Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2012., 10:23   #121
Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
100€ po m2 za adaptaciju?..pa ti si se posvađao s mozgom, osim ako ne stavljaš linoleum umjesto parketa..
Adaptacija u veeeeeeelikoj većini slučajeva ne uključuje skidanje starog i postavljanje novog parketa već brušenje i lakiranje starog parketa.

Evo kolega kupio stan od 77m2 na Savici u Korčulanskoj, renovirao kompletno kuhinju, postavio nove pločice, sve parkete pobrusio, pokrečio, zamijenio stolariju, WC potpuno renovirao, za 60 000 kn s tim da on nije prstom mrdnuo sve firma radila....oćeš navratiti u stan da vidiš kaj se sve može za 100€ po kvadratu?

Pa ja sam srusio kat kuće, sagradio iznova sve sa krovom (cijena pokrova ne krovišta je bila 120 kn/m2 (dok je crijep bio 80 kn/m2), parketom od 230kn/m2 ,pločicama od 200kn/m2, sa vaillantovim kondenzacijskim bojlerom, radson radijatorima, dodatnim podnim grijanjem u kupaonici, Rehau Brillant stolarijom ,stropnom izolacijom od 25 cm, fasadom od 12 cm, sa namještajem za 600€/m2.

Kvadrat stana u Velikom Polju investitora košta max 700-800€ sve ostalo je zarada.Vidio sam materijale koje koriste, nije to ništa fancy, sve je to (upitna) srednja klasa.
Nije to ništa lošije od drugih novogradnji ali da bi trebao biti oduševljen izvedbom baš i ne.

Još jedan primjer.
Vrbje - kod Merkatora na Slavonskoj lijevo u kvart, prva ulica lijevo pa desno.
Pionirove zgrade. Pionir slovi kao jedan od kvalitetnijih graditelja ali kolega kupio stan i u prvih sat vremena našao 50 primjedbi.
Najveći problem je također bila izvedba balkona, odnosno hidroizolacije, pada...tako da su na kraju kompletno skidali pločice i sve ponovno postavljali.
Napuknuće zidova, okrhani čoškovi, napuknute pločice su već "standard" kod novogradnje...
Stvar je u tome da se on mjesecima natezao da mu to riješe i najbitnija je stvar kod kupnje stana ako je ikako moguće prije krajnje isplate zatražiti da se isprave svi nedostaci jer kasnije to istjerati je živa muka.

Borovje.
Kolega kupio stan na prvom katu, stan 5.
Susjed ispod njega (vlasnik "eminentnog" bosanskog restorana u susjedstvu)
na divlje napravio nadstrešnicu njemu ispod balkona, vjerojatno je mislio i birtiju otvorit.
Ništa, tužio ga i frajer je mora maknuti.
Prošlo par mjeseci od rješenja i dalje stoji pa ti kupuj prvi kat

Posebna su priča parking mjesta gdje ako digneš rampu ti i onaj do tebe, ekipa to skuži kao da nikog nema pa se parkira između.
Tako da se one male rampice ne podižu.

Ljudi su ....pokvarena sorta.



Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
na ostalo mi se neda više odgovarat..uvjerio si me..selim u VG, bar ću duže putovat do ZGa, bar onda imam vremena u busu čitat index na mobu..
Dok ti doklipsaš do stanice, pričekaš sporu liniju ti treba više vremena nego da si u VG na minutu od autobusne stanice i sjedneš na brzu liniju

Čuj, ne kužim zašto se ljutiš, kupio si stan tamo gdje si ga kupio ali sad uvjeravati druge da je lokacija usred polja i to Velikog fenomenalna stvarno nema smisla.
Još samo čekam da napišeš da si mogao kupiti stan u Borovju ali da nisi htio jer je Veliko Polje bolje povezano sa obilaznicom
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 10:35   #122
to o tvojoj "adaptaciji" neću ni čitati, jer to je facelift, a ne adaptacija, brušenje starog parketa od 20god nije adaptacija, a da ne velim di su cijevi i instalacije itd, itd..

nisam rekao da je VP lokacija mrak i do jaja i ne znam kaj...tebi je na skali od 10, 0 ili 1 kako pljuješ, a ja sam samo htio dati mišljenje da nije tako loša kako govoriš da ostali koji čitaju ne prihvate tako lako ekstremno mišljenje od tebe.
Gerila putevi za bic?? pa nisam pričao o "preko polja", normalna cesta, gdje se lokalci koriste...to nije nikakava gerila.

