Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 16:07   #1
Problem sa ocem i novcima

Pozdravček!
Naime, moj otac ima novaca ali jednostavno neda ni kune, kad ga upitam da mi da neda nikad, a kad zavirim u novčanik ima dovoljno, čak i previše ali neću da kradem. Kako sad da ja maloljetnik probam doći do nekih novaca pošto su mi i više nego potrebni? Hvala vam unaprijed.
pubertetlija123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 18:48   #2
Sad će ljeto, nađi posao i zaradi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:18   #3
A potrebni su za?
__________________
Ne trebam veliku lovu ni bogata kuma dosta su mi osjećaji i misli iz srca i uma.
samotnjaknamoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 21:46   #4
Koliko godina imaš, i kako inače podmiruješ novčane potrebe koje imaš? Imaš li ikakav đeparac? Di je majka u priči?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 22:46   #5
Sta ce ti pare?? Ako doma imas za jest i za pit , vani ne trebas trosit! Ako ces trosit , zaradi, ima sto nacina! Jedan je zicanje, kuna po kunu i bice za pice!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 03:24   #6
de, sta se sad svi cudite a svi ste ko klinci imali dzeparac
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 08:38   #7
Quote:
pubertetlija123 kaže: Pogledaj post
Pozdravček!
Naime, moj otac ima novaca ali jednostavno neda ni kune, kad ga upitam da mi da neda nikad, a kad zavirim u novčanik ima dovoljno, čak i previše ali neću da kradem. Kako sad da ja maloljetnik probam doći do nekih novaca pošto su mi i više nego potrebni? Hvala vam unaprijed.
Tanka nit dijeli zavirivanje u novčanik od krađe.
Po kojem to kriteriju procjenjuješ da otac ima dovoljno pa čak i previše?
Ti kontroliraš njegove prihode i rashode?
Snosiš egzistencijalne troškove obitelji?

da ne ponavljam,cijeli post,ovo je dobar savjet!

BONBONCIC
Ako doma imas za jest i za pit , vani ne trebas trosit! Ako ces trosit , zaradi, ima sto nacina!
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:12   #8
"Ako doma imas za jest i za pit , vani ne trebas trosit!". Ozbiljno? Vi kao nikada niste kao maloljetnici imali džeparac? Vi nikada niste, pa čak i kao maloljetnici, izašli van s društvom, popili kavu, pivo, sok, šta god i/ili otišli negdje nešto pojesti, možda otišli u kino? Vi svome djetetu ne bi dali džeparac iako nije ni školu završio jer, eto, nek' se snađe, a i ionako nema na što trošiti, je li?
Koliko sam shvatio, autoru teme vjerojatno nedostaje novac za izlaske ili možda nekakav hobi i takve klasične stvari i slično i smeta mu to što zna da otac ima novaca ali njemu ne daje ni kune. Nakon toga dolazi na forum pitati za pokoji savjet, ali, naravno, dolaze klasični komentari tipa "a šta će to tebi, šta ti znaš je li toliko koliko on ima njemu zbilja dovoljno, jesi li ti taj koji prehranjuje obitelj?" i slično... Jer ako ima doma "za jest i za pit" ne bi trebao vani ništa trošiti.
Naravno ako mu treba novac za nekakve ilegalne stvari, da bi se mogao napiti svaki vikend i slično, to nije u redu, ali govoriti da nema vani na što trošiti ako se može doma hraniti je pomalo apsurdno.

Kao što je već jedan forumaš pitao: Gdje je majka u toj priči? Ostali članovi obitelji? Imaš li ikakav džeparac?

