Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2013., 20:44   #181
mogu dobiti link? da imam za ubuduće, sad čisto sumnjam da će stići prije nego se smrad primi na ljepilo
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:27   #182
prekjucer navecer dok smo gledali telku a djeca mirno spavala, kroz lagano odskrinuta balkonska vrata usetao nam je mis, protrcao ispod radijatora pa iza komode, tamo malo pronjuskao pa otrcao dalje do kutne garniture.

zivimo u gradu u zgradi na visokom prizemlju i ovo nam je prvi susret s tom zivinom pa smo nadobudno napravili barikade da kao ne moze proci nikud dalje iz boravka i pokusali ga izmamiti komadicima sira. onda smo lupali, ruzili, odmicali kauc, pokusavali ga istjerati silom.. nista.

legli smo oko 3h ujutro i ostavili mu improviziranu misolovku (posuda poklopljena papirom prcvrscenim gumicom, taj papir na sredini zarezan u X i na njemu komadic slanine, i kartonska kosina da se lakse popne). ujutro smo kupili dvije supercat misolovke i postavili ih na rubove kutne garniture, nista. ostavila sam mu i dvije "poslastice" bez ikakvih zamki, cisto da dokaze svoje prisustvo, nista. sinoc smo postavili ljepilo na sve kljucne pozicije u cijelome stanu (pretpostavljajuci da ga nase barikade i izgonstvo iz dnevnog boravka nisu impresionirali), i dalje nista.

ne mozemo postaviti otrov jer imamo dvoje male djece, a i ne zelim da se zavuce negdje i umre a da mi danima ne znamo gdje...

kolika je sansa da je lik jednostavno isetao van na balkon prvom prilikom kad je bilo otvoreno i otisao dalje? ili da zivi u kutnoj garnituri i hrani se spuzvom (ili cime vec) i da mu je to finije od poslastica koje mu ostavljamo po stanu? kako da znamo je li jos tu? sto da jos pokusamo?

__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 16:36   #183
Miševi

Pročitam cijelu temu i taman kad mislim idem stvarno probat s tim klincem na struju nađem temu u kojoj se ta stvar ismijava.

Lako meni za mene, ja sam se nekako navikla tj. sad više ne vrištim na maksimumu, ali kuća mi je od ovog ljeta u najmu...šta da radim

Kod mene nije strašno kao kod nekih, prođu nekad i mjeseci da nema ničega, ali ne mogu gostu ostaviti ljepila ukoliko bude trebalo
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 02:58   #184
Poljoapoteka, lovilica iliti trapula. 50ak kuna, od nehrdjajuceg celika
Kad se ulovi, nista mu ne bude, samo ga odneses negdje i pustis.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 21:00   #185
Kad satvljate ljepak na sredinu papira stavite uprženu slaninu na vari, da zamiriše. Ljepak morate staviti bar na A4 format i dobro namazati. Ispod toga još jedan deblji karton jer prođe kroz papir. Pazite da ne stanete u to. SVe morate obaviti u rukavicama ili vrećicama, namirisat će vas.
Postavite zamke kud mislite da mu je trasa.
Oni imaju izvidnice i ako jedna se ne vrati ili otruje, znaju što je pa mjenjaju strategiju i puteve hranjenja. Brzi su kao munje i ne možete ih dizanjem namještaja loviti.

Nedavno je u pojedinim krajevima objavljena masovnija deratizacija, pa trerba paziti djecu i ljubimce.
Pojavila se u nekim djelovima i mišija groznica, pa dobro perite povrće.

Sva hrana do koje mogu doći je opasna, a penju se i uz zid. To sam vidjela vlastitim očima.

Prvi susret sa miškom je bio kad mi je izvukao paprene bombone iz vrećice i redao po kuhinjskoj površini jednu do druge. Nisu mu se svidjele, a ja sam napala supruga da mi je ubalavljene (bile mokre i slinave) bombone poredao da me zeza.

Izgrizli su mi plinsku cijev, mogli smo se ugušiti plinom. Pa mi je grickao i po instalaciji šporeta elektrčnog.