inaće, redovno vidim ljude na stanici, znaći očito koriste bus, nisu po tebi odustali..

i nisam ni gledao borovje...cijena mi je bila presudna, htio sam veći stan za ono što sam mogao dobiti inaće..jer mi 10 min vožnje više ne predstavlja problem (autom) i imam par stanova u ulazu, i to je još jedan razlog.
palikuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 20:44   #123
Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
to o tvojoj "adaptaciji" neću ni čitati, jer to je facelift, a ne adaptacija, brušenje starog parketa od 20god nije adaptacija, a da ne velim di su cijevi i instalacije itd, itd..
Oprosti ali nisam primjetio da se ljudi u "starogradnjama" žale na tanke zidove, odnosno slabu zvučnu izolaciju, a puno više se u novogradnji žale da čuju puštanje vode u nečijoj školjci ili pak kada se netko tušira.
Koliko su debeli tvoji pregradni zidovi prema susjednom stanu? Ako nije noseci zid najvjerojatnije 5 cm siporeksa i po 1.5cm žbuke sa svake strane?

Što se tiče cijevi, kada se kupaonica renovira naravno da se mijenjaju cijevi.

Instalacije veliš? Konkretan primjer iz O2 naselja (jedna od kvalitetnijih novogradnji) kada je frend montirao kukicu na zid u kupaonici probio je električnu instalaciju zato što su "majstori" provukli instalaciju po dijagonali da uštede metar kabela.

Sada ću si uzeti minutu i izbrojati ljude oko mene koji su kupili stanove u zadnjih 5 godina.
Ispada pola pola...starogradnja, novogradnja (na nekih 15 ljudi) U razgovorima sa njima nezadovoljni su bili samo ovi koji su kupili novogradnju.
Zašto? Zato što su oni kupovali mačka u vreći.
Kod starogradnje znaš što kupuješ, znaš što imaš u kvartu, gdje ćeš parkirati slijedećih 20 godina, znaš ako ti je ulaz zmazan, šupa u podrumu puna štakora.Sve to znaš prije nego kupiš stan.
Kod novogradnje ne znaš ni kakav će ti biti pogled sa prozora za godinu dana, a kamoli nešto više. U novogradnjama se najčešće stanje vidi nakon par godina, a onda se ili treba pomiriti s tim ili prodati stan što je u većini slučajeva neisplativo/komplicirano jer su ljudi u dugogodišnjim kreditima

Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
nisam rekao da je VP lokacija mrak i do jaja i ne znam kaj...tebi je na skali od 10, 0 ili 1 kako pljuješ, a ja sam samo htio dati mišljenje da nije tako loša kako govoriš da ostali koji čitaju ne prihvate tako lako ekstremno mišljenje od tebe.
Gle ja sam iz VG i Veliko Polje mi je sigurno draža lokacija od Dubrave,Sesveta ili pak zapadnog dijela grada.
Geografski ako pogledaš na karti to je relativno dobra lokacija, na papiru.
Ali ako kupujem stan kupit ću stan u gradu, a ne stan na selu što to po okolnoj infrastrukturi VP je.
Ako kupujem stan na selu onda neka i cijena bude kao na selu.

Ocjena?
Novogradnja kao novogradnja ali ocjena lokacije ukoliko imamo bračni par s djetetom koji rade u ZG...