Pohvala što nisi krao od oca!
Diamond Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:26   #9
Mazni mu koju, al ne velike iznose nego po 10-20 kuna da ne skuži
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:47   #10
Quote:
Diamond Eyes kaže: Pogledaj post
"Ako doma imas za jest i za pit , vani ne trebas trosit!". Ozbiljno? Vi kao nikada niste kao maloljetnici imali džeparac? Vi nikada niste, pa čak i kao maloljetnici, izašli van s društvom, popili kavu, pivo, sok, šta god i/ili otišli negdje nešto pojesti, možda otišli u kino? Vi svome djetetu ne bi dali džeparac iako nije ni školu završio jer, eto, nek' se snađe, a i ionako nema na što trošiti, je li?
Koliko sam shvatio, autoru teme vjerojatno nedostaje novac za izlaske ili možda nekakav hobi i takve klasične stvari i slično i smeta mu to što zna da otac ima novaca ali njemu ne daje ni kune. Nakon toga dolazi na forum pitati za pokoji savjet, ali, naravno, dolaze klasični komentari tipa "a šta će to tebi, šta ti znaš je li toliko koliko on ima njemu zbilja dovoljno, jesi li ti taj koji prehranjuje obitelj?" i slično... Jer ako ima doma "za jest i za pit" ne bi trebao vani ništa trošiti.
Naravno ako mu treba novac za nekakve ilegalne stvari, da bi se mogao napiti svaki vikend i slično, to nije u redu, ali govoriti da nema vani na što trošiti ako se može doma hraniti je pomalo apsurdno.

Kao što je već jedan forumaš pitao: Gdje je majka u toj priči? Ostali članovi obitelji? Imaš li ikakav džeparac?

Pohvala što nisi krao od oca!
ae upravo to, ne vidim poantu imanja djeteta ak ces ga drzat na kruhu i vodi, roditelji cesto time rjesavaju svoje komplekse, ofc da mora sve bit razumno al drzat dijete u kuci je dosta lose za razvoj
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 18:49   #11
Quote:
Diamond Eyes kaže: Pogledaj post
"Ako doma imas za jest i za pit , vani ne trebas trosit!". Ozbiljno? Vi kao nikada niste kao maloljetnici imali džeparac? Vi nikada niste, pa čak i kao maloljetnici, izašli van s društvom, popili kavu, pivo, sok, šta god i/ili otišli negdje nešto pojesti, možda otišli u kino? Vi svome djetetu ne bi dali džeparac iako nije ni školu završio jer, eto, nek' se snađe, a i ionako nema na što trošiti, je li?
Koliko sam shvatio, autoru teme vjerojatno nedostaje novac za izlaske ili možda nekakav hobi i takve klasične stvari i slično i smeta mu to što zna da otac ima novaca ali njemu ne daje ni kune. Nakon toga dolazi na forum pitati za pokoji savjet, ali, naravno, dolaze klasični komentari tipa "a šta će to tebi, šta ti znaš je li toliko koliko on ima njemu zbilja dovoljno, jesi li ti taj koji prehranjuje obitelj?" i slično... Jer ako ima doma "za jest i za pit" ne bi trebao vani ništa trošiti.
Naravno ako mu treba novac za nekakve ilegalne stvari, da bi se mogao napiti svaki vikend i slično, to nije u redu, ali govoriti da nema vani na što trošiti ako se može doma hraniti je pomalo apsurdno.

Kao što je već jedan forumaš pitao: Gdje je majka u toj priči? Ostali članovi obitelji? Imaš li ikakav džeparac?

Pohvala što nisi krao od oca!
Autor teme nije naveo da ne dobija džeparac,već više liči na neke potrebe van istog,čak nije naveo koliko mu novaca uopće treba.
A zašto si tako uvjeren da njegov otac već nije preopterečen,onim što ti nazivaš prehranjivanjem obitelji,ako si uopće svjestan što to znači.Kao da su u pitanju samo hrana i piće.
Meni je više upalo u oči da kontrolira očev novčanik,pa po tome zaključuje da ima novca na pretek.
Što ako je suma u novčaniku namijenjena za neke potrebe cijele obitelji?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:14   #12
Ne vidim u čemu je problem, da mu treba džeparac, tako bi rekao. Ovako, vjerovatno je potreba da se pokazuje pred vršnjacima tko zna kakvim luksuzom.