Ne otrove u kuću, zavuće se ngdje i usmrditi.
Otrov ide vani na aktivne rupe (pored rupe gdje izlazi),i dobro zaštititi. Najbolji su oni mamci vrećice sa nečim plavim što miriše na jagode. Ubaciti u izrezanu plastičnu bocu od 1.5 lit, ili plastičnu cijev. Sve to dobro zaštiti onim crijepovima što idu na vrh kuće(vljaksti) li daskama da druge životinje ili djeca ne mogu doći u kontakt. A ni ptice. A i da kiša ne smoči mamac.

Kad krene zatrpavati prema otrovu,jedan je pao a drugi pokušava blokirati otrov. Tad morate tražiti drugu aktivnu rupu.

Nemojte ga mješati sa krticom, ona otrov odmah zatrpava ne proba ga.
Krtica ima rupu direkt u zemlju i izbacuje hrpice zemlje. A mišija je valjkasta i i kanal se vidi po površini, gdje zemlja propadne u kanal.

Zadnje uređivanje petra00 : 12.06.2014. at 21:06.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 21:03   #186
Miševi u kući

Ima li koji bolji način od ovoga
https://www.youtube.com/watch?v=EhOg...ature=youtu.be
roža is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 09:29   #187
Quote:
Hemernyn kaže: Pogledaj post
Imamo problem miševa...

Dva smo (veca) uhvatili na misolovku, jedan na cokoladu, drugi na sir - no znamo da ih ima jos, jer smo jednom prilikom vidjeli (pretpostavljamo), mamu i dva mala, a uhvatili smo dva veca misa...

E sad - izmeta vise nema NIGDJE, bilo ga je na kuhinji (radna ploha ), ispod lavandina i ispod jednog stolica gdje stoji mikrovalna, i na mikrovalnoj to sve je pozicionirano u kuhinji.

Imamo dva pasa i papigu i cesto cuvamo macu od prikice, e sad nije mi jasno kako nisu pobigli kad je macka bila tu, tocno znam kad su i kako usli (preko balkona), visoko prizemlje smo, a jos u 9-10 misec san nasla govanjca na balkonu, no kako je bas u tom periodu maca bila u nas i to dobrih misec ipo dana, nisam mislila da ce i uci u stan. Naravno da su usli kad je zahladilo i od tada smo u lovu na miseve.

Kako sam vec spomenula uhvatili smo dva - no malima ni traga, jedini pokazatelj da su jos tu ili su bili tu je nesnosan smrad morkace koji se siri kad se upali pecnica .. katafakingstrofa

Cak smo i prije nego sto smo ih uhvatili culi smradove di cupkaju nesto iz pecnice...

Uglavnom prosli vikend smo izvukli pecnicu vani - nigdje iza nje nije bilo govanaca, izvukli smo i kuhinjski blok gdje je radna ploha, nema govanaca, a to je zaista bio problem izvlacit jer je prokleti kabel od plinske boce kroz cili hebeni blok do uticnice

Sve izribala sa domestosom, oprala cilu pecnicu iznutra i van (nebrojeno puta), i dio iza i sve vratili natrag. Dan testa je bio brzo upalili pecnicu ne smrdi - mislila sam da je mojim patnjama kraj... kako sam se prevarila...

Onaj nesnosan smrad se opet cuje kad se upali pecnica, pa kontam da su se smradovi negdje unutar pecnice zavukli - no ne mogu doci do tog mjesta... Imamo staru koncarevu pecnicu, kojoj se ne moze izvaciti onaj dio napred gdje se drze tepsije, dole u dnu...

E sad ima li tko kakvu ideju kako doci do donjeg straznjeg dijela da vidimo da nisu cupkali izolaciju u pecnici - jer znam da ima ona neka spuzva ili nesto...

