Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 15:57   #21
U redu.

Hvala svima na odgovorima i odvojenom vremenu
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:41   #22
Biti ću otvoren i grub: s takvim razmišljanjem nemoj imati djecu
bar zasad... imaš 25 godina kažeš, ok možda te život učini odlučnijim.
Možda ti se za 5, 10 g nešto posloži u glavi i znati ćeš ako dođe taj trenutak

Ako ne dođe, nemoj raditi nešto što zaista ne želiš i
za što nisi spreman sve učiniti i žrtvovati
A to su djeca.
pike is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:33   #23
pa nema ničeg grubog u tome, čak štoviše, to je nešto što treba reći svim onim roditeljima koji roditeljstvo shvaćaju kao nabavku mačke, a ne kao najodgovorniji posao koji može zadesiti jednu odraslu osobu.

na kraju krajeva, nisu svi za sve. ja prvi priznam da me djeca jednostavno ne zanimaju i da se ne vidim u ulozi oca. ne osjećam se sposobnim za to i ne vidim nikakav problem u tome. bilo bi bolje da i neki drugi roditelji imaju izraženiju samokritičnost, a ne da npr. žena rodi sedmero djece i sutradan me u sandučiću dočeka letak i zamolba da doniram nešto love ako nije problem. odgajala bi djecu, a ne zna se za sebe brinuti.

meni je to nepojmljivo i neshvatljivo, pogotovo jer sam tip osobe koja se rijetko upušta u nešto o čemu nije dobro promislila i što si prethodno nije po nekoliko puta proanalizirala u glavi. i kroz najobičniji popis namirnica prođem po nekoliko puta, a onda vidim s kakvom lakoćom neki "ulete" u to štancanje i ništa mi nije jasno.

onaj koji nema što pružiti djeci i nema ih čemu naučiti jer je i sam sjeban na milijun načina, za tog je možda bolje da ih uopće nema. bolje da nabavi mačku ili psa, svakako je manji zločin nego kad sjebeš dijete.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:22   #24
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Po cemu je svijet danas suroviji nego prije 50, da ne kazem 100 godina?
Tehnološki je napredniji a samim time i stupanj povezanosti(informiranosti) je izraženiji.
Svijet i okolina su oduvijek surovi no upravo ova gornja dva faktora u svijetu današnjice potenciraju situaciju.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:42   #25
Oduvjek jednako surovi? Je li nam isto sada ili nekome na putu mongolskih ili inih hordi?

Je li nam isto sada i u razdoblju konstantnih srednjovjekovnih ratova i bolesti?

Ili samo prije 100 god kad se umiralo od obicne upale ili po svjetskim ratovima i zivilo sa gomilom clanova obitelji na skucenom prostoru bec kupaone u kuci itd? Kada su jos bile uobicajene epidemije pomora od gladi po svijetu?


Ono sto medijska povezanost nosi nije vece osvjestivanje konstantne surovosti nego medijsko iskrivljavanje percepcije usprkos drasticnom smanjenju iste.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:29   #26
Ne bih želio da mi djeca prolaze ovakav surov svijet. Vjerojatno ih neću niti imati.
Svi su okrenuti samo na profit, nema više stvarnih prijateljstava, hrana je smeće, tehnologija nas porobljuje, status se pokazuje iphonima za 10 000 kuna.. A da ne pričam kako čovjek završi ako živi u truleži hrvatskoj = siromaštvo.

Ugl...sve što se promijenilo unatrag 50 godina je to što je tehnologija napredovala tako da smo sad robovi iste. Realno, šta ima pametnog na tome internetu više?? A što se tiče kvalitete života...pao je drastično...stvarajući masu nezadovoljnih ljudi. Ljudi nisu sretni, a to je ono najvažnije - to je mjerilo napretka čovječanstva.
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:49   #27
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
Znači,najjednostavnije pitanje:Želite li stvarati jedno,dvoje,troje i više djece da žive u ovome,sve surovijem svijetu ?
Možda je netko već prije mene to napisao ali činjenično danas živimo bolje nego ikada prije (ne uključujem u ovo Atlantidu, Edenski vrt i ostale mitove). Drugo, sve što imamo je ovo sada. Prošlost i budućnost su van domašaja i zato pothvate koje želimo napraviti odmjerimo u odnosu na sada.

Kako ti je sada? Bi li sada imao dvoje, troje i više djece? Bi li sada uložio u dionice Adris grupe? Bi li sada dao otkaz, sve odjebao i pokrenuo svoj posao? Bi li sada sve prodao i kupio kućerak na Velebitu i divio se velebitskim degenijama? Bi li sada ustao s kauča i otišao đir po gradu srknuti kuhano vino (nakon čega slijedi žgaravica, ali bože moj)?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.