Dokle god ne dobijemo činjenice od autora nema smisla raspravljat.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:18   #13
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Autor teme nije naveo da ne dobija džeparac,već više liči na neke potrebe van istog,čak nije naveo koliko mu novaca uopće treba.
A zašto si tako uvjeren da njegov otac već nije preopterečen,onim što ti nazivaš prehranjivanjem obitelji,ako si uopće svjestan što to znači.Kao da su u pitanju samo hrana i piće.
Meni je više upalo u oči da kontrolira očev novčanik,pa po tome zaključuje da ima novca na pretek.
Što ako je suma u novčaniku namijenjena za neke potrebe cijele obitelji?
Istina da nije naveo da ne dobiva džeparac, zato sam i pitao da li dobiva isti. Na što njegov post "liči" je samo pretpostavka. Rekao je da želi doći do "nekih novaca", meni ne zvuči baš kao da želi neke ogromne svote, ali to je samo moje mišljenje.
Nisam uvjeren da mu otac nije već preopterećen troškovima, to mi ne možemo znati. Samo sam naveo da otac ima novaca što je sam autor rekao te da je nakon toga došao ovdje pitati za savjet, ne znamo za što su ti novci namijenjeni. Spomenuo je da ima "čak i previše", ali to je ipak nekakva njegova procjena. Slažem se da nije u redu od njega da kontrolira očev novčanik. Ipak, barem nije ništa ukrao.
"Prehranjivanje obitelji" je bio samo izraz koji sam naveo među tipičnim komentarima koji ljudi odmah pišu bez razmišljanja. Da, svjestan sam što to znači, i znam da nisu u pitanju samo hrana i piće. Ali komentari da ne bi trebao na što trošiti vani ako doma ima hranu i piće su mi pomalo smiješni i svrha mog posta je bila da upravo to i objasnim. Ne branim autora, ali takvi komentari su po meni suludi.
Ako je suma u novčaniku namijenjena za potrebe cijele obitelji (u što mi ne možemo biti sigurni), onda će valjda na to i biti potrošeno, i eto, u tom slučaju odgovor na pitanje zašto od te sume ne dobiva ništa je tu.

Inače, slažem se da autor nije naveo dovoljno činjenica i da nema puno smisla uopće raspravljati.
Diamond Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:06   #14
Pojedinačno gledano,mislim na autora teme i njegov šturi post
ti si mr-crime u pravu,teško je diskutirati na pretpostavkama,no s druge strane,ta tema ima smisla,ako pogledamo općenito,shvačaju li tinsi u kakvoj se situaciji nalazi većina roditelja u našoj državi?
Razumiju li situaciju u državi,opći rast siromaštva,neizvjesna sutrašnjica,nesigurnost zaposlenja itd ili smatraju da imaju samo prava bez obaveza i prilagodbe sve lošijim vremenima.
Shvačaju li da su njihovi vršnjaci koji možda imaju sve ono,što bi svaki tins poželio, iznimka( rijetko pozitivna,obzirom na koji način i metodama su njihovi roditelji došli do bogatstva) a ne opća blagodat ili mogućnosti.Da im takvi ne bi nikako trebali biti uzor koji valja slijediti,njihovim njerilima mjeriti vlasitite želje,te omalovažavati mogućnosti vlastitih roditelja.
Jeli ovo:
"Mazni mu koju, al ne velike iznose nego po 10-20 kuna da ne skuži"
primjeren i objektivan savjet?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:22   #15
E ovako, vi ne možete pričati da je novac namijenjen za nešto desno jer ja živim sa ocem već 15 godina koliko imam, znam Šta i koliko jedem, znam režije koliko u prosjeku dodju, znači uvijek mu od plate do plate sve puniji novčanik, znači novac ostaje u njega. Nema za sto skupljati, auto ima kuću ima sve ima. Drugo, nemam džeparac. Zasto to nisam naveo? Zato jer je to za mene pojam, ja sam navikao da ne dobijam novaca nikad sem za školu, ali u zadnje vrijeme mi je prekipjelo jer me gledaju s visoka, jer ja ne mogu platit sebi kavu, ići u grad sa njima i jos mnogo toga. Uvijek moram nešto slagati, a ne mogu reći da nemam džeparac, a znaju u kakvom smo financijskom stanju, pa bi me još više ismijavali, a to mi ne treba.
pubertetlija123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:11   #16
Quote:
pubertetlija123 kaže: Pogledaj post
E ovako, vi ne možete pričati da je novac namijenjen za nešto desno jer ja živim sa ocem već 15 godina koliko imam, znam Šta i koliko jedem, znam režije koliko u prosjeku dodju, znači uvijek mu od plate do plate sve puniji novčanik, znači novac ostaje u njega. Nema za sto skupljati, auto ima kuću ima sve ima. Drugo, nemam džeparac. Zasto to nisam naveo? Zato jer je to za mene pojam, ja sam navikao da ne dobijam novaca nikad sem za školu, ali u zadnje vrijeme mi je prekipjelo jer me gledaju s visoka, jer ja ne mogu platit sebi kavu, ići u grad sa njima i jos mnogo toga. Uvijek moram nešto slagati, a ne mogu reći da nemam džeparac, a znaju u kakvom smo financijskom stanju, pa bi me još više ismijavali, a to mi ne treba.
Sta ti stari drzi cijelu ustedjevinu u novcaniku a?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 02:03   #17
ja ti to mogu reć iz iskustva s druge strane, mene moj mladji brat dosta uspješno cijedi za pare.