BTW prika drugi ima africkog tvora pa ga mozemo dovesti, a i macu mozemo opet uzeti - no sve je uzalud kad ni maca ni tvor ne mogu iza kuhinjskih blokova i iza stednjaka...
Mi smo na moru u kampu našli mišje gnijezdo u staklenoj vuni ispod dna pečnice,gdje je grijać. To im je bilo baš krasno skrovište. Ne znam kakvu pečnicu imate, ali ako možete podignice taj donji poklopac grijaća i sigurno čete naći svašta.. Meni se tri dana povračalo od tog mirisa koji mi je ostao u nosu.
redrapaluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 09:11   #188
kad su mi se naselili u kamp prikolicu i zsarali i zpišali sve, jeli su stiropor koji je izolacija stropu. prošlu zimu pojeli neke jastuke od spužve.

tražio sam riješenje:

navodno ih tjera miris klinčića:

Quote:
Peppermint oil, cayenne pepper, pepper and cloves. Mice are said to hate the smell of these. Lightly soak some cotton balls in oils from one or more of these foods and leave the cotton balls in places where you've had problems with mice. Another option is to make cheesecloth sachets from dry cayenne, mint, and whole cloves and leave them in places where mice tend to hide, such as under beds and corners.
http://www.seventhgeneration.com/lea...epellants-work
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 09:14   #189
Quote:
tina kaže: Pogledaj post
prekjucer navecer dok smo gledali telku a djeca mirno spavala, kroz lagano odskrinuta balkonska vrata usetao nam je mis, protrcao ispod radijatora pa iza komode, tamo malo pronjuskao pa otrcao dalje do kutne garniture.

zivimo u gradu u zgradi na visokom prizemlju i ovo nam je prvi susret s tom zivinom pa smo nadobudno napravili barikade da kao ne moze proci nikud dalje iz boravka i pokusali ga izmamiti komadicima sira. onda smo lupali, ruzili, odmicali kauc, pokusavali ga istjerati silom.. nista.

legli smo oko 3h ujutro i ostavili mu improviziranu misolovku (posuda poklopljena papirom prcvrscenim gumicom, taj papir na sredini zarezan u X i na njemu komadic slanine, i kartonska kosina da se lakse popne). ujutro smo kupili dvije supercat misolovke i postavili ih na rubove kutne garniture, nista. ostavila sam mu i dvije "poslastice" bez ikakvih zamki, cisto da dokaze svoje prisustvo, nista. sinoc smo postavili ljepilo na sve kljucne pozicije u cijelome stanu (pretpostavljajuci da ga nase barikade i izgonstvo iz dnevnog boravka nisu impresionirali), i dalje nista.

ne mozemo postaviti otrov jer imamo dvoje male djece, a i ne zelim da se zavuce negdje i umre a da mi danima ne znamo gdje...

kolika je sansa da je lik jednostavno isetao van na balkon prvom prilikom kad je bilo otvoreno i otisao dalje? ili da zivi u kutnoj garnituri i hrani se spuzvom (ili cime vec) i da mu je to finije od poslastica koje mu ostavljamo po stanu? kako da znamo je li jos tu? sto da jos pokusamo?

probaj napravit zamku za zmije, kad ide uz rub zida možda prođe kroz i zalijepi se.

https://www.youtube.com/watch?v=LvTsFxvkNho
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:25   #190
Quote:
krycek kaže: Pogledaj post
zanima me je li itko koristio neki od uređaja za rastjerivanje glodavaca, u konkretnom slučaju miševa i je li doista djelotvorno? meni ne izgleda previše uvjerljivo pa zato pitam.
ja imam jako dobra iskustva u viksi već prejko 10 godina ga imam, ali ne onaj iz top shopa nego iz poljoapoteke
ranselkop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:38   #191
Je li netko možda relativno nedavno koristio kakav ultrazvučni aparat za miševe, a da ga može preporučiti?
Desetke godina smo imali lamperiju ispod kosog krova i prije nekoliko godina smo na nju stavili knauf ploče i sad j čini se odnekuda došetao gospodin mišić i gricka. Čuje se nešto kao da puca pjena deterdženta ili da neki mali leptirić maše krilima.
Htjela bih to riješiti u startu da ne bude većih problema.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:48   #192
Quote:
deksonja kaže: Pogledaj post
Brijem da je to napravila vjeverica ali tko zna, možda štakor

Devedesetih godina se pak u garaži na slično mjesto zavukao miš i usput izgrickao par žica.
stari post ali sam neki dan čitao komentare, navodno se na novim autima stavljaju instalacije izolirane s nečim na bazi/dodatkom soje(?) pa glodavci grizeju.