Velika Gorica 5-6
Veliko Polje 3-4
Travno 5-6 (ni vrit ni mimo, tmurno)
Sloboština 5-6 (po novom parking u banani, ostalo sam jedno veliko parkiralište na kraju ulice)
Jarun 6 (ne palim se na precjenjenu močvaru na drugom dijelu grada)
Dugave 6-7 (već sam rekao, zeleno zeleno zeleno, infrastruktura)
Kamenarka - 4-5 (Jakuševac in the hood, zgrada na zgradi, ja ne znam da li u cijelom kvartu postoje dva stabla.Asfalt, asfalt, asfalt...Ok lokacija za "dnevni odmor" sa svojom tajnicom.
Središće 6 (manja ocjena zbog parkinga, gužve i buke sa Bundeka)
Sopot 7-8 (neboderi kraj Porezne,Turinina - novouređeni parking, tramvaj)
Siget 6 (daleko od tramvaja, prestare zgrade)
Trokut 4-5 - prekrasan sraz domorodaca i dotepenaca. Nema do susjeda koji svaki vikend provodi pileći drva, bruseći ogradu dok mu susjedi iz zgradica sa strane hebu mater (doživljeno) ili pak dobrosusjedske svađe oko parkinga, odnosno dovikivanje iz susjednih zgrada što nije problem jer znaju biti i na desetak metara.
Pa noćno turiranje i driftanje klinčadije iz susjednog noćnog bara (ne znam jel to još radi). Osnovni problem je parking i kronični nedostatak zelenih površina, plus kaj mama sa bebom ponekad ne moze proći po pločniku od parkiranih auta.
Tramvaj je u drugoj tramvajskoj zoni. PLUS - Saće ćevapdžinica, mada su se i u zadnje vrijeme pokvarili.
Borovje 7-8 (previše PTSP-evaca, malo čudan, nabrijani kvart, ali opet novogradnja, lokacija)
Savica 7 - prenapučeno, gužva s parkingom
Sigečica 8 - tramvaj, blizu svih prometnih koridora, dosta zelenila, parking relativno ok
Knežija - 6 (zbog starih zgrada,novogradnja ocjena 7, tmurno, penzići)
Prečko - 7 relativno noviji neboderi, ima zgodnih uvučenih zgrada, čak i parkova, možda mi čak i draže od Jaruna.
PLUS Crvena jabuka radi do kasno u noć, tako da ak vas žena iživcira imate svoj "Cheers".
Ružmarinka-Kušlanova-Petrova desno od rotora - 8 ako imaš svoj parking, ali mislim da su tu cijene malo nepristojne.
Dubrava - ni pod razno, nije mi fora kad se svi ko ja šetaju u trenirkama, kao da smo u olimpijskom selu.
Sesvete - idealno za one porijeklom iz BiH, obiteljska atmosfera, miris janjetine sa ražnja, domaća muzika, neprocjenjivo
Trešnjevka - nikad je nisam volio, ne znam, natiskano, one palete i kolci pred dvorišnim ogradama, parkiiiiiiiiing.
Centar - ah da "dečki iz centra" ...posebna kategorija ljudi, ti su sišli sa nebesa.
Zaprešić - loša povezanost, nikad neće biti bolja, droga.
Samobor - krasan gradić za kontinentalce (mentalitet) ako vam je radno mjesto u Samoboru. Ako nije, put putujem put daleki... al Samobor i život u stanu, a ne na u kućici na bregu to si nekak ne paše.

Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
Gerila putevi za bic?? pa nisam pričao o "preko polja", normalna cesta, gdje se lokalci koriste...to nije nikakava gerila.
Kak nije? Ideš bajsom na Ranžirni pa izbijaš tam kod onog hotela usred ničega, pa Sarajevskom prema Kamenarki i onda na zapadni dio Dugava ili prema Maršalki.
Cijelo vrijeme voziš po prometnici na kojoj te bez problema može neki auto pokupit.
Hoću reći da nema bic.staze, jel postoji bar pločnik?

Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
inaće, redovno vidim ljude na stanici, znaći očito koriste bus, nisu po tebi odustali..
Gle, pa ja sam u do škole U ZG mijenjao dva busa i tramvaj i trebalo mi je u prosjeku sat i pol, do posla bi mi trebalo sat i 45.
Sa autom mi trenutno treba 23-30 min (20 km)
Da moram na bus, popizdio bih....ali bih se prilagodio.
Kada je čovjek prisiljen navikne se na svašta.
Eto primjer obiteljskog frenda koji iz mlake do posla u Dugom Selu svaki dan javnim prijevozom putuje dva i pol sata u svakom smjeru!
Znači može se i to.

Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
i nisam ni gledao borovje...cijena mi je bila presudna, htio sam veći stan za ono što sam mogao dobiti inaće..jer mi 10 min vožnje više ne predstavlja problem (autom) i imam par stanova u ulazu, i to je još jedan razlog.
Tu se slažemo.
U bilo kakvoj kombinaciji ja bih radije uzeo 8-10m2 (sobu) za istu cijenu ali s druge strane tada ne bi inzistirao na novogradnji već kvalitetnoj starogradnji.
Zašto? Zbog toga što bih zbog tih dodatnih kvadrata morao drastično smanjiti kvalitetu lokacije.
Ok, imao bih novi, veći stan ali lošiju lokaciju.