znači, trebaš prokužiti koje je područje koje impresionira tvog starog toliko da bi volio da mu je sin uspješan u tome. nekima je to škola i ocjene, nekima je to nogomet (broj 1 kod nas), neki borilački sport, lov, auti. nekima je to da im je mali popularan u bilo čemu, nekima da im je sin bolji od susedovog. to može biti nešto šta je on htio kad je bio mlad pa nije uspio.

kad utvrdiš na šta je slab, počni pokazivati interes za tu aktivnost. razgovaraj s ocem o tome, SVE to ima kojekakve troškove, oprema, članarine, prijevoz, treneri, i stari će morati posegnuti u novčanik. pričaj mu o tome što radiš, svaki put malo dopuni, uspjesi, troškovi, bla bla i naviknut će se i on ko žaba na vrelu vodu.

nemoj sve lagati jer će te brzo uloviti, ali ne mora ni sve biti skroz do kraja istina. cilj je postići da te dobrovoljno financira u aktivnosti koju odobrava, a ti u te pare ukomponiraš i dio onog što tebe zanima. (iako se nadam da nećeš pokupit pare za tenisice a potrošit ih za cigare.)

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 06.06.2017. at 02:15.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:11   #18
Quote:
pubertetlija123 kaže: Pogledaj post
E ovako, vi ne možete pričati da je novac namijenjen za nešto desno jer ja živim sa ocem već 15 godina koliko imam, znam Šta i koliko jedem, znam režije koliko u prosjeku dodju, znači uvijek mu od plate do plate sve puniji novčanik, znači novac ostaje u njega. Nema za sto skupljati, auto ima kuću ima sve ima. Drugo, nemam džeparac. Zasto to nisam naveo? Zato jer je to za mene pojam, ja sam navikao da ne dobijam novaca nikad sem za školu, ali u zadnje vrijeme mi je prekipjelo jer me gledaju s visoka, jer ja ne mogu platit sebi kavu, ići u grad sa njima i jos mnogo toga. Uvijek moram nešto slagati, a ne mogu reći da nemam džeparac, a znaju u kakvom smo financijskom stanju, pa bi me još više ismijavali, a to mi ne treba.
Registracija, servis auta? Godišnji odmor? Kredit za koji ti ne znaš? Nove naočale za nekoga u obitelji? Zbilja nema za što skupljati?
Djeca uvijek misle da sve znaju ali vrlo često nije takva situacija.

Zašto ne porazgovaraš s njim? Otvoreno. Kažeš mu kao što si sad nama da bi tvoji prijatielji da ideš s njima u grad na kavu a ti ne možeš jer nemaš novaca. Ako ti ne želi dati samo tako zašto se ne dogovoriš s njim? Recimo - uspjeh u školi = novci.

Uvijek možeš i sad na ljeto naći neki poslić.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:25   #19
Ovo što Aese kaže. + Štedi se kad se ima za dane kada se možda neće imati ili za ono što će ti trebati u budućnosti, a ne za ono što ti treba sad.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:37   #20
Razgovaraj sa ocem i dogovori se da ces obavljati neke kucanske poslove, oprat auto ili nesto slicno i da bi volio za to dobiti djeparac kako bi tu i tamo mogao popiti sa prijateljima kavu ili otici u kino. Ne vjerujem da bi te u tom slucaju odbio, a vjerojatno bi mu puno znacila pomoc oko kucanstva
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.