taj datum bude zauzet jer želimo da matičar dođe na teren, ali 30-45 dana ranije mi ne jamči ništa, kako ćemo pozivnice rješit i sve ostalo? Ako smo već spremni platit izlazak na teren, onda bi nam trebali omogućiti da dođemo 90.dana ranije, bez obzira jel imamo opravdan razlog ili ne....zar je to bitno uopće ili sve ovisi o matičaru 😑☹️ čini mi se kao da im se ne da radit subotom a što je još bolje, nama je datum poslije 22.6,vjerojatno si žele spojit godišnji i ne žele doći s mora obavit vjenčanje 🤣🤣🤣🤣
ivyblue1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.