Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 11:46   #41
Znaci imam pitanje na koje zelim jednostavan odgovor bez icijeg misljenja samo cinjenice. Je li se smije prestati piti glupi nepotrebni amyzol koji NE izaziva ovisnost kako mi je receno?!!! Ja NISAM luda I nemam problema samo njemu treba para I poslana sam na ljecenje da bi stari imao mira u kuci a svih nas vrijeda.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 00:17   #42
Uspjela sam poput dvije tablete unutar 24h... Da druga nije prošla ponoć jeeei.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 13:45   #43
Bolje nego dok sam ih pila mogu vam rec... To me sve otac u to zlo otjerao.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 11:55   #44
A što sada piješ od ljekova?
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:27   #45
Amyzol 10mg, trebala bih dva puta dnevno , ali ja to prije spavanja .
To sam i pila .
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:20   #46
Vijesti.baLupon VenturesFREE - In Google Play

VIEW





15.09.2017. / 11:29h Ljepota i Zdravlje - Istaživanje

Uzimanje antidepresiva povećava rizik od rane smrti za 33 posto



Ilustracija / Vijesti.ba

Prema najnovijem naučnom istraživanju, uzimanje antidepresivnih lijekova povećava zirik od rane smrti za 33 posto, prenosi Anadolu Agency (AA).



Prema najnovijem naučnom istraživanju, uzimanje antidepresivnih lijekova povećava zirik od rane smrti za 33 posto, prenosi Anadolu Agency (AA).

Naučnici Univerziteta MCMaster u Kanadi otkrili su da antidepresivni lijekovi mogu uticati na ispravno funkcionisanje organa blokirajući apsorpciju serotonina - poznate neurotransmiterske hemikalije, važne u prijenosu impulsa između živčanih stanica, ali koja ima ulogu i u cirkulaciji krvi.

"Veoma smo zabrinuti zbog rezultata. Oni sugerišu da ne trebamo uzimati antidepresive bez preciznijeg razumijevanja njihove interakcije sa tijelom", izjavio je profesor Paul Andrews, jedan od naučnika koji je radio na istraživanju.

Kako bi došli do rezultata, naučnici su skupili podatke od stotina hiljada ljudi koji su konzumirali antidepresive, prenose američki mediji.

Takođe su otkrili da su oni koji su izimali antidepresive 14 posto izloženiji riziku od kardiovaskularnih problema, poput moždanog i srčanog udara.

Rezultati istraživanja objavljeni su u četvrtak u naučnom žurnalu "Psychotherapy and Psychosomatics".

(Vijesti.ba / AA)
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:54   #47
Ja Sam Evo vec tjedan Dana bez ad-a. Zasad je ok, ali ipak mi je lakse uz njih. Znam da je to sve kemija bla bla, Ali ipak se bolje osjecam uz tu kemiju. Zalosno je to sve skupa, ali ja Sam za sve sto pomaze ...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:45   #48
Nadam se da nitko od vas to ne skida na svoju ruku
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:13   #49
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Nadam se da nitko od vas to ne skida na svoju ruku
Ostao Sam bez tog lijeka, pa rekoh idem probati izdrzati bar neko vrijeme...Ali nece ici :/
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:49   #50
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Nadam se da nitko od vas to ne skida na svoju ruku
Ja lol
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 07:59   #51
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Znaci imam pitanje na koje zelim jednostavan odgovor bez icijeg misljenja samo cinjenice. Je li se smije prestati piti glupi nepotrebni amyzol koji NE izaziva ovisnost kako mi je receno?!!! Ja NISAM luda I nemam problema samo njemu treba para I poslana sam na ljecenje da bi stari imao mira u kuci a svih nas vrijeda.
u bolnici si (bila)? prisilno odvedena ili?

propisali su ti samo taj ad?

što ti znači rečenica da nisi luda?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:40   #52
Kako mrzim kad quotaju nesto sto sam zaboravila da sam napisala. Nisam bila u ludari, samo na razgovoru, a recenica nisam luda je jasna sama po sebi.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:47   #53
skinula sam se sama sa antidepresiva..jer ih ne želim piti...jer ako prestanem osećam da mi fale..jer sam više ajmo reć tužnija neg prije kad prestanem...jer ubijaju libido...jer nekada dižu previše panemoš spavat pa moraš udrit po normabelu koji je pez bonbon i stvara toleranciju brzo pa na kraju završiš na antipsihotiku i pretvoriš se u zombija,jer sam sklona nać sitnicu eto ..meni nije jasno zašto ne izmisle ad bez nuspojava...
kako živim? onako dan za danom kao i svi ostali..jest da mi fali ponekada..
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:03   #54
Od danas opet high..na ad-u ��
Pa cu vidjet kako zivot lol
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:05   #55
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Kako mrzim kad quotaju nesto sto sam zaboravila da sam napisala. Nisam bila u ludari, samo na razgovoru, a recenica nisam luda je jasna sama po sebi.
na forumu nije rijetkost da ljudi s vremenskim odmakom odgovaraju na nešto, pa se radije prilagodi tome, nego da nešto nepotrebno mrziš. naravno, imaš potpuno pravo mrziti ako ti se mrzi, ali to baš i nije preporučljiva, ni konstruktivna rasprava.

vezano za boldano - ništa nije jasno samo po sebi, a posebno ne kad se pričamo o "ludosti".
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:59   #56
Ima li itko da je pio antidepresive, prestao i nakon toga nije imao tolike probleme da je bio primoran opet ih piti?

Recimo 6 mjeseci da je proslo, a da ste i dalje dobro bez njih?

Citam o reakcijama ustezanja koje se ne javljaju odmah nego nakon par mjeseci. Obicno ih okarakteriziraju kao povratak bolesti pa se opet osoba vraca na lijekove.
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:26   #57
Quote:
natha kaže: Pogledaj post
Ima li itko da je pio antidepresive, prestao i nakon toga nije imao tolike probleme da je bio primoran opet ih piti?

Recimo 6 mjeseci da je proslo, a da ste i dalje dobro bez njih?

Citam o reakcijama ustezanja koje se ne javljaju odmah nego nakon par mjeseci. Obicno ih okarakteriziraju kao povratak bolesti pa se opet osoba vraca na lijekove.
Ima ih
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 07:56   #58
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ima ih
Kakva su vam iskustva s ovim? Nasi dr u ovo ne vjeruju:

http://mentalhealthdaily.com/2015/06...oms-treatment/
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2021., 23:59   #59
Dižem temu

Podižem temu da pročitam neka nova razmišljanja i iskustva.

Dakle, svi vi koji ste se skinuli s AD-a, kako živite sada?

Molim vas, podijelite svoja iskustva.

Unaprijed hvala!
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2021., 08:40   #60
Sest mjeseci cipralexa, prije toga sam probala fevarin, nije islo. Dugo mi je trebalo da se odlucim na AD i mogu samo lupati glavom u zid sto nisam pocela kad me panicni a kasnije i strahovi i nesanica nisu napustali danima i nocima.
Preporodila sam se, iskljucila internet, forum i sve vezano uz tu tematiku. Bilo je tesko ali uspjela sam nekako. Psihoterapije jednom tjedno.
Sad vec 6 godina ne uzimam terapiju i dobro je. Bude svakavih dana ali generalno je dobro.
antoana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.