Znači sad imamo istu ratu kredita, iste veličine stanova, ti imaš sve novo ali si u Velikom Polju, a ja imam sve staro ali sam recimo na Sigečici -Korčulanska (1300€/m2 - kupio frend prije godinu dana.)

Ti svaki dan duže putuješ, za sve ti treba auto, a ja imam tramvaj pod nosom i za veliku većinu stvari oko stana mi ne treba auto, tebi treba.
Ti si najvjerojatnije morao kupiti i parking plac.
Kada ti dolaze frendovi psuju te jer nemaju gdje parkirati, a ja nisam kupio park plac ali imam javni parking na kojem se parkam ja, a i moji frendovi.
Ako skupim novce za par godina kupim garažu u kvartu pa imam i dodatno skladište koje ti nemaš jer si kupio parking pod otvorenim nebom.

Kako godine prolaze ja si malo po malo renoviram stan zahvaljujući višku slobodnog vremena (koje ti gubiš na putovanje) i uštedi na manjoj potrošnji goriva ,amortizaciji auta i nakon desetak godina imam novouređeni stan, tvoj je tada star deset godina.
Moj auto ima puno manje kilometara, jer sam ga koristio puuuuno manje.

Za 15 godina ti i ja prodajemo stan i kako kupac gleda na tvoj, a kako na moj stan?

Moj je na puno boljoj lokaciji, u sporednoj ulici, kompletno renoviran prije 5 godina, ispred zgrade imam tri birca, pekaru, dva dućkasa,ogroman parking, ispred i iza zgrade park...

Tvoj je i dalje u Velikom Polju.
Kad dolazi k tebi sa obilaznice vidi tvoju zgradu i prvo kaj te pita je da li ima buke, sve je staro 15 godina, znači potrebna je renovacija, ti mu unaprijed govoriš da ćeš se isparkirat pa nek se on parkira na mjesto broj 6, a ti ćeš se već snać.
Okrene se oko sebe,vidi jedan(eventualno dva birca), kladionicu, i dućkas koji se više ne zove Konzum već Tesco.

Ja tak gledam na stvari, možda griješim, netko voli crvene, netko plave, a netko zelene, NHF.
Samo velim da čovjek treba dobro razmisliti što želi.

Zadnje uređivanje deksonja : 09.01.2012. at 21:03.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:05   #124
molim friška iskustva sa stanovima i stanovanjem u velikom polju.
zanima me sve.

p.s. molim da se jave samo oni koj tamo zaista žive ili su živjeli. bapske priče ili iskustva "rekla kazala", "čuo sam od tete iz drugog sela", molim da se suzdrže od komentara.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:41   #125
Ekipa dižem malo temu
Ima li kakvih novosti u velikom polju?
Ajde malo podijelite iskustva s nama koji bi se tamo skučili
Hvalaaaaaaaa
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:36   #126
Evo i ja da se uključim u stanove u Velikom Polju. Niame, mi smo prodali naš stan i čekamo da krene prodaja stanova u V.P. Kada, rečeno je ubrzo i nadamo se stvarno da će tako i biti. Čini mi se i ulazio sam unutra i mislim da je kvalitetno. Sada samo iščekujemo kada kreće s prodajom.
John livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 07:42   #127
Isto tako upoznali smo jednu obitelj koja je u 4.mjesecu 2016.godine prodala stan na Laništu da bi kupili u Velikom Polju od Invest Zadra i nažalost još su podstanari jer se ne mogu useliti u željeni stan kojeg bi kupili. Puno neprodanih stanova i isto tako poslovnih prostora, sve to skupa zjapi prazno. Strpljenja i bit će nešto.
Ako netko ima informaciju kada ide prodaja i po kojo cijeni, neka se slobodno javi. Hvala.
John livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:20   #128
pozdrav svima,

eo da vam podijelim neke od informacija koje znam , a i sam čekam da krene prodaja.
Ovako , kompletno stambeno naselje trenunto je u sudskom procesu , pošto su 3 vlasnika , većinski je Nova ljubljanska banaka koja će to sve i preuzeti , ali pošto je to sve kod nas na sudu , a Zadar invest je otišo u stečaj to sve traje.
Zadnji info je taj da će prodaja krenuti poč. 7 mjeseca.