Quote:
Environmentally friendly car wiring with a soy-based coating is too tempting for rodents to resist, according to a federal class-action lawsuit
http://www.nbcnews.com/business/auto...awsuit-n504746
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 09:38   #193
Kosi krov, lamperija, dosta otvoreno gore, došli pretprošlu jesen i silovali nas do donedavno. Ubijali smo 1 do 2 miša dnevno i stalno su iznova dolazili. Imali smo tu sreću da lamperija pa jedna daska bila slaba, skinuli je pa stavljali zamku gore. Skupili smo novce, rasturili cijelu sobu, zakrpali sve okolo što smo mogli vidjeti, rupe na zidu, ciglama, bilo kakav prostor; postavili na to dupli knauf, novu vunu, dodatnu zaštitu, tri mačke dofurali koje ih stalno love i bili na miru... koliko jebote, osam mjeseci smo spavali. I evo jutros ušao iznad knaufa i počinje ispočetka. I koga isusa boga da sad radimo, mi do svega toga više uopće ne možemo.
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:41   #194
Izbuši rupe u knaufu i rokaj pjenu!
Sve narokaš i nema đubre više mjesta prnut!
Pa da te vidim rođo oš doć opet!
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:49   #195
pa kad se usmrdi unutra. skidal bu do rogova sve.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:28   #196
Howdy ekipa,

Imam veliki problem sa susjedima koji bacaju hranu sa balkona, što je dovelo do abnormalno ogromne populacije miševa Od tada mi svako malo ulaze u podrum, sustavno sam istraživao sve moguće opcije i više nemam ideju od kuda je (ili su) ušli. Na ljepilo ne ide, što je sasvim logično, zato što u podrumu imam brašno, nešto malo kukuruza (domaći kokičar...), pa mu je sve to puno interesantnije od slanine na ljepilu. Očito ljepilo smrdi. Unazad par mjeseci je ušao jedan, ali smo imali sreće pa je nekako upao u WC i utopio se
Ideje? S čim da ga sredim? Kako ih držati dalje?
Ovi uredno bacaju hranu s balkona, a obzirom da je riječ o debilima, više se ne isplati govoriti.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:53   #197
Otrov..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:50   #198
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Howdy ekipa,

Imam veliki problem sa susjedima koji bacaju hranu sa balkona, što je dovelo do abnormalno ogromne populacije miševa Od tada mi svako malo ulaze u podrum, sustavno sam istraživao sve moguće opcije i više nemam ideju od kuda je (ili su) ušli. Na ljepilo ne ide, što je sasvim logično, zato što u podrumu imam brašno, nešto malo kukuruza (domaći kokičar...), pa mu je sve to puno interesantnije od slanine na ljepilu. Očito ljepilo smrdi. Unazad par mjeseci je ušao jedan, ali smo imali sreće pa je nekako upao u WC i utopio se
Ideje? S čim da ga sredim? Kako ih držati dalje?
Ovi uredno bacaju hranu s balkona, a obzirom da je riječ o debilima, više se ne isplati govoriti.

Ima danas plasticnih, kakvih očeš, spremnika, s poklopcima. Velikih. NJih iskoristi za pospremiti sve namirnice a mišu/evima ostavljaj uvijek sa strane klope i neće mu više padati na pamet uništavati tvoje.


Jer sve dok ovi ne prestanu bacati kaj god im padne na pamet dotle si u pat poziciji, a mišova je daleko puno više nego kaj ih ti možeš utamaniti.

Ili vidi gdje ti podrum "pušta" pa probaj to sanirati. No, poznavajuči glodavce, a imam doma i štakore ( za frendove jel ) , provuku se kamo god žele. Miševi i ispod vrata bez ikakvog problema. Svako mjesto gdje misliš da ne mogu, oni mogu :klap::klap:


Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Otrov..
Osobno, nebi si imala nikakve otrove u podrumu ni igdje gdje i sama obitavam.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:16   #199
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post




Osobno, nebi si imala nikakve otrove u podrumu ni igdje gdje i sama obitavam.
Otrov je normalan deratizacijski alat koji se koristi. Nema nikakvog straha od njega.
Ja njega stavim u proljece i na jesen i stavljam ga sve dok ga jedu.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:39   #200
Macka?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.