Kvadrat će biti nešto malo ispod soma ojra.
to je ono kaj ja znam , pa eto ...
drap... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 12:12   #129
Evo mi smo saznali da u 5.mjesecu ako neće biti odgode (koja je inače bila više puta), sredinom 5.mjeseca službeno banka preuzima i nakon papira u 6.mjesec ide se sa prodajmo stanova.
Također i mi smo jedni od onih koji čekaju mjesecima, neki i godinama da to sve skupa krene.
John livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 16:02   #130
Pozdrav svima
ima nas očito više koji čekamo prodaju. Nadam se da ovaj put neće biti odgode. Iz kojih izvora je Vama došla informacija o 5 mj ?
Hvala na svakoj informaciji (budući sesedi)
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 08:55   #131
Koliko sam ja shvatio imas nas i podosta što su na čekanju i mislim da se moramo naoružati samo strpljenjem, a što se tiče odgode iskreno se nadamo i mi da neće biti više jer kažem, već ih je bilo čini mi se već dva puta, a nama je svaki mjesec važan i puno nam je ako se opet odgodi.
Prodaja i preuzimanje smo dobili iz pouzdanih izvora (ne volimo tuđa imena javno spominjati), ali pouzdano je, bar su nam tako rekli, pa živi bili i vidjeli. LJudi koji tamo žive uglavnom su zadovoljni, nekih nedostatak ima (a gdje ih nema) i eto svi ostali ako išta novo saznaju neka se uključe.
Susjedi, svima lijep pozdrav!
John livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 15:52   #132
Eto mene opet
Pročitala sam ispočetka cijelu temu (osim par postova koji me nervaju )
Imam pitanja onih sa iskustvom?
Da li i koliko se osjeti Jakuševac?
Ima li netko informaciju o onom polju na koje gledaju zgrade iz niza D prema novom autoputu šta će biti tamo?
I naravno koji su nedostaci?
To što je prazno i pusto te ne radi rasvjeta vjerujem da će se promjeniti kad se stanovi nasele
hvala na informacijama
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 09:06   #133
Ekipaaaa
Ima li kakvih novosti po pitanju Velikog polja?
Hvalaaa
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:03   #134
Quote:
ka1983 kaže: Pogledaj post
Ekipaaaa
Ima li kakvih novosti po pitanju Velikog polja?
Hvalaaa
Pridruzujem se upitu

Tko uopce prodaje ove stanove?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
The Red Viper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:33   #135
Quote:
The Red Viper kaže: Pogledaj post
Pridruzujem se upitu

Tko uopce prodaje ove stanove?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
PRODAJE TVRTKA REAM D.O.O. , SESTRINSKA FIRMA NOVE LJUBLJANSKE BANKE.
drap... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:42   #136
NAVODNO DA ĆE SE U 9 MJESECU ZNATI KONAČNA CIJENA I DA KREĆE PRODAJA.
STANOVI SU U DOBROM STANJU , OSOBNO SAM IH GLEDAO , SAMO ČUDI ME KOLIKO SU TRALJAVI I SPORI ŠTO SE TIČE FORMIRANJA CIJENE.
NE VJERUJEM DA ĆE BITI VIŠE OD 950 €/M2.
IMA DOSTA REZERVIRANIH STANOVA U A BLOKU.
A PITANJA O JAKUŠEVCU , DA SMRDI ALI KAD SMRDI U VELIKOM POLJU SMRDI I U CIJELOM NOVOM ZAGREBU.
drap... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:51   #137
Pozdrav ekipa
Vidim da se polako počelo raditi i čistiti oko stanova
ima li još kakvih informacija
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:57   #138
Pozdrav,

Ima li itko svježih informacija oko ovih stanova?
Kako se kreću cijene?
m ramone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:51   #139
Samo ću reći da je ovo već postalo smiješno i žalosno koliko se sto sve skupa čeka. Strpljiv spašen, ali što je previše, previše je...
John livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:47   #140
Strpljen spašen nevjerojatno ali napokon su se pomakli s mjesta. Uspjeli su riješiti tj. pripremiti svu potrebnu dokumentaciju i eto stanovi su u prodaji. Navodno "mi" koji poduže čekamo imamo prioritet pa prvo nas rješavaju jer se ne žure s oglašavanjem.